Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Καλημέρα κορίτσια !!! Έχω θετικο τεστ !!! Είμαι συγκρατημένα αισιόδοξοι γιατί ίσως κάποιες να έχετε διαβάσει και παλαιότερα ότι δεν θπηρξε  εύκολος για μένα π δρόμος της μητρότητας … μου είπαν και εδώ θα το προσπαθήσουμε να τα καταφέρουμε και εύχομαι να φτάσουμε έως το τέλος γιατί είναι παρά πολύ νωρίς ακόμα και μιλάμε δ ξέρω πως θα αντέξω να μην πάθει ψυχολογικά χαχαχα ειλικρινά … σας ευχαριστω όλες που πριν ακόμα ξεκινησω διέγερση ήσασταν παρά πολύ αισιόδοξες και μου γράφατε ελπισοφορα μηνύματα και γενικά που προσπαθούμε να ηρεμουμε η μια την άλλη . Εύχομαι μεγάλη βδομάδα που είναι να καταφέρουμε όλες να κάνουμε την προσωπική μας ανασταση !!! 
       

      θα πάρω στο κέντρο να τους ενημερώσω να δούμε πως θα προσχωρήσουμε τι θα γίνει με τα καφέ εάν συνεχιστούν κλπ κλπ 

      Απαράδεκτος … θα έπρεπε να σε είχε πάρει τηλέφωνο να σε καλέσει στο γραφείο … ντροπή του που ξεστόμισε να ψαχτείς έξω είσαι σε προχωρημένη εγκυμοσύνη … εγώ δεν θα απαντούσα καν και θα πήγαινα άλλου … δηλαδή η μαια τι έπαθε ;;;; Την πρόσβαλες της φώναξες της μίλησες  άσχημα ; Δεν ξέρουν ότι είναι η φύση της δουλειάς τέτοια που έχουν να φροντίσουν καθημερινά έγκυες μα κυρίως την ψυχολογία κάθε έγκυας που μέσα στο άγχος στην παράνοια κλπ είναι λογικό να κάνει ερωτήσεις ακόμα κ ανούσιες είναι ο ρόλος τους να απαντούν με ευγένεια … για μένα ήταν απαράδεκτος .. ποιος ήταν ; 

      Μπράβο!!!! Συγχαρητήρια!!! 🥰 Είδες που στο είχα πει? Αχνη γραμμη + καφέ = θετικη χοριακη.  Τώρα το πάμε βήμα βήμα....εγώ έχω επαναληπτική την Τετάρτη...το ίδιο άγχος θα έχω πάλι...

      9 ώρες πρίν, Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Απαράδεκτη συμπεριφορά και γιατρού και μαιας. Οφείλουν να έχουν παραπάνω ενσυναισθηση και αν κάτι τους ενοχλεί να παίρνουν τηλ σαν άνθρωποι και να μιλάνε με ευγένεια και ενδιαφέρον. Θα βρεις σίγουρα γιατρό!!!! Σκέψου αν θέλεις σίγουρα να αλλάξεις. Σκέψου τι θα σε στρεσάρει λιγότερο...να είσαι με αυτόν και να φοβασαι να ρωτήσεις κάτι ξανά ή να αλλάζεις γιατρό? Εσύ ξέρεις το καλύτερο για σένα! Αν αποφασίσεις να αλλάξεις σε οποια πόλη μένεις ρώτησε φίλες και γνωστές και θα δεις ποιον προτείνουν οι περισσότερες. 

      1 hour ago, Lila ki είπε:

      Καλημέρα κορίτσια !!! Έχω θετικο τεστ !!! Είμαι συγκρατημένα αισιόδοξοι γιατί ίσως κάποιες να έχετε διαβάσει και παλαιότερα ότι δεν θπηρξε  εύκολος για μένα π δρόμος της μητρότητας … μου είπαν και εδώ θα το προσπαθήσουμε να τα καταφέρουμε και εύχομαι να φτάσουμε έως το τέλος γιατί είναι παρά πολύ νωρίς ακόμα και μιλάμε δ ξέρω πως θα αντέξω να μην πάθει ψυχολογικά χαχαχα ειλικρινά … σας ευχαριστω όλες που πριν ακόμα ξεκινησω διέγερση ήσασταν παρά πολύ αισιόδοξες και μου γράφατε ελπισοφορα μηνύματα και γενικά που προσπαθούμε να ηρεμουμε η μια την άλλη . Εύχομαι μεγάλη βδομάδα που είναι να καταφέρουμε όλες να κάνουμε την προσωπική μας ανασταση !!! 
       

      θα πάρω στο κέντρο να τους ενημερώσω να δούμε πως θα προσχωρήσουμε τι θα γίνει με τα καφέ εάν συνεχιστούν κλπ κλπ 

      Απαράδεκτος … θα έπρεπε να σε είχε πάρει τηλέφωνο να σε καλέσει στο γραφείο … ντροπή του που ξεστόμισε να ψαχτείς έξω είσαι σε προχωρημένη εγκυμοσύνη … εγώ δεν θα απαντούσα καν και θα πήγαινα άλλου … δηλαδή η μαια τι έπαθε ;;;; Την πρόσβαλες της φώναξες της μίλησες  άσχημα ; Δεν ξέρουν ότι είναι η φύση της δουλειάς τέτοια που έχουν να φροντίσουν καθημερινά έγκυες μα κυρίως την ψυχολογία κάθε έγκυας που μέσα στο άγχος στην παράνοια κλπ είναι λογικό να κάνει ερωτήσεις ακόμα κ ανούσιες είναι ο ρόλος τους να απαντούν με ευγένεια … για μένα ήταν απαράδεκτος .. ποιος ήταν ; 

      Και να ξέρεις σε καταλαβαίνω...και γω συγκρατημένα αισιόδοξη ήμουν στην πρώτη χοριακη...στη δεύτερη το χάρηκα πιο πολυ. Όλα θα μας πανε μια χαρά!! ❤️

Outrogestan 100mg


Dimitra97

Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα εχω ξεκινήσεις από την τρίτη προγεστερονη από την ημέρα π τα ξεκίνησα νιώθω ναυτία κ ζαλαδα κάθε πρωί  για ένα δίωρο σιγουρα περνώ ένα το πρωί ένα το βράδυ.....το βράδυ δεν αισθάνομαι κάτι μόνο τα πρωινά και είναι και κάτι άλλο π παρατήρησα......από τότε π είμαι εγγυος έχω γίνει τρομερά δυσκιλια  αλλά από την μέρα π περνώ προγεστερωνη πάω πολύ πιο εύκολα τουαλέτα μέρα με την μέρα    ( συγνώμη για τις λεπτομέρειες) ώσπου σήμερα ξύπνησα το πρωί χορις να έχω φάει κάτι μόνο το  outrogestan πήρα  και μετά από λίγη ώρα είχα φοβερό γαστρεντερικο πρόβλημα ...πήρα τον γυναικολόγο μ τηλέφωνο κ μ είπε να τα σταματήσω μέχρι την Δευτέρα να δω πως θα είμαι ....έχει τύχει σε καμία κοπέλα  κάτι παρόμοιο με το outrogestan 100mg .....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δημοφιλείς ημέρες

πρίν από 16 λεπτά , Dimitra97 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα εχω ξεκινήσεις από την τρίτη προγεστερονη από την ημέρα π τα ξεκίνησα νιώθω ναυτία κ ζαλαδα κάθε πρωί  για ένα δίωρο σιγουρα περνώ ένα το πρωί ένα το βράδυ.....το βράδυ δεν αισθάνομαι κάτι μόνο τα πρωινά και είναι και κάτι άλλο π παρατήρησα......από τότε π είμαι εγγυος έχω γίνει τρομερά δυσκιλια  αλλά από την μέρα π περνώ προγεστερωνη πάω πολύ πιο εύκολα τουαλέτανερα με την μέρα    ( συγνώμη για τις λεπτομέρειες) ώσπου σήμερα ξύπνησα το πρωί χορις να έχω φάει κάτι μόνο το  outrogestan πήρα  και μετά από λίγη ώρα είχα φοβερό γαστρεντερικο πρόβλημα ...πήρα τον γυναικολόγο μ τηλέφωνο κ μ είπε να τα σταματήσω μέχρι την Δευτέρα να δω πως θα είμαι ....έχει τύχει σε καμία κοπέλα  κάτι παρόμοιο με το outrogestan 100mg .....

εγω επαιρνα 4.ζαλαδα-νυστα ειναι συχνη παρενεργεια.ισως να μπορουσες να τα παρεις κ κολπικα

εμενα δ μου το ειχε προτεινει καποιος γιατρος.ημουν κ γενικα σε μια ξαπλα κ ηταν οριακα ανεκτες οι παρενεργειες

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , vikib είπε:

εγω επαιρνα 4.ζαλαδα-νυστα ειναι συχνη παρενεργεια.ισως να μπορουσες να τα παρεις κ κολπικα

εμενα δ μου το ειχε προτεινει καποιος γιατρος.ημουν κ γενικα σε μια ξαπλα κ ηταν οριακα ανεκτες οι παρενεργειες

Δεν ξέρω γτ αλλά ο γιατρος μ είπε πει μ μην τα πάρω κολπικά μόνο από το στόμα.....παντός οι ζαλάδες κρατάνε ένα δίωρο το πρωί κ πολύ χάλια....... αλλά το βράδυ δεν έχω κ μ φενετε περίεργο..... κ έχω κ το γαστρεντερικο πρόβλημα κ είναι λες κ είμαι άρρωστη.....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , Dimitra97 είπε:

Δεν ξέρω γτ αλλά ο γιατρος μ είπε πει μ μην τα πάρω κολπικά μόνο από το στόμα.....παντός οι ζαλάδες κρατάνε ένα δίωρο το πρωί κ πολύ χάλια....... αλλά το βράδυ δεν έχω κ μ φενετε περίεργο..... κ έχω κ το γαστρεντερικο πρόβλημα κ είναι λες κ είμαι άρρωστη.....

εργαζεσαι;

εγω σκεψου ξυπνουσα πρωι,ετρωγα,επαιρνα ουτρο κ με ξαναεπαιρνε ο υπνος.το βραδυ που επαιρνα 2 κοιμομουν σε 10'.

μηπως επειδη το πρωι κινεισαι;ενω το βραδυ ξαπλωνεις;

μηπως ειναι η πρωινη ζαλαδα-αδιαθεσια λογω εγκυμοσυνης;γτ κ στη δευτερη που δ επαιρνα ουτρο,τα πρωινα συνηθως ημουν πιο χαλια.κυριως αναγουλα,αλλα κ μερικες φορες ζαλαδα

δες πως θα εξελιχθει κ το γαστρεντερολογικο τωρα που θα το σταματησεις,προσεχε την διατροφη αναλογως κ ενημερωνε τον γιατρο σου

μερικες φορες ισχυει αυτο ειδικα το πρωτο τριμηνο.ειναι τετοια τα συμπτωματα,που νιωθεις αρρωστη

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , vikib είπε:

εργαζεσαι;

εγω σκεψου ξυπνουσα πρωι,ετρωγα,επαιρνα ουτρο κ με ξαναεπαιρνε ο υπνος.το βραδυ που επαιρνα 2 κοιμομουν σε 10'.

μηπως επειδη το πρωι κινεισαι;ενω το βραδυ ξαπλωνεις;

μηπως ειναι η πρωινη ζαλαδα-αδιαθεσια λογω εγκυμοσυνης;γτ κ στη δευτερη που δ επαιρνα ουτρο,τα πρωινα συνηθως ημουν πιο χαλια.κυριως αναγουλα,αλλα κ μερικες φορες ζαλαδα

δες πως θα εξελιχθει κ το γαστρεντερολογικο τωρα που θα το σταματησεις,προσεχε την διατροφη αναλογως κ ενημερωνε τον γιατρο σου

μερικες φορες ισχυει αυτο ειδικα το πρωτο τριμηνο.ειναι τετοια τα συμπτωματα,που νιωθεις αρρωστη

Όχι δεν δουλεύω  λες να φταίει επιδη το περνώ με αδιο στομαχι ;η δεν εχει να κάνει 

Αυτό μ είπε και ο γυναικολογος  ότι μαλον ανακατεύομαι και έχω ναυτιες από την εγγυμοσινη αλλά μ λέει κοψτά για τρεις μέρες να δούμε... αν συνεχιστούν  οι ναυτιες είναι από την εγγυμοσινη καθαρά...αν σταματήσουν ίσως με πειράζει το χαπι  αλλά του φάνηκε περίεργο γτ περνώ 200mg την μέρα και είναι λίγο και πιστεύει ότι δεν είναι από την προγεστερονη αλλά από την εγγυμοσινη ......αλλά το γαστρεντερικο πρόβλημα είναι και αυτό από την εγγυμοσινη; 

Όσο για τις ναυτιες θα δείξει αύριο το πρωί π δεν θα πάρω να δούμε πως θα είμαι.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Dimitra97 είπε:

Όχι δεν δουλεύω  λες να φταίει επιδη το περνώ με αδιο στομαχι ;η δεν εχει να κάνει 

Αυτό μ είπε και ο γυναικολογος  ότι μαλον ανακατεύομαι και έχω ναυτιες από την εγγυμοσινη αλλά μ λέει κοψτά για τρεις μέρες να δούμε... αν συνεχιστούν  οι ναυτιες είναι από την εγγυμοσινη καθαρά...αν σταματήσουν ίσως με πειράζει το χαπι  αλλά του φάνηκε περίεργο γτ περνώ 200mg την μέρα και είναι λίγο και πιστεύει ότι δεν είναι από την προγεστερονη αλλά από την εγγυμοσινη ......αλλά το γαστρεντερικο πρόβλημα είναι και αυτό από την εγγυμοσινη; 

Όσο για τις ναυτιες θα δείξει αύριο το πρωί π δεν θα πάρω να δούμε πως θα είμαι.....

Καλησπέρα κοπέλα μου . ρωτά τον γιατρό σού γτ δεν σου τα δίνει κολπικά που δρουν και πιο καλά?γτ από το στόμα το ποσοστό επιτυχίας είναι λιγότερο.εγω παίρνω 3 την ημέρα των 200 κολπικά, κάποια στιγμή τα πήρα και από το στόμα είχα λίγες ζαλάδες αλλά επειδή είμαι ξάπλα δεν της καταλάβαινα έντονα.. αλλά τα κόψαμε γτ είδαμε ότι κολπικά απορροφούνται αμέσως.. βέβαια η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Αν τα ξαναρχισεις δοκιμασε με γεματο στομαχι, δ θυμαμαι πως τα επαιρνα, νομιζω μετα το φαγητο, γτ ετσι εκανα μεσημερι κ βραδυ, κ εγω επαιρνα κ αλλα το πρωι που επρεπε νηστικη(σιδηρο-θυροειδη), οποτε νομιζω τα ουτρο τα επαιρνα μετα

Εχεις ακομη δυσκοιλιοτητα δλδ; εγω δ ειχα αλλα ξερω οτι πολλες κοπελες ειχαν εγκυες κ υπαρχουν πραγματα που βοηθανε

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Lilak90 είπε:

Καλησπέρα κοπέλα μου . ρωτά τον γιατρό σού γτ δεν σου τα δίνει κολπικά που δρουν και πιο καλά?γτ από το στόμα το ποσοστό επιτυχίας είναι λιγότερο.εγω παίρνω 3 την ημέρα των 200 κολπικά, κάποια στιγμή τα πήρα και από το στόμα είχα λίγες ζαλάδες αλλά επειδή είμαι ξάπλα δεν της καταλάβαινα έντονα.. αλλά τα κόψαμε γτ είδαμε ότι κολπικά απορροφούνται αμέσως.. βέβαια η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική..

Καλησπέρα θα τον ρωτήσω  την Δευτέρα θα μιλήσω  μαζί του τώρα θα τα κόψω για τρεις μέρες να δούμε πως θα είμαι....και θα του πω να δοκιμάσω να τα περνώ κολπικά μήπως δεν εχω τόσο εντονη ζαλαδα  και ναυτία.....

1 ώρα πρίν, vikib είπε:

Αν τα ξαναρχισεις δοκιμασε με γεματο στομαχι, δ θυμαμαι πως τα επαιρνα, νομιζω μετα το φαγητο, γτ ετσι εκανα μεσημερι κ βραδυ, κ εγω επαιρνα κ αλλα το πρωι που επρεπε νηστικη(σιδηρο-θυροειδη), οποτε νομιζω τα ουτρο τα επαιρνα μετα

Εχεις ακομη δυσκοιλιοτητα δλδ; εγω δ ειχα αλλα ξερω οτι πολλες κοπελες ειχαν εγκυες κ υπαρχουν πραγματα που βοηθανε

Άμα τα ξαναπάρω θα το δοκιμάσω ελπίζω όμως να μ πει να τα περνώ κολπικά...... δεν έχω διασκιλιοτητα από την μέρα π ξεκίνησα ουτρογκεσταν είναι το άλλο άκρο δηλαδή σήμερα ειχα ( δ...@)  πριν τα πάρω ειχα φουλ δυσκιλιοτητα .....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Dimitra97 είπε:

Καλησπέρα θα τον ρωτήσω  την Δευτέρα θα μιλήσω  μαζί του τώρα θα τα κόψω για τρεις μέρες να δούμε πως θα είμαι....και θα του πω να δοκιμάσω να τα περνώ κολπικά μήπως δεν εχω τόσο εντονη ζαλαδα  και ναυτία.....

Άμα τα ξαναπάρω θα το δοκιμάσω ελπίζω όμως να μ πει να τα περνώ κολπικά...... δεν έχω διασκιλιοτητα από την μέρα π ξεκίνησα ουτρογκεσταν είναι το άλλο άκρο δηλαδή σήμερα ειχα ( δ...@)  πριν τα πάρω ειχα φουλ δυσκιλιοτητα .....

Μαγνήσιο παίρνεις?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Lilak90 είπε:

Μαγνήσιο παίρνεις?

Όχι νομίζω ότι είναι Νόρις για να μ δώσει μαγνήσιο  μόλις μπήκα στην 5η εβδομάδα εχθές  απλά ξεκίνησα ουτρογκεσταν λόγω αποβολης π είχα τον Δεκέμβριο στις 7 εβδομάδες 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 52 λεπτά , Dimitra97 είπε:

Όχι νομίζω ότι είναι Νόρις για να μ δώσει μαγνήσιο  μόλις μπήκα στην 5η εβδομάδα εχθές  απλά ξεκίνησα ουτρογκεσταν λόγω αποβολης π είχα τον Δεκέμβριο στις 7 εβδομάδες 

Ααα εντάξει νόμιζα ότι ήσουν σε μεγαλύτερη εβδομάδα..ναι είναι νωρίς ακόμα :) όλα θα πάνε καλά

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Dimitra97 είπε:

Καλησπέρα θα τον ρωτήσω  την Δευτέρα θα μιλήσω  μαζί του τώρα θα τα κόψω για τρεις μέρες να δούμε πως θα είμαι....και θα του πω να δοκιμάσω να τα περνώ κολπικά μήπως δεν εχω τόσο εντονη ζαλαδα  και ναυτία.....

Άμα τα ξαναπάρω θα το δοκιμάσω ελπίζω όμως να μ πει να τα περνώ κολπικά...... δεν έχω διασκιλιοτητα από την μέρα π ξεκίνησα ουτρογκεσταν είναι το άλλο άκρο δηλαδή σήμερα ειχα ( δ...@)  πριν τα πάρω ειχα φουλ δυσκιλιοτητα .....

αν συνεχιστουν τα γαστρεντερολογικα να το πεις στον γιατρο

πολλα υγρα,προσεξε διατροφη.μπορει να ειναι κτ ασχετο

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Lilak90 είπε:

Ααα εντάξει νόμιζα ότι ήσουν σε μεγαλύτερη εβδομάδα..ναι είναι νωρίς ακόμα :) όλα θα πάνε καλά

Πφφ μακάρι γτ ανχονομαι αρκετά 

πρίν από 10 λεπτά , vikib είπε:

αν συνεχιστουν τα γαστρεντερολογικα να το πεις στον γιατρο

πολλα υγρα,προσεξε διατροφη.μπορει να ειναι κτ ασχετο

Ναι αν συνεχιστεί θα του το πω .....ελπίζω πως ειναι κάτι άσχετο....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Dimitra97 είπε:

Πφφ μακάρι γτ ανχονομαι αρκετά 

Ναι αν συνεχιστεί θα του το πω .....ελπίζω πως ειναι κάτι άσχετο....

Προσπάθησε να μην κουράζεσαι να είσαι όσο πιο πολύ μπορείς ξαπλωμένη,να μην σηκώνεις βάρη και να μην σκύβεις,να παίρνεις τα utrogestan που βοηθάνε πολύ και όλα θα πάνε καλά... σκέψου ότι εγώ είμαι στο κρεβάτι από την αρχή της εγκυμοσύνης αλλά όλα απαιτούν κάποια θυσία... :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Lilak90 είπε:

Προσπάθησε να μην κουράζεσαι να είσαι όσο πιο πολύ μπορείς ξαπλωμένη,να μην σηκώνεις βάρη και να μην σκύβεις,να παίρνεις τα utrogestan που βοηθάνε πολύ και όλα θα πάνε καλά... σκέψου ότι εγώ είμαι στο κρεβάτι από την αρχή της εγκυμοσύνης αλλά όλα απαιτούν κάποια θυσία... :)

Όλη μέρα ξάπλα κάθομαι προληπτικά χωρίς μ το πει ο γιατρος   γτ εχω φοβηθεί πολύ π απεβαλα τον Δεκέμβριο ήταν τυχαίο γεγονός μ είχε πει ο γιατρος  αλλά προσέχω πολύ ούτε σκιβω ούτε απότομες κινήσεις τίποτα ..τωρα τα σταμάτησα τα ουτρογκεσταν  γ τρεις μέρες π μ ειπε ο γιατρος.....ενοητε όταν έχει να  κάνει για τα μωράκια μας κάνουμε τα πάντα και εγώ άμα μ πει ο γιατρος ξάπλα μέχρι να γενησω δεν με νοιάζει καθόλου το μόνο π σκέφτομαι είναι να πάρω το μωράκι μ στην αγκαλίτσα μ  και να είναι καλά.  Εσύ πόσο εβδομαδων είσαι;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...