Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Test πρωιμης ανίχνευσης


teenthybell

Recommended Posts

48 minutes ago, Evi15 said:

Γεια σας κορίτσια , εγώ είναι να αδιαθετήσω σε 8-10 μέρες κ έχει ήδη κάποιες μέρες που έχω πονάκια στην κοιλιά κ στη μέση κ αναγούλες .. 

νωρις πολύ δεν είναι για να έχω τα συμπτώματα περιόδου ;;;; 

Εγώ έχω ολο το μηνα χαζοπονάκια τέτοια. Οι αναγούλες γενικα σαν συμπτωμα εγκυμοσυνης αρχίζουν απο την 6η βδομαδα και μετα και πιο έντονες απο την 8η και μετα οπότε δεν είναι σχετίζεται σίγουρα με εγκυμοσύνη. Μήπως κάνεις τωρα ωορρηξία? Σαν συμπτωματα ωορρηξίας μου ακούγονται

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 123
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, teenthybell είπε:

Εγώ δεν ξέρω κοριτσι μου. Δεν εχω υπάρξει εγκυος ακόμη. Όμως μπορω να πω ότι ειχα κ εγω τέτοια πονακια τοσο νωρίς κ στο στήθος επίσης. Μετα απο λιγες μερες πέρασαν όμως. Θεωρώ οτι ίσως είναι απο την ωορρηξία. Πονας γενικά στην ωορρηξία?

Ναι παρά πολύ 

περισσοτερο απ την περίοδο αλλά δεν είναι απ αυτό σίγουρα γιατί είχα την προηγ εβδομάδα ωορρηξία όπου έκανα κ σπερματέγχυση .. 

1 hour ago, Evaki19 είπε:

Εγώ έχω ολο το μηνα χαζοπονάκια τέτοια. Οι αναγούλες γενικα σαν συμπτωμα εγκυμοσυνης αρχίζουν απο την 6η βδομαδα και μετα και πιο έντονες απο την 8η και μετα οπότε δεν είναι σχετίζεται σίγουρα με εγκυμοσύνη. Μήπως κάνεις τωρα ωορρηξία? Σαν συμπτωματα ωορρηξίας μου ακούγονται

Ωορρηξία είχα την προηγ εβδομάδα ..έλεγα μήπως έρθει η περίοδος πολύ νωρίτερα απ ότι αναμένεται .. επίσης έκανα κ σπερματέγχυση την προηγ εβδομάδα ..ίσως σχετίζεται ;;; Δε ξέρω … 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας κορίτσια. 

Εγώ περιμένω να αδιάθετισω το Σαββάτο. Σημμερα εκανα τεστ και έδειξε αρνητικό  όμως το στήθος μου έχει πριστεί παρα πολύ και ειχα πολλά πονακια την προηγούμενη βδομάδα σαν περιόδου και ναυτία τ πρωί.

Τι λέτε να συμβαινει;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Annn είπε:

Καλησπερα σας κορίτσια. 

Εγώ περιμένω να αδιάθετισω το Σαββάτο. Σημμερα εκανα τεστ και έδειξε αρνητικό  όμως το στήθος μου έχει πριστεί παρα πολύ και ειχα πολλά πονακια την προηγούμενη βδομάδα σαν περιόδου και ναυτία τ πρωί.

Τι λέτε να συμβαινει;

Μπορεί τα πάντα και μπορεί και τίποτα...εγώ θα σου έλεγα να περιμένεις μέχρι Πέμπτη μη σου πω και από προσωπική εμπειρία μέχρι το Σάββατο..και μετά να κάνεις ένα τεστ

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Lilly28 said:

Μπορεί τα πάντα και μπορεί και τίποτα...εγώ θα σου έλεγα να περιμένεις μέχρι Πέμπτη μη σου πω και από προσωπική εμπειρία μέχρι το Σάββατο..και μετά να κάνεις ένα τεστ

Βασικά περισσότερο με ανησύχησε το πρήξιμο στο στήθος και πολυ έντονος πόνος. Είχες αρνητικό τεστ ενώ ήσουνα εγκυος;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 21 λεπτά , Annn είπε:

Καλησπερα σας κορίτσια. 

Εγώ περιμένω να αδιάθετισω το Σαββάτο. Σημμερα εκανα τεστ και έδειξε αρνητικό  όμως το στήθος μου έχει πριστεί παρα πολύ και ειχα πολλά πονακια την προηγούμενη βδομάδα σαν περιόδου και ναυτία τ πρωί.

Τι λέτε να συμβαινει;

Καλησπερα!! Θα συμφωνήσω και εγώ με την @Lilly28, καλύτερα κάνε τεστ το Σάββατο για να είσαι μέσα...

Εγώ φαντασου περιμένω σήμερα και ακόμα δεν έχω κάνει τεστ, μας παίζει περίεργα παιχνίδια καμία φορά! 

Καλή επιτυχία!♥️ 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Marianne said:

Καλησπερα!! Θα συμφωνήσω και εγώ με την @Lilly28, καλύτερα κάνε τεστ το Σάββατο για να είσαι μέσα...

Εγώ φαντασου περιμένω σήμερα και ακόμα δεν έχω κάνει τεστ, μας παίζει περίεργα παιχνίδια καμία φορά! 

Καλή επιτυχία!♥️ 

Ευχαριστώ θα περιμένω το Σαββάτο τότε  

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Annn είπε:

Βασικά περισσότερο με ανησύχησε το πρήξιμο στο στήθος και πολυ έντονος πόνος. Είχες αρνητικό τεστ ενώ ήσουνα εγκυος;

Είχα θετικό πρώιμης ανίχνευσης σε 2 διαφορετικές φορές που κατέληξαν σε βιοχημικές...μπορεί να μην το είχα πάρει χαμπάρι..δεν ξέρω τι είναι καλύτερο να δεις θετικό τεστ και να μην προχωρήσει ή να μην δεις....η δική μου εμπειρία...τώρα ..γιατί νωρίτερα βιαζόμουν κι εγώ για να μου φύγει το άγχος αλλά...

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Lilly28 said:

Είχα θετικό πρώιμης ανίχνευσης σε 2 διαφορετικές φορές που κατέληξαν σε βιοχημικές...μπορεί να μην το είχα πάρει χαμπάρι..δεν ξέρω τι είναι καλύτερο να δεις θετικό τεστ και να μην προχωρήσει ή να μην δεις....η δική μου εμπειρία...τώρα ..γιατί νωρίτερα βιαζόμουν κι εγώ για να μου φύγει το άγχος αλλά...

Πολύ λυπάμαι. Εγώ είχα 2 αποβολές πέρυσι και τελικα ανακάλυψα οτι εχω θρομβοφιλια για αυτο βιάζομαι να μαθω για να αρχισω αντιπικτικες 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Lilly28 είπε:

Είχα θετικό πρώιμης ανίχνευσης σε 2 διαφορετικές φορές που κατέληξαν σε βιοχημικές...μπορεί να μην το είχα πάρει χαμπάρι..δεν ξέρω τι είναι καλύτερο να δεις θετικό τεστ και να μην προχωρήσει ή να μην δεις....η δική μου εμπειρία...τώρα ..γιατί νωρίτερα βιαζόμουν κι εγώ για να μου φύγει το άγχος αλλά...

Πως καταλαβες πως ήταν βιοχημικες? Ποσο νωρίτερα το εκανες? Συγνώμη που ρωταω. Λυπάμαι πολυ. Οι επόμενες θα είναι τυχερες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 59 λεπτά , Annn είπε:

Καλησπερα σας κορίτσια. 

Εγώ περιμένω να αδιάθετισω το Σαββάτο. Σημμερα εκανα τεστ και έδειξε αρνητικό  όμως το στήθος μου έχει πριστεί παρα πολύ και ειχα πολλά πονακια την προηγούμενη βδομάδα σαν περιόδου και ναυτία τ πρωί.

Τι λέτε να συμβαινει;

Καλησπέρα κορίτσι,τι τεστ έκανες? Είσαι δλδ 5 μέρες πριν τη περίοδο οπότε είναι αρκετά νωρίς..

Εμένα το δικό μου τεστ που ήταν κ πρώιμης ανίχνευσης οριακά φάνηκε αχνό θετικό 5 μέρες πριν τη περίοδο..

πρίν από 43 λεπτά , Marianne είπε:

Καλησπερα!! Θα συμφωνήσω και εγώ με την @Lilly28, καλύτερα κάνε τεστ το Σάββατο για να είσαι μέσα...

Εγώ φαντασου περιμένω σήμερα και ακόμα δεν έχω κάνει τεστ, μας παίζει περίεργα παιχνίδια καμία φορά! 

Καλή επιτυχία!♥️ 

Εσύ κοπέλα μου έχεις μεγαααλη υπομονή ,τη μισή σου να είχα χαχαχαχα

Μπράβο ειλικρινά!!

Εγώ γαμωτο αν μπορούσα να έκανα τεστ την επομένη της ωορρηξίας θα έκανα:mrgreen::roll:

  • Χαχα 2

ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, LoveToBeMom said:

Καλησπέρα κορίτσι,τι τεστ έκανες? Είσαι δλδ 5 μέρες πριν τη περίοδο οπότε είναι αρκετά νωρίς..

Εμένα το δικό μου τεστ που ήταν κ πρώιμης ανίχνευσης οριακά φάνηκε αχνό θετικό 5 μέρες πριν τη περίοδο..

Πήρα το first step. Έκανα κ τα 2 αλλά τίποτα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , teenthybell είπε:

Πως καταλαβες πως ήταν βιοχημικες? Ποσο νωρίτερα το εκανες? Συγνώμη που ρωταω. Λυπάμαι πολυ. Οι επόμενες θα είναι τυχερες!

Οι βιοχημικές είναι όταν έχεις δει με τεστ εγκυμοσύνης ή με χοριακη θετικό αποτέλεσμα αλλά συνήθως είναι πολύ χαμηλό δλδ χοριακη είναι κάτω από 25 συνήθως κ το τεστ πολύ αχνό κ έπειτα αντί να ανέβει η χοριακη όταν κάνεις επανάληψη ή να σκουρινει το τεστ αντιθέτως βγαίνουν αρνητικά κ αδιαθετεις..

Το είχα πάθει κ εγώ πριν λίγους μήνες για αυτό το έψαξα..για αυτό κ για εξωμήτριο ζητάνε συνήθως χοριακες οι γιατροί στην αρχή της κύησης. Γιατί αν η χοριακη ανεβαίνει επιθυμητά σημαίνει πως η κύηση συνεχίζεται ομαλά..

πρίν από 11 λεπτά , Annn είπε:

Πήρα το first step. Έκανα κ τα 2 αλλά τίποτα 

Από πόσες μέρες ανιχνεύουν? Εγώ είχα πάρει το predictor early και λέει 6 μέρες πριν την πρώτη μέρα καθυστέρησης. Ουσιαστικά δλδ 5 μέρες πριν την περίοδο κ όντως βγήκε αλλά πολύ αχνό!! Σκέψου εκανα χοριακη 2(!!) Μέρες μετά το τεστ κ ήταν 44!! Δλδ όταν έκανα το τεστ παίζει να ήταν 10 και κάτι μλ ίσα που υπήρχε η ορμόνη στο σώμα του δλδ..

  • Μου αρέσει 1

ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, LoveToBeMom said:

Οι βιοχημικές είναι όταν έχεις δει με τεστ εγκυμοσύνης ή με χοριακη θετικό αποτέλεσμα αλλά συνήθως είναι πολύ χαμηλό δλδ χοριακη είναι κάτω από 25 συνήθως κ το τεστ πολύ αχνό κ έπειτα αντί να ανέβει η χοριακη όταν κάνεις επανάληψη ή να σκουρινει το τεστ αντιθέτως βγαίνουν αρνητικά κ αδιαθετεις..

Το είχα πάθει κ εγώ πριν λίγους μήνες για αυτό το έψαξα..για αυτό κ για εξωμήτριο ζητάνε συνήθως χοριακες οι γιατροί στην αρχή της κύησης. Γιατί αν η χοριακη ανεβαίνει επιθυμητά σημαίνει πως η κύηση συνεχίζεται ομαλά..

Από πόσες μέρες ανιχνεύουν? Εγώ είχα πάρει το predictor early και λέει 6 μέρες πριν την πρώτη μέρα καθυστέρησης. Ουσιαστικά δλδ 5 μέρες πριν την περίοδο κ όντως βγήκε αλλά πολύ αχνό!! Σκέψου εκανα χοριακη 2(!!) Μέρες μετά το τεστ κ ήταν 44!! Δλδ όταν έκανα το τεστ παίζει να ήταν 10 και κάτι μλ ίσα που υπήρχε η ορμόνη στο σώμα του δλδ..

Νομίζω είναι 7 ημερών.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Annn είπε:

Νομίζω είναι 7 ημερών.

Επιφυλάσσομαι για το εάν θα μπορούσε να δει από τώρα σωστά αποτελέσματα..κάνε λίγη υπομονή κ ξανά κάνε το Πέμπτη θα έλεγα..


ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...