Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Faith22 είπε:

      Κορίτσια είμαι σε σοκ!Μόλις μου έκανε μπουλινγκ ο γιατρός μου επειδη αντιμιλησα στην μαία του.

      Τον εμπιστεύομαι τυφλά κ τον θεωρώ τεράστιο επιστημονα αλλά δεν ξέρω αν μπορώ να το ανεχτώ το σημερινό.

      Ξέρετε κάποιον γιατρό που να μπορεί να αναλάβει δίδυμη κύηση στον 6ο μήνα?Έχω κάνει κόπο για αυτά τα παιδιά κ αυτή την στο με έχουν κάνει κ κλαίω.

      Ψυχραιμία,μην σε πιάνει πανικός.Οταν λες σου έκανε μπουλινγκ τι εννοείς?

      Ασφαλως και υπάρχουν γιατροί να σε αναλάβουν,σε ποια πόλη βρίσκεσαι?

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

Κοριτσια τι κανετε; Εγω υποφερω απο τον πονο στην μεση και στην πλατη..ειναι και η δουλεια μου που ειμαι καθηστη..εσεις εχετε τετιο πονο και πως ανακουφιζεστε; Εγω εχω κλεισει ραντεβου στην φυσικοθεραπευτρια..αυριο εχω και την β'επιπεδου..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 40 λεπτά , elena93 είπε:

Κοριτσια τι κανετε; Εγω υποφερω απο τον πονο στην μεση και στην πλατη..ειναι και η δουλεια μου που ειμαι καθηστη..εσεις εχετε τετιο πονο και πως ανακουφιζεστε; Εγω εχω κλεισει ραντεβου στην φυσικοθεραπευτρια..αυριο εχω και την β'επιπεδου..

 

Και εγώ υποφέρω από πόνους είναι φυσιολογικό γτ μεγαλώνει το μωράκι εγώ φαντασουε το αυτοανοσο που έχω υποφέρω από πόνους δεν μπορώ να κοιμηθώ τα βράδια σηκώνομαι κ περπατάω για να μην πονάω 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Hope.2019 είπε:

Γεια σου κορίτσι μου! Πετάγομαι από την ομάδα του Δεκεμβρίου. Εμένα ο άντρας μου βγήκε θετικός την περασμένη Τετάρτη. Εγώ και το μωρό που είναι 16 μηνών βγήκαμε θετικοί την Κυριακή! Για τρεις μέρες είχαμε έντονα συμπτώματα από σήμερα λίγο καλύτερα! Μην ανησυχείς ελπίζω να μην κολλήσετε αλλά και να κολλήσετε θα περάσει γρήγορα! Εγώ είμαι 15 εβδομάδων!

Τώρα διάβασα ότι κολλήσατε τελικά. Αντιβίωση δεν πήραμε. Κάναμε και εγώ και το μωρό για μιάμιση μέρα μέχρι 39.5 πυρετό. Ντεπόν το μωρό και εγώ αναβραζον ντεπόν. Και μου επέτρεπε και σιρόπι bisolvon γιατί είχα αφόρητο πονόλαιμο και βήχα. Επίσης από χθες κάνω γαργαρες tandum verde που μου επέτρεψε ο γιατρός γιατί ο λαιμός δεν με άφησε ούτε να κοιμάμαι. Είμαι πολύ καλύτερα. Το μωρό το πέρασε με πυρετό ,λίγο γκρίνια και πολύ ύπνο μέσα στη μέρα. Εύχομαι περαστικά!

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Α κοντινές μέρες κολλήσαμε! Τι χαμός αυτός τελευταία με τον παλιό κοβιντ! Κορίτσια θέλει προσοχή, εγώ κόλλησα απτον αντρα μου γτ γενικά προσέχω όσο μπορώ κ είμαι με μασκα σε κλειστούς χώρους, αλλά εκείνος δεν πρόσεχε μετά την άρση των μέτρων κ να που την πατήσαμε..  τωρα αυτομουτζωνεται φυσικά που ταλαιπωρουμαστε τόσα άτομα αλλά ο,τι έγινε έγινε..  

Εγώ μέχρι στιγμής συνεχίζω με πονόλαιμο κ λίγο βήχα..  σμρ ξεκίνησε κ μπούκωμα..  tandum verde κάνω κ εγώ από την πρώτη στιγμή, κ σιροπι το prospan π είναι φυτικό π μ είπε η γιατρός κ παστιγιες κ βιταμινη c..  παίρνω κ κανένα ντεπον αλλά ευτυχώς μέχρι στιγμής δν έχω κάνει πυρετό..  η μικρή λίγο πάνω από ένα 24ωρο ήταν με υψηλό πυρετό, ευτυχώς σήμερα με δέκατα..  να δούμε πως θα πάει η νύχτα ελπίζω καλά.. γτ δε κοιμάμαι κιόλας καθόλου, το χω άγχος με τη μικρή κ τη θερμοκρασία της γενικά μια τρέλα..

@ArtemisK περαστικά σου κορίτσι μου, πως είσαι?

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, elena93 said:

Κοριτσια τι κανετε; Εγω υποφερω απο τον πονο στην μεση και στην πλατη..ειναι και η δουλεια μου που ειμαι καθηστη..εσεις εχετε τετιο πονο και πως ανακουφιζεστε; Εγω εχω κλεισει ραντεβου στην φυσικοθεραπευτρια..αυριο εχω και την β'επιπεδου..

Καλημέρα! Κ εγώ τα ίδια, ένα βράδυ ειδικά με έπιασε ένας πόνος δν μπορουσα να κοιμηθω..  μου περνάει με ζεστό μπάνιο μόνο. Α και βάζω και τον άντρα μου να μου κάνει μασάζ στη πλάτη συνέχεια χαχαχαχ έχει γίνει εξπερ πια

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Irini__ είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Α κοντινές μέρες κολλήσαμε! Τι χαμός αυτός τελευταία με τον παλιό κοβιντ! Κορίτσια θέλει προσοχή, εγώ κόλλησα απτον αντρα μου γτ γενικά προσέχω όσο μπορώ κ είμαι με μασκα σε κλειστούς χώρους, αλλά εκείνος δεν πρόσεχε μετά την άρση των μέτρων κ να που την πατήσαμε..  τωρα αυτομουτζωνεται φυσικά που ταλαιπωρουμαστε τόσα άτομα αλλά ο,τι έγινε έγινε..  

Εγώ μέχρι στιγμής συνεχίζω με πονόλαιμο κ λίγο βήχα..  σμρ ξεκίνησε κ μπούκωμα..  tandum verde κάνω κ εγώ από την πρώτη στιγμή, κ σιροπι το prospan π είναι φυτικό π μ είπε η γιατρός κ παστιγιες κ βιταμινη c..  παίρνω κ κανένα ντεπον αλλά ευτυχώς μέχρι στιγμής δν έχω κάνει πυρετό..  η μικρή λίγο πάνω από ένα 24ωρο ήταν με υψηλό πυρετό, ευτυχώς σήμερα με δέκατα..  να δούμε πως θα πάει η νύχτα ελπίζω καλά.. γτ δε κοιμάμαι κιόλας καθόλου, το χω άγχος με τη μικρή κ τη θερμοκρασία της γενικά μια τρέλα..

@ArtemisK περαστικά σου κορίτσι μου, πως είσαι?

Καλημέρα! Μπούκωμα έχω ακομα κατά τ άλλα καλά ευτυχώς! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ πάλι άρχισα να ταλαιπωρούμε από δυσκοιλιοτητα. Νιώθω ένα συνεχές πρήξιμο και μια δυσφορία. Και με τη ζέστη γίνεται ακόμα χειρότερα... Μου πρότεινε η γιατρός dulphalac και θα δοκιμάσω. Για να δούμε... 

Από πόνους στη μέση υποφέρω και εγώ από την αρχή σχεδόν. Συνήθως μια πιάνει το βράδυ και μόνο μπρούμυτα ανακουφιζομουν. Τώρα με την κοιλιά όμως το μπρούμυτα καταργήθηκε και έτσι δεν ανακουφιζομαι! Χαχα


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ολα μια χαρα με την β'επιπεδου..ηταν 337γραμμαρια χαχα..ηθελα να καθησω ολη μερα εκει για να την εβλεπα..ρε κοριτσια εσας σας εχουν μετρησει τον τραχηλο; Εγω τους ρωτησα και αυτοι το βλεπανε κοιλιακα οχι κολπικα και μου εχουν πει ειναι καλος..ο τραχηλος δεν μετριετε κολπικα;

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, elena93 είπε:

Κοριτσια ολα μια χαρα με την β'επιπεδου..ηταν 337γραμμαρια χαχα..ηθελα να καθησω ολη μερα εκει για να την εβλεπα..ρε κοριτσια εσας σας εχουν μετρησει τον τραχηλο; Εγω τους ρωτησα και αυτοι το βλεπανε κοιλιακα οχι κολπικα και μου εχουν πει ειναι καλος..ο τραχηλος δεν μετριετε κολπικα;

Αντε μπράβο ωραια! Έχω κ εγώ ραντεβού τη Δευτέρα για υπέρηχο να δούμε αν θα πάω,ελπίζω να είμαι αρνητική μέχρι τότε! Τράχηλο όχι δεν το είδαν κολπικά στην πρώτη μ εγκυμοσυνη γτ δε χρειάστηκε, ήταν δλδ πολύ καλά. Συνήθως αν έχουν αμφιβολίες για σίγουρα το εξετάζουν, οπότε για να μην το έκαναν κολπικά είσαι μια χαρά!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 6/30/2022 at 8:11 PM, elena93 said:

Κοριτσια ολα μια χαρα με την β'επιπεδου..ηταν 337γραμμαρια χαχα..ηθελα να καθησω ολη μερα εκει για να την εβλεπα..ρε κοριτσια εσας σας εχουν μετρησει τον τραχηλο; Εγω τους ρωτησα και αυτοι το βλεπανε κοιλιακα οχι κολπικα και μου εχουν πει ειναι καλος..ο τραχηλος δεν μετριετε κολπικα;

Συγχαρητηριαα!! Ναι και μενα μ τον μετρησαν, κοιλιακα

Link to comment
Share on other sites

On 30/6/2022 at 8:11 ΜΜ, elena93 είπε:

Κοριτσια ολα μια χαρα με την β'επιπεδου..ηταν 337γραμμαρια χαχα..ηθελα να καθησω ολη μερα εκει για να την εβλεπα..ρε κοριτσια εσας σας εχουν μετρησει τον τραχηλο; Εγω τους ρωτησα και αυτοι το βλεπανε κοιλιακα οχι κολπικα και μου εχουν πει ειναι καλος..ο τραχηλος δεν μετριετε κολπικα;

Εμένα ο γιατρός μου από την αυχενική και μετά τον μετράει διακοιλιακα αλλά επειδή τρόμαξα από την τελευταία μέτρηση 2,95 όταν ήμουν 18+4 πήγα και σε έναν άλλο μια βδομάδα μετά και μου τον βρήκε διακολπικα από  2,94-3,04 (μου είπε παίρνουμε την χειρότερη εκδοχή ) αλλά μου εξήγησε ότι είναι κλειστός χωρις χοάνη και να μην ανησυχώ ,τώρα περιμένω την β επιπέδου με τον γιατρό μου σε 12 μέρες  να δω πόσο θα βγει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 1/7/2022 at 8:33 ΜΜ, ArtemisΚ είπε:

Εμένα ο γιατρός μου από την αυχενική και μετά τον μετράει διακοιλιακα αλλά επειδή τρόμαξα από την τελευταία μέτρηση 2,95 όταν ήμουν 18+4 πήγα και σε έναν άλλο μια βδομάδα μετά και μου τον βρήκε διακολπικα από  2,94-3,04 (μου είπε παίρνουμε την χειρότερη εκδοχή ) αλλά μου εξήγησε ότι είναι κλειστός χωρις χοάνη και να μην ανησυχώ ,τώρα περιμένω την β επιπέδου με τον γιατρό μου σε 12 μέρες  να δω πόσο θα βγει.

Πως είσαι εσύ κορίτσι μου με τον κοβιντ? 6η μέρα σήμερα έκανα τεστ κ δυστυχώς είναι πάλι θετικό, όπως κ του άντρα μ κ τις μικρής..  εγώ από συμπτώματα βήχα και πονόλαιμο.. κ όχι τπτ άλλο αύριο είχα ραντεβού για υπέρηχο, αναγκαστικά θα το καθυστερησουμε κάποιες μέρες..  ελπίζω όχι πολλές.. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Irini__ είπε:

Πως είσαι εσύ κορίτσι μου με τον κοβιντ? 6η μέρα σήμερα έκανα τεστ κ δυστυχώς είναι πάλι θετικό, όπως κ του άντρα μ κ τις μικρής..  εγώ από συμπτώματα βήχα και πονόλαιμο.. κ όχι τπτ άλλο αύριο είχα ραντεβού για υπέρηχο, αναγκαστικά θα το καθυστερησουμε κάποιες μέρες..  ελπίζω όχι πολλές.. 

Καλησπέρα!εγώ από χτες είμαι αρνητική!!!!λίγο μου κράτησε!νιώθω βέβαια ακόμα κούραση αλλά κατά τ άλλα όλα καλά...περαστικά σας εύχομαι!!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Laky είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Είμαι 20 εβδομάδων ακριβώς. Το μωρό δε το έχω αισθανθεί καθόλου. Συμβαίνει και σε άλλη αυτό;

Μηπως δεν το καταλαβαινεις οταν κουνιετε; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...