Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

Test πρωιμης ανίχνευσης


teenthybell

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 123
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 41 λεπτά , teenthybell είπε:

Εγω δυστυχώς πριν λιγο ειδα λιγο ροζ στο χαρτί οποτε έρχεται φαντάζομαι. next month!!!

Καλη επιτυχία σε ολες σας!!!

Ας έρθει για να φύγει κ να μη ξανά έρθει σου εύχομαι !!!!! Παρόλα αυτά ποτέ δε ξέρεις τι μπορεί να είναι λίγο ροζακι… ποσό καθυστέρηση έχεις ;; 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Evi15 είπε:

Ας έρθει για να φύγει κ να μη ξανά έρθει σου εύχομαι !!!!! Παρόλα αυτά ποτέ δε ξέρεις τι μπορεί να είναι λίγο ροζακι… ποσό καθυστέρηση έχεις ;; 

Αχ μακάρι βρε ευη. Στο χαρτι πολυ αχνο το παρατηρησα δλδ. Οχι στο εσωρουχο. Δεν ποναω βέβαια σαν να κατεβαίνει.. αλλά κ τι αλλο να ναιι... Δεν θέλω να εχω κι ελπιδες. 28 μερα ειμαι με πολυ σταθερό κύκλο. Σήμερα αύριο περιμενα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, teenthybell είπε:

Εγω δυστυχώς πριν λιγο ειδα λιγο ροζ στο χαρτί οποτε έρχεται φαντάζομαι. next month!!!

Καλη επιτυχία σε ολες σας!!!

Σε όλες μας...εδώ κι εσύ μαζί μας❣

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Lilly28 είπε:

Σε όλες μας...εδώ κι εσύ μαζί μας❣

Κορίτσια είναι μέγαλη παρηγοριά που στηρίζουμε η μια την άλλη. Εγω δεν τα συζηταω τοσο ανοιχτά με κανένα. Κ κάνεις δε μπορεί να καταλάβει. Η στενοχώρια κι η απογοήτευση είναι πολυ άσχημα τελικά.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 19 λεπτά , teenthybell είπε:

Κορίτσια είναι μέγαλη παρηγοριά που στηρίζουμε η μια την άλλη. Εγω δεν τα συζηταω τοσο ανοιχτά με κανένα. Κ κάνεις δε μπορεί να καταλάβει. Η στενοχώρια κι η απογοήτευση είναι πολυ άσχημα τελικά.

Κ γώ ακριβώς έτσι νιώθω .. εδώ μπορούμε να λέμε τα πάντα άνετα κ δε φαίνεται παράλογο όπως μπορεί σε κάποιους άλλους … 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, teenthybell είπε:

Κορίτσια είναι μέγαλη παρηγοριά που στηρίζουμε η μια την άλλη. Εγω δεν τα συζηταω τοσο ανοιχτά με κανένα. Κ κάνεις δε μπορεί να καταλάβει. Η στενοχώρια κι η απογοήτευση είναι πολυ άσχημα τελικά.

Μη στεναχωριέσαι κορίτσι μου! Εδώ είμαστε να τα συζητάμε και να προσπαθούμε όλες πάρεα!! 

Και εγώ έτσι νιώθω εδώ μέσα, άνετα να συζητάω τα πάντα!! Πολύ χρήσιμο!! 

Η μία στηρίζει την άλλη!! Όλα καλά θα πάνε για όλες μας!!! Να σκέφτεστε θετικά, να χαίρεστε τον άνθρωπος σας και όλα θα έρθουν!!♥️

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Υπομονή κορίτσια μου,αργά ή γρήγορα θα έρθουν τα αγγελούδια σας στις κοιλίτσες σας κ θα μείνουν κοντά σας για οοολη σας τη ζωή!! ❤️

Σας το ευχομαι ολόψυχα να γίνει οοοσο πιο σύντομα!!

Κ δεν έχουμε αποκλείσει τίποτε ακόμη για αυτόν τον μήνα..;)

  • Μου αρέσει 4

ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , LoveToBeMom είπε:

Υπομονή κορίτσια μου,αργά ή γρήγορα θα έρθουν τα αγγελούδια σας στις κοιλίτσες σας κ θα μείνουν κοντά σας για οοολη σας τη ζωή!! ❤️

Σας το ευχομαι ολόψυχα να γίνει οοοσο πιο σύντομα!!

Κ δεν έχουμε αποκλείσει τίποτε ακόμη για αυτόν τον μήνα..;)

Μακάρι γλυκιά μου !!! Εσύ πως είσαι ;;♥️

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα πέρα ως πέρα!!!! Τι κάνετε;; Να κάνω μια κουτή ερωτηση; :blink:

Υπάρχει περίπτωση να καθυστερεί η περίοδος επειδή συνεχίζουμε και έχουμε ελεύθερες επαφές; Εννοώ ότι μέχρι χθες κάναμε κανονικά δεν είχαμε σταματήσει.. μήπως θα έπρεπε; Έχει σημασία;; :confused:

Από περίοδο ακόμα τίποτα, κάτι πόνους στην μέση έχω από χθες το βράδυ, αρκετά έντονους! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 49 λεπτά , Marianne είπε:

Καλημέρα πέρα ως πέρα!!!! Τι κάνετε;; Να κάνω μια κουτή ερωτηση; :blink:

Υπάρχει περίπτωση να καθυστερεί η περίοδος επειδή συνεχίζουμε και έχουμε ελεύθερες επαφές; Εννοώ ότι μέχρι χθες κάναμε κανονικά δεν είχαμε σταματήσει.. μήπως θα έπρεπε; Έχει σημασία;; :confused:

Από περίοδο ακόμα τίποτα, κάτι πόνους στην μέση έχω από χθες το βράδυ, αρκετά έντονους! 

Οχι Μαριάννα μου δεν έχει σχέση το ένα με το άλλο..

Μηηηπως να έκανες άλλο ένα τεστ αύριο???

  • Μου αρέσει 1

ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Marianne είπε:

Καλημέρα πέρα ως πέρα!!!! Τι κάνετε;; Να κάνω μια κουτή ερωτηση; :blink:

Υπάρχει περίπτωση να καθυστερεί η περίοδος επειδή συνεχίζουμε και έχουμε ελεύθερες επαφές; Εννοώ ότι μέχρι χθες κάναμε κανονικά δεν είχαμε σταματήσει.. μήπως θα έπρεπε; Έχει σημασία;; :confused:

Από περίοδο ακόμα τίποτα, κάτι πόνους στην μέση έχω από χθες το βράδυ, αρκετά έντονους! 

Καλημέρα κορίτσι μου , δεν πιστεύω πως ισχύει κάτι τέτοιο .. σε εμένα προσωπικά όταν έχουμε επαφές κ περιμένω μου έρχεται κ νωρίτερα κάποιες φορές .. μήπως να κανείς τη χοριακη που λέγαμε ;;;; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, LoveToBeMom είπε:

Οχι Μαριάννα μου δεν έχει σχέση το ένα με το άλλο..

Μηηηπως να έκανες άλλο ένα τεστ αύριο???

 

5 ώρες πρίν, Evi15 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου , δεν πιστεύω πως ισχύει κάτι τέτοιο .. σε εμένα προσωπικά όταν έχουμε επαφές κ περιμένω μου έρχεται κ νωρίτερα κάποιες φορές .. μήπως να κανείς τη χοριακη που λέγαμε ;;;; 

Ρωταω ότι κουταμαρα σκεφτώ για να δικαιολογήσω την κατάσταση μου χαχα... 

Θα κάνω αύριο ένα τεστακι ακόμα και βλέπουμε, ίσως μιλήσω με και τον γιατρό μου μετά το αποτέλεσμα. Σε κάθε περίπτωση θα σας ενημερώσω!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Marianne είπε:

 

Ρωταω ότι κουταμαρα σκεφτώ για να δικαιολογήσω την κατάσταση μου χαχα... 

Θα κάνω αύριο ένα τεστακι ακόμα και βλέπουμε, ίσως μιλήσω με και τον γιατρό μου μετά το αποτέλεσμα. Σε κάθε περίπτωση θα σας ενημερώσω!!

Wish you luck 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Marianne είπε:

 

Ρωταω ότι κουταμαρα σκεφτώ για να δικαιολογήσω την κατάσταση μου χαχα... 

Θα κάνω αύριο ένα τεστακι ακόμα και βλέπουμε, ίσως μιλήσω με και τον γιατρό μου μετά το αποτέλεσμα. Σε κάθε περίπτωση θα σας ενημερώσω!!

Καλη επιτυχία κορίτσι μου! Κανε την αρχηηη!!! Θετικα vibes !!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...