Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, dec-e said:

      Καλησπέρα! Εγώ νιώθω πολύ ευγνώμων που υπάρχει αυτή η μέθοδος κ μετάνιωσα που δεν έκανα νωρίτερα εξωσωματική. Νιώθω ότι ήταν πολύ πιο ψυχοφθόρο που ερχότανε κάθε μήνα η περίοδος κ απογοητευομουν. Βέβαια δεν τα κατάφερα από την 1η φορά με την εξωσωματική, όμως και πάλι είμαι πολύ χαρούμενη που έχω τα παιδάκια μου. Πριν τις εξωσωματικές είχα κάνει κ σπερματέγχυση η οποία δεν πέτυχε, κ δε θεωρώ ότι ήταν λιγότερο ψυχοφθόρα διαδικασία. 

      Όσο κ να σου φαίνεται βουνό, όταν μπεις στο χορό προχωράνε τα πράγματα, κ κάθε βήμα είναι μια νίκη, που οδηγεί στον στόχο! Εύχομαι καλή επιτυχία σε ότι αποφασίσεις να κάνεις κ να σου έρθουν όλα όσο πιο απλά γίνεται!

      Πολύ όμορφη τοποθέτηση ! 

      2 hours ago, Kathrin17 said:

      Είπες τη λέξη κλειδί.. Να αποδεκτει.. Αυτό έχει σημασία, να απιδεκτειτε ότι η απόκτηση παιδιου είναι δυσκολη με το φυσικό τρόπο κ χρειάζεται εξωσωματική.. Έτσι ήταν κ για μένα στην αρχή " Είναι δυνατόν να μη μπορώ φυσιολογικά όπως οι περισσότεροι;".. Στην αρχή μόνο.. Σημασία έχει τι αποτελέσματα κ οχι ο τρόπος!! Προσωπικά κοιτάζω τα κοριτσάκια μου κ είμαι περηφανη για τον αγώνα που έδωσα για να τα αποκτήσω.. 

      Ταπεινή μου γνώμη, αποδεχτείτε ότι χρειάζεστε την βοήθεια της επιστήμης κ προχωρηστε.. Μην σπαταλατε τα χρήματα σας σε άλλες μεθόδους.. Φυσικά οι γιατροί που σας παρακολοτθουν έχουν καλυτερη εικόνα κ γνώση από μένα αλλά παντα παιζει ρόλο και η δικιά σας επιθυμία κ επιλογή.. 

      Φιλικά παντα

      Συμφωνώ απόλυτα !!! Μακάρι και εγώ να είχα αυτή τη λογική νεότερη όταν ήμουν ! 

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

1 hour ago, ArtemisΚ είπε:

Καλημέρα!Εμένα δεν μου έχει συμβεί τουλάχιστον μέχρι στιγμής, την Τετάρτη έχω β επιπέδου και έχω άγχος και για τον τράχηλο. Πιστεύω όμως ότι με την περιδεση θα σου πάνε όλα καλά!:)

Εγώ θέλω να ρωτήσω  αν έχει καμία σας υγρα σαν νερο ,εγώ έχω όχι πολλά άλλα κάθε φορά που πάω τουαλέτα βλέπω και λίγο βρεγμένο το εσώρουχο.Ο γιατρός μου δεν ανησυχεί αλλά θέλω να ρωτήσω και σας αν έχετε.

Ίσως είναι ακράτεια,εγώ πάντως έχω και ειδικά άμα γελάσω έντονα μου φεύγουν αρκετά.:razz: Είναι απολύτως φυσιολογικό πάντως,ο γιατρός μου είπε να μην ανησυχώ.

Κορίτσια μπήκα στον έκτο και ακόμα ταλαιπωρούμαι με εμετούς,καούρες και αποστροφή για πολλά φαγητά. Μέχρι τον 4ο μήνα έκανα 10-15 εμετούς τη μέρα,μετά έκανα περίπου δέκα τη βδομάδα και εδώ και δέκα μέρες κάνω 2-5 τη μέρα. Το πήρα απόφαση,θα είμαι έτσι μέχρι να γεννήσω,δεν μπορω να κάνω κάτι άλλο..Είναι καμία άλλη σ αυτή την κατάσταση? Εύχομαι σε όλες να περάσουν γρήγορα οι μήνες και να κρατήσουμε τα μωράκια μας στην αγκαλιά μας❤️

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τι να κάνω; Μόνο αν απευθυνθώ σε διατροφολόγο. Αλλά δε το βλέπω.. το ότι θα τα χάσω μετά είμαι σίγουρη. Δεν ανησυχώ για αυτό. Πάντα ήμουν αρκετά αδυνατη και χάνω και πανευκολα. Το θέμα είναι πως καμία άλλη δε βλέπω να έχει βάλει τόσα κιλά κι αυτό με ανησυχεί. Πως γίνεται και μόνο εγώ έχω βάλει τόσα πολλά; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Laky είπε:

Τι να κάνω; Μόνο αν απευθυνθώ σε διατροφολόγο. Αλλά δε το βλέπω.. το ότι θα τα χάσω μετά είμαι σίγουρη. Δεν ανησυχώ για αυτό. Πάντα ήμουν αρκετά αδυνατη και χάνω και πανευκολα. Το θέμα είναι πως καμία άλλη δε βλέπω να έχει βάλει τόσα κιλά κι αυτό με ανησυχεί. Πως γίνεται και μόνο εγώ έχω βάλει τόσα πολλά; 

Εμένα ο γυναικολογος μου χει δώσει διατροφή για εγκύους κλπ. (Αλλο που ξεφευγω λιγο).Γι αυτό το λέω.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , ArtemisΚ είπε:

Εμένα ο γυναικολογος μου χει δώσει διατροφή για εγκύους κλπ. (Αλλο που ξεφευγω λιγο).Γι αυτό το λέω.

Όχι δε μου έδωσε τίποτα. Βασικά δε με βλέπει συστηματικά. Πηγαίνω ακόμη σε δύο γυναικολόγους. Οπότε μαλλον δε βάλατε λόγω διατροφής. Έτσι εξηγείται. Γιατί πραγματικά άρχισα να αναρωτιέμαι.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Laky είπε:

Τι να κάνω; Μόνο αν απευθυνθώ σε διατροφολόγο. Αλλά δε το βλέπω.. το ότι θα τα χάσω μετά είμαι σίγουρη. Δεν ανησυχώ για αυτό. Πάντα ήμουν αρκετά αδυνατη και χάνω και πανευκολα. Το θέμα είναι πως καμία άλλη δε βλέπω να έχει βάλει τόσα κιλά κι αυτό με ανησυχεί. Πως γίνεται και μόνο εγώ έχω βάλει τόσα πολλά; 

Τρως πολύ; Τρως ανθυγιεινά; Λένε ότι χρειαζόμαστε +300 θερμίδες στην εγκυμοσύνη από αυτό που κανονικά είχαμε 


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Nj__ είπε:

Αχ βρε κορίτσια βλέπω τα κιλά σας με τα 50+ 60+ κ θυμάμαι το Γυμνάσιο.... Εγώ ξεκίνησα στα 76 κ ειμαι 85 τώρα (εντάξει είμαι και 1.80)

Είμαι 1.62 οπότε για 1.80 μια χαρά είσαι!μακάρι να χα το ύψος σου ,τα κιλά χάνονται:p

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Πήγα κ εγώ σήμερα γιατρό κορίτσια, όλα καλά μεγαλώνουμε! Την επόμενη βδομάδα έχω κ β επιπέδου! Εγώ ξεκίνησα 53 κ είμαι 57, βέβαια είμαι κ 1.60 οπότε αναλογικά πάνε κ κάποια πράγματα :D ως προς τον κοβιντ μ είπε αν συνεχιστεί ο βήχας να παω να με δει γιατρός κ το χω λίγο άγχος να δούμε.. @Hope.2019 παίρνεις ή έπαιρνες κάτι για τον βήχα? Κάποια εισπνοή? 

Για την καμπυλη που λέγατε θα την κάνω κ σε αυτή τη εγκυμοσύνη π έχω άλλο γιατρό κανονικά, χωρίς κάποιο ιστορικο κ νομίζω πρέπει να γίνεται δεν έχει να κάνει με το ιστορικο απαραίτητα..

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω εχω πολλα υγρα αλλα παχυρευστα! Το υγρο στο εσωρουχο ειναι ιδρωτας στην περιπτωση μου!  Ειναι σαν να κατουρηθηκα! Και μιας κ το ανεφερα αν φτερνιστω εντονα... Μου φευγουν ουρα!!  Η γιατρός μου ειπε οτι ειναι φυσιολογικο! 

6 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Ίσως είναι ακράτεια,εγώ πάντως έχω και ειδικά άμα γελάσω έντονα μου φεύγουν αρκετά.:razz: Είναι απολύτως φυσιολογικό πάντως,ο γιατρός μου είπε να μην ανησυχώ.

Κορίτσια μπήκα στον έκτο και ακόμα ταλαιπωρούμαι με εμετούς,καούρες και αποστροφή για πολλά φαγητά. Μέχρι τον 4ο μήνα έκανα 10-15 εμετούς τη μέρα,μετά έκανα περίπου δέκα τη βδομάδα και εδώ και δέκα μέρες κάνω 2-5 τη μέρα. Το πήρα απόφαση,θα είμαι έτσι μέχρι να γεννήσω,δεν μπορω να κάνω κάτι άλλο..Είναι καμία άλλη σ αυτή την κατάσταση? Εύχομαι σε όλες να περάσουν γρήγορα οι μήνες και να κρατήσουμε τα μωράκια μας στην αγκαλιά μας❤️

Περαστικά εύχομαι να σταματήσουν επιτέλους οι εμετοί! Εγώ δεν έχω τέτοια απλώς δεν μπορώ να φάω κρέας με αναγουλιάζει! Και το κακό είναι ότι ο αιματοκρίτης είναι στα Τάρταρα! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, Irini__ είπε:

Πήγα κ εγώ σήμερα γιατρό κορίτσια, όλα καλά μεγαλώνουμε! Την επόμενη βδομάδα έχω κ β επιπέδου! Εγώ ξεκίνησα 53 κ είμαι 57, βέβαια είμαι κ 1.60 οπότε αναλογικά πάνε κ κάποια πράγματα :D ως προς τον κοβιντ μ είπε αν συνεχιστεί ο βήχας να παω να με δει γιατρός κ το χω λίγο άγχος να δούμε.. @Hope.2019 παίρνεις ή έπαιρνες κάτι για τον βήχα? Κάποια εισπνοή? 

Για την καμπυλη που λέγατε θα την κάνω κ σε αυτή τη εγκυμοσύνη π έχω άλλο γιατρό κανονικά, χωρίς κάποιο ιστορικο κ νομίζω πρέπει να γίνεται δεν έχει να κάνει με το ιστορικο απαραίτητα..

Γεια σου κορίτσι μου. Εγώ από σήμερα είμαι πολύ καλύτερα σχεδόν πέρασε. Μου κράτησε όμως δύο ολόκληρες εβδομάδες! Μου επέτρεψε ο γιατρός bisolvon ή mucosolvan σιρόπι και εγώ έπαιρνα το bisolvon. Πόσες μέρες είσαι έτσι;


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

KiΚορίτσια μου όσες έχουν εμπειρία από επιτροπές γτ με πήρα τηλ

Καλησπερα κορίτσια αύριο έχω β επιπέδου κ έχω άγχος  να πάνε όλα καλά πάνω από ολα κ θα μάθουμε κ το φύλο .  

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Hope.2019 είπε:

Γεια σου κορίτσι μου. Εγώ από σήμερα είμαι πολύ καλύτερα σχεδόν πέρασε. Μου κράτησε όμως δύο ολόκληρες εβδομάδες! Μου επέτρεψε ο γιατρός bisolvon ή mucosolvan σιρόπι και εγώ έπαιρνα το bisolvon. Πόσες μέρες είσαι έτσι;

Παίρνω το prospan αλλά όχι κ συνέχεια γτ λεω πόσο ακόμα θα το παίρνω.. πριν 2 βδομάδες περίπου διαγνώστηκα θετική κ από την Παρασκευή είμαι αρνητική.. ο βήχας βέβαια ξεκίνησε σιγά σιγά όχι από την πολύ αρχή..  τι να πω.. έκλεισα για καλό κ για κακό σε παθολογο/λοιμωξιολογο να με ακροαστεί γτ είπε κ η γιατρός ότι αν συνεχιστεί μπορεί κ να το γυρίσω σε λοίμωξη κ να θέλει αντιβιωση, ελπίζω όχι..

Εσένα σου κράτησε δύο βδομάδες συνολο μετρώντας απτην πρώτη μέρα που ήσουν θετική?

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Irini__ είπε:

Παίρνω το prospan αλλά όχι κ συνέχεια γτ λεω πόσο ακόμα θα το παίρνω.. πριν 2 βδομάδες περίπου διαγνώστηκα θετική κ από την Παρασκευή είμαι αρνητική.. ο βήχας βέβαια ξεκίνησε σιγά σιγά όχι από την πολύ αρχή..  τι να πω.. έκλεισα για καλό κ για κακό σε παθολογο/λοιμωξιολογο να με ακροαστεί γτ είπε κ η γιατρός ότι αν συνεχιστεί μπορεί κ να το γυρίσω σε λοίμωξη κ να θέλει αντιβιωση, ελπίζω όχι..

Εσένα σου κράτησε δύο βδομάδες συνολο μετρώντας απτην πρώτη μέρα που ήσουν θετική?

Έκανα 13 μέρες να βγω αρνητική.  Πολυ πονόλαιμο είχα από την αρχή. Μόλις ψιλό πέρασε ο λαιμός ξεκίνησε ο βήχας. Κράτησε σίγουρα 10 μέρες. Είχα φτάσει σε σημείο όταν ανεβαίνω σκάλες επίσης να δυσανασχετώ και να έχω δύσπνοια η οποία μου έφερνε πολύ βήχα μετά. Γενικά η δύσπνοια και ο βήχας έφυγαν σχεδόν μαζί. Καλα θα κάνεις να πας σε παθολόγο/λοιμοξιολόγο να είσαι σίγουρη όμως! Ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται!

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Nj__ είπε:

Αχ βρε κορίτσια βλέπω τα κιλά σας με τα 50+ 60+ κ θυμάμαι το Γυμνάσιο.... Εγώ ξεκίνησα στα 76 κ ειμαι 85 τώρα (εντάξει είμαι και 1.80)

Εγώ 1,60 με τα χέρια σηκωμένα!

  • Χαχα 2

SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...