Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

πρίν από 9 λεπτά , Matina87 είπε:

Καλημέρα!!όχι δεν έχω χρησιμοποιήσει γενικά καραμέλες είχα κάνει όμως γαργαρες με φασκόμηλο και σόδα φαγητού..βράζεις πρώτα το νερό το σβήνεις κ μετά βάζεις το φασκόμηλο το αφήνεις για 7-8 λεπτά κ το σουρωνεις μετά βάζεις ένα κ.γ σόδα φαγητού κάνεις γαργαρες και το φτύνεις..είχα τότε κ εγώ τρομερό πονόλαιμο και πύον στις αμυγδαλές είχα πάρει κ αντιβίωση αναγκαστικά αλλα οι γαργαρες με βοηθάνε πολύ..μόλις νιώθω πλέον ότι με ενοχλεί λίγο ο λαιμός κάνω κατευθείαν ..Περαστικά σου κορίτσι μου!!αν δεν έχεις φασκόμηλο βοηθάει κ η σκέτη σόδα φαγητού σε χλιαρό νερό..

Σε ευχαριστω πολυ θα το δοκιμασω..μιλησα με την γιατρο μου εδωσε ενα σιροπι αλλα να πω την αληθεια φοβαμε να το πιω δεν θελω..μακαρι να εχω αποτελεσματα με την σοδα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια δε θα έπρεπε όλα τα γαλακτοκομικά που τρώμε να είναι πλήρεις; Λόγω ασβεστίου εννοώ. Εγώ πάντα έτρωγα 2% και τώρα παίρνω πλήρες για αυτό το λόγο. Λέτε τζάμπα να παίρνω παραπάνω θερμίδες;

Επίσης κορίτσια τον τράχηλο πως τον μετράνε; Κολπικά;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Laky είπε:

Κορίτσια δε θα έπρεπε όλα τα γαλακτοκομικά που τρώμε να είναι πλήρεις; Λόγω ασβεστίου εννοώ. Εγώ πάντα έτρωγα 2% και τώρα παίρνω πλήρες για αυτό το λόγο. Λέτε τζάμπα να παίρνω παραπάνω θερμίδες;

Επίσης κορίτσια τον τράχηλο πως τον μετράνε; Κολπικά;

Διακοιλιακα τον μετράει ο γιατρός μου μέχρι τώρα σε μένα δεν ξέρω στην β επιπέδου πως θα το κάνει γιατί σ αυτή την  εξέταση βλέπεις κανονικά πόσο είναι.Λογικα θα το κάνει κολπικά τότε για να είναι ακριβέστερη η μέτρηση αλλα δεν ξέρω. 

πρίν από 51 λεπτά , Laky είπε:

Κορίτσια δε θα έπρεπε όλα τα γαλακτοκομικά που τρώμε να είναι πλήρεις; Λόγω ασβεστίου εννοώ. Εγώ πάντα έτρωγα 2% και τώρα παίρνω πλήρες για αυτό το λόγο. Λέτε τζάμπα να παίρνω παραπάνω θερμίδες;

Επίσης κορίτσια τον τράχηλο πως τον μετράνε; Κολπικά;

Ο γιατρός μου μου χει δώσει διατροφή για εγκύους και δεν έχει πληρες γαλακτοκομικο μόνο 2%, light κ.λ.π

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alekos είπε:

Συσπάσεις στην 20η εβδομάδα πόσες είναι ένας φυσιολογικός αριθμός; Ή δεν έχετε καθόλου;

Εγω εγω 6 με 8 την ημέρα. Πετρωνει ολη η κοιλιά για 1 λεπτο περίπου. Ο γιατρός μου είπε μεχρι 12 15την ημέρα είναι φυσιολογικό 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 15 λεπτά , NONI31 είπε:

Εγω εγω 6 με 8 την ημέρα. Πετρωνει ολη η κοιλιά για 1 λεπτο περίπου. Ο γιατρός μου είπε μεχρι 12 15την ημέρα είναι φυσιολογικό 

Μέχρι 15; Μάλιστα. Εμάς είπε ένα «το παρακολουθούμε» 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Alekos είπε:

Συσπάσεις στην 20η εβδομάδα πόσες είναι ένας φυσιολογικός αριθμός; Ή δεν έχετε καθόλου;

Εγώ να πω την αλήθεια δεν εχω καταλάβει καμία δεν ξέρω και πως είναι βέβαια. Αν είναι αυτό το πέτρωμα στην κοιλια το έχω αισθανθεί 1-2 φορές, μπορεί να ναι και άλλες και να μην το καταλαβαίνω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!εγώ χτες ένιωσα πρώτη φορά κλωτσιές (έτσι νομίζω τουλάχιστον ) όταν ήμουν ξαπλωμένη κοντά στον αφαλό 2-3 αλλά όταν ήμουν στην δουλειά και ήμουν καθιστή το αισθάνθηκα να κλωτσάει πολύ κάτω ένιωσα ότι θα βγει το πόδι του για λίγο ,πήρα μεγάλη τρομάρα.Σας έχει τύχει και σας ή τώρα ή σε προηγούμενη εγκυμοσυνη?Είμαι μολος 18+6 εβδομαδων και έχω τρομάξει. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , ArtemisΚ είπε:

Καλημέρα κορίτσια!εγώ χτες ένιωσα πρώτη φορά κλωτσιές (έτσι νομίζω τουλάχιστον ) όταν ήμουν ξαπλωμένη κοντά στον αφαλό 2-3 αλλά όταν ήμουν στην δουλειά και ήμουν καθιστή το αισθάνθηκα να κλωτσάει πολύ κάτω ένιωσα ότι θα βγει το πόδι του για λίγο ,πήρα μεγάλη τρομάρα.Σας έχει τύχει και σας ή τώρα ή σε προηγούμενη εγκυμοσυνη?Είμαι μολος 18+6 εβδομαδων και έχω τρομάξει. 

Καλημερα..εγω να σου πω την αληθεια αυτο χαμηλα που λες δεν το εχω νιωσει..αλλα αυτο στον αφαλο ναι το μωρακι ειναι που κουνιεται..εγω πλεον το νιωθω αρκετα το εχω προλαβει και σε βιντεο γιατι φαινεται και το δερμα που κουνιεται..ειναι υπεροχο αισθημα..εγω καποιες φορες νιωθω οτι εχει μαζευτει σε ενα μερος γιατι βγαινει σαν γρουμπαλακι και οταν το χαιδευω φευγει..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , elena93 είπε:

Καλημερα..εγω να σου πω την αληθεια αυτο χαμηλα που λες δεν το εχω νιωσει..αλλα αυτο στον αφαλο ναι το μωρακι ειναι που κουνιεται..εγω πλεον το νιωθω αρκετα το εχω προλαβει και σε βιντεο γιατι φαινεται και το δερμα που κουνιεται..ειναι υπεροχο αισθημα..εγω καποιες φορες νιωθω οτι εχει μαζευτει σε ενα μερος γιατι βγαινει σαν γρουμπαλακι και οταν το χαιδευω φευγει..

Όχι εμένα ακόμα δεν εχει βγει αυτο το γρομπαλακι τουλάχιστον δεν το χω προσέξει εγω αλλα αυτο χτες δεν υπήρχε, ήταν σίγουρα το πόδι του και με χτυπούσε προς τα κάτω και μέσα μπορεί να είναι και η θέση του τέτοια δεν ξέρω. Πήρα τον γιατρό να τον ρωτήσω για τον τράχηλο  επειδή δεν μου χε αναφέρει κάτι και μου πε ότι δεν είναι ανησυχητικο το νούμερο μου και θα το ξαναδούμε στην β επιπέδου. Επίσης την άλλη φορά θα πάω σε εμβρυοκαρδιολογο και καρδιολόγο να δούμε αν μπορώ να γεννήσω με τοκετό. Αυτά τα νέα μου .:p Γενικά πιστεύω δεν υπάρχει πιο αγχωμένη από μένα :p

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια πώς είστε; Εγώ χάθηκα εδώ και λίγες μέρες!!!! Ο μικρός μου ήταν άρρωστος κ εκτός αυτού έχει αρχίσει να κολλάει πάνω μου κ να μην θέλει κανέναν άλλον πέρα από εμένα ακόμα κ στο μπάνιο ερχετε κανκαθετε δίπλα μου κ Μ ζητάει αγκαλιές συνέχεια ούτε όταν ήταν δύο χρόνων δν έκανε έτσι. Αισθανετε ότι θα έρθει το αδερφάκι γτ αλλά ζούμε κ λίγο τα δωμάτια τα παιδικά . Και είμαι πολύ κουρασμενη με όλη την κατάσταση γτ δν θέλω να νιώθει ότι τον απραμελω αλλά η κατάσταση έχει αρχίσει κ γίνετε πολύ δύσκολη με έχει πιάσει κ η μέση μου ειδικά όταν ξαπλώνω . Κ από κλωτσιές ξεκίνησε δυναμικά το μικρούλη την Δευτέρα έχουμε υπερυχο μπας κ δούμε κ φύλο και στις 12/7β επιπέδου. Ελπίζω να μην σας ζαλισα με το κατεβάζω αλλά σας τα είπα μαζεμένα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Nantiaki al είπε:

Καλησπέρα κορίτσια πώς είστε; Εγώ χάθηκα εδώ και λίγες μέρες!!!! Ο μικρός μου ήταν άρρωστος κ εκτός αυτού έχει αρχίσει να κολλάει πάνω μου κ να μην θέλει κανέναν άλλον πέρα από εμένα ακόμα κ στο μπάνιο ερχετε κανκαθετε δίπλα μου κ Μ ζητάει αγκαλιές συνέχεια ούτε όταν ήταν δύο χρόνων δν έκανε έτσι. Αισθανετε ότι θα έρθει το αδερφάκι γτ αλλά ζούμε κ λίγο τα δωμάτια τα παιδικά . Και είμαι πολύ κουρασμενη με όλη την κατάσταση γτ δν θέλω να νιώθει ότι τον απραμελω αλλά η κατάσταση έχει αρχίσει κ γίνετε πολύ δύσκολη με έχει πιάσει κ η μέση μου ειδικά όταν ξαπλώνω . Κ από κλωτσιές ξεκίνησε δυναμικά το μικρούλη την Δευτέρα έχουμε υπερυχο μπας κ δούμε κ φύλο και στις 12/7β επιπέδου. Ελπίζω να μην σας ζαλισα με το κατεβάζω αλλά σας τα είπα μαζεμένα

Καλησπερα! Ποσο χρονων ειναι ο μικρος σου; περαστικα του! Εμενα τον Σεπτεμβριο θα γινει δυο! ακομα δεν λεει πολλα και εννοειται οτι τον κυνηγαω ολη μερα! Και παλι εχω ενοχες οτι τον παραμελω ή οτι δεν κανω οσα πρεπει! Αντε με το καλο να μαθεις και φυλο! 


url%5D

Link to comment
Share on other sites

Το Σεπτέμβρη κλείνει τα 4 αλλά έχει βγάλει πολύ γκρινια κ όλο αγκαλιά κ μόνο μαμά άστα δράμα η κατάσταση εσένα είναι κ μικρούλης εγώ έλεγα είναι μεγάλος δν θα με ζορισει αλλά άρχισε να ξυπνάει κοντά βραδιά τώρα κ να ζητάει αγκαλιές.... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Εγώ με τα κιλά άρχισα να υποφέρω απ' τη μέση μου. Δε ξέρω πως θα είμαι 8 μηνών αν είμαι έτσι στον 5ο μήνα. Νομίζω πως τα δέκα παραπάνω κιλά είναι ήδη πολλά για μένα και το κακό είναι πως έχουμε κι αρκετο μέλλον ακόμη. Θα αρχίσω αναγκαστικά φρούτα και σαλάτες που η αλήθεια είναι ότι δεν έτρωγα μέχρι τώρα. Επίσης είναι κάποια που κάνει κάθε μήνα την εξέταση anti-xa? 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα, χάθηκα αυτές τις μέρες, ήταν λίγο δύσκολες με τη δουλειά και τη μικρή που σταμάτησε το σχολείο.. σήμερα πήγα και στο γυναικολόγο, 18 +4 , 297 γραμμάρια το αγοράκι μας.. τον ρώτησα για τα καφέ υγρά, πιθανότατα είναι κάποιο αγγείο που σπάει. Ο τράχηλος κλειστός και μακρύς, οπότε κάπως ησύχασα.. κολπική μέτρηση μου έκανε.. επόμενο ραντεβού για β επιπέδου σε 3 εβδομάδες περίπου... Εύχομαι όλες να είστε καλά, και τα μωράκια σας ακόμα καλύτερα!

 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...