Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, dec-e said:

      Καλησπέρα! Εγώ νιώθω πολύ ευγνώμων που υπάρχει αυτή η μέθοδος κ μετάνιωσα που δεν έκανα νωρίτερα εξωσωματική. Νιώθω ότι ήταν πολύ πιο ψυχοφθόρο που ερχότανε κάθε μήνα η περίοδος κ απογοητευομουν. Βέβαια δεν τα κατάφερα από την 1η φορά με την εξωσωματική, όμως και πάλι είμαι πολύ χαρούμενη που έχω τα παιδάκια μου. Πριν τις εξωσωματικές είχα κάνει κ σπερματέγχυση η οποία δεν πέτυχε, κ δε θεωρώ ότι ήταν λιγότερο ψυχοφθόρα διαδικασία. 

      Όσο κ να σου φαίνεται βουνό, όταν μπεις στο χορό προχωράνε τα πράγματα, κ κάθε βήμα είναι μια νίκη, που οδηγεί στον στόχο! Εύχομαι καλή επιτυχία σε ότι αποφασίσεις να κάνεις κ να σου έρθουν όλα όσο πιο απλά γίνεται!

      Πολύ όμορφη τοποθέτηση ! 

      2 hours ago, Kathrin17 said:

      Είπες τη λέξη κλειδί.. Να αποδεκτει.. Αυτό έχει σημασία, να απιδεκτειτε ότι η απόκτηση παιδιου είναι δυσκολη με το φυσικό τρόπο κ χρειάζεται εξωσωματική.. Έτσι ήταν κ για μένα στην αρχή " Είναι δυνατόν να μη μπορώ φυσιολογικά όπως οι περισσότεροι;".. Στην αρχή μόνο.. Σημασία έχει τι αποτελέσματα κ οχι ο τρόπος!! Προσωπικά κοιτάζω τα κοριτσάκια μου κ είμαι περηφανη για τον αγώνα που έδωσα για να τα αποκτήσω.. 

      Ταπεινή μου γνώμη, αποδεχτείτε ότι χρειάζεστε την βοήθεια της επιστήμης κ προχωρηστε.. Μην σπαταλατε τα χρήματα σας σε άλλες μεθόδους.. Φυσικά οι γιατροί που σας παρακολοτθουν έχουν καλυτερη εικόνα κ γνώση από μένα αλλά παντα παιζει ρόλο και η δικιά σας επιθυμία κ επιλογή.. 

      Φιλικά παντα

      Συμφωνώ απόλυτα !!! Μακάρι και εγώ να είχα αυτή τη λογική νεότερη όταν ήμουν ! 

Test πρωιμης ανίχνευσης


teenthybell

Recommended Posts

6 minutes ago, LoveToBeMom said:

Επιφυλάσσομαι για το εάν θα μπορούσε να δει από τώρα σωστά αποτελέσματα..κάνε λίγη υπομονή κ ξανά κάνε το Πέμπτη θα έλεγα..

Έτσι θα κάνω. Ευχαριστώ παρα πολυ και εύχομαι καλή επιτυχία σε όλες μας.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 123
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 32 λεπτά , LoveToBeMom είπε:

Καλησπέρα κορίτσι,τι τεστ έκανες? Είσαι δλδ 5 μέρες πριν τη περίοδο οπότε είναι αρκετά νωρίς..

Εμένα το δικό μου τεστ που ήταν κ πρώιμης ανίχνευσης οριακά φάνηκε αχνό θετικό 5 μέρες πριν τη περίοδο..

Εσύ κοπέλα μου έχεις μεγαααλη υπομονή ,τη μισή σου να είχα χαχαχαχα

Μπράβο ειλικρινά!!

Εγώ γαμωτο αν μπορούσα να έκανα τεστ την επομένη της ωορρηξίας θα έκανα:mrgreen::roll:

Μην νομίζεις και εγώ σαν την τρελή περιφέρομαι μέσα στο σπίτι ... Έχω πάρει τις ταινίες που είναι μπόλικες τις one step αλλά ξέρω ότι μπορεί να κάνω και να είναι αρνητικό, οπότε θέλω να το αποφύγω όσο μπορώ .... Πάω και έρχομαι στο συρτάρι που έχω τα τεστ και μετά τουαλέτα να δω αν αδιαθετησα! Του τρελού σου λέω άσε χαχαχαχα

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, teenthybell είπε:

Πως καταλαβες πως ήταν βιοχημικες? Ποσο νωρίτερα το εκανες? Συγνώμη που ρωταω. Λυπάμαι πολυ. Οι επόμενες θα είναι τυχερες!

2-3 μέρες νωρίτερα...και στις 2 φορές έκανα χοριακή και ήταν πολύ μικρή 13 τη μία και 16 την άλλη...δεν ανέβηκε ποτέ και μετά από 4-5 ημέρες αδιαθέτησα..αυτά..

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Lilly28 είπε:

2-3 μέρες νωρίτερα...και στις 2 φορές έκανα χοριακή και ήταν πολύ μικρή 13 τη μία και 16 την άλλη...δεν ανέβηκε ποτέ και μετά από 4-5 ημέρες αδιαθέτησα..αυτά..

Η επόμενη φορά εύχομαι να είναι η τυχερή σου!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , teenthybell είπε:

Η επόμενη φορά εύχομαι να είναι η τυχερή σου!

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου..και μην σκέφτεσαι τα αρνητικά...κάθε περίπτωση διαφορετική

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Lilly28 said:

2-3 μέρες νωρίτερα...και στις 2 φορές έκανα χοριακή και ήταν πολύ μικρή 13 τη μία και 16 την άλλη...δεν ανέβηκε ποτέ και μετά από 4-5 ημέρες αδιαθέτησα..αυτά..

Να σου πω εχεις κάνει κάποια πιο εξειδικευμένη ανάλυση;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Marianne είπε:

Μην νομίζεις και εγώ σαν την τρελή περιφέρομαι μέσα στο σπίτι ... Έχω πάρει τις ταινίες που είναι μπόλικες τις one step αλλά ξέρω ότι μπορεί να κάνω και να είναι αρνητικό, οπότε θέλω να το αποφύγω όσο μπορώ .... Πάω και έρχομαι στο συρτάρι που έχω τα τεστ και μετά τουαλέτα να δω αν αδιαθετησα! Του τρελού σου λέω άσε χαχαχαχα

Πόσο σε νιώθωωω!!

Ποτέ λες να κάνεις εσύ το τεστακι? Αύριο?

  • Μου αρέσει 1

ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, LoveToBeMom είπε:

Πόσο σε νιώθωωω!!

Ποτέ λες να κάνεις εσύ το τεστακι? Αύριο?

Μάλλον ναι, ακόμα τίποτα από περίοδο, ούτε σημάδια ότι θα έρθει...  Θα δω πως θα είμαι το πρωί!! 

Θα σας ενημερώσω!!♥️

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Marianne είπε:

Μάλλον ναι, ακόμα τίποτα από περίοδο, ούτε σημάδια ότι θα έρθει...  Θα δω πως θα είμαι το πρωί!! 

Θα σας ενημερώσω!!♥️

Αααααχχχ άντε άντε!!!

Μακάρι να είσαι να έρθεις κ εσύ στην ομαδουλα μας του Οκτώβριο!!

Καλό βράδυ κοπέλα μου κ ευχομαι μακρυά η περιοδευουσα για 8 μήνες ακόμη ;)


ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Annn είπε:

Να σου πω εχεις κάνει κάποια πιο εξειδικευμένη ανάλυση;

Καλημέρα, όχι κορίτσι δεν έχω κάνει...ορμονολογικό έλεγχο μόνο...ο γιατρός μου το αποδίδει στην ηλικία μου..ότι κάποια ωάρια είναι μη ποιοτικά..θα πάρω και μία 2η γνώμη βέβαια γιατί πονάει όλο αυτο..τουλάχιστον να κάνω ότι μπορώ ...να ελαχιστοποιήσω τις πιθανότητες να ξανασυμβεί..και μετά ότι ήθελε προκύψει

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 7 λεπτά , Lilly28 είπε:

Καλημέρα, όχι κορίτσι δεν έχω κάνει...ορμονολογικό έλεγχο μόνο...ο γιατρός μου το αποδίδει στην ηλικία μου..ότι κάποια ωάρια είναι μη ποιοτικά..θα πάρω και μία 2η γνώμη βέβαια γιατί πονάει όλο αυτο..τουλάχιστον να κάνω ότι μπορώ ...να ελαχιστοποιήσω τις πιθανότητες να ξανασυμβεί..και μετά ότι ήθελε προκύψει

Πόσο χρονών είσαι αν επιτρέπεται? Άλλο παιδάκι δεν έχεις?

Συγγνώμη για τις προσωπικές ερωτήσεις αλλά ρωτάω για να μπω στο "κλίμα"...


ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, LoveToBeMom είπε:

Πόσο χρονών είσαι αν επιτρέπεται? Άλλο παιδάκι δεν έχεις?

Συγγνώμη για τις προσωπικές ερωτήσεις αλλά ρωτάω για να μπω στο "κλίμα"...

Μικρούλα είμαι...μόνο 43 χαχαχα..2 παιδάκια έχω ..και μην ζητάς συγγνώμη..εδώ έχουμε πει για πολύ πιο προσωπικά θέματα..η ηλικία είναι το θέμα?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Lilly28 είπε:

Μικρούλα είμαι...μόνο 43 χαχαχα..2 παιδάκια έχω ..και μην ζητάς συγγνώμη..εδώ έχουμε πει για πολύ πιο προσωπικά θέματα..η ηλικία είναι το θέμα?

Ελα μου ντε!!

Δόξα το Θεό τουλάχιστον έχεις τα παιδάκια σου❤️

Έλα καλέ βλακείες,το 43 είναι όντως μικρή κυουρια μου στην εποχή μας,τώρα γενετικά βέβαια για τα ωαρια δεν έχω ιδέα..

Πόσο καιρό προσπαθείτε?

  • Χαχα 1

ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , LoveToBeMom είπε:

Ελα μου ντε!!

Δόξα το Θεό τουλάχιστον έχεις τα παιδάκια σου❤️

Έλα καλέ βλακείες,το 43 είναι όντως μικρή κυουρια μου στην εποχή μας,τώρα γενετικά βέβαια για τα ωαρια δεν έχω ιδέα..

Πόσο καιρό προσπαθείτε?

Από τον Φεβρουάριο ουσιαστικά πέρσι..με 2 βιοχημικές τους 3 τελευταίους μήνες...είχα βέβαια και μία εγκυμοσύνη μέχρι την 10η εβδομάδα πριν από αυτο..Εντάξει ότι γίνεται η σύλληψη γίνεται και αυτό καλό είναι..οπότε το κρατάω και προχωράμε

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Lilly28 είπε:

Από τον Φεβρουάριο ουσιαστικά πέρσι..με 2 βιοχημικές τους 3 τελευταίους μήνες...είχα βέβαια και μία εγκυμοσύνη μέχρι την 10η εβδομάδα πριν από αυτο..Εντάξει ότι γίνεται η σύλληψη γίνεται και αυτό καλό είναι..οπότε το κρατάω και προχωράμε

Αυτό ακριβώς σκέφτηκα κ εγώ!!

Ότι εφόσον γίνεται σύλληψη είναι το πρώτο βασικό βήμα!! 

Μου βγάζεις πολύ σιγουριά κ θετικοτητα κ είμαι βέβαιη πως όλα θα τα φτιάξεις ❤️

  • Ευχαριστώ 1

ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...