Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Test πρωιμης ανίχνευσης


teenthybell

Recommended Posts

On 10/2/2022 at 5:29 ΜΜ, Evi15 είπε:

Wish you luck 

 

On 11/2/2022 at 9:31 ΠΜ, teenthybell είπε:

Καλη επιτυχία κορίτσι μου! Κανε την αρχηηη!!! Θετικα vibes !!!!

Κορίτσια μου τι κάνετε;;; Έκανα τεστ σήμερα γιατί ακόμα περίοδος δεν φάνηκε και βγήκε αρνητικό. Δεν έχω κανένα σύμπτωμα σαν να μην περιμένω.

Μίλησα με τον γιατρό μου και μου είπε πως επειδή έχω κάνει και μεγαλύτερους κύκλους 40-45 μέρες να περιμένω, να χαλαρώσω (γιατί μπορεί να είναι και εξαιτίας του άγχους η καθυστέρηση) και αν δεν μου έρθει να κάνω τότε μια χοριακη και μετά να μιλήσουμε για χάπια για να μου έρθει, ώστε να είμαστε σίγουροι για μη πιθανότητα εγκυμοσύνης. 

Επίσης μπορεί να άλλαξε ο κύκλος μου ή να έκανα αργότερα ωορρηξία. Όλα παίζουν. Αλλά εφόσον έχω κάνει και μεγαλύτερους κύκλους ήταν κάθετος στο να περιμένω λίγες μέρες ακόμα...

On 10/2/2022 at 11:22 ΠΜ, LoveToBeMom είπε:

Οχι Μαριάννα μου δεν έχει σχέση το ένα με το άλλο..

Μηηηπως να έκανες άλλο ένα τεστ αύριο???

Δεν νομίζω ότι υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης... έχω πάψει να το πιστεύω πλέον απλά κάποια ανωμαλία στο κύκλο μου πάλι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 123
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

20 ώρες πρίν, Marianne είπε:

 

Κορίτσια μου τι κάνετε;;; Έκανα τεστ σήμερα γιατί ακόμα περίοδος δεν φάνηκε και βγήκε αρνητικό. Δεν έχω κανένα σύμπτωμα σαν να μην περιμένω.

Μίλησα με τον γιατρό μου και μου είπε πως επειδή έχω κάνει και μεγαλύτερους κύκλους 40-45 μέρες να περιμένω, να χαλαρώσω (γιατί μπορεί να είναι και εξαιτίας του άγχους η καθυστέρηση) και αν δεν μου έρθει να κάνω τότε μια χοριακη και μετά να μιλήσουμε για χάπια για να μου έρθει, ώστε να είμαστε σίγουροι για μη πιθανότητα εγκυμοσύνης. 

Επίσης μπορεί να άλλαξε ο κύκλος μου ή να έκανα αργότερα ωορρηξία. Όλα παίζουν. Αλλά εφόσον έχω κάνει και μεγαλύτερους κύκλους ήταν κάθετος στο να περιμένω λίγες μέρες ακόμα...

Δεν νομίζω ότι υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης... έχω πάψει να το πιστεύω πλέον απλά κάποια ανωμαλία στο κύκλο μου πάλι...

Καλημέρα!! Δεν πτοουμαστε κ ξαναπροσπαθουμε! Δες με το γιατρό σου τον κυκλο σου να σταθεροποιηθεί κ ολα καλά θα πάνε. 

Link to comment
Share on other sites

On 8/2/2022 at 9:12 ΠΜ, teenthybell είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,

Ποια είναι η εμπειρία σας για τα τεστ πρωιμης ανίχνευσης?

Είμαι τρεις μέρες πριν την περίοδο μου. Εκανα το τεστ clear blue πρώιμης ανίχνευσης  μεσημέρι αρνητικό δυστυχώς.

Καλημέρα. Έκανα τεστ πρώιμης ανίχνευσης αρκετές μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο  γτ είχα κάποια συμπτώματα που δεν έχω συνήθως. Το πρώτο θετικο, το δεύτερο θολή γραμμή, το τρίτο αρνητικό. Φίλη μου γιατρός μου είπε να περιμένω την καθυστέρηση(αν υπάρχει εγκυμοσύνη) γτ υπάρχει και η περίπτωση του να μην προχώρησε η γονιμοποίηση. Έχω συμπτώματα σήμερα όπως πριν να μου έρθει η περίοδος. Αναμένω φυσιολογικά σε 3 μέρες. Πολύ άγχος κ μπέρδεμα…

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας κοριτσια ειμαι καινουργια στο forum εχω ενα κοριτσακι που εκλεισε τα 3 πριν λιγες ημερες στις 7/02/22 εκεινη την ημερα ειχα ωορηξια και ηρθαμε σε ελευθερη επαφη με τον συζυγο μου 2 φορες περιμενω ξανα περιοδο 21/02 με σταθερο κυκλο μετα την γεννηση της μικρης 28 ημερων απο χτες εχω πρησμενο στηθος και ανακατευομαι εχω κανει και εμετο 3 φορες συνηθως πρωινες ώρες και σημερα εχω και εντονες καουρες πονο στην κοιλια και την μεση.Υπαρχει πιθανοτητα εγκυμοσυνης;περιμενω σε 8 ημερες την επομενη ρωταω γιατι στην μικρη ειχα ασταθη κυκλο την πιασαμε με μια φορα αμεσως χωρις να το ξερουμε και το καταλαβα οταν ημουν ηδη 9 εβδομαδων.

Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , JENNY Mour είπε:

Καλησπερα σας κοριτσια ειμαι καινουργια στο forum εχω ενα κοριτσακι που εκλεισε τα 3 πριν λιγες ημερες στις 7/02/22 εκεινη την ημερα ειχα ωορηξια και ηρθαμε σε ελευθερη επαφη με τον συζυγο μου 2 φορες περιμενω ξανα περιοδο 21/02 με σταθερο κυκλο μετα την γεννηση της μικρης 28 ημερων απο χτες εχω πρησμενο στηθος και ανακατευομαι εχω κανει και εμετο 3 φορες συνηθως πρωινες ώρες και σημερα εχω και εντονες καουρες πονο στην κοιλια και την μεση.Υπαρχει πιθανοτητα εγκυμοσυνης;περιμενω σε 8 ημερες την επομενη ρωταω γιατι στην μικρη ειχα ασταθη κυκλο την πιασαμε με μια φορα αμεσως χωρις να το ξερουμε και το καταλαβα οταν ημουν ηδη 9 εβδομαδων.

Ευχαριστω εκ των προτερων

δλδ ειχες ωορρηξια κ την συγκεκριμενη επαφη πριν μια βδομαδα;

ειναι δυσκολο να εχεις τετοια συμπτωματα τοσο νωρις

ζητημα αν εγινε εμφυτευση ηδη ως τωρα

μηπως ειναι κτ αλλο;κτ σε τριγυριζει σε ασθενεια;

υπομονη αλλη μια βδομαδα,κ αν δ ερθει μπορεις να κανεις μια χοριακη,εθδικα αν συνεχισουν τα συμπτωματα.δ ειναι κακο να μιλησεις κ με ενα γιατρο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπερα και πάλι σε όλες σας.ειμαι στην 5η ημέρα καθυστέρησης εκανα τεστ clear blue το απλό οχι το digital οχι με πρωινά ουρά είχα πιει ήδη καφε βγηκε ο σταυρός αλλά βγηκε μίσος σαν L δηλαδή...έχω φουλ πρησμενο στηθος και ποναω αφόρητα ειδικά στο δεξί εχω δυσκοιλιοτητα ( με συγχωρειτε) ανακατωματα και πονους χαμηλά αριστερά στην κοιλια και στην μέση σαν να είναι να μου έρθει και επισης λευκα αοσμα υγρα που μια ερχονται μια φευγουν πολύ ανήσυχο υπνο που εγω κοιμαμαι σαν βόδι χαχαχαχα και χτες στις 3.30 το πρωι ξυπνησα από συχνοουρια και είχα καούρες δεν μπόρεσα να ξανακοιμηθω...περιμένω γνώμες σας ευχαριστώ εκ των προτερων 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , JENNY Mour είπε:

Καλησπερα και πάλι σε όλες σας.ειμαι στην 5η ημέρα καθυστέρησης εκανα τεστ clear blue το απλό οχι το digital οχι με πρωινά ουρά είχα πιει ήδη καφε βγηκε ο σταυρός αλλά βγηκε μίσος σαν L δηλαδή...έχω φουλ πρησμενο στηθος και ποναω αφόρητα ειδικά στο δεξί εχω δυσκοιλιοτητα ( με συγχωρειτε) ανακατωματα και πονους χαμηλά αριστερά στην κοιλια και στην μέση σαν να είναι να μου έρθει και επισης λευκα αοσμα υγρα που μια ερχονται μια φευγουν πολύ ανήσυχο υπνο που εγω κοιμαμαι σαν βόδι χαχαχαχα και χτες στις 3.30 το πρωι ξυπνησα από συχνοουρια και είχα καούρες δεν μπόρεσα να ξανακοιμηθω...περιμένω γνώμες σας ευχαριστώ εκ των προτερων 

 

Καλησπερα κοριτσι... εγω 5η μερα, το ιδιο τεστ, οχι πρωινα ουρα, ειχα φαει κ μεσημεριανο βγηκε θετικο.. ειχα οοοολα αυτα τα συμπτωματα που εχεις.. να σημειωσω οτι εχω ΠΟΛΥ σταθερο κυκλο 29 μερες... ξαναεπανελαβε σε 2 μερες με πρωινα ουρα κ διαβασε τις οδηγιες προσεκτικα! Εγω κατουρησα σε ποτηρακι κ βουτηξα μεσα το τεστ για οσα δευτερα ελεγε... 

Σου ευχομαι να εχεις το αποτελεσμα που θελεις πολυ συντομα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Annoula1990 είπε:

Καλησπερα κοριτσι... εγω 5η μερα, το ιδιο τεστ, οχι πρωινα ουρα, ειχα φαει κ μεσημεριανο βγηκε θετικο.. ειχα οοοολα αυτα τα συμπτωματα που εχεις.. να σημειωσω οτι εχω ΠΟΛΥ σταθερο κυκλο 29 μερες... ξαναεπανελαβε σε 2 μερες με πρωινα ουρα κ διαβασε τις οδηγιες προσεκτικα! Εγω κατουρησα σε ποτηρακι κ βουτηξα μεσα το τεστ για οσα δευτερα ελεγε... 

Σου ευχομαι να εχεις το αποτελεσμα που θελεις πολυ συντομα..

Καλησπερα κοριτσι μου!δεν μπορώ να καταλάβω αν είναι θετικό η οχι. Και εγώ σε κύπελο το εκανα γιατι με τον αλλο τρόπο φοβαμαι μην βγει ακυρο.ο γυναικολόγος μου είπε αν δεν έρθει και την Δευτέρα να κανω χοριακη την τριτη .τα συμπτώματα αυτά τα έχω μόνο σε εγκυμοσυνη (τα είχα δηλαδή όταν ήμουν εγκυος στην μικρη μου) απλα τότε είχα περίοδο 2 φορές τον χρόνο και οταν εκανα τεστ ημουν ήδη 3 μηνων εγκυος χαχαχαχχα γι αυτο τωρα δεν ξερω τι γίνεται!

Ευχαριστώ πολύ για την απαντηση

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Myrtoulita είπε:

Αν θες και το έχεις ανέβασε φωτο στο προφιλ σου να το δουμε... Αν κι ετσι όπως τα λες μαλλον θετικό ακούγεται! 

 

πρίν από 8 λεπτά , Myrtoulita είπε:

Αν θες και το έχεις ανέβασε φωτο στο προφιλ σου να το δουμε... Αν κι ετσι όπως τα λες μαλλον θετικό ακούγεται! 

Αν το ανεβασα σωστα θα φαίνεται στο προφιλ μου λογικα ❤

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 19 λεπτά , JENNY Mour είπε:

 

Αν το ανεβασα σωστα θα φαίνεται στο προφιλ μου λογικα ❤

Ναι μια χαρα φαίνεται! Εγω πιστεύω ότι για να βγει έστω και μισή γραμμουλα είναι θετικο, έχεις και καθυστέρηση κι ολα τα συμπτώματα... Αμα εχεις κανε ενα ακομα αύριο το πρωί η πάρε ψηφιακο για πιο σίγουρο αποτέλεσμα! 

  • Μου αρέσει 1

2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Myrtoulita είπε:

Ναι μια χαρα φαίνεται! Εγω πιστεύω ότι για να βγει έστω και μισή γραμμουλα είναι θετικο, έχεις και καθυστέρηση κι ολα τα συμπτώματα... Αμα εχεις κανε ενα ακομα αύριο το πρωί η πάρε ψηφιακο για πιο σίγουρο αποτέλεσμα! 

Δεν έχω και αυτό μου το εφεραν σημερα για να μου φύγει το αγχος μετα το ξενύχτι χαχαχαχα θα παω απευθείας για χοριακη την τριτη αυτή σίγουρα θα μας δείξει όπως είπε ο γιατρός!!ευχαριστώ πάρα πολύ πάντως θα σας ενημερώσω ❤❤❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Annoula1990 είπε:

Κ εγω για θετικο το βλεπω, αλλα η χοριακη θα μας δωσει το σιγουρακι..

Αναμενουμε αποτελεσματα!!!!!!!

Καλημεραααα κοριτσι μου !!!ας ελπισουμε να έχουν δίκιο τα ματια μας χαχαχαχα και ο άντρας μου θετικο μου είπε.. οπως και να έχει την τριτη θα σας ενημερώσω.μα ολα τα συμπτωματα σε περίοδο προσπάθειας και να μην ειμαι θα σκάσω.. ενώ στην μικρη ημουν και δεν πήρα χαμπάρι και εκει από το στηθος μου την είχα ψιλιαστει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...