Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 18 minutes ago, linaa said:

      Σκέψου ότι εάν είχες ένα θέμα υγείας κ χρειαζόταν χειρουργείο ή αλλιώς θα πέθαινες τι θα έκανες ? Ούτε το χειρουργείο ούτε τα φάρμακα είναι φυσική μέθοδος αλλά τα χρησιμοποιούμε κάθε μέρα . Οπότε επιλέγεις ή μένεις χωρίς παιδί ή κάνεις ότι σου προσφέρει η επιστήμη Κ αποκτάς ένα παιδί. 

      euxaristo gia tin apantisi .. ne exeis dikeo omos einai polli psixofthoro den ksero an niothis afto p leo akoma kai gia ton antra m einai diskolo na to apodexti ... apla skeftomoun an einai kalitera na prospathiso akoma mia fora me spermatenxisi apla afti tin fora dipli .. kai an dn iparxi alli epilogi na proxoriso me eksosomatiki. to mono p me anisixise pragmatika einai pu mu ipan oti idi einai pollis o xronos prospathiass kai oti megalonotas ta apothemata ton othikon ligostevoun opotan kai afto me vazi ligo se skepsis.

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

4 hours ago, Laky said:

Κορίτσια καλησπέρα. Είμαι 20 εβδομάδων ακριβώς. Το μωρό δε το έχω αισθανθεί καθόλου. Συμβαίνει και σε άλλη αυτό;

Σου είπε ο γιατρός μήπως έχεις πρόσθιο πλακούντα ; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 11 λεπτά , Laky είπε:

Ναι πρόσθιο πλακούντα έχω. Αλλά είμαι 20 εβδομάδων.

Κ εγώ έτσι με πρόσθιο πλακούντα γύρω στην 20η εβδομάδα ένιωσα τον μικρούλη όπου να ναι θα τον νιώσεις κ θα τρελαθείς!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , zouko είπε:

Σου είπε ο γιατρός μήπως έχεις πρόσθιο πλακούντα ; 

Και εγω προσθιο εχω..και την εχω νιωσει απο της 16 εβδομαδες περιπου..μην αγχωνεσε οπου ναναι θα το νιωσεις

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια,

Πως ειστε; την τελευταια εβδομαδα νιωθω παααρα πολυ μεγαλη κουραση δε μπορω να κανω σχεδον τιποτα. Με πιανει ενα αισθημα ταχυπαλμιας  μολις κανω 2 βηματα. Το χετε κ εσεις αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια..και εγώ αυτές τις μέρες δεν κοιμάμαι καλά το βράδυ και γενικά νιώθω πάλι υπνηλία κ κουράζομαι ευκολότερα..ίσως έχει αρχίσει να πέφτει ο αιματοκρίτης μου είχα 39 πριν ένα μήνα αλλά γενικά έχω πάντα χαμηλή φεριτινη γύρω στο 7 ίσως έχει πέσει κ άλλο κ προς το παρόν δεν μου έχει δώσει σίδηρο..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια! Και εγώ έχω θέμα στον ύπνο, κλωτσάει η μικρή συνέχεια κ με ξυπνάει..

Επίσης απο χτες εχω ενα πονο δεξια στον αφαλο, σαν σουβλια. Πονάει κ οταν το αγγιζω. Αυριο εχω ραντεβου στο γιατρο να δουμε τι ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες κορίτσια, 

Ελπίζω να είστε καλά!! Εμείς σήμερα κάναμε την β επιπέδου και ευτυχώς όλα καλά με την μπεμπα. Έχει αγοράσει καμία καρότσι μέχρι στιγμής; Είμαστε σε σκέψεις σχετικά με το τι να πάρουμε. Σκεφτόμαστε κάτι σε 3 σε 1 μάλλον, ελαφρύ αλλά ταυτόχρονα στιβαρό που να μην ξεπερνά τα 750€. 

Έχει καμία εμπειρία ή πρόταση καμία; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Nantiaki al said:

Καλημέρα κορίτσια νιώθετε κ εσύ βάρος κ πίεση χαμηλα έκανα υπερυχο όλα φυσιολογικά αλλά αν μείνω λίγη ώρα όρθια νιώθω πολύ βαρος κ πιεση

Ναι εγώ το νιώθω και όταν αγχώνομαι ή περπατάω πολύ .Το έχω πει στο γιατρό μετρήσαμε και τράχηλο όλα καλά είναι δεν είναι κάτι ανησυχητικό απλά όταν το νιώθεις να κάθεσαι να ξεκουράζεσαι 

7 hours ago, Matina87 said:

Καλημέρα κορίτσια..και εγώ αυτές τις μέρες δεν κοιμάμαι καλά το βράδυ και γενικά νιώθω πάλι υπνηλία κ κουράζομαι ευκολότερα..ίσως έχει αρχίσει να πέφτει ο αιματοκρίτης μου είχα 39 πριν ένα μήνα αλλά γενικά έχω πάντα χαμηλή φεριτινη γύρω στο 7 ίσως έχει πέσει κ άλλο κ προς το παρόν δεν μου έχει δώσει σίδηρο..

Ούτε εγώ κοιμάμαι καλά και δεν βολεύομαι κ ολας .Σίδηρο εγώ παίρνω μετά την αυχενική και έχει πέσει και ο αιματοκρίτης παρ όλο που παίρνω !

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ κουράζομαι παιδιά και έχω και ταχυκαρδίες αλλά από εδώ και πέρα είναι λογικό όλο και να χειροτερεύει η κατάσταση. Επισης δε μπορώ καθόλου πια ανάσκελα να ξαπλώσω  Εμένα μόνο το ότι δεν τον αισθάνομαι ακόμη με ανησυχεί. Ας ελπίσουμε ότι φταίει ο πρόσθιος πλακούντας. Όσο για το σιδηρο εγώ ξεκίνησα την Εγκυμοσύνη με 40 αιματοκρίτη και τώρα έφτασα 33 και παίρνω και 3 σιδηρα την ημέρα. Κάθε 20 ημέρες κάνω εξετάσεις και πέφτει 2 μονάδες σχεδόν. Δε ξέρω που θα πάει αυτό.

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Laky είπε:

Κι εγώ κουράζομαι παιδιά και έχω και ταχυκαρδίες αλλά από εδώ και πέρα είναι λογικό όλο και να χειροτερεύει η κατάσταση. Επισης δε μπορώ καθόλου πια ανάσκελα να ξαπλώσω  Εμένα μόνο το ότι δεν τον αισθάνομαι ακόμη με ανησυχεί. Ας ελπίσουμε ότι φταίει ο πρόσθιος πλακούντας. Όσο για το σιδηρο εγώ ξεκίνησα την Εγκυμοσύνη με 40 αιματοκρίτη και τώρα έφτασα 33 και παίρνω και 3 σιδηρα την ημέρα. Κάθε 20 ημέρες κάνω εξετάσεις και πέφτει 2 μονάδες σχεδόν. Δε ξέρω που θα πάει αυτό.

Μην ανησυχείς που δεν την ακούς!εγώ έχω οπίσθιο,και φαντάσου την κατάλαβα λίγο,στην 19η εβδομάδα το κεφάλι της μάλλον,που,με πίεζε κάτω  και τώρα που είμαι 20+4 ακόμα δεν την καταλαβαίνω συνέχεια μόνο το βράδυ μερικές φορές. Ετυχε την Παρασκευή να την νιώσει και ο άντρας μου και ήταν φανταστικό. Επίσης δεν ένιωσα πεταλούδες και τέτοια που λένε,  νιωθω κανονική κλωτσιτσα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...