Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Test πρωιμης ανίχνευσης


teenthybell

Recommended Posts

πρίν από 23 λεπτά , teenthybell είπε:

Απολύτως τίποτα χαχα!! Γι'αυτό σου λεω χλωμο εγω. Κατι θα ένιωθα δε μπορεί! Ενιωσα περιεργα πονακια περιοδου μετα την τελευταία μας ολοκληρωμένη επαφη κ στο στήθος μου ευαίσθησια που ποτε δεν με ποναει γενικά. Αλλά υποχωρησαν με τις μέρες. Απλά εχω μια αισιοδοξία κ μια σιγουριά που θα φαω τα μουτρα μου το πιθανότερο!:razz:

Με τις μερες θα δείξει.. ουτε εσυ ειπες εχεις κάτι ιδιαίτερο ε? Πφφφφ

Κοιτα και αυτά που δεν είναι συνηθισμένα μπορεί να είναι σημάδι. 

Εγώ τα κλασικά που έχω πάντα δεν τα έχω καθόλου σε αυτό τον κύκλο! Για αυτό ελπίζω χαχαχα και να φάμε τα μουτρα μας εδώ είμαστε να ξανά προσπαθήσουμε!!! 

Πάντως η μαμά μου που το συζητάω μου έχει πει πως και αυτοί στις εγκυμοσύνες τις δεν είχε συμπτώματα καθόλου, τις εμφανίστηκαν μετά τους δύο μήνες! Οπότε μου δίνει ελπίδες χαχαχα 

Ο σύντροφός μου χθες μου λέει "ποσες μέρες καθυστέρηση έχεις;; Κάνε τεστ" τόσο σίγουρος και αυτός χαχαχ μου λέει "το στήθος τι έχει πάθει ;;; " Του φαίνεται περίεργο.!!:P

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 123
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Marianne είπε:

 

Καλημέρα κορίτσια! Είχαμε μιλήσει και στο άλλο θέμα σας θυμάμαι.

Εγώ περιμένω σήμερα... Δεν έχω κανένα σύμπτωμα περιόδου όπως τις άλλες φορές, περιμένω να δω πως θα πάει η σημερινή μέρα.. (ούτε πόνους, ούτε στήθος)

Τι γνώμη έχετε για τις ταινίες τις one step σαν τεστ εγκυμοσύνης;;

Είναι αξιόπιστες απλά δεν ανιχνεύουν τόσο πρώιμα όσο πχ το πρεντικτορ που έλεγα. Βάση της δικής μου εμπειρίας. 

Αν περιμένεις σήμερα κ κάνεις τεστ 90% θα δείξει σωστό αποτέλεσμα!!

Μακάρι κορίτσι μου να είσαι ❤️ 

Όσο για τα συμπτώματα εγώ αυτό που λέω συνέχεια είναι ότι δε τα σχολιάζω γιατί δεν έχουν νόημα δυστυχώς..ειναξ τόσο ίδια με της περιόδου..

Εμένα το μόνο διαφορετικο αν θες από τη περίοδο ήταν ότι είχα κολπικά υγρά αρκετά κ κάποια κολλώδη. Ενώ πριν τη περίοδο συνήθως είμαι στεγνή τελείως..

  • Μου αρέσει 2

ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , LoveToBeMom είπε:

Είναι αξιόπιστες απλά δεν ανιχνεύουν τόσο πρώιμα όσο πχ το πρεντικτορ που έλεγα. Βάση της δικής μου εμπειρίας. 

Αν περιμένεις σήμερα κ κάνεις τεστ 90% θα δείξει σωστό αποτέλεσμα!!

Μακάρι κορίτσι μου να είσαι ❤️ 

Όσο για τα συμπτώματα εγώ αυτό που λέω συνέχεια είναι ότι δε τα σχολιάζω γιατί δεν έχουν νόημα δυστυχώς..ειναξ τόσο ίδια με της περιόδου..

Εμένα το μόνο διαφορετικο αν θες από τη περίοδο ήταν ότι είχα κολπικά υγρά αρκετά κ κάποια κολλώδη. Ενώ πριν τη περίοδο συνήθως είμαι στεγνή τελείως..

Εμένα όσο αναφορά τα υγρά συμβαίνει το αντίθετο!! Πριν την περίοδο έχω φουλ υγρά λευκά  και τώρα σε αυτό το κύκλο δεν έχω καθόλου, εκτός από χθες που είχα κάποια κολλώδη διάφανα!!

Έχεις δίκιο για τα συμπτώματα δεν βγάζεις άκρη, αλλά αυτή η αναμονή δε κάνει να τα ψάχνεις όλα χαχα 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Marianne είπε:

Εμένα όσο αναφορά τα υγρά συμβαίνει το αντίθετο!! Πριν την περίοδο έχω φουλ υγρά λευκά  και τώρα σε αυτό το κύκλο δεν έχω καθόλου, εκτός από χθες που είχα κάποια κολλώδη διάφανα!!

Έχεις δίκιο για τα συμπτώματα δεν βγάζεις άκρη, αλλά αυτή η αναμονή δε κάνει να τα ψάχνεις όλα χαχα 

 

Καλα υγρα εχω καποια αρκετά κ εγω πάντως τις τελευταίες μερες σε σημείο να αισθανομαι υγρασία στο εσώρουχο αλλά οχι κ τρελα πράγματα.προσπαθω να τα αγνοω λίγο κ εγω γιατι δεν εχει νόημα. Η αδερφή μου μου ειχε πει οτι ειχε μεταλλικη γευση στο στόμα στη μια εγκυμοσύνη της κ στην αλλη φούσκωμα μονο στην κοιλιά. Οποτε καθε οργανισμός είναι διαφορετικος. Ας μην το ψάχνουμε...

Εγω νομίζω πως θα εισαι!! Αφού δεν νιωθεις ακόμα τίποτα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , teenthybell είπε:

Καλα υγρα εχω καποια αρκετά κ εγω πάντως τις τελευταίες μερες σε σημείο να αισθανομαι υγρασία στο εσώρουχο αλλά οχι κ τρελα πράγματα.προσπαθω να τα αγνοω λίγο κ εγω γιατι δεν εχει νόημα. Η αδερφή μου μου ειχε πει οτι ειχε μεταλλικη γευση στο στόμα στη μια εγκυμοσύνη της κ στην αλλη φούσκωμα μονο στην κοιλιά. Οποτε καθε οργανισμός είναι διαφορετικος. Ας μην το ψάχνουμε...

Εγω νομίζω πως θα εισαι!! Αφού δεν νιωθεις ακόμα τίποτα!!!

Ελπίζω το ίδιο και για εσένα!!!! Εδώ είμαστε να τα λέμε !!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια κι από μενα! Εγώ είμαι ήδη μανουλα και τώρα έγκυος στον 5ο μηνα στο δεύτερο παιδάκι! Καλη επιτυχία σε όλες! Μπηκα μονο να σας πω για τα τεστακια τα one step και γενικά για την εμπειρια μου. Οσον αφορα την περιοδο εγώ δεν εχω σταθερο κυκλο. Αλλα πηρα τεστ ωορρηξίας αφού ειδαμε οτι τους 2 πρωτους μηνες δεν πετυχαμε την ημερομηνια και σε συνδυασμο με επισκεψη στον γυναικολογο ειδαμε οτι ωορρηξια κανω την 21η μερα του κυκλου. Οποτε δεν χρειαζεται να παρεις χαπια (που ανεφερε μια κοπελα πιο πανω) για να σταθεροποιηθεί ο κυκλος. Μπορείς με επίσκεψη στον γυναικολόγο και τεστ ωορρηξιας να βρισκεις τις γονιμες μερες σου. 

Τα τεστακια σε ταινιες ειναι πολυ καλα και πιανουν πριν την καθυστερηση την εγκυμοσυνη. Εμενα μου βγηκε θετικό 2 μερες πριν αν θυμαμαι καλα!

Επίσης αν δεν θελετε να χάσετε χρόνο παρτε τεστ ωορηξίας. Νομίζω χειροτερα σε αγχωνει η αναμονη καθε μηνα αν πετυχα τις γονιμες παρα να κανεις 3 με 4 τεστακια μεσα στο μηνα για να βρεις τις γονιμες!

Εγώ σε καμια απο τις εγκυμοσυνες δεν ειχα συμπτωματα περιοδου πριν μου ερθει περιοδος. Ηταν σα να μη περιμενω. Το μονο που ειχα ηταν οτι πρηστηκε το στηθος παρα πολυ και δεν ξεπρηστηκε μετα (οπως συμβαινει οταν σου ερχεται περιοδος) και αφου ειχα θετικό τεστ και μετα (συνηθως μετα την 5η εβδομαδα δηλαδη) ειχα πονακια χαμηλα στην κοιλια σαν περιοδο τα οποια κρατησαν ολο το πρωτο τριμηνο.

Ελπίζω να βοήθησα!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Evaki19 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια κι από μενα! Εγώ είμαι ήδη μανουλα και τώρα έγκυος στον 5ο μηνα στο δεύτερο παιδάκι! Καλη επιτυχία σε όλες! Μπηκα μονο να σας πω για τα τεστακια τα one step και γενικά για την εμπειρια μου. Οσον αφορα την περιοδο εγώ δεν εχω σταθερο κυκλο. Αλλα πηρα τεστ ωορρηξίας αφού ειδαμε οτι τους 2 πρωτους μηνες δεν πετυχαμε την ημερομηνια και σε συνδυασμο με επισκεψη στον γυναικολογο ειδαμε οτι ωορρηξια κανω την 21η μερα του κυκλου. Οποτε δεν χρειαζεται να παρεις χαπια (που ανεφερε μια κοπελα πιο πανω) για να σταθεροποιηθεί ο κυκλος. Μπορείς με επίσκεψη στον γυναικολόγο και τεστ ωορρηξιας να βρισκεις τις γονιμες μερες σου. 

Τα τεστακια σε ταινιες ειναι πολυ καλα και πιανουν πριν την καθυστερηση την εγκυμοσυνη. Εμενα μου βγηκε θετικό 2 μερες πριν αν θυμαμαι καλα!

Επίσης αν δεν θελετε να χάσετε χρόνο παρτε τεστ ωορηξίας. Νομίζω χειροτερα σε αγχωνει η αναμονη καθε μηνα αν πετυχα τις γονιμες παρα να κανεις 3 με 4 τεστακια μεσα στο μηνα για να βρεις τις γονιμες!

Εγώ σε καμια απο τις εγκυμοσυνες δεν ειχα συμπτωματα περιοδου πριν μου ερθει περιοδος. Ηταν σα να μη περιμενω. Το μονο που ειχα ηταν οτι πρηστηκε το στηθος παρα πολυ και δεν ξεπρηστηκε μετα (οπως συμβαινει οταν σου ερχεται περιοδος) και αφου ειχα θετικό τεστ και μετα (συνηθως μετα την 5η εβδομαδα δηλαδη) ειχα πονακια χαμηλα στην κοιλια σαν περιοδο τα οποια κρατησαν ολο το πρωτο τριμηνο.

Ελπίζω να βοήθησα!

Να σου ζήσει το παιδάκι σου!!! Με το καλο κ το δεύτερο !!!! Εγω πιστεύω θα αγχώθω περισσότερο κορίτσια με τα τεστ ωορρηξίας αλλά όπως νιωθει η καθε κοπέλα. Θέλω να το απολαμβάνουμε εμέις πρώτα χωρίς αγχη κ οχι να καταλήξει να γίνεται μονο για τεκνοποίηση. Αλλά είναι προσωπική μου γνώμη αυτό.μην παρεξηγηθω.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Evaki19 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια κι από μενα! Εγώ είμαι ήδη μανουλα και τώρα έγκυος στον 5ο μηνα στο δεύτερο παιδάκι! Καλη επιτυχία σε όλες! Μπηκα μονο να σας πω για τα τεστακια τα one step και γενικά για την εμπειρια μου. Οσον αφορα την περιοδο εγώ δεν εχω σταθερο κυκλο. Αλλα πηρα τεστ ωορρηξίας αφού ειδαμε οτι τους 2 πρωτους μηνες δεν πετυχαμε την ημερομηνια και σε συνδυασμο με επισκεψη στον γυναικολογο ειδαμε οτι ωορρηξια κανω την 21η μερα του κυκλου. Οποτε δεν χρειαζεται να παρεις χαπια (που ανεφερε μια κοπελα πιο πανω) για να σταθεροποιηθεί ο κυκλος. Μπορείς με επίσκεψη στον γυναικολόγο και τεστ ωορρηξιας να βρισκεις τις γονιμες μερες σου. 

Τα τεστακια σε ταινιες ειναι πολυ καλα και πιανουν πριν την καθυστερηση την εγκυμοσυνη. Εμενα μου βγηκε θετικό 2 μερες πριν αν θυμαμαι καλα!

Επίσης αν δεν θελετε να χάσετε χρόνο παρτε τεστ ωορηξίας. Νομίζω χειροτερα σε αγχωνει η αναμονη καθε μηνα αν πετυχα τις γονιμες παρα να κανεις 3 με 4 τεστακια μεσα στο μηνα για να βρεις τις γονιμες!

Εγώ σε καμια απο τις εγκυμοσυνες δεν ειχα συμπτωματα περιοδου πριν μου ερθει περιοδος. Ηταν σα να μη περιμενω. Το μονο που ειχα ηταν οτι πρηστηκε το στηθος παρα πολυ και δεν ξεπρηστηκε μετα (οπως συμβαινει οταν σου ερχεται περιοδος) και αφου ειχα θετικό τεστ και μετα (συνηθως μετα την 5η εβδομαδα δηλαδη) ειχα πονακια χαμηλα στην κοιλια σαν περιοδο τα οποια κρατησαν ολο το πρωτο τριμηνο.

Ελπίζω να βοήθησα!

Εύχομαι μια τελειομανή εγκυμοσύνη!!! Να χαίρεσαι το παιδάκι σου!! ♥️

πρίν από 7 λεπτά , teenthybell είπε:

Να σου ζήσει το παιδάκι σου!!! Με το καλο κ το δεύτερο !!!! Εγω πιστεύω θα αγχώθω περισσότερο κορίτσια με τα τεστ ωορρηξίας αλλά όπως νιωθει η καθε κοπέλα. Θέλω να το απολαμβάνουμε εμέις πρώτα χωρίς αγχη κ οχι να καταλήξει να γίνεται μονο για τεκνοποίηση. Αλλά είναι προσωπική μου γνώμη αυτό.μην παρεξηγηθω.

Θα συμφωνήσω σε αυτο, έτσι ακριβώς νιώθω και εγώ!! Είναι ο λόγος που δεν τα χρησιμοποιώ. Σίγουρα χωρίς παρεξήγηση, εδώ είμαστε για να ανταλλάσσουμε απόψεις και σίγουρα είναι σε κάθε κοπέλα..♥️

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, teenthybell said:

Να σου ζήσει το παιδάκι σου!!! Με το καλο κ το δεύτερο !!!! Εγω πιστεύω θα αγχώθω περισσότερο κορίτσια με τα τεστ ωορρηξίας αλλά όπως νιωθει η καθε κοπέλα. Θέλω να το απολαμβάνουμε εμέις πρώτα χωρίς αγχη κ οχι να καταλήξει να γίνεται μονο για τεκνοποίηση. Αλλά είναι προσωπική μου γνώμη αυτό.μην παρεξηγηθω.

Ναι εννοειται κι αυτό που λες! Είναι καποιες κοπέλες που αγχωνονται περισσότερο. Οπότε η καθε μία αναλόγως πράττει. Απλά επειδη το έχω δει να συμβαινει και να μου λενε μετα ημουν χαζη που δεν ειχα παρει τεστ ωορρηξιας και εχασα τοσο χρονο (γιατι δε μιλαμε τωρα για 3-4 μηνες μιλαμε για χρονο και πανω) σας το λεω για να το εχετε υπόψην οτι μπορει να εχετε επαφη σε λαθος μερες. Εμενα γενικα ο γυναικολογος μου ειχε πει ανα 2 μερες επαφη και θα πεσεις μεσα σιγουρα. Αλλα παιδια συγγνωμη ολο το μηνα ανα 2 μερες δε μπορωωωωω. Χαχαχαχαα

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Evaki19 είπε:

Ναι εννοειται κι αυτό που λες! Είναι καποιες κοπέλες που αγχωνονται περισσότερο. Οπότε η καθε μία αναλόγως πράττει. Απλά επειδη το έχω δει να συμβαινει και να μου λενε μετα ημουν χαζη που δεν ειχα παρει τεστ ωορρηξιας και εχασα τοσο χρονο (γιατι δε μιλαμε τωρα για 3-4 μηνες μιλαμε για χρονο και πανω) σας το λεω για να το εχετε υπόψην οτι μπορει να εχετε επαφη σε λαθος μερες. Εμενα γενικα ο γυναικολογος μου ειχε πει ανα 2 μερες επαφη και θα πεσεις μεσα σιγουρα. Αλλα παιδια συγγνωμη ολο το μηνα ανα 2 μερες δε μπορωωωωω. Χαχαχαχαα

Ε ναι είναι κάπως εξαντλητικο χαχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 7 λεπτά , Evaki19 είπε:

Ναι εννοειται κι αυτό που λες! Είναι καποιες κοπέλες που αγχωνονται περισσότερο. Οπότε η καθε μία αναλόγως πράττει. Απλά επειδη το έχω δει να συμβαινει και να μου λενε μετα ημουν χαζη που δεν ειχα παρει τεστ ωορρηξιας και εχασα τοσο χρονο (γιατι δε μιλαμε τωρα για 3-4 μηνες μιλαμε για χρονο και πανω) σας το λεω για να το εχετε υπόψην οτι μπορει να εχετε επαφη σε λαθος μερες. Εμενα γενικα ο γυναικολογος μου ειχε πει ανα 2 μερες επαφη και θα πεσεις μεσα σιγουρα. Αλλα παιδια συγγνωμη ολο το μηνα ανα 2 μερες δε μπορωωωωω. Χαχαχαχαα

Εμείς αυτό προσπαθήσαμε αυτό το μήνα χαχαχα τον έλιωσα τον καημένο μου χαχαχαχα

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Marianne είπε:

Εμείς αυτό προσπαθήσαμε αυτό το μήνα χαχαχα τον έλιωσα τον καημένο μου χαχαχαχα

Αν δεν γίνει αυτον τον μήνα θα το εφαρμοσω κ γω ανα δύο μερες. Οχι ολο το μηνα αλλα μια βδομάδα μετα το τέλος της περιόδου κ για αρκετές μερες. Οσο αντέξουμε αχαχα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , teenthybell είπε:

Αν δεν γίνει αυτον τον μήνα θα το εφαρμοσω κ γω ανα δύο μερες. Οχι ολο το μηνα αλλα μια βδομάδα μετα το τέλος της περιόδου κ για αρκετές μερες. Οσο αντέξουμε αχαχα

Τουλάχιστον το χαιρόμαστε βρε παιδί μου χαχαχα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια , εγώ είναι να αδιαθετήσω σε 8-10 μέρες κ έχει ήδη κάποιες μέρες που έχω πονάκια στην κοιλιά κ στη μέση κ αναγούλες .. 

νωρις πολύ δεν είναι για να έχω τα συμπτώματα περιόδου ;;;; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Evi15 είπε:

Γεια σας κορίτσια , εγώ είναι να αδιαθετήσω σε 8-10 μέρες κ έχει ήδη κάποιες μέρες που έχω πονάκια στην κοιλιά κ στη μέση κ αναγούλες .. 

νωρις πολύ δεν είναι για να έχω τα συμπτώματα περιόδου ;;;; 

Εγώ δεν ξέρω κοριτσι μου. Δεν εχω υπάρξει εγκυος ακόμη. Όμως μπορω να πω ότι ειχα κ εγω τέτοια πονακια τοσο νωρίς κ στο στήθος επίσης. Μετα απο λιγες μερες πέρασαν όμως. Θεωρώ οτι ίσως είναι απο την ωορρηξία. Πονας γενικά στην ωορρηξία?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...