Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, dec-e said:

      Καλησπέρα! Εγώ νιώθω πολύ ευγνώμων που υπάρχει αυτή η μέθοδος κ μετάνιωσα που δεν έκανα νωρίτερα εξωσωματική. Νιώθω ότι ήταν πολύ πιο ψυχοφθόρο που ερχότανε κάθε μήνα η περίοδος κ απογοητευομουν. Βέβαια δεν τα κατάφερα από την 1η φορά με την εξωσωματική, όμως και πάλι είμαι πολύ χαρούμενη που έχω τα παιδάκια μου. Πριν τις εξωσωματικές είχα κάνει κ σπερματέγχυση η οποία δεν πέτυχε, κ δε θεωρώ ότι ήταν λιγότερο ψυχοφθόρα διαδικασία. 

      Όσο κ να σου φαίνεται βουνό, όταν μπεις στο χορό προχωράνε τα πράγματα, κ κάθε βήμα είναι μια νίκη, που οδηγεί στον στόχο! Εύχομαι καλή επιτυχία σε ότι αποφασίσεις να κάνεις κ να σου έρθουν όλα όσο πιο απλά γίνεται!

      Πολύ όμορφη τοποθέτηση ! 

      2 hours ago, Kathrin17 said:

      Είπες τη λέξη κλειδί.. Να αποδεκτει.. Αυτό έχει σημασία, να απιδεκτειτε ότι η απόκτηση παιδιου είναι δυσκολη με το φυσικό τρόπο κ χρειάζεται εξωσωματική.. Έτσι ήταν κ για μένα στην αρχή " Είναι δυνατόν να μη μπορώ φυσιολογικά όπως οι περισσότεροι;".. Στην αρχή μόνο.. Σημασία έχει τι αποτελέσματα κ οχι ο τρόπος!! Προσωπικά κοιτάζω τα κοριτσάκια μου κ είμαι περηφανη για τον αγώνα που έδωσα για να τα αποκτήσω.. 

      Ταπεινή μου γνώμη, αποδεχτείτε ότι χρειάζεστε την βοήθεια της επιστήμης κ προχωρηστε.. Μην σπαταλατε τα χρήματα σας σε άλλες μεθόδους.. Φυσικά οι γιατροί που σας παρακολοτθουν έχουν καλυτερη εικόνα κ γνώση από μένα αλλά παντα παιζει ρόλο και η δικιά σας επιθυμία κ επιλογή.. 

      Φιλικά παντα

      Συμφωνώ απόλυτα !!! Μακάρι και εγώ να είχα αυτή τη λογική νεότερη όταν ήμουν ! 

Test πρωιμης ανίχνευσης


teenthybell

Recommended Posts

11 ώρες πρίν, LoveToBeMom είπε:

Αααααχχχ άντε άντε!!!

Μακάρι να είσαι να έρθεις κ εσύ στην ομαδουλα μας του Οκτώβριο!!

Καλό βράδυ κοπέλα μου κ ευχομαι μακρυά η περιοδευουσα για 8 μήνες ακόμη ;)

Καλή σας μέρα κορίτσια!! Λοιπόν έκανα τεστ αρνητικό. Σημάδια για περίοδο δεν έχω ούτε πόνους ούτε τίποτα, το στήθος δεν έχει πριστει καθόλου. 

Ακόμα και όταν περίμενα και είχα καθυστέρηση είχα πόνους, πριξιμο κλπ ... Αυτό που συμβαίνει είναι πρωτοφανές!!! Δεν ξέρω πραγματικά.

Σήμερα είδα λευκά υγρά στο εσώρουχο, δεν ξέρω αν αυτό μπορεί να σημαίνει κάτι, γενικά έχω μπερδευτεί!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 123
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 59 λεπτά , LoveToBeMom είπε:

Αυτό ακριβώς σκέφτηκα κ εγώ!!

Ότι εφόσον γίνεται σύλληψη είναι το πρώτο βασικό βήμα!! 

Μου βγάζεις πολύ σιγουριά κ θετικοτητα κ είμαι βέβαιη πως όλα θα τα φτιάξεις ❤️

Σε ευχαριστώ κοριτσάκι μου..κι εύχομαι και σε εσένα να πάνε όλα καλά!!!

πρίν από 58 λεπτά , Marianne είπε:

Καλή σας μέρα κορίτσια!! Λοιπόν έκανα τεστ αρνητικό. Σημάδια για περίοδο δεν έχω ούτε πόνους ούτε τίποτα, το στήθος δεν έχει πριστει καθόλου. 

Ακόμα και όταν περίμενα και είχα καθυστέρηση είχα πόνους, πριξιμο κλπ ... Αυτό που συμβαίνει είναι πρωτοφανές!!! Δεν ξέρω πραγματικά.

Σήμερα είδα λευκά υγρά στο εσώρουχο, δεν ξέρω αν αυτό μπορεί να σημαίνει κάτι, γενικά έχω μπερδευτεί!!

Καλημέρα σου...λίγη υπομονή θέλει...που είναι δύσκολη το ξέρω αλλά δεν μπορούμε να κάνουμε και πολλά..εύχομαι αν όχι αυτόν τον μήνα μια νέα αρχή τον επόμενο με μία τέλεια έκβαση..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Marianne είπε:

Καλή σας μέρα κορίτσια!! Λοιπόν έκανα τεστ αρνητικό. Σημάδια για περίοδο δεν έχω ούτε πόνους ούτε τίποτα, το στήθος δεν έχει πριστει καθόλου. 

Ακόμα και όταν περίμενα και είχα καθυστέρηση είχα πόνους, πριξιμο κλπ ... Αυτό που συμβαίνει είναι πρωτοφανές!!! Δεν ξέρω πραγματικά.

Σήμερα είδα λευκά υγρά στο εσώρουχο, δεν ξέρω αν αυτό μπορεί να σημαίνει κάτι, γενικά έχω μπερδευτεί!!

Καλημέρα! Σε ειχα έννοια! Είσαι 36 μέρα? Σου έχει άργησει ξανα τοσο πολυ?? Περιμενε κανα δυο μερουλες ακόμη να δεις πως θα πάει. Εχω διάβασει πολλές φορές οτι το μονο εγκυρο είναι η χοριακη.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Lilly28 είπε:

Σε ευχαριστώ κοριτσάκι μου..κι εύχομαι και σε εσένα να πάνε όλα καλά!!!

Καλημέρα σου...λίγη υπομονή θέλει...που είναι δύσκολη το ξέρω αλλά δεν μπορούμε να κάνουμε και πολλά..εύχομαι αν όχι αυτόν τον μήνα μια νέα αρχή τον επόμενο με μία τέλεια έκβαση..

Δεν ξέρω τι συμβαίνει πραγματικά... Αν συνεχίσει θα επικοινωνήσω με τον γιατρό μου να με καθοδηγήσει. 

Εννοείται δεν απογοητευομαστε!!! 

πρίν από 7 λεπτά , teenthybell είπε:

Καλημέρα! Σε ειχα έννοια! Είσαι 36 μέρα? Σου έχει άργησει ξανα τοσο πολυ?? Περιμενε κανα δυο μερουλες ακόμη να δεις πως θα πάει. Εχω διάβασει πολλές φορές οτι το μονο εγκυρο είναι η χοριακη.

Καλημέρα!!! Ναι αρκετές φορές μου έχει καθυστερήσει, αλλά πάντα είχα σημάδια! Αν όχι πόνους τουλάχιστον στήθος είχα!!

Απλά τους τελευταίους 3-4 μήνες είχε σταθεροποιηθεί στις 35 μέρες! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 11 λεπτά , Marianne είπε:

Δεν ξέρω τι συμβαίνει πραγματικά... Αν συνεχίσει θα επικοινωνήσω με τον γιατρό μου να με καθοδηγήσει. 

Εννοείται δεν απογοητευομαστε!!! 

Καλημέρα!!! Ναι αρκετές φορές μου έχει καθυστερήσει, αλλά πάντα είχα σημάδια! Αν όχι πόνους τουλάχιστον στήθος είχα!!

Απλά τους τελευταίους 3-4 μήνες είχε σταθεροποιηθεί στις 35 μέρες! 

Ωραία μήπως να δωσεις ενα περιθώριο ακομη δυο τρεις μερουλες. Καλα το σκέφτεσαι να μιλήσεις κ με το γιατρό σου έννοειται. Ίσως δεν εχει προλαβει να δείξει ακόμα το τέστ. Ειχες καποιο ορμονικο θεμα ειχες αναφέρει αλλά το ρυθμισες.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Marianne είπε:

Καλή σας μέρα κορίτσια!! Λοιπόν έκανα τεστ αρνητικό. Σημάδια για περίοδο δεν έχω ούτε πόνους ούτε τίποτα, το στήθος δεν έχει πριστει καθόλου. 

Ακόμα και όταν περίμενα και είχα καθυστέρηση είχα πόνους, πριξιμο κλπ ... Αυτό που συμβαίνει είναι πρωτοφανές!!! Δεν ξέρω πραγματικά.

Σήμερα είδα λευκά υγρά στο εσώρουχο, δεν ξέρω αν αυτό μπορεί να σημαίνει κάτι, γενικά έχω μπερδευτεί!!

Πολύ μπέρδεμα όντως..

Βέβαια πολύ πιθανόν να είχες κ καθυστερημένη σύλληψη..

Γενικώς πάντα τζαστ σου έρχεται η περίοδος? 

Τα υγρά για εμένα προσωπικά ήταν συμπτωμα κ στις 2 εγκυμοσύνες..

Τώρα διάβασα κ τα παρακάτω σχόλια..

Εφόσον σου έχει ξανά καθυστερησει παίζει ή απλά να έχεις όντως πάλι καθυστερηση ή να έκανες πιο αργά απ' ότι πίστευες ωορρηξία !

Είχατε επαφές όλο τον μήνα?

  • Μου αρέσει 1

ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , LoveToBeMom είπε:

Πολύ μπέρδεμα όντως..

Βέβαια πολύ πιθανόν να είχες κ καθυστερημένη σύλληψη..

Γενικώς πάντα τζαστ σου έρχεται η περίοδος? 

Τα υγρά για εμένα προσωπικά ήταν συμπτωμα κ στις 2 εγκυμοσύνες..

Ναι είχα, αλλά το είχαμε "ρυθμίσει"..  θα περιμένω όσο μπορώ και θα επικοινωνήσω και με τον γιατρό μου! Απλά με παραξενευει πολύ το γεγονός ότι δεν έχω κανένα σύμπτωμα. Πάντα έχω και έτσι ήξερα ότι απλά θα καθυστερήσει!! Δηλαδή μετά από τόσα χρόνια έχω μάθει το σώμα μου. Θα δούμε!! Υπομονή και όλα καλά θα πάνε ♥️

πρίν από 14 λεπτά , teenthybell είπε:

Ωραία μήπως να δωσεις ενα περιθώριο ακομη δυο τρεις μερουλες. Καλα το σκέφτεσαι να μιλήσεις κ με το γιατρό σου έννοειται. Ίσως δεν εχει προλαβει να δείξει ακόμα το τέστ. Ειχες καποιο ορμονικο θεμα ειχες αναφέρει αλλά το ρυθμισες.

Ναι σίγουρα θα δώσω, δεν πειράζει κορίτσι μου προσπαθώ να μη αγχώνομαι, θα περιμένω και θα δούμε!!! Όλα καλά ♥️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Marianne είπε:

Ναι είχα, αλλά το είχαμε "ρυθμίσει"..  θα περιμένω όσο μπορώ και θα επικοινωνήσω και με τον γιατρό μου! Απλά με παραξενευει πολύ το γεγονός ότι δεν έχω κανένα σύμπτωμα. Πάντα έχω και έτσι ήξερα ότι απλά θα καθυστερήσει!! Δηλαδή μετά από τόσα χρόνια έχω μάθει το σώμα μου. Θα δούμε!! Υπομονή και όλα καλά θα πάνε ♥️

Ναι σίγουρα θα δώσω, δεν πειράζει κορίτσι μου προσπαθώ να μη αγχώνομαι, θα περιμένω και θα δούμε!!! Όλα καλά ♥️

Καλά θα κανείς κ δε θα αγχώνεσαι .. κ γώ με αρκετά σταθερό κύκλο έτυχε να έχω καθυστέρηση 5 μέρες ..ίσως κρυώσες , ίσως πήρες κάποιο χάπι .. επίσης έχει τύχει σε φίλη μου για ένα μήνα να μην της έρθει ποτέ χωρίς να υπάρχει εγκυμοσύνη .. ήταν ένα τυχαίο γεγονός .. όλα καλά θα είναι !! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Και με το άγχος επίσης μπορεί να καθυστερήσει. Αλλά οχι κ πολλες μέρες με σταθερό πάντα κυκλο. Εγω θα περιμένω μέχρι Δευτέρα. Κανονικά περιμένω αυριο. Αλλά θα δωσω περιθώριο. Δεν εχω πονακια περιοδου. Εχω ενα τσιμπηματακι στην αριστερή πλευρά. Κ χτες έρχεται κι ο αγαπημένος μου κ μου λέει εχω προαίσθημα οτι είσαι εγκυος αυτό το μήνα.... Αχχχχχ μακάρι σε ολες μας!!!

Να κάνει μια την αρχη!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 22 λεπτά , teenthybell είπε:

Και με το άγχος επίσης μπορεί να καθυστερήσει. Αλλά οχι κ πολλες μέρες με σταθερό πάντα κυκλο. Εγω θα περιμένω μέχρι Δευτέρα. Κανονικά περιμένω αυριο. Αλλά θα δωσω περιθώριο. Δεν εχω πονακια περιοδου. Εχω ενα τσιμπηματακι στην αριστερή πλευρά. Κ χτες έρχεται κι ο αγαπημένος μου κ μου λέει εχω προαίσθημα οτι είσαι εγκυος αυτό το μήνα.... Αχχχχχ μακάρι σε ολες μας!!!

Να κάνει μια την αρχη!!

Εύχομαι να βγει αληθινός ο αγαπημένος σου !!! Κ γώ θεωρώ πως πρέπει να δίνουμε έστω 3 μέρες μετά την αναμενόμενη ημερομηνία .. καταλαβαίνω πως η αγωνία είναι μεγάλη αλλά είναι κ πιο σίγουρα τα αποτελέσματα .. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, teenthybell είπε:

Και με το άγχος επίσης μπορεί να καθυστερήσει. Αλλά οχι κ πολλες μέρες με σταθερό πάντα κυκλο. Εγω θα περιμένω μέχρι Δευτέρα. Κανονικά περιμένω αυριο. Αλλά θα δωσω περιθώριο. Δεν εχω πονακια περιοδου. Εχω ενα τσιμπηματακι στην αριστερή πλευρά. Κ χτες έρχεται κι ο αγαπημένος μου κ μου λέει εχω προαίσθημα οτι είσαι εγκυος αυτό το μήνα.... Αχχχχχ μακάρι σε ολες μας!!!

Να κάνει μια την αρχη!!

Όσο πιο πολύ υπομονή κάνεις τόσο πιο σίγουρο αποτέλεσμα!!! Μακάρι να έχει δίκιο λοιπόν, καλή επιτυχία!!!! 

Δεν απογοητευομαστε κορίτσια ότι και να γίνει!!!♥️

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, LoveToBeMom είπε:

Πολύ μπέρδεμα όντως..

Βέβαια πολύ πιθανόν να είχες κ καθυστερημένη σύλληψη..

Γενικώς πάντα τζαστ σου έρχεται η περίοδος? 

Τα υγρά για εμένα προσωπικά ήταν συμπτωμα κ στις 2 εγκυμοσύνες..

Τώρα διάβασα κ τα παρακάτω σχόλια..

Εφόσον σου έχει ξανά καθυστερησει παίζει ή απλά να έχεις όντως πάλι καθυστερηση ή να έκανες πιο αργά απ' ότι πίστευες ωορρηξία !

Είχατε επαφές όλο τον μήνα?

Ολο το μήνα φουλ επαφές !! Σκέφτομαι μήπως είχα αργότερα ωορρηξία... Πάντως ακόμα τίποτα !

Συγγνώμη βρε κορίτσια αν σας ζαλίζω αλλά νιώθω άνετα να τα συζητάω εδώ γιατί καταλαβαίνομαστε .. 

Πριν λίγο γύρισε ο σύντροφός μου από την δουλειά και μου λέει " τι έγινε αδιαθετησαμε;;;" Του λέω "όχι ακόμα, τι θα κάνω;; " Και μου απαντάει "ή αγόρι ή κορίτσι" ....γελουσαμε σαν τα χαζά! 

Ελπίζω ακόμα και κάνω όσο μπορώ υπομονή!!

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , Marianne είπε:

Ολο το μήνα φουλ επαφές !! Σκέφτομαι μήπως είχα αργότερα ωορρηξία... Πάντως ακόμα τίποτα !

Συγγνώμη βρε κορίτσια αν σας ζαλίζω αλλά νιώθω άνετα να τα συζητάω εδώ γιατί καταλαβαίνομαστε .. 

Πριν λίγο γύρισε ο σύντροφός μου από την δουλειά και μου λέει " τι έγινε αδιαθετησαμε;;;" Του λέω "όχι ακόμα, τι θα κάνω;; " Και μου απαντάει "ή αγόρι ή κορίτσι" ....γελουσαμε σαν τα χαζά! 

Ελπίζω ακόμα και κάνω όσο μπορώ υπομονή!!

Εχουν αγωνια κι οι σύντροφοι μη νομίζεις το σκέφτονται! Κανε λιγο υπομονή μονο έτσι θα μάθουμε. Κ εγω σε αναμμένα κάρβουνα είμαι. Δεν θέλω με τίποτα να αδιαθετησω.. πονακια έχεις?

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Marianne είπε:

Ολο το μήνα φουλ επαφές !! Σκέφτομαι μήπως είχα αργότερα ωορρηξία... Πάντως ακόμα τίποτα !

Συγγνώμη βρε κορίτσια αν σας ζαλίζω αλλά νιώθω άνετα να τα συζητάω εδώ γιατί καταλαβαίνομαστε .. 

Πριν λίγο γύρισε ο σύντροφός μου από την δουλειά και μου λέει " τι έγινε αδιαθετησαμε;;;" Του λέω "όχι ακόμα, τι θα κάνω;; " Και μου απαντάει "ή αγόρι ή κορίτσι" ....γελουσαμε σαν τα χαζά! 

Ελπίζω ακόμα και κάνω όσο μπορώ υπομονή!!

Εγώ θα σου πρότεινα να κανείς μια χοριακη για να βεβαιωθείς κ μετά αναλόγως πράττεις..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...