Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

5 ώρες πρίν, Ελλάκι είπε:

@Hope.2019 Αυτο ειναι ενα πολυ καλο σεναριο! Μακαρι να το περασουμε ετσι κι εμεις και να εχουμε την ίδια εξελιξη! Περαστικά σας!

 

@Irini__ ναι, ειδε τις κλησεις μου και με πηρε η παιδιατρος, δεν χρειαζεται νοσηλεια ευτυχως! Δεν μου ειπε να κανω τεστ στην μικρη. Θεωρησε δεδομενο πως εχει covid. Εσεις πως το κανατε; Με το ιδιο τεστ που κανουμε κι εμεις, ή υπάρχει ειδικό για βρεφη; Γρηγορα περαστικα σας εύχομαι!! Αποκτησαμε και αντισωματα αν μη τι αλλο! Για τον long covid ειναι σπάνιο να σε βρει, ρωτα ομως καλυτερα τον γιατρο σου που θα ξερει να σου απαντησει υπεύθυνα. Προσφατα διαβασα πως μόνο αυτοι που περνούν βαριά τον covid εχουν πιο πολλες πιθανοτητες και για long covid, ομως στο ιντερνετ κυκλοφορουν διαφορες ασάφειες, οπότε διασταυρωσε το κι εσυ!

 

@Laky ναι, εχω κανει τις δυο δοσεις και η τρίτη ήταν για τελη Ιουλίου με αρχες Αυγουστου.. ομως με προλαβε ο ιος! Στην αρχη ενιωσα μια αδιαθεσια, μετα μου φαινόταν όλα ανάλατα ! Ύστερα ήρθε ο πυρετος και τωρα 3η μέρα με γρατζουνάει ο λαιμός κι εχω βήχα.Ελπιζω να με αφήσει ησυχη και να μην υπαρξουν άλλα συμπτωματα! Το περναω με ντεπον και πολυυυυυ νερο για να κραταω υγρο τον λαιμο!

@Nantiaki al ναι, ισως αγχωθηκα λιγο παραπανω γιατι σοκαρίστηκα με το θετικο τεστ. Δεν μπαινω πουθενα χωρις μασκα κι ομως με βρηκε! Μακαρι να μην εχουμε μυξα κι εμεις, αυτο ειναι το πιο δυσκολο κομματι, γιατι χανουν και τον υπνο τους!

Θα το δεις σε δύο μέρες θα είναι σαν να μην έχει τπτ εμένα το χειρότερο όλων ήταν που νοσησαμε όλοι ο ένας μετά τον άλλον και μείναμε 20μερες μέσα στο σπίτι εκεί να δεις  γκρίνια κ μετά ξανά απτηνναρχη προσαρμογή στο σχολείο κ ανασφάλεια κ μαμά αγκαλιά κ αν θα βγει το μωρακι από την κοιλίτσα θα με περνςις αγκαλιά κ να ξυπνάει κ να κλαίει τα βράδια άστο ένα δράμα ήταν . Αλλά και εμένα όταν έχει μυξα ούτε να κοιμηθεί μπορεί ούτε να φταίει την μυτι του κ γκρινιαζει όλη μέρα. Περαστικά και πάλι !!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

10 ώρες πρίν, Ελλάκι είπε:

Γεια σας κοριτσια τι κάνετε;

Δυστυχως ουτε κι εγω την γλιτωσα και κολλησα covid. Το περναω πολυ ελαφρια, οποτε δεν με απασχολει ιδιαίτερα. Αυτο που με ανησυχει ειναι που μαλλον κολλησε κι η μικρη μου 2 χρονων, σημερα ανεβασε πυρετο. Υπάρχει κάποια που να το βιωσε αυτο; Τι κανατε; Πηγατε νοσοκομειο για νοσηλεια; Δεν βρισκω την παιδιατρο στο τηλεφωνο κι εχω αρχισει να αγχωνομαι.:?

Καλημέρα!! Εμάς η μικρή μας κόλλησε από το νηπιαγωγείο, 2 μήνες πριν περίπου.. κάπου όταν ήμουν 3 μηνών . Εμείς δεν κολλήσαμε ευτυχώς, η ίδια έκανε μόνο πυρετό έως 39 για 3 ημέρες και σταδιακά τις επόμενες 2 έπεφτε.. όχι , νοσηλεία δεν χρειάστηκε ευτυχώς, το μόνο που μας είπε η παιδίατρος εναλλάξ depon algofren και παρακολούθηση του πυρετού φυσικά. Δεν είχε κάποιο άλλο σύμπτωμα, ούτε άφησε κάποιο κατάλοιπο ευτυχώς ( βήχα, καταρροή, κόπωση). 

Καλημέρα και από εμένα! Λόγω κάποιων οικογενειακών θεμάτων χάθηκα και εγώ.. ο μικρός έχει αρχίσει να δίνει δυναμικά το παρόν εδώ και 1 εβδομάδα περίπου (αύριο μπαίνω 21η) και δεν σας κρύβω πως νιώθω τόση ανακούφιση κάθε φορά που τον καταλαβαίνω. Β επιπέδου έχω την Τετάρτη, ελπίζω όλα να είναι καλά και σε εκείνη την εξέταση. Όσον αφορά τα καφέ υγρά που είχα , εδώ και μια εβδομάδα έχουν σταματήσει. Συνεχίζω τα utrogestan  μέχρι να με δει ο γιατρός μου τέλη του μήνα ( τη β επιπέδου θα την κάνω σε άλλο γιατρό που συνεργάζεται με τον δικό μου) . Περαστικά σε όσες νοσούν ( μαζί με τις οικογένειές τους) ,ευχομαι να το ξεπεράσουν γρήγορα. Και με το καλό να πάρουμε τα μωράκια μας αγκαλιά! :)

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Irini__ είπε:

Κορίτσι μου περαστικά να είναι! Εγώ μετά από 10 μέρες είμαι αρνητική, δεν είχα ιδιαίτερα συμπτώματα αλλά ο βηχας συνεχίζεται, ελπίζω μόνο να μη μου μείνει κανένα κουσούρι από αυτά του long covid δε θα το αντέξω! Η μικρή μου 21 μηνων είχε 2 περίπου μέρες υψηλό πυρετό και τίποτα άλλο..  όμως 11η μέρα και συνεχίζει να είναι θετική.. δε χρειάστηκε νοσηλεία ευτυχώς κ το είχα κ εγώ άγχος γτ δέχονται μόνο σε νοσοκομεία π δέχονται κοβιντ ούτε ιδιωτικα ούτε πουθενά αλλού..  της έδινα μόνο αντιπυρετικα όπως μ είπε ο γιατρός, depon εναλλάξ με algofren.. ανέβαινε σχετικά γρήγορα βέβαια ο πυρετος αυτό με είχε αγχώσει, αλλά όλα καλά..  βρήκες την παιδίατρο?

Ναι ναι τριπλά εμβολιασμενη είμαι.. καραμέλες για τον λαιμό, ένα αντιβηχικο φυτικό κ γαργαρες..

Γνώμη μου να κάνεις το εμβόλιο..  γτ αν τύχει σε κάποιον βαριά κ ειδικά στην κατάσταση της εγκυμοσύνης δν είναι κ ότι πιο εύκολο..  άλλωστε πέρασε κ το πρώτο τρίμηνο..  η αλήθεια είναι ότι δεν ημουν υπέρ των εμβολίων στην κύηση αλλά αφού το πέρασα έλεγα πάλι καλά π είμαι τριπλά αλλιώς τι θα γινόταν..  κ αν χρειαστεί κ τετάρτη δόση θα την κάνω.. 

Σε πόσες μέρες ήσουν αρνητική εσύ κ ο μικρός σου κορίτσι μ? Πλέον όλα καλά δεν έχεις κάποιο σύμπτωμα?

Άργησα πάρα πολύ να βγω αρνητική. Βγήκαμε την 13η μέρα. Κι εγώ ακριβώς το ίδιο με εσένα μου έχει μείνει ο βήχας και ανησυχώ μην μου μείνει κανένα κουσούρι. Κι εγώ τριπλά εμβολιασμένη αλλά το πέρασα αρκετά βαριά μπορώ να πω!

8 ώρες πρίν, Ελλάκι είπε:

@Hope.2019 Αυτο ειναι ενα πολυ καλο σεναριο! Μακαρι να το περασουμε ετσι κι εμεις και να εχουμε την ίδια εξελιξη! Περαστικά σας!

 

@Irini__ ναι, ειδε τις κλησεις μου και με πηρε η παιδιατρος, δεν χρειαζεται νοσηλεια ευτυχως! Δεν μου ειπε να κανω τεστ στην μικρη. Θεωρησε δεδομενο πως εχει covid. Εσεις πως το κανατε; Με το ιδιο τεστ που κανουμε κι εμεις, ή υπάρχει ειδικό για βρεφη; Γρηγορα περαστικα σας εύχομαι!! Αποκτησαμε και αντισωματα αν μη τι αλλο! Για τον long covid ειναι σπάνιο να σε βρει, ρωτα ομως καλυτερα τον γιατρο σου που θα ξερει να σου απαντησει υπεύθυνα. Προσφατα διαβασα πως μόνο αυτοι που περνούν βαριά τον covid εχουν πιο πολλες πιθανοτητες και για long covid, ομως στο ιντερνετ κυκλοφορουν διαφορες ασάφειες, οπότε διασταυρωσε το κι εσυ!

 

@Laky ναι, εχω κανει τις δυο δοσεις και η τρίτη ήταν για τελη Ιουλίου με αρχες Αυγουστου.. ομως με προλαβε ο ιος! Στην αρχη ενιωσα μια αδιαθεσια, μετα μου φαινόταν όλα ανάλατα ! Ύστερα ήρθε ο πυρετος και τωρα 3η μέρα με γρατζουνάει ο λαιμός κι εχω βήχα.Ελπιζω να με αφήσει ησυχη και να μην υπαρξουν άλλα συμπτωματα! Το περναω με ντεπον και πολυυυυυ νερο για να κραταω υγρο τον λαιμο!

@Nantiaki al ναι, ισως αγχωθηκα λιγο παραπανω γιατι σοκαρίστηκα με το θετικο τεστ. Δεν μπαινω πουθενα χωρις μασκα κι ομως με βρηκε! Μακαρι να μην εχουμε μυξα κι εμεις, αυτο ειναι το πιο δυσκολο κομματι, γιατι χανουν και τον υπνο τους!

Μην αγχώνεσαι για το παιδάκι σου πάντως τα περισσότερα παιδάκια έτσι το περνάνε! Είναι σπάνιο να το περάσουν βαριά!

  • Ευχαριστώ 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Ελλάκι είπε:

@Hope.2019 Αυτο ειναι ενα πολυ καλο σεναριο! Μακαρι να το περασουμε ετσι κι εμεις και να εχουμε την ίδια εξελιξη! Περαστικά σας!

 

@Irini__ ναι, ειδε τις κλησεις μου και με πηρε η παιδιατρος, δεν χρειαζεται νοσηλεια ευτυχως! Δεν μου ειπε να κανω τεστ στην μικρη. Θεωρησε δεδομενο πως εχει covid. Εσεις πως το κανατε; Με το ιδιο τεστ που κανουμε κι εμεις, ή υπάρχει ειδικό για βρεφη; Γρηγορα περαστικα σας εύχομαι!! Αποκτησαμε και αντισωματα αν μη τι αλλο! Για τον long covid ειναι σπάνιο να σε βρει, ρωτα ομως καλυτερα τον γιατρο σου που θα ξερει να σου απαντησει υπεύθυνα. Προσφατα διαβασα πως μόνο αυτοι που περνούν βαριά τον covid εχουν πιο πολλες πιθανοτητες και για long covid, ομως στο ιντερνετ κυκλοφορουν διαφορες ασάφειες, οπότε διασταυρωσε το κι εσυ!

 

@Laky ναι, εχω κανει τις δυο δοσεις και η τρίτη ήταν για τελη Ιουλίου με αρχες Αυγουστου.. ομως με προλαβε ο ιος! Στην αρχη ενιωσα μια αδιαθεσια, μετα μου φαινόταν όλα ανάλατα ! Ύστερα ήρθε ο πυρετος και τωρα 3η μέρα με γρατζουνάει ο λαιμός κι εχω βήχα.Ελπιζω να με αφήσει ησυχη και να μην υπαρξουν άλλα συμπτωματα! Το περναω με ντεπον και πολυυυυυ νερο για να κραταω υγρο τον λαιμο!

@Nantiaki al ναι, ισως αγχωθηκα λιγο παραπανω γιατι σοκαρίστηκα με το θετικο τεστ. Δεν μπαινω πουθενα χωρις μασκα κι ομως με βρηκε! Μακαρι να μην εχουμε μυξα κι εμεις, αυτο ειναι το πιο δυσκολο κομματι, γιατι χανουν και τον υπνο τους!

Ναι το σελφ που κάνουμε κ εμείς της εκανα.. εμένα μου είπε ο παιδιατρος μην της ξανακάνω αφού δεν έχει συμπτώματα κ μετά από τόσο καιρό μπορώ να τη βγάλω έξω..  τα παίξε κ το παιδί μέσα με την καραντίνα..

Ναι θα το συζητήσω κ με τη γιατρό να δούμε τι θα μ πει για το βήχα.. 

Πως είστε σήμερα?

 

3 ώρες πρίν, Hope.2019 είπε:

Άργησα πάρα πολύ να βγω αρνητική. Βγήκαμε την 13η μέρα. Κι εγώ ακριβώς το ίδιο με εσένα μου έχει μείνει ο βήχας και ανησυχώ μην μου μείνει κανένα κουσούρι. Κι εγώ τριπλά εμβολιασμένη αλλά το πέρασα αρκετά βαριά μπορώ να πω!

Μην αγχώνεσαι για το παιδάκι σου πάντως τα περισσότερα παιδάκια έτσι το περνάνε! Είναι σπάνιο να το περάσουν βαριά!

Α κ εσείς αργήσατε να βγείτε αρνητικοί..  ελπίζω να περάσει μη μας μείνει θα τρελαθω!

On 8/7/2022 at 12:56 ΜΜ, Nj__ είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Χάθηκα κ γω λιγάκι... Είχα δύσκολη περίοδο.... Έχασα τη μαμά μου... .. Σε όλο αυτό να προσθέσω κ την β επιπέδου χτες όπου ευτυχως το μωράκι το βρήκαν μια χαρά αλλά τον τράχηλο μου στα 16mm οπότε από βδομάδα μπαίνω για περιδεση! 

Έκανα καμπύλη εγω επειδή η μικρή φαίνεται μεγαλύτερη κατά 2 βδομάδες από την πραγματική ηλικία... Εύκολο ειναι δνε είναι κάτι απλά πας νηστική κ κάθεσαι εκεί 2 ώρες, σου δίνουν να πιεις κ ένα γλυκό υγρό (μόνο αυτό με χάλασε εμένα) 

Όχι καθε μήνα εμένα, κάθε 2 σχεδόν κάνουμε αιματολογικες εμείς (Θεσσαλονίκη είμαι) 

Κορίτσι μου συλλυπητήρια πραγματικά.. να έχεις δύναμη να περάσεις το υπόλοιπο της εγκυμοσύνης σου χωρις άλλες δυσκολίες και όλα να σου πάνε από δω κ πέρα πραγματικά καλά..:)

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

14 ώρες πρίν, Nj__ είπε:

Όσο πλησιάζει η μέρα για τη περιδεση όλο κ αγχώνομαι περισσότερο.. Έχει τύχει σε καμία άλλη μήπως;

Να στε καλά κορίτσια @nairobi @Irini__ :neutral: σας ευχαριστώ

 

Καλημέρα!Εμένα δεν μου έχει συμβεί τουλάχιστον μέχρι στιγμής, την Τετάρτη έχω β επιπέδου και έχω άγχος και για τον τράχηλο. Πιστεύω όμως ότι με την περιδεση θα σου πάνε όλα καλά!:)

Εγώ θέλω να ρωτήσω  αν έχει καμία σας υγρα σαν νερο ,εγώ έχω όχι πολλά άλλα κάθε φορά που πάω τουαλέτα βλέπω και λίγο βρεγμένο το εσώρουχο.Ο γιατρός μου δεν ανησυχεί αλλά θέλω να ρωτήσω και σας αν έχετε.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , ArtemisΚ είπε:

Καλημέρα!Εμένα δεν μου έχει συμβεί τουλάχιστον μέχρι στιγμής, την Τετάρτη έχω β επιπέδου και έχω άγχος και για τον τράχηλο. Πιστεύω όμως ότι με την περιδεση θα σου πάνε όλα καλά!:)

Εγώ θέλω να ρωτήσω  αν έχει καμία σας υγρα σαν νερο ,εγώ έχω όχι πολλά άλλα κάθε φορά που πάω τουαλέτα βλέπω και λίγο βρεγμένο το εσώρουχο.Ο γιατρός μου δεν ανησυχεί αλλά θέλω να ρωτήσω και σας αν έχετε.

Καλημέρα! Σε ευχαριστώ πολύ! Εγώ έχω υγρά... Αλλάζω εσώρουχο 2 φορές τη μέρα κάποιες φορές γιατί με τα σερβιέτακια δεν τα πάω καλα- ο γιατρός είπε είναι φυσιολογικό. Με το καλό η Β επιπέδου! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , ArtemisΚ είπε:

Καλημέρα!Εμένα δεν μου έχει συμβεί τουλάχιστον μέχρι στιγμής, την Τετάρτη έχω β επιπέδου και έχω άγχος και για τον τράχηλο. Πιστεύω όμως ότι με την περιδεση θα σου πάνε όλα καλά!:)

Εγώ θέλω να ρωτήσω  αν έχει καμία σας υγρα σαν νερο ,εγώ έχω όχι πολλά άλλα κάθε φορά που πάω τουαλέτα βλέπω και λίγο βρεγμένο το εσώρουχο.Ο γιατρός μου δεν ανησυχεί αλλά θέλω να ρωτήσω και σας αν έχετε.

Ναι είχα περίπου 11η με 14η εβδομάδα.. μέχρι που νόμιζα πως έχανα αμνιακό υγρό. Αλλά πήγα στο γιατρό και μου είχε πει και το είδαμε κιόλας στον υπέρηχο πως ήταν όλα οκ.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Nj__ είπε:

Καλημέρα! Σε ευχαριστώ πολύ! Εγώ έχω υγρά... Αλλάζω εσώρουχο 2 φορές τη μέρα κάποιες φορές γιατί με τα σερβιέτακια δεν τα πάω καλα- ο γιατρός είπε είναι φυσιολογικό. Με το καλό η Β επιπέδου! 

Σ ευχαριστώ πολύ!και σε σένα καλή επιτυχία!

πρίν από 8 λεπτά , Eleniarch είπε:

Ναι είχα περίπου 11η με 14η εβδομάδα.. μέχρι που νόμιζα πως έχανα αμνιακό υγρό. Αλλά πήγα στο γιατρό και μου είχε πει και το είδαμε κιόλας στον υπέρηχο πως ήταν όλα οκ.

Και μένα ξεκίνησαν την 14η εβδομάδα και συνεχίζονται, το χε δει ο γιατρός τότε γιατί είχα φοβηθεί ότι ήταν αμνιακό υγρό αλλά μου είπε δεν είναι κάτι τελικά. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 8 λεπτά , Laky είπε:

Κι αν των έχω πολλά υγρά. Αλλάζω συνεχώς σερβιετακια. Είναι φυσιολογικό όμως. Επίσης κορίτσια Μόλις ζυγιστηκα. Είμαι 12 κιλά επάνω. 

Εγώ ζυγιστηκα χτες και ειμαι 6 κιλά πανω σχεδόν!άσε! 21+3 σηνερα ...Αν είσαι αδύνατη έχεις περιθώριο, εγώ ήμουν 56 και τώρα είμαι 61.5( το 60 στην ζυγαριά δεν μπορώ να το χωνέψω ακομα :p),ελπίζω να μην φτάσω τα 70!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , ArtemisΚ είπε:

Εγώ ζυγιστηκα χτες και ειμαι 6 κιλά πανω σχεδόν!άσε! 21+3 σηνερα ...Αν είσαι αδύνατη έχεις περιθώριο, εγώ ήμουν 56 και τώρα είμαι 61.5( το 60 στην ζυγαριά δεν μπορώ να το χωνέψω ακομα :p),ελπίζω να μην φτάσω τα 70!

Ναι άλλο 6 κι άλλο 12. Μιλάμε για τα διπλάσια κιλά. Κι εγώ 57 κιλά ξεκίνησα και τώρα φτάνω τα 70. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Laky είπε:

Ναι άλλο 6 κι άλλο 12. Μιλάμε για τα διπλάσια κιλά. Κι εγώ 57 κιλά ξεκίνησα και τώρα φτάνω τα 70. 

Κατάλαβα!το ξέρει ο γιατρός σου; για να σου πει τι μπορείς να κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ArtemisΚ είπε:

Καλημέρα!Εμένα δεν μου έχει συμβεί τουλάχιστον μέχρι στιγμής, την Τετάρτη έχω β επιπέδου και έχω άγχος και για τον τράχηλο. Πιστεύω όμως ότι με την περιδεση θα σου πάνε όλα καλά!:)

Εγώ θέλω να ρωτήσω  αν έχει καμία σας υγρα σαν νερο ,εγώ έχω όχι πολλά άλλα κάθε φορά που πάω τουαλέτα βλέπω και λίγο βρεγμένο το εσώρουχο.Ο γιατρός μου δεν ανησυχεί αλλά θέλω να ρωτήσω και σας αν έχετε.

Εγώ έχω ακράτεια αν αυτό εννοείς. Σεβιετάκι αλλάζω περίπου ανά 3-4 ώρες

Πονεμένη ιστορία τα κιλά, μου φαίνεται... Εγώ πλέον συμβιβάστηκα. Δοκίμασα διατροφή αλλά δεν μου βγαίνει. Οπότε πάω και όπου βγει. Ξέρω ότι μετά, με θηλασμό και με ένα 7χρονο στο σπίτι, θα τα χάσω τα κιλά πριν καν σαραντίσω. Οπότε, ευκαιρία να ανανεώσω την γκαρνταρόμπα μου με xl! Ξεκίνησα 51,5 και είμαι 58,5, +7 κιλά, 22+4 σήμερα και συνεχίζουμε!


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Marianthi27 είπε:

Εγώ έχω ακράτεια αν αυτό εννοείς. Σεβιετάκι αλλάζω περίπου ανά 3-4 ώρες

Δεν νομίζω να ειναι ακράτεια δεν μυρίζουν ιδιαίτερα ουτε εχουν χρωμα,το χω πιο πολύ το πρωί στην δουλειά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...