Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, elena93 είπε:

Κοριτσια καλημερα..πηγα χθες στην μαια για τσεκ απ και μου ειπε οτι πρεπει να κανω το εμβολιο κατα του κοκκυτη..εσας σας εχουν πει κατι παρομοιο;

Εμένα μου είπε να το κάνω στην 27η εβδομαδα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , ArtemisΚ είπε:

Εμένα μου είπε να το κάνω στην 27η εβδομαδα.

Εμένα δεν μου έχει αναφέρει κάτι προς το παρόν. Υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος λόγος που σας το είπε?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Eleniarch είπε:

Εμένα δεν μου έχει αναφέρει κάτι προς το παρόν. Υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος λόγος που σας το είπε?

Οχι..εδω στην Ολλανδια το κανουν οι εγκυουλες

πρίν από 34 λεπτά , ArtemisΚ είπε:

Εμένα μου είπε να το κάνω στην 27η εβδομαδα.

Εδω που μενω το κανουν απο την 22-32 εβδομαδα γιατι λενε οσο πιο νωρις τοσο το καλυτερο..γιατι θελει 2 εβδομαδες να πανε τα αντισωματα στο μωρο

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , elena93 είπε:

Οχι..εδω στην Ολλανδια το κανουν οι εγκυουλες

Οκ κατάλαβα. Γιατί εδώ στην Ελλάδα δεν έχω ακούσει κάτι αντίστοιχο. Τουλάχιστον στην προηγούμενη εγκυμοσύνη δεν μου είχε πει κάτι ο γυναικολόγος , αλλάζουν βέβαια οι οδηγίες με τα χρόνια και είπα μήπως προστέθηκε και στην Ελλάδα το εμβόλιο στο ενδιάμεσο.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια. Εγώ μόλις πήρα τις εξετάσεις μου και είδα ότι η Τ4 έχει πέσει λίγο κάτω απ' το όριο. Είναι δηλαδή 0.67 Δεν είχα ποτέ θέμα με τον θυρεοειδή. Έχει συμβεί σε κάποια άλλη; Επίσης ο αιματοκρίτης μου έχω ξεκινήσει με 40 και τώρα είναι 33 και παίρνω και 2 σιδηρα την ημέρα...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ArtemisΚ είπε:

Εγώ στην Ελλάδα είμαι, ο γιατρός μου το χει πει απ το 1ο ραντεβού αυτό (βασικά για  τα 2 εμβόλια που πρεπει να κάνω μου έδωσε ένα φυλλάδιο για το πότε και ποιο).

Ποιο είναι το δεύτερο εμβόλιο;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Laky είπε:

Ποιο είναι το δεύτερο εμβόλιο;

Της γρίπης δεν το χα κάνει και το έκανα αμέσως μόλις έμαθα ότι είμαι εγκυος  

4 ώρες πρίν, Eleniarch είπε:

Εμένα δεν μου έχει αναφέρει κάτι προς το παρόν. Υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος λόγος που σας το είπε?

Το κάνουν όλες οι έγκυες τουλάχιστον με βάση τον γιατρό μου .

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , ArtemisΚ είπε:

Της γρίπης δεν το χα κάνει και το έκανα αμέσως μόλις έμαθα ότι είμαι εγκυος  

Το κάνουν όλες οι έγκυες τουλάχιστον με βάση τον γιατρό μου .

Θα το έχω υπόψιν να το ρωτήσω στο επόμενο ραντεβού.. σε ευχαριστώ πολύ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Όντως, πρέπει να το κάνουν όλες οι έγκυες. Εγώ στην προηγούμενη εγκυμοσύνη (2013) δεν το έκανα λόγω ελλιπούς ενημέρωσης και κακώς...

Προστατεύει το βρέφος από κοκκύτη. Που το να κολλήσεις δεν είναι κάτι σπάνιο ή εξωτικό. Ακόμη θυμάμαι τον αδερφό μου που κόλλησε ως βρέφος 2 μηνών. Επειδή ήμουν και σχεδόν 10 χρόνων τότε, θυμάμαι πολύ καλά τη νοσηλεία, την απουσία και την ταλαιπωρία των γονιών μου, την ενδονοσοκομειακή λοίμωξη που κόλλησε μετά, την υποθρεψία και γενικά ότι τρέχανε πολύ σχεδόν ολόκληρο τον πρώτο χρόνο με αυτή την υπόθεση και όσα ακολούθησαν...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια δεν ειχα ενημερωση για το εμβολιο κοκκυτη στην πρωτη εγκυμοσυνη ουτε και τωρα μου ειπε κατι ακομα η γιατρος! Θα τη ρωτησω! Οσο για το εμβολιο κατα του κορονοιου οσες κανατε τις δυο δοσεις θα κανετε τωρα στην εγκυμοσυνη την τριτη δοση;; τι σας εχουν πει οι γιατροι σας;


url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , nairobi είπε:

Κορίτσια δεν ειχα ενημερωση για το εμβολιο κοκκυτη στην πρωτη εγκυμοσυνη ουτε και τωρα μου ειπε κατι ακομα η γιατρος! Θα τη ρωτησω! Οσο για το εμβολιο κατα του κορονοιου οσες κανατε τις δυο δοσεις θα κανετε τωρα στην εγκυμοσυνη την τριτη δοση;; τι σας εχουν πει οι γιατροι σας;

Εγώ δεν την έκανα τη Τρίτη δόση. Φοβήθηκα. Κι ούτε θα την κάνω. Όσο για τα εμβόλια τα άλλα ούτε της γρίπης μου είπε κανείς να κάνω.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , nairobi είπε:

Κορίτσια δεν ειχα ενημερωση για το εμβολιο κοκκυτη στην πρωτη εγκυμοσυνη ουτε και τωρα μου ειπε κατι ακομα η γιατρος! Θα τη ρωτησω! Οσο για το εμβολιο κατα του κορονοιου οσες κανατε τις δυο δοσεις θα κανετε τωρα στην εγκυμοσυνη την τριτη δοση;; τι σας εχουν πει οι γιατροι σας;

Εμένα μου έχει πει να την κανω αλλά να σου πω την αλήθεια ακόμα δεν ξέρω τι θα κάνω, είναι να την κάνω τέλη Αυγούστου. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...