Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Antonia_ είπε:

      Καλησπέρα !! Κ εμένα δεύτερη μερα με ξεκινάνε!

      Στην προηγούμενη περίοδο ξεκίνησα προετοιμασία αλλά στον υπέρηχο είδαμε ότι το ενδομήτριο δεν ήταν όπως θέλαμε . Συγκεκριμένα δεν διακρίναμε ξεκάθαρα τις 3 ζώνες που θα έπρεπε οπότε το αφήσαμε. Σήμερα μου ήρθε η επόμενη περίοδος και ξεκινάμε πάλι προετοιμασία να δούμε αυτή τη φορά τι θ γίνει.

      Όλα με το καλό!!!! ❤️

      3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Καλή επιτυχία κορίτσι μου εύχομαι αυτή η φορά να είναι η τυχερή και στις δυο μας !!! Θα ήμαστε κοντά κοντά πρώτα ο θεός κ εγω έχω ξεκινήσει είμαι 5η μέρα προετοιμασίας σήμερα !! 

      Θα είναι η τυχερή σας!!!! 🥰

      7 ώρες πρίν, Angot είπε:

      πήγε στο 2 από 2,5 σε 14 ημέρες 30η εβδομάδα ! ο γιατρός μου το έχει πει ότι θα γεννήσω πιο νωρίς! είπε ως 35 θα φτάσουμε.   τώρα τι να σ πω

      Σε βλέπω για 35 μέσα στο νερό!!!! Κάνει από τώρα το δικα του 😆αλλά δε θα βιαστεί !!! Και 35 καλά δεν είναι? Δε γνωρίζω....

      On 10/5/2024 at 6:24 ΜΜ, Angot είπε:

      καλε η μέθη είναι ότι καλύτερο , σιγά μην κάθεσαι να πονάς και να αγχώνεσαι ! εγώ σ λέω εκανα αυτές τις 3 αλλά δεν θυμαμαι ημέρες ! εκανα σίγουρα 2η ημέρα περιόδου και μετά δεν θυμαμαι 

      Μέθη και ξερο ψωμί!!!! 😁

      • Μου αρέσει 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

Καλησπέρα σε ολες!!
Ειδα οτι μιλαγατε πριν κατι μερες για ενδομητριωση κ ca125
Σε μενα η εξεταση ειχε δειξει 45 (με μεγιστο νορμαλ οριο το 35). Ομως ο γιατρος ειπε οτι επρεπε να μην κανω αυτη την εξεταση οντας αδιαθετη.
Την ξανακανω κ βγαινει 17.
Εκανα κ μαγνητικη.. τιποτα απο εστιες!
Τελικα ομως ειχα εστιες κ η κυστη που ειχα ηταν σοκολατοειδης, δηλ. ενδομητριωσης (μετα απο λαμπαροσκοπηση τα ειδαμε)

1 hour ago, kateriiina25 είπε:

Ναι το έγραψα νωρίτερα :)  26 ωάρια βρέθηκαν, πήγε ανέλπιστα καλά, ελπίζω να μου πουν αύριο και καλό ποσοστό γονιμοποιήσεων 

Καλες κ πολλες γονιμοποιησεις!!!! Μαρτυριο αυτη η αναμονη.. υπομονη

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

59 minutes ago, Zenia82 said:

Καλές γονιμοποιησεις Κατερίνα!!! Τι αριθμός Παναγία μου!!! Σοκ κ δέος!!! Με το καλό η ετ!!! ❤

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! Μακάρι να συνεχίσει έτσι καλά ❤

  • Μου αρέσει 2

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kateriiina25 είπε:

Πραγματικά το ελπίζω. Είμαι πολύ καλά, έχω τις ίδιες ακριβώς ενοχλήσεις που είχα και με 2 ωάρια μέχρι στιγμής. Ξεκινάω αύριο προετοιμασία για ετ μου είπαν και βλέπουμε 

Σκέτα ωαριάκια μαζεύεις, ε;

Τι ωραία νέα μπράβο που μπορείς να προχωρήσεις καλή επιτυχία αναμενουμε

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Penaki said:

Τέλεια! Να έχετε καλές γονιμοποιησεις κ εμφυτευσεις!!!! Πολυ καλά τα πηγες κ ευτυχως είσαι καλά κ δεν πονας,  σημαντικό κ αυτο! 

Ναι ευτυχώς μέχρι στιγμής όλα καλά. Σε ευχαριστώ πολύ!

2 minutes ago, silvy22 said:

Τι ωραία νέα μπράβο που μπορείς να προχωρήσεις καλή επιτυχία αναμενουμε

Ναι, αν και ακόμα δεν είναι τίποτα σίγουρο, μπορεί να μου βγουν συμπτώματα στην πορεία μου είπαν και να την αναβάλουμε. Θα δείξει. Πάντως δεν πρόκειται να πιέσω καταστάσεις, θέλω να γίνει στις καλύτερες συνθήκες, θα το πω και στον γιατρό και ότι μου πει

  • Μου αρέσει 3

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, eleonora85 είπε:

Καλησπέρα σε ολες!!
Ειδα οτι μιλαγατε πριν κατι μερες για ενδομητριωση κ ca125
Σε μενα η εξεταση ειχε δειξει 45 (με μεγιστο νορμαλ οριο το 35). Ομως ο γιατρος ειπε οτι επρεπε να μην κανω αυτη την εξεταση οντας αδιαθετη.
Την ξανακανω κ βγαινει 17.
Εκανα κ μαγνητικη.. τιποτα απο εστιες!
Τελικα ομως ειχα εστιες κ η κυστη που ειχα ηταν σοκολατοειδης, δηλ. ενδομητριωσης (μετα απο λαμπαροσκοπηση τα ειδαμε)

Καλες κ πολλες γονιμοποιησεις!!!! Μαρτυριο αυτη η αναμονη.. υπομονη

Πώς επηρέασε η πορεία της CA125  την εξωσωματική σου? Σου είπε ο γιατρός να κάνετε πρώτα λαπαροσκόπηση ? Βρίσκομαι σε μια παρόμοια κατάσταση,έκανα κι εγώ την ca125 όντας αδιάθετη και μου είπε να την επαναλάβω στη μέση του κύκλου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, Ero84 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Καλή επιτυχία σε όλες! Πρώτη φορά γράφω. Σήμερα έκανα τεστ και είναι θετικό. Βάλαμε δύο έμβρυα τριών ημερών, δεν έχω άλλα. Ένα τουλάχιστον έπιασε. Άλλα έχουμε δρόμο ακόμα. Μετά την χαρά, έχει επανέλθει το άγχος. Και μάλιστα μεγάλο. Περισυ έπιασα δίδυμα άλλα παλινδρόμησαν.Φοβάμαι μήπως γίνει το ίδιο λόγω ηλικίας. Είμαι 38 και από ο,τι διαβάζω, η πιθανότητα να έχουν χρωμοσωμικες ανωμαλίες, είναι μεγάλη. Στις ΗΠΑ τα τεσταρουν πριν τα βάλουν, δεν ξέρω εδώ τι γίνεται σε ιδιωτικές κλινικές, εγω έκανα μια ιδιωτικά, σκέτη καταστροφή, 8 ωάρια κ κανένα δεν γονιμοποιηθηκε. Οι επόμενες δύο στο δημόσιο όπου δεν κάνουν γενετικό ελέγχο κι ας είμαι μεγαλουτσικη. Νομίζω ότι βλέπω αρκετές παλινδρομες και αποβολές στην Ελλάδα με βλαστοκυστες και ανησυχώ! Εσείς έχετε κάνει έλεγχο; Σας το πρότειναν; Ανάλογα την ηλικία; 

Δεν νομίζω ότι μπορεί να αλλάξει κάτι, άλλα ο γιατρός θα της πει πότε και πώς θα κόψει τα φάρμακα! Σε κάθε περίπτωση πρέπει να ενημερώσει τον γιατρό προτού κάνει κάποια αλλαγή!

Καλησπέρα @Ero84 έχουμε την ίδια ηλικία. Πολλά κορίτσια εδώ είμαστε άνω των 35. Είχα κ εγώ πέρσι μια παλίνδρομη με βλαστοκύστες. Χρωμοσωμική ανωμαλία δεν βρέθηκε στο έμβρυο. Παραμένει ανεξήγητο γιατί πέθανε ο μικρούλης. Τέλοσπάντων, οι παλίνδρομες συμβαίνουν κ σε φυσιολογικές συλλήψεις. Δυστυχώς είναι σύνηθες. Τώρα είμαι έγκυος 9 εβδομάδων με έμβρυο τρίτης ημέρας. 

Σου εύχομαι όλα να πάνε καλά κ να ξέρεις η πιθανότητα χρωμοσωμικής ανωμαλίας δεν είναι πολύ μεγάλη. Υπάρχει σαν πιθανότητα αλλά η πιθανότητα να είναι υγειές είναι μεγαλύτερη.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Ναι το έγραψα νωρίτερα :)  26 ωάρια βρέθηκαν, πήγε ανέλπιστα καλά, ελπίζω να μου πουν αύριο και καλό ποσοστό γονιμοποιήσεων 

Κορίτσι μου ήθελα να σε ρωτήσω τι πρωτεινουχο σκεύασμα έπαιρνες τόσο καιρό?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Με πήραν τηλ απο το Γεν και μου είπαν οτι γονιμοποιήθηκαν τα 20 απο τα 26. Πολύ χαρούμενη είμαι! 
Οι πολυκυστικες που ήταν πάντα το βάσανο μου, που με έχουν ταλαιπωρήσει τόσο πολύ για χρόνια, που μου στερούσαν την περίοδο μου και που είναι ο κύριος λόγος της υπογονιμότητας μου, ήρθε η ώρα να λειτουργήσουν υπέρ μου και να μου δώσουν τόσα εμβρυάκια. 
 

8 hours ago, Kate92 said:

Κορίτσι μου ήθελα να σε ρωτήσω τι πρωτεινουχο σκεύασμα έπαιρνες τόσο καιρό?

Συμπλήρωμα πρωτεΐνης απο μαγαζί με ήδη γυμναστικής σε γεύση σοκολάτα. Ανάλογα το μαγαζί, μπορούν να σου προτείνουν μια καλής ποιότητας είτε ζωική είτε φυτική. Την ειχα γιατί έπαιρνα μετά την γυμναστική όταν έκανα και ήταν ευκαιρία τώρα στην ωοληψία για να μην τρώω πρωί βράδυ κρέας 

  • Μου αρέσει 11

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Με πήραν τηλ απο το Γεν και μου είπαν οτι γονιμοποιήθηκαν τα 20 απο τα 26. Πολύ χαρούμενη είμαι! 
Οι πολυκυστικες που ήταν πάντα το βάσανο μου, που με έχουν ταλαιπωρήσει τόσο πολύ για χρόνια, που μου στερούσαν την περίοδο μου και που είναι ο κύριος λόγος της υπογονιμότητας μου, ήρθε η ώρα να λειτουργήσουν υπέρ μου και να μου δώσουν τόσα εμβρυάκια. 
 

Συμπλήρωμα πρωτεΐνης απο μαγαζί με ήδη γυμναστικής σε γεύση σοκολάτα. Ανάλογα το μαγαζί, μπορούν να σου προτείνουν μια καλής ποιότητας είτε ζωική είτε φυτική. Την ειχα γιατί έπαιρνα μετά την γυμναστική όταν έκανα και ήταν ευκαιρία τώρα στην ωοληψία για να μην τρώω πρωί βράδυ κρέας 

Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Μπράβο! Τι ωραία νέα! Μακαρι να μη σε είχαν ταλαιπωρήσει, αλλά τουλάχιστον τώρα σου έδωσαν μπόλικα εμβρυακια και μπορείς να είσαι πιο χαλαρή! Εύχομαι όλα να συνεχίσουν να προχωρούν τόσο καλά και ήρεμα! 

Ευχαριστώ πολύ. Δεν ήξερα οτι επιτρέπεται η χρήση "τέτοιων πρωτεϊνών". Περίμενα οι γυναικολόγοι να έχουν αντιρρήσεις. Θα το ψάξω κι εγώ! Υπάρχουν χωρίς ζάχαρη να υποθέσω ε?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Ero84 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Καλή επιτυχία σε όλες! Πρώτη φορά γράφω. Σήμερα έκανα τεστ και είναι θετικό. Βάλαμε δύο έμβρυα τριών ημερών, δεν έχω άλλα. Ένα τουλάχιστον έπιασε. Άλλα έχουμε δρόμο ακόμα. Μετά την χαρά, έχει επανέλθει το άγχος. Και μάλιστα μεγάλο. Περισυ έπιασα δίδυμα άλλα παλινδρόμησαν.Φοβάμαι μήπως γίνει το ίδιο λόγω ηλικίας. Είμαι 38 και από ο,τι διαβάζω, η πιθανότητα να έχουν χρωμοσωμικες ανωμαλίες, είναι μεγάλη. Στις ΗΠΑ τα τεσταρουν πριν τα βάλουν, δεν ξέρω εδώ τι γίνεται σε ιδιωτικές κλινικές, εγω έκανα μια ιδιωτικά, σκέτη καταστροφή, 8 ωάρια κ κανένα δεν γονιμοποιηθηκε. Οι επόμενες δύο στο δημόσιο όπου δεν κάνουν γενετικό ελέγχο κι ας είμαι μεγαλουτσικη. Νομίζω ότι βλέπω αρκετές παλινδρομες και αποβολές στην Ελλάδα με βλαστοκυστες και ανησυχώ! Εσείς έχετε κάνει έλεγχο; Σας το πρότειναν; Ανάλογα την ηλικία; 

Καλώς όρισες @Ero84 και συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου! Θεωρώ ότι δεν είσαι τόσο μεγάλη για να ανησυχείς τόσο πολύ για χρωμοσωμικές ανωμαλίες, βέβαια αυτή είναι μία πιθανότητα που πάντα υπάρχει. Οι γιατροί δεν προτείνουν εύκολα προεμφυτευτικό έλεγχο εμβρύων, καθότι είναι πολύ ακριβή εξέταση και καλό είναι να υπάρχουν αρκετά έμβρυα για να γίνει καθώς και να υπάρχουν παραπάνω λόγοι από την ηλικία. Εμένα ο γιατρός μου σκέψου μου το πρότεινε ύστερα από 4 αποτυχημένες εμβρυομεταφορές, όπου δε γινόταν καν εμφύτευση εκτός από μία φορά που ήταν βιοχημική και μετά τον έλεγχο βρέθηκε μόλις 1 υγιές έμβρυο από τα 6 που είχαμε, είμαι όμως 42 κλεισμένα. Το σώμα μας ξέρει πολύ καλά να μας προστατεύει, καθώς συνήθως σπάνια εμφυτεύονται έμβρυα με χρωμοσωμικές ανωμαλίες και αν εμφυτευτούν συνήθως δεν προχωράνε. Φυσικά αυτό δεν είναι πάντα απόλυτο, αλλά φίλτρα προστασίας όλες έχουμε. Σκέψου ότι εγώ έμεινα έγκυος φυσικά λίγο πριν μεταφέρουμε την τελευταία μας υγιή βλαστοκύστη και έχω εμπιστοσύνη στο εμβρυάκι μου καθώς και στο σώμα μου που ως τώρα φαίνεται ότι έκανε αυστηρή διαλογή. Και είμαι 4 χρόνια πιο μεγάλη από σένα!!! Όλα αυτά στα λέω για να αναθαρρήσεις, να αφεθείς στην εγκυμοσύνη σου με την ευχή να πάνε όλα καλά! Και φυσικά κάνοντας όλους τους απαραίτητους ελέγχους στην πορεία. Προσωπικά σου εύχομαι να έχεις μία καλή τελειόμηνη εγκυμοσύνη και σε 9 μήνες να κρατήσεις στην αγκαλιά σου το γερό μωράκι σου! Και στο μεταξύ εδώ είμαστε να τα λέμε, γιατί το μυαλό παίζει περίεργα παιχνίδια σε αυτή τη φάση και είναι φυσικό, τόσες αλλαγές συμβαίνουν! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 minutes ago, Kate92 said:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Μπράβο! Τι ωραία νέα! Μακαρι να μη σε είχαν ταλαιπωρήσει, αλλά τουλάχιστον τώρα σου έδωσαν μπόλικα εμβρυακια και μπορείς να είσαι πιο χαλαρή! Εύχομαι όλα να συνεχίσουν να προχωρούν τόσο καλά και ήρεμα! 

Ευχαριστώ πολύ. Δεν ήξερα οτι επιτρέπεται η χρήση "τέτοιων πρωτεϊνών". Περίμενα οι γυναικολόγοι να έχουν αντιρρήσεις. Θα το ψάξω κι εγώ! Υπάρχουν χωρίς ζάχαρη να υποθέσω ε?

Σε ευχαριστω πάρα πολύ!
 

Βασικά δεν ρώτησα ποτέ αλλά δεν είμαι και έγκυος. Εννοείται μετα την ετ δεν θα την συνεχίσω αν δεν ρωτήσω. Ειδικά η φυτική (πρωτεΐνη αρακά πχ) εχει στα συστατικά μόνο καθαρή πρωτεΐνη από αρακά, δεν βρίσκω κάποιο λόγο να μην επιτρέπεται. Και υπάρχουν και βιολογικές χωρίς πρόσθετα κτλ σε καταστήματα bio απλώς ειναι λίγο ακριβές. Εννοείται ειναι όλες χωρίς ζάχαρη. Σε φάση γυμναστικής κανεις δεν θέλει ζάχαρη. Κάποιες δεν έχουν καν υποκατάστατα (αλλά είναι λίγο ανοστες).  Κακό δεν νομίζω οτι έκανα αλλά μην σε πάρω και στον λαιμό μου. Αν θες ρώτα τον γιατρό σου. Εγώ παίρνω χρόνια σε διαστήματα που κάνω γυμναστική και δεν είχα κάποιο θέμα ποτέ. 

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Mar.Theo είπε:

Καλησπέρα Κορίτσια ! Ελπίζω όλες να είσαστε καλά!!! Να ρωτήσω κάτι . . . Σας έπεφτε κ εσάς η διάθεση μετά την εμβρυομεταφορα,  εννοώ νιώθατε κάπως ψυχολογικά.  .  .; Δευτέρα έκανα την εμβρυομεταφορα κ όσο περνάνε οι μέρες τόσο κουρασμένη ψυχολογικά νοιώθω.  .  . Μπορεί επειδή έχω αρχίσει κ νοιώθω τους πόνους της περιόδου να ξενερώνω.  . .  Γυρνάω κ στην δουλειά την Δευτέρα κ πρέπει να το παίζω τρελιτσα.  . . Σας κάνω γκρίνιες,  συγχωρέστε με !!

Γλυκιά μου, οι πόνοι περιόδου μπορεί να είναι και σύμπτωμα εγκυμοσύνης! Όπως και η πεσμένη διάθεση έχει παρατηρηθεί σε κοπέλες που έχει γίνει εμφύτευση! Καλά, η πεσμένη διάθεση βέβαια είναι ότι πιο φυσικό έτσι κι αλλιώς, είναι μεγάλο ζόρι όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή μέχρι τη χοριακή απλά δεν παλεύεται! Σου εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακή και καλό κουράγιο μέχρι τότε... εδώ είμαστε να τα λέμε!! ❤

πρίν από 28 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Με πήραν τηλ απο το Γεν και μου είπαν οτι γονιμοποιήθηκαν τα 20 απο τα 26. Πολύ χαρούμενη είμαι! 
Οι πολυκυστικες που ήταν πάντα το βάσανο μου, που με έχουν ταλαιπωρήσει τόσο πολύ για χρόνια, που μου στερούσαν την περίοδο μου και που είναι ο κύριος λόγος της υπογονιμότητας μου, ήρθε η ώρα να λειτουργήσουν υπέρ μου και να μου δώσουν τόσα εμβρυάκια. 
 

 

Όλεεεεεεεεεε!!!! Τι υπέροχα νέα!!! Χαίρομαι πάρα πολύ!!! Ολα να σου πάνε πρίμα από εδώ και πέρα! Έχεις ταλαιπωρηθεί πολύ και επιτέλους γύρισε η τύχη! ❤❤❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Σε ευχαριστω πάρα πολύ!
 

Βασικά δεν ρώτησα ποτέ αλλά δεν είμαι και έγκυος. Εννοείται μετα την ετ δεν θα την συνεχίσω αν δεν ρωτήσω. Ειδικά η φυτική (πρωτεΐνη αρακά πχ) εχει στα συστατικά μόνο καθαρή πρωτεΐνη από αρακά, δεν βρίσκω κάποιο λόγο να μην επιτρέπεται. Και υπάρχουν και βιολογικές χωρίς πρόσθετα κτλ σε καταστήματα bio απλώς ειναι λίγο ακριβές. Εννοείται ειναι όλες χωρίς ζάχαρη. Σε φάση γυμναστικής κανεις δεν θέλει ζάχαρη. Κάποιες δεν έχουν καν υποκατάστατα (αλλά είναι λίγο ανοστες).  Κακό δεν νομίζω οτι έκανα αλλά μην σε πάρω και στον λαιμό μου. Αν θες ρώτα τον γιατρό σου. Εγώ παίρνω χρόνια σε διαστήματα που κάνω γυμναστική και δεν είχα κάποιο θέμα ποτέ. 

Χίλια ευχαριστώ για τις πληροφορίες! Θα ρωτήσω κιόλας, αλλά λογικά ακούγονται όσα λες!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Με πήραν τηλ απο το Γεν και μου είπαν οτι γονιμοποιήθηκαν τα 20 απο τα 26. Πολύ χαρούμενη είμαι! 
Οι πολυκυστικες που ήταν πάντα το βάσανο μου, που με έχουν ταλαιπωρήσει τόσο πολύ για χρόνια, που μου στερούσαν την περίοδο μου και που είναι ο κύριος λόγος της υπογονιμότητας μου, ήρθε η ώρα να λειτουργήσουν υπέρ μου και να μου δώσουν τόσα εμβρυάκια. 
 

Συμπλήρωμα πρωτεΐνης απο μαγαζί με ήδη γυμναστικής σε γεύση σοκολάτα. Ανάλογα το μαγαζί, μπορούν να σου προτείνουν μια καλής ποιότητας είτε ζωική είτε φυτική. Την ειχα γιατί έπαιρνα μετά την γυμναστική όταν έκανα και ήταν ευκαιρία τώρα στην ωοληψία για να μην τρώω πρωί βράδυ κρέας 

Ωωωωωω σούπερ ντουπερ τέλεια!!!!

Συνέχισε δυναμικά!!!!

Και τώρα έρχονται και οι απορίες....Πώς θα φιλτράρει τα καλύτερα για να σου τα μεταφέρει?

Έπειτα ...πιο είναι το μέλλον των βλαστοκυστων που θα σου απομείνουν στην κατάψυξη?καταστρέφονται μετά από κάποια χρόνια?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Με πήραν τηλ απο το Γεν και μου είπαν οτι γονιμοποιήθηκαν τα 20 απο τα 26. Πολύ χαρούμενη είμαι! 
Οι πολυκυστικες που ήταν πάντα το βάσανο μου, που με έχουν ταλαιπωρήσει τόσο πολύ για χρόνια, που μου στερούσαν την περίοδο μου και που είναι ο κύριος λόγος της υπογονιμότητας μου, ήρθε η ώρα να λειτουργήσουν υπέρ μου και να μου δώσουν τόσα εμβρυάκια. 
 

Συμπλήρωμα πρωτεΐνης απο μαγαζί με ήδη γυμναστικής σε γεύση σοκολάτα. Ανάλογα το μαγαζί, μπορούν να σου προτείνουν μια καλής ποιότητας είτε ζωική είτε φυτική. Την ειχα γιατί έπαιρνα μετά την γυμναστική όταν έκανα και ήταν ευκαιρία τώρα στην ωοληψία για να μην τρώω πρωί βράδυ κρέας 

Σούπερ σκορ !!! Έχουν κ τα υπέρ τους οι πολύκυστικες

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...