Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 32 λεπτά , Nels είπε:

      Η εμφύτευση στην περίπτωση της κοπέλας έχει γίνει και για την προεκλαμψια πιθανον να χρειάζεται μόνο αν υπάρχει ένδειξη για αυξημενη πιθανότητα προεκλαμψιας, και πάλι καλύτερα αντιπηκτικες. Πάντως στην περίπτωση της κοπέλας, συνήθως όταν δουν αποκόλληση κόβουν αν δίνεται προληπτικα γι αυτό ρώτησα 

      Ναι δεν ξέρω κ εγώ γενικά μίλησα κ για τι Μ έχουν πει. Πάντως κ μένα στο παρελθόν που είχε γίνει εμφύτευση και δεν ξέραμε για θρομβοφιλια δεν Μ την έκοψαν. Τώρα δεν ξέρω τι ισχύει ακριβώς γιατί δεν είχα ρωτήσει τότε

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Κορίτσια μου δεν σας εχω διαβάσει, μπήκα απλώς να σας ενημερώσω. Πήγαν όλα καλά, δεν ξέρω πόσα ωοθυλάκια παρακεντήθηκαν τελικά (και είχα περιέργεια) αλλά πήραμε 26 ωάρια και αύριο θα μάθουμε πόσα θα γονιμοποιηθούν. Είμαι πολύ καλά, δεν πονάω καθόλου (μου έχουν κάνει βέβαια και ενδοφλέβια παυσίπονη) και από αύριο ξεκινάω χάπια για ετ και βλέπουμε. 

Μπράβο μπράβο, σούπερ νούμερο. Καλές γονιμοποιησεις…

1 ώρα πρίν, EllieV είπε:

Καλημέρα

 

Κ εγω Δευτέρα

Καλά αποτελέσματα κορίτσια!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα σας, μετά από μια προσπάθεια μας είχαμε κλείσει ραντεβού για β χωριακη την Τρίτη αλλά την κάναμε σήμερα και είναι αρνητικο το αποτέλεσμα. Υπάρχει λόγος η γυναίκα μου να συνεχίζει να περνάει φάρμακα έως την Τρίτη; Υπάρχει περίπτωση να αλλάξει κάτι; Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Linoula είπε:

@Μπισκοτακι27 σκέψου ότι έχει πολύ ζέστη! Μήπως ιδρώνεις και δεν πίνεις και όσο νεράκι χρειάζεται?!

Μπράβο! Όλα καλά να πάνε και από εδώ και πέρα!

Οχι ακριβως το ιδιο γιατι τα μετραω δεν ειμαι φαν του νερού γενικα χαχαχ

4 ώρες πρίν, happiness79 είπε:

Αποκλείεται να είναι αυτό ένδειξη ότι δεν πάει καλά! Γιατί ακόμα κι αν δεν πήγαινε κάτι καλά, ο σάκος που έχεις μέσα σου αυτή τη στιγμή είναι μεγαλύτερος από γκρέιπφουτ και δεν εξαφανίζεται από τη μια στιγμή στην άλλη, θα εξακολουθούσε να πιέζει! Αν σε ανακουφίζει πάντως, να σου πω ότι ούτε σε μένα είναι σταθερή η συχνοουρία, έχω διακυμάνσεις, από την αρχή εως και τώρα!

❤❤❤

Ρε κι εγώ το ίδιο και μου φαινόταν πολύ κουλό!! Αλλά αφού το έχεις κι εσύ θα είναι νορμάλ!

Από ένα σημείο κι έπειτα δεν διπλασιάζεται! Εγώ λέω να μην μπεις σε αυτό το τρυπάκι πάντως γιατί δε θα βγάλεις άκρη, μπορεί να αγχωθείς και περισσότερο! Καλύτερα να μιλήσεις με το γιατρό σου και στην τελική πες του να πας για υπέρηχο να βεβαιωθείς ότι όλα είναι οκ!

Καλά αποτελέσματα ζαργανάρα!!! 

Ακομα ειμαι νωρις για ν μην διπλασιάζεται..τελικα θα παω την δευτερα οπως ειχαμε πει εξ αρχής μ τον γιατρο:P

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Κορίτσια μου δεν σας εχω διαβάσει, μπήκα απλώς να σας ενημερώσω. Πήγαν όλα καλά, δεν ξέρω πόσα ωοθυλάκια παρακεντήθηκαν τελικά (και είχα περιέργεια) αλλά πήραμε 26 ωάρια και αύριο θα μάθουμε πόσα θα γονιμοποιηθούν. Είμαι πολύ καλά, δεν πονάω καθόλου (μου έχουν κάνει βέβαια και ενδοφλέβια παυσίπονη) και από αύριο ξεκινάω χάπια για ετ και βλέπουμε. 

Μπράβο Κατερίνα! Εύχομαι πολλά καλής ποιότητας εμβρυάκια! :wub:

4 ώρες πρίν, happiness79 είπε:

Και τα δικά μας έχουν λοιμώδη περιτονίτιδα μάλλον εκ γεννητής και τα δύο και μάλιστα η Ταρτούλα μας στον υψηλότερο τίτλο και της δημιουργεί θέματα στο γαστρεντερικό της αρκετά συχνά, αλλά δε νοσεί κανένα ευτυχώς. Και όσο ζουν σπίτι και είναι προστστευμένα, θέλω να ελπίζω ότι έχουν λιγοστές πιθανότητες να το εμφανίσουν. Ξέρω ότι αν συμβεί δε θα έχει πισογύρισμα... Τις φροντίζουμε άπειρα... Λυπάμαι πολύ για τον γατούλη σου...

@kateriiina25 σε σκεφτόμαστε!!! Να πάνε όλα καλά κορίτσι μου! Περιμένουμε νέα σου! ❤

Εύχομαι να είναι πάντα υγιή τα γατάκια σου! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Μπισκοτακι27 είπε:

Οχι ακριβως το ιδιο γιατι τα μετραω δεν ειμαι φαν του νερού γενικα χαχαχ

Ακομα ειμαι νωρις για ν μην διπλασιάζεται..τελικα θα παω την δευτερα οπως ειχαμε πει εξ αρχής μ τον γιατρο:P

Και εγώ αυτό θα κανω αν και όλο το πρωί με χίλια ζόρια κρατήθηκα…

Καλα μας αποτελέσματα τη Δευτέρα!!!!
Και καλή υπομονή για αύριο :grin:
 

πρίν από 33 λεπτά , pg207gr είπε:

Καλησπέρα σας, μετά από μια προσπάθεια μας είχαμε κλείσει ραντεβού για β χωριακη την Τρίτη αλλά την κάναμε σήμερα και είναι αρνητικο το αποτέλεσμα. Υπάρχει λόγος η γυναίκα μου να συνεχίζει να περνάει φάρμακα έως την Τρίτη; Υπάρχει περίπτωση να αλλάξει κάτι; Ευχαριστώ πολύ.

Καλησπέρα! 
Ειμαι πολύ μακριά η Τρίτη από το Σάββατο! Κρατά την πίστη σου! Και εννοείται συνέχισε τα φάρμακα σου μέχρι τη χοριακη! Δεν ξέρεις ποτέ ποια μέρα γίνεται η εμφύτευση!!!
Πιο τεστακι έκανες;;; 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 34 λεπτά , pg207gr είπε:

Καλησπέρα σας, μετά από μια προσπάθεια μας είχαμε κλείσει ραντεβού για β χωριακη την Τρίτη αλλά την κάναμε σήμερα και είναι αρνητικο το αποτέλεσμα. Υπάρχει λόγος η γυναίκα μου να συνεχίζει να περνάει φάρμακα έως την Τρίτη; Υπάρχει περίπτωση να αλλάξει κάτι; Ευχαριστώ πολύ.

Εξαρτάται....Τι εμβρυα βάλατε;


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Κορίτσια μου δεν σας εχω διαβάσει, μπήκα απλώς να σας ενημερώσω. Πήγαν όλα καλά, δεν ξέρω πόσα ωοθυλάκια παρακεντήθηκαν τελικά (και είχα περιέργεια) αλλά πήραμε 26 ωάρια και αύριο θα μάθουμε πόσα θα γονιμοποιηθούν. Είμαι πολύ καλά, δεν πονάω καθόλου (μου έχουν κάνει βέβαια και ενδοφλέβια παυσίπονη) και από αύριο ξεκινάω χάπια για ετ και βλέπουμε. 

Με το καλό κορίτσι μου!!Εύχομαι να συνεχίσετε έτσι δυναμικά!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια η γυναίκα μου ήθελε να σας ρωτήσει αν ξέρετε κάποια κοπέλα που να έχει κάνει εξωσωματική στο Αρεταίειο;;; Όλη νύχτα μου έλεγε λες να μην έχει καλούς εμβρυολογουσ λες να μην έχουν καλά υλικά μου έχει σπάσει τα νεύρα μέχρι τς 5 το πρωί αυτά έλεγε αχααχαχαχα αχααχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , pg207gr είπε:

Έμβρυα 5ης μερας

Και ποια μερα ηταν η σημερινή μετα την εμβρυομεταφορα; Επειδή ο καθε γιατρός στελνει αλλη μερα για χοριακη...Δωσε μας μερικά στοιχεία γενικότερα...Και τι ποιοτητας ηταν...Σε ποιο γιατρό ειστε...Ποια προσπάθεια ειναι αυτη...Σα να σου κανω ανάκριση νιώθω...Πες τα μονος σου...χαχαχα


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 minutes ago, winspert said:

Και ποια μερα ηταν η σημερινή μετα την εμβρυομεταφορα; Επειδή ο καθε γιατρός στελνει αλλη μερα για χοριακη...Δωσε μας μερικά στοιχεία γενικότερα...Και τι ποιοτητας ηταν...Σε ποιο γιατρό ειστε...Ποια προσπάθεια ειναι αυτη...Σα να σου κανω ανάκριση νιώθω...Πες τα μονος σου...χαχαχα

Ε ναι χρειαζόμαστε λίγα στοιχεία παρα πάνω όσο νάνε χαχα

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, winspert said:

Και ποια μερα ηταν η σημερινή μετα την εμβρυομεταφορα; Επειδή ο καθε γιατρός στελνει αλλη μερα για χοριακη...Δωσε μας μερικά στοιχεία γενικότερα...Και τι ποιοτητας ηταν...Σε ποιο γιατρό ειστε...Ποια προσπάθεια ειναι αυτη...Σα να σου κανω ανάκριση νιώθω...Πες τα μονος σου...χαχαχα

Ευχαριστώ για την γρήγορη ανταπόκριση. Είναι η ένατη μέρα μετά την εβρυομεταφορα. Είχαμε 2 έμβρυα μέτριας και καλής ποιότητας από τι μας είπε ο εμβριολογος. Το αποτέλεσμα της β χοριακης ήταν μηδενικό. Απλά αναρωτιέμαι εάν χρειάζονται τα φάρμακα έως την Τρίτη από τι στιγμή όπου η εβρυομεταφορα δεν πέτυχε.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μόλις μου έστειλαν email και μου είπαν ότι τα αποτελέσματα των εξετάσεων δεν αλλάζουν κάτι στο πλάνο μου. Όσες πήρατε κορτιζόνη εξαιτίας των ανιπυρηνικων ποίος σας το έδωσε? Ο γιατρός σας ή η αιματολογος? Το ξεκινήσατε από την αρχή ή το πήρατε για την εμβρυομεταφορα? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Kallo είπε:

Κορίτσια μόλις μου έστειλαν email και μου είπαν ότι τα αποτελέσματα των εξετάσεων δεν αλλάζουν κάτι στο πλάνο μου. Όσες πήρατε κορτιζόνη εξαιτίας των ανιπυρηνικων ποίος σας το έδωσε? Ο γιατρός σας ή η αιματολογος? Το ξεκινήσατε από την αρχή ή το πήρατε για την εμβρυομεταφορα? 

Εμένα μου την έδωσε ο γιατρός μου από την αρχή της διαδικασίας, γιατί θα γινόταν η εμβρυομεταφορα στον ίδιο κύκλο. Στην πραγματικότητα βέβαια στη φάση της εμβρυομεταφορας χρειάζεται, όχι στη διέγερση.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Kallo είπε:

Κορίτσια μόλις μου έστειλαν email και μου είπαν ότι τα αποτελέσματα των εξετάσεων δεν αλλάζουν κάτι στο πλάνο μου. Όσες πήρατε κορτιζόνη εξαιτίας των ανιπυρηνικων ποίος σας το έδωσε? Ο γιατρός σας ή η αιματολογος? Το ξεκινήσατε από την αρχή ή το πήρατε για την εμβρυομεταφορα? 

Εμενα μ την έδωσε η αιματολόγος κ ειχε στειλει ενημερωτικό σημείωμα στον γυναικολόγο μου.Οποτε την ειχα ξεκινήσει 2η μερα περιόδου 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...