Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 45 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Καλημέρα σου! Anti tg ειναι τα αντισώματα του θυρεοειδή και συνήθως οταν ειναι αυξημένα δηλώνουν αυτοάνοση θυρεοειδίτιδα, δηλαδή hashimoto. Από μόνα τους αυτά δεν υπάρχει λόγος να σε ανησυχούν. Απο την στιγμή που η TSH ειναι καλή τότε δεν θα επηρεάσουν σε κάτι την ετ. Απλώς θα πρέπει να παρακολουθείς συχνά τον θυρεοειδή σου και κατα την εγκυμοσύνη αλλά και μετά γιατί υπάρχει η προδιάθεση

εγω το πήρα κανονικά πέρυσι, εφκα πληρώνω επιχειρηματίας είμαι
απλα για τωρα δεν ξερω που καναμε μονο μεταφορα εντος 1 ετους απο την αποφαση
δικαιούμαι 2ο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

14 minutes ago, Makelen said:

Κοριτσια καλησπερα. Εχω προβληματιστει πολυ και θα ηθελα την βοηθεια σας. 9η μερα περιοδου σημερα και εκανα υπερηχο και πρωτη οιστραδιολη. Ακομα δεν εχω παρει οδηγιες απο τον γιατρο μου γτ τους υπερηχους τους κανω αλλου. Εχω λοιπον πολλα ωοθυλακια.. σε σημειο που σταματησαν να τα καταγραφουν. Ειναι πανω απο 25. Αλλα οι διαστασεις δεν ξεπερνουν τα 12.5χιλ. Εχω 9ρια, 10ρια κτλ. αρκετα. Αψογο ενδομητριο: 9.6 ηδη! Και κανω οιστραδιολη.., και μου βγαινει 399! Τι γινεται;? Εχω καταμπερδευτει! Κ φοβαμαι κ την υπερδιεγερση.. 

Κοπέλα μου κάπως έτσι συνέβη και σε μένα. 8η μέρα βλέπαμε 2 ωάρια 13 και 14χιλ και η Ε2 ήταν μόλις 48 και είχα απογοητευτεί. Σήμερα έκανα πάλι εξετάσεις 11η μέρα και η Ε2 ήταν 236. Μέσα σε 3 μέρες πενταπλασιάστηκε. Μάλλον δεν χρειάζεται να ανησυχείς ακόμα, ίσως είναι λίγο νωρίς ακόμα

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , happiness79 είπε:

Αν περάσεις από επιτροπή για φάρμακα, τότε δικαιούσαι τα 350€ μετά την εμβρυομεταφορά (νομίζω μέχρι 2 φορές) 

Στα τυφλά εντελώς... εγώ δεν είχα ιδέα.... θα πάρω κατευθείαν την λογιστρια μου.... καλά είναι να μην χαρίζουμε τίποτα.  .  . Δεν θα έπρεπε αυτά να τα λένε ρε γαμωτο .... που ξέρεις ο άλλος τι κάνει για να μαζέψει όλα αυτά τα χρήματα... άλλη μια φορά δικαιώνεται η παρέα σας κορίτσια!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, happiness79 said:

Γενικά δεν ξέρω πώς την έχουν δει τη δουλειά, αλλά τι νομίζουν, ότι στους ελεύθερους επαγγελματίες τρέχουν τα λεφτά από τα μπατζάκια? Κι εγώ ελεύθερος επαγγελματίας είμαι και έχω απελπιστεί που οι περισσότεροι παίρνουν επιδόματα κι εμείς τίποτα. Είχα ρωτήσει τη λογίστρια μου όταν ξεκινήσαμε τη διαδικασία αν δικαιούμαι κάτι και μου είχε πει όχι, δε νομίζω να έχει αλλάξει κάτι, αλλά επειδή έχουν περάσει 2 χρόνια από τότε, αν ανακαλύψεις κάτι και θυμηθείς να με ενημερώσεις θα σου είμαι ευγνώμων! 

Μου είπαν πως μόνο οι μισθωτοί δικαιούνται.. μα πληρώνουμε κι εμείς ασφάλιση δεν καταλαβαίνω. Πήρα και στον ΕΟΠΠΥ και μου είπαν ότι δε γνωρίζουν και να πάρω στην περιφερειακή διεύθυνση μήπως ξέρουν. Γι'αυτό ρωτάω μήπως κάποια κοπέλα από εδω γνωρίζει;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Κοπέλα μου κάπως έτσι συνέβη και σε μένα. 8η μέρα βλέπαμε 2 ωάρια 13 και 14χιλ και η Ε2 ήταν μόλις 48 και είχα απογοητευτεί. Σήμερα έκανα πάλι εξετάσεις 11η μέρα και η Ε2 ήταν 236. Μέσα σε 3 μέρες πενταπλασιάστηκε. Μάλλον δεν χρειάζεται να ανησυχείς ακόμα, ίσως είναι λίγο νωρίς ακόμα

Μακαρι βρε κοριτσι μου.. τι να πω..! Περιμενω να με παρει τηλ να μαθω πως προχωραμε. Ειμαι μεσα στο αγχος με μια αδεια βαλιτσα, που δεν εχω κουραγιο να φτιαξω. (Μενω επαρχια κ περιμενω να μου πει πότε να παω Αθηνα). Πολυ αγχος.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 10 λεπτά , Mar.Theo είπε:

Στα τυφλά εντελώς... εγώ δεν είχα ιδέα.... θα πάρω κατευθείαν την λογιστρια μου.... καλά είναι να μην χαρίζουμε τίποτα.  .  . Δεν θα έπρεπε αυτά να τα λένε ρε γαμωτο .... που ξέρεις ο άλλος τι κάνει για να μαζέψει όλα αυτά τα χρήματα... άλλη μια φορά δικαιώνεται η παρέα σας κορίτσια!!!!

Δε τους απασχολεί αυτό το κομμάτι, πάρα μόνο αν τους πεις ότι τα οικονομικά περιθώρια στενεύουν, τότε βρίσκουν λύσεις. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Makelen said:

Μακαρι βρε κοριτσι μου.. τι να πω..! Περιμενω να με παρει τηλ να μαθω πως προχωραμε. Ειμαι μεσα στο αγχος με μια αδεια βαλιτσα, που δεν εχω κουραγιο να φτιαξω. (Μενω επαρχια κ περιμενω να μου πει πότε να παω Αθηνα). Πολυ αγχος.. 

Είναι μεγάλο το άγχος, σε καταλαβαίνω. Εγώ ούτε στον ύπνο μου δεν ηρεμώ. Την μία βλέπω ότι όλα πάνε πολύ καλά την άλλη ότι βγαίνουν προβλήματα. Τις εξετάσεις περίμενα να βγουν και με πήρε λίγο ο ύπνος στον καναπέ και έβλεπα ότι ήρθαν και δεν μπορούσα να τις διαβάσω γιατί είχαν για μονάδα μέτρησης ποντικούς. Ότι να 'ναι λέμε :lol: 

Παρεπιπτόντως κορίτσια σήμερα είχα υπέρηχο 11η μέρα, είδαμε 2 πολύ όμορφα ωοθυλάκια 17 και 18χιλ και η Ε2 όπως είπα και πριν ήταν 236. Τετάρτη πρωί πάμε για ωοληψία και Σαββάτο ή Δευτέρα ετ. Το ενδομήτριο ήταν 5,5χιλ μόνο αλλά μου είπε ότι θα το αυξήσουμε με τα cyclacur και να μην ανησυχώ :) 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Είναι μεγάλο το άγχος, σε καταλαβαίνω. Εγώ ούτε στον ύπνο μου δεν ηρεμώ. Την μία βλέπω ότι όλα πάνε πολύ καλά την άλλη ότι βγαίνουν προβλήματα. Τις εξετάσεις περίμενα να βγουν και με πήρε λίγο ο ύπνος στον καναπέ και έβλεπα ότι ήρθαν και δεν μπορούσα να τις διαβάσω γιατί είχαν για μονάδα μέτρησης ποντικούς. Ότι να 'ναι λέμε :lol: 

Παρεπιπτόντως κορίτσια σήμερα είχα υπέρηχο 11η μέρα, είδαμε 2 πολύ όμορφα ωοθυλάκια 17 και 18χιλ και η Ε2 όπως είπα και πριν ήταν 236. Τετάρτη πρωί πάμε για ωοληψία και Παρασκευή ή Δευτέρα ετ. Το ενδομήτριο ήταν 5,5χιλ μόνο αλλά μου είπε ότι θα το αυξήσουμε με τα cyclacur και να μην ανησυχώ :) 

Μπραβο κοριτσι μου.. με το καλο.. να πανε ολα τελεια!! ❤❤

Τελικα μιλησα με τον εξωσωματιστη, και μου ειπε να κανω αλλον εναν υπερηχο την Τεταρτη, συν οιστραδιολη.. και τοτε θα δουμε πως προχωραμε.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , silvy22 είπε:

εγω το πήρα κανονικά πέρυσι, εφκα πληρώνω επιχειρηματίας είμαι
απλα για τωρα δεν ξερω που καναμε μονο μεταφορα εντος 1 ετους απο την αποφαση
δικαιούμαι 2ο?

@Irida Mundo!!

  • Μου αρέσει 1

OiAXp2.pngbfhkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, έχει κάνει κάποια εξωσωματική στο πανεπιστήμιακο της Πάτρας;; θα κάνω τον άλλο μήνα εκεί είναι καινούργια η μονάδα και δεν ξέρω τι επιτυχίες έχουν τι εμβρυολογικο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 20 λεπτά , nina21 είπε:

κοριτσια το εγραψα στο αλλο καφε αλλα το γραφω και εδω! πηρα χοριακη 224! 

Συγχαρητηρια!!! Να εχεις μια τελεια εγκυμοσυνη!!❤❤ Καλους.. πολλαπλασιασμους!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Makelen είπε:

Συγχαρητηρια!!! Να εχεις μια τελεια εγκυμοσυνη!!❤❤ Καλους.. πολλαπλασιασμους!!!

ευχαριστω πολυ κοριτσι μου ❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , nina21 είπε:

κοριτσια το εγραψα στο αλλο καφε αλλα το γραφω και εδω! πηρα χοριακη 224! 

Πολλά μπραβο !!! Με μια τέλεια εγκυμοσυνη κοριτσι μου !!!! Αυτά να ακούμε να παίρνουμε δύναμη!!! Κάλους πολλαπλάσιασμους!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Mar.Theo είπε:

Πολλά μπραβο !!! Με μια τέλεια εγκυμοσυνη κοριτσι μου !!!! Αυτά να ακούμε να παίρνουμε δύναμη!!! Κάλους πολλαπλάσιασμους!!!!!

σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου...ετσι η μια να δινει δυναμη στην αλλη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...