Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 32 λεπτά , Nels είπε:

      Η εμφύτευση στην περίπτωση της κοπέλας έχει γίνει και για την προεκλαμψια πιθανον να χρειάζεται μόνο αν υπάρχει ένδειξη για αυξημενη πιθανότητα προεκλαμψιας, και πάλι καλύτερα αντιπηκτικες. Πάντως στην περίπτωση της κοπέλας, συνήθως όταν δουν αποκόλληση κόβουν αν δίνεται προληπτικα γι αυτό ρώτησα 

      Ναι δεν ξέρω κ εγώ γενικά μίλησα κ για τι Μ έχουν πει. Πάντως κ μένα στο παρελθόν που είχε γίνει εμφύτευση και δεν ξέραμε για θρομβοφιλια δεν Μ την έκοψαν. Τώρα δεν ξέρω τι ισχύει ακριβώς γιατί δεν είχα ρωτήσει τότε

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 26 λεπτά , happiness79 είπε:

Αποκλείεται να είναι αυτό ένδειξη ότι δεν πάει καλά! Γιατί ακόμα κι αν δεν πήγαινε κάτι καλά, ο σάκος που έχεις μέσα σου αυτή τη στιγμή είναι μεγαλύτερος από γκρέιπφουτ και δεν εξαφανίζεται από τη μια στιγμή στην άλλη, θα εξακολουθούσε να πιέζει! Αν σε ανακουφίζει πάντως, να σου πω ότι ούτε σε μένα είναι σταθερή η συχνοουρία, έχω διακυμάνσεις, από την αρχή εως και τώρα!

❤❤❤

Ρε κι εγώ το ίδιο και μου φαινόταν πολύ κουλό!! Αλλά αφού το έχεις κι εσύ θα είναι νορμάλ!

Από ένα σημείο κι έπειτα δεν διπλασιάζεται! Εγώ λέω να μην μπεις σε αυτό το τρυπάκι πάντως γιατί δε θα βγάλεις άκρη, μπορεί να αγχωθείς και περισσότερο! Καλύτερα να μιλήσεις με το γιατρό σου και στην τελική πες του να πας για υπέρηχο να βεβαιωθείς ότι όλα είναι οκ!

Καλά αποτελέσματα ζαργανάρα!!! 

Για να κανουμε υπέρηχο πρεπει να ειναι πανω απο 1000 μ ειχε πει για αυτο θα κανουμε την τελευταια μας χοριακη την δευτερα μ ειπε 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

14 ώρες πρίν, Margeau είπε:

Μην μετανιώνεις για τίποτα. Δε σε βοηθάει κάπου. Να σκέφτεσαι ότι κάθε κίνηση σε οδηγεί προς μία σωστότερη κατεύθυνση!

Δίκιο εχεις..αλλα η διέγερση είναι το χειρότερο μου... Ελπιζω αυτη τη φορα να πάρουμε πιο πολλα και μα αξιζει τον κοπο...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Κορίτσια μου δεν σας εχω διαβάσει, μπήκα απλώς να σας ενημερώσω. Πήγαν όλα καλά, δεν ξέρω πόσα ωοθυλάκια παρακεντήθηκαν τελικά (και είχα περιέργεια) αλλά πήραμε 26 ωάρια και αύριο θα μάθουμε πόσα θα γονιμοποιηθούν. Είμαι πολύ καλά, δεν πονάω καθόλου (μου έχουν κάνει βέβαια και ενδοφλέβια παυσίπονη) και από αύριο ξεκινάω χάπια για ετ και βλέπουμε. 

Καλά αποτελέσματα να έχεις κορίτσι μου και καλή προετοιμασία για την ετ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Μπισκοτακι27 είπε:

Για να κανουμε υπέρηχο πρεπει να ειναι πανω απο 1000 μ ειχε πει για αυτο θα κανουμε την τελευταια μας χοριακη την δευτερα μ ειπε 

Εχεις απόλυτο δίκιο, μπερεύτηκα!!!

πρίν από 16 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Κορίτσια μου δεν σας εχω διαβάσει, μπήκα απλώς να σας ενημερώσω. Πήγαν όλα καλά, δεν ξέρω πόσα ωοθυλάκια παρακεντήθηκαν τελικά (και είχα περιέργεια) αλλά πήραμε 26 ωάρια και αύριο θα μάθουμε πόσα θα γονιμοποιηθούν. Είμαι πολύ καλά, δεν πονάω καθόλου (μου έχουν κάνει βέβαια και ενδοφλέβια παυσίπονη) και από αύριο ξεκινάω χάπια για ετ και βλέπουμε. 

Συγχαρητήρια Κατερίνα!!! Τα πήγες τέλεια!!! Καλές γονιμοποιήσεις να έχουν!!! ❤❤❤❤❤.......❤❤ 26 καρδούλες+1 για σένα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Μπισκοτακι27 είπε:

Καλημερα κοριτσια! Νιωθω οτι μου κόβεται σιγα σιγα η συχνοουρια.Λετε να μην πηγαίνει καλα το θεμα;:(

@Μπισκοτακι27 σκέψου ότι έχει πολύ ζέστη! Μήπως ιδρώνεις και δεν πίνεις και όσο νεράκι χρειάζεται?!

πρίν από 21 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Κορίτσια μου δεν σας εχω διαβάσει, μπήκα απλώς να σας ενημερώσω. Πήγαν όλα καλά, δεν ξέρω πόσα ωοθυλάκια παρακεντήθηκαν τελικά (και είχα περιέργεια) αλλά πήραμε 26 ωάρια και αύριο θα μάθουμε πόσα θα γονιμοποιηθούν. Είμαι πολύ καλά, δεν πονάω καθόλου (μου έχουν κάνει βέβαια και ενδοφλέβια παυσίπονη) και από αύριο ξεκινάω χάπια για ετ και βλέπουμε. 

Μπράβο! Όλα καλά να πάνε και από εδώ και πέρα!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Κορίτσια μου δεν σας εχω διαβάσει, μπήκα απλώς να σας ενημερώσω. Πήγαν όλα καλά, δεν ξέρω πόσα ωοθυλάκια παρακεντήθηκαν τελικά (και είχα περιέργεια) αλλά πήραμε 26 ωάρια και αύριο θα μάθουμε πόσα θα γονιμοποιηθούν. Είμαι πολύ καλά, δεν πονάω καθόλου (μου έχουν κάνει βέβαια και ενδοφλέβια παυσίπονη) και από αύριο ξεκινάω χάπια για ετ και βλέπουμε. 

Μπραβο κοριτσι! Με το καλό οι γονιμοποιήσεις σήμερα! Να ξεκουραστείς και να χαλαρώσεις 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , anna.k είπε:

Δίκιο εχεις..αλλα η διέγερση είναι το χειρότερο μου... Ελπιζω αυτη τη φορα να πάρουμε πιο πολλα και μα αξιζει τον κοπο...

Το σίγουρο είναι ότι θα γίνει το καλύτερο δυνατό. Πολλά πράγματα δεν είναι στο χέρι μας και η διαδικασία ενέχει σε όλες τις φάσεις πολύ μεγάλο ρίσκο! Κανείς δεν μπορεί να σου εγγυηθεί το αποτέλεσμα δυστυχώς. Σου εύχομαι όμως τα καλύτερα μέσα απ' την καρδιά μου! Να έχεις θετική σκέψη!

πρίν από 25 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Κορίτσια μου δεν σας εχω διαβάσει, μπήκα απλώς να σας ενημερώσω. Πήγαν όλα καλά, δεν ξέρω πόσα ωοθυλάκια παρακεντήθηκαν τελικά (και είχα περιέργεια) αλλά πήραμε 26 ωάρια και αύριο θα μάθουμε πόσα θα γονιμοποιηθούν. Είμαι πολύ καλά, δεν πονάω καθόλου (μου έχουν κάνει βέβαια και ενδοφλέβια παυσίπονη) και από αύριο ξεκινάω χάπια για ετ και βλέπουμε. 

Μπράβο βρε Κατερινάκι! Εξαιρετικά! Καλές γονιμοποιησεις! Εύχομαι κάπου εκεί ανάμεσα στα 26 να βρίσκονται τα μελλοντικά παιδάκια σου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Ζαργαναρα είπε:

Καλημέρα καλά ξυπνητουρια!

Είναι κάποια από εσάς σε αναμονή για χοριακη την Δευτέρα μετά από εμβρυομεταφορα?η είμαι μόνη αναμένω αχαχχαα

Καλημέρα

 

Κ εγω Δευτέρα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, koukouvagia είπε:

Εγώ έμεινα έγκυος φυσικά μετά από λήψη femara. Το είχα πάρει γιατί θα κάναμε τροποποιημένο κύκλο και ωοληψία (θα έπαιρνα και λίγες μονάδες Menopur), αλλά λόγω απρόσμενων αποτελεσμάτων με υψηλό κατακερματισμό στο σπέρμα ακύρωσα την ωοληψία (δεν πήρα Menopur) και απλά κάναμε προγραμματισμένες επαφές. Στην ουσία, πήρα femara μόνο, για 5 μέρες (δεν το είχα ξαναπάρει ποτέ πριν). Και τώρα είμαι 31 εβδομάδων με το θαυματάκι μου!

Εύχομαι να σε βοήθησα κάπως!

Με το καλο να το πάρεις αγκαλιτσα!!! Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!!!

13 ώρες πρίν, Kate92 είπε:

Κορίτσι μου στις άλλες απορίες σου δεν ξέρω να απαντήσω. Αλλά σχετικά με τις μονάδες, θα σου πω ότι σε κύκλο που πήγαινα για σπερματεγχυση πήρα τις πρώτες 5 μέρες 75 μονάδες gonal και τις επόμενες 4 μέρες 125 μονάδες gonal και cetrotide ανταγωνιστή. Την παραμονή της σπερματεγχυσης είχα ένα μεγάλο 18χιλιοστα, 2 μικρότερα 16χιλιοστα και αρκετά μικρά μικρά. Ο γυναικολόγος είπε πως αυτό δείχνει ότι σε περίπτωση κανονικής διέγερσης θα έπαιρνα αρκετά ωάρια. Αλλά με λίγες μονάδες αυτό ήταν το αποτέλεσμα. ΑΜΗ έχω 3.25

@kateriiina25 καλή επιτυχία για αύριο!!! Όλα να πάνε καλά!

Χωρίς να ειμαι γιατρός νομιζω οτι στα εκανε αναποδα. Τι εννοω. Συνηθως οι γιατροί ξεκινούν με περισσότερες μοναδες για να μπουσταρουν τον οργανισμό και να ξεκινήσουν να μεγαλώνουν περισσότερα και μετα μειώνουν. Έτσι μου ειχαν πει ολοι οι γιατροί. Ισως αν στα εκανε αντίστροφα να ειχες καλύτερο αποτέλεσμα. Λεμε τωρα. Αν ειναι να παρω φαρμακα για να βγαλω παλι ενα δε θέλω. Κατι τετοια φοβάμαι... Τελικα τι εκανες εσυ; Ποιο το αποτέλεσμα;

1 hour ago, kateriiina25 είπε:

Κορίτσια μου δεν σας εχω διαβάσει, μπήκα απλώς να σας ενημερώσω. Πήγαν όλα καλά, δεν ξέρω πόσα ωοθυλάκια παρακεντήθηκαν τελικά (και είχα περιέργεια) αλλά πήραμε 26 ωάρια και αύριο θα μάθουμε πόσα θα γονιμοποιηθούν. Είμαι πολύ καλά, δεν πονάω καθόλου (μου έχουν κάνει βέβαια και ενδοφλέβια παυσίπονη) και από αύριο ξεκινάω χάπια για ετ και βλέπουμε. 

Ουαου!!! 26 ωαριακια!!! Καλες γονιμοποιήσεις!!! Να εισαι καλα!!!!

  • Μου αρέσει 3

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Έστειλα email στο κέντρο τις εξετάσεις μου και τους είπα να τα δει ο γιατρός και να με πάρει τηλ για τα αντιπυρηνικα και τους πήρα και τηλ για να δουν το email αλλά ο γιατρός δεν με πήρε ποτέ. Λέτε να μην του το είπαν? Να περιμένω μέχρι την Δευτέρα και να τον πάρω τηλ την Δευτέρα? Την κορτιζόνη ποτέ την ξεκινάμε συνήθως? 

2 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Κορίτσια μου δεν σας εχω διαβάσει, μπήκα απλώς να σας ενημερώσω. Πήγαν όλα καλά, δεν ξέρω πόσα ωοθυλάκια παρακεντήθηκαν τελικά (και είχα περιέργεια) αλλά πήραμε 26 ωάρια και αύριο θα μάθουμε πόσα θα γονιμοποιηθούν. Είμαι πολύ καλά, δεν πονάω καθόλου (μου έχουν κάνει βέβαια και ενδοφλέβια παυσίπονη) και από αύριο ξεκινάω χάπια για ετ και βλέπουμε. 

Πω πω τέλεια . Μπράβο σου. Καλή ανάρρωση και καλές γονιμοποιησεις 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Κορίτσια μου δεν σας εχω διαβάσει, μπήκα απλώς να σας ενημερώσω. Πήγαν όλα καλά, δεν ξέρω πόσα ωοθυλάκια παρακεντήθηκαν τελικά (και είχα περιέργεια) αλλά πήραμε 26 ωάρια και αύριο θα μάθουμε πόσα θα γονιμοποιηθούν. Είμαι πολύ καλά, δεν πονάω καθόλου (μου έχουν κάνει βέβαια και ενδοφλέβια παυσίπονη) και από αύριο ξεκινάω χάπια για ετ και βλέπουμε. 

Μπράβο!! Καλές γονιμοποιήσεις τώρα!!! ❤️ 

1 hour ago, winspert είπε:

Με το καλο να το πάρεις αγκαλιτσα!!! Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!!!

Χωρίς να ειμαι γιατρός νομιζω οτι στα εκανε αναποδα. Τι εννοω. Συνηθως οι γιατροί ξεκινούν με περισσότερες μοναδες για να μπουσταρουν τον οργανισμό και να ξεκινήσουν να μεγαλώνουν περισσότερα και μετα μειώνουν. Έτσι μου ειχαν πει ολοι οι γιατροί. Ισως αν στα εκανε αντίστροφα να ειχες καλύτερο αποτέλεσμα. Λεμε τωρα. Αν ειναι να παρω φαρμακα για να βγαλω παλι ενα δε θέλω. Κατι τετοια φοβάμαι... Τελικα τι εκανες εσυ; Ποιο το αποτέλεσμα;

Ουαου!!! 26 ωαριακια!!! Καλες γονιμοποιήσεις!!! Να εισαι καλα!!!!

Νομίζω πως το έκανε έτσι για να αποφύγουμε να έχουμε πολλά ωαρια εφόσον ήταν για σπερματεγχυση. Η οποία φυσικά απέτυχε... Τώρα ετοιμάζομαι για κανονική διέγερση και έχω ένα άγχος, καθώς μάλλον θα ξεκινήσω με 250 μονάδες. Πολλές μου φαίνονται και έκλεισα ένα ραντεβού ξανά αυτή τη βδομάδα για να το συζητήσουμε εκτενέστερα. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Kate92 είπε:

❤️

Νομίζω πως το έκανε έτσι για να αποφύγουμε να έχουμε πολλά ωαρια εφόσον ήταν για σπερματεγχυση. Η οποία φυσικά απέτυχε... Τώρα ετοιμάζομαι για κανονική διέγερση και έχω ένα άγχος, καθώς μάλλον θα ξεκινήσω με 250 μονάδες. Πολλές μου φαίνονται και έκλεισα ένα ραντεβού ξανά αυτή τη βδομάδα για να το συζητήσουμε εκτενέστερα. 

Α ναι...εχει λογικη,σωστα...Καλη επιτυχία σου εύχομαι...Να συζητησεις μαζι του ο,τι σε προβληματίζει... εννοείται!!!


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Κορίτσια μου δεν σας εχω διαβάσει, μπήκα απλώς να σας ενημερώσω. Πήγαν όλα καλά, δεν ξέρω πόσα ωοθυλάκια παρακεντήθηκαν τελικά (και είχα περιέργεια) αλλά πήραμε 26 ωάρια και αύριο θα μάθουμε πόσα θα γονιμοποιηθούν. Είμαι πολύ καλά, δεν πονάω καθόλου (μου έχουν κάνει βέβαια και ενδοφλέβια παυσίπονη) και από αύριο ξεκινάω χάπια για ετ και βλέπουμε. 

Εξαιρετικά τα πήγατε, μπραβο με το καλο οι εμφυτευσεις!!!

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , winspert είπε:

Α ναι...εχει λογικη,σωστα...Καλη επιτυχία σου εύχομαι...Να συζητησεις μαζι του ο,τι σε προβληματίζει... εννοείται!!!

Ευχαριστώ κορίτσι μου! Καλή επιτυχία και σε εσένα και να χαίρεσαι το αγοράκι σου!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...