Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Angot είπε:

      μια στο τόσο με πιάνει! δεν είναι συχνό! ήμουν ανάμεσα στην πίεση και το σάκχαρο! εσυ,;

      Τι σου ειπαν ομως, απο τι ειναι? Απο πιεση ή σακχαρο? Καλά είμαι, περιμένω την Τετάρτη να δω πως είναι τα πράγματα ........

      1 hour ago, Alex@ είπε:

      Πολλές γυναίκες αποφασίζουν να τους παρακολουθεί κ γιατρός σε δημόσιο νοσοκομείο, ώστε να υπάρχει φάκελος τους εκεί, παράλληλα με ιδιώτη έξω.

      Ρίσκο είναι κ στο ιδιωτικό κατα την γνωμη μου παντα, όλα τα σοβαρά τα στέλνουν στο δημόσιο.

      Κλείσε ένα ραντεβού ν δεις πως θα πάει κ αν ο γιατρός σου αποπνέει εμπιστοσύνη κ καλύπτει τις ανάγκες της κατάστασης σου.

      Όλα θα σου πάνε τέλεια!!❤️

       

      Αυτό το έχω ξανακούσει...άρα πας ταυτόχρονα σε,2 γιατρούς? Και αν αυτά που σου λένε είναι  διαφορετικά? Ποιες οδηγίες ακολουθείς?

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

3 hours ago, Laky said:

Καλημέρα κορίτσια. Μια ερώτηση. Είμαι 12 εβδομάδων και δε παίρνω τίποτα άλλο από συμπληρώματα εκτός από φολικό οξύ. Εσείς ασβέστιο και σίδηρο πότε ξεκινήσατε να παίρνετε;

Δεν θυμαμαι ποια βδομάδα ηταν ακριβώς αλλά κ μένα μου τα έγραψε μετά απο αιματολογικές, επειδη είχε πέσει η φερριτινη. 

Καλησπέρα κορίτσια!! Υπάρχει κάποια άλλη που κάνει εξέταση αντι-Χα αυτούς τους μήνες? Η που έχει εμπειρία από προηγούμενες εγκυμοσύνες? Πήρα σήμερα τα αποτελέσματα για αυτό το μήνα κ έχει ανέβει η τιμή πάλι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια..πως είστε; Εγώ έχω καιρό να πάρω το μαγνήσιο γιατί πονάει το στομάχι μου όταν το πίνω και δυστυχώς δε θυμάμαι συνέχεια το φολικό..εχθές είδα στο σκούπισμα μια κουκκίδα αίμα και πανικοβλήθηκα αλλά μου είπαν πως δεν είναι κάτι αφού δε ξανά είδα και ίσως να αλλάζω μήνα.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Geo22 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια..πως είστε; Εγώ έχω καιρό να πάρω το μαγνήσιο γιατί πονάει το στομάχι μου όταν το πίνω και δυστυχώς δε θυμάμαι συνέχεια το φολικό..εχθές είδα στο σκούπισμα μια κουκκίδα αίμα και πανικοβλήθηκα αλλά μου είπαν πως δεν είναι κάτι αφού δε ξανά είδα και ίσως να αλλάζω μήνα.. 

Καλησπερα!! Εγω σημερα ειμαι καλυτερα απο αναγουλες κ ζαλαδες! Εκανα και δουλειες! Φτου φτου! Ποιο μαγνησιο παιρνεις; κι εγω το ξεχναω καποιες φορες ! Το παιρνω βραδυ συνηθως γιατι λενε κανει πιο καλη απορροφηση! Μου εδωσε το τροφοκαρντ! Οσο για το αιμα αφου δεν ξαναειδες οντως δεν μου φαινεται ανησυχητικο! Ολα καλα θα ειναι! 

πρίν από 9 λεπτά , Nantiaki al είπε:

Καλησπέρα κορίτσια έκανα κ εγώ την αυχενική το πρωί 1.7 όλα καλά περιμένω κ τα αποτελέσματα της pap a 

Μπράβο πολύ καλα! Καλα αποτελεσματα!! 

  • Μου αρέσει 1

url%5D

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια. 

Εγώ ξεκίνησα συμπληρώματα στην 12η εβδομάδα. Παίρνω σίδηρο, μαγνήσιο, φυλλικο, βιταμίνη d και b12. Το φυλλικο και τις βιταμίνες βέβαια εγώ τις παίρνω από πάντα. 

Η αυχενική κρατάει γύρω στη μισή ώρα. Εξαρτάται βέβαια από το πόσο καλή θέση έχει το μωρό. Γιατί αν δεν έχει πρέπει να περιμένεις να κουνηθεί. Μην αγχώνεστε και όλα καλά θα πάνε. 

Επίσης μην αγχώνεστε με τα συμπτώματα. Είτε έχετε, είτε δεν έχετε όλα είναι φυσιολογικά. Στην 13η εβδομάδα τελειώνει το πρώτο τρίμηνο. Συνήθως μαζί φεύγουν και τα συμπτώματα. Αλλά μπορεί να μείνουν και για όλη την εγκυμοσύνη. Όλα καλά και στις δύο περιπτώσεις. Επίσης, από εκεί και έπειτα μειώνονται στο ελάχιστο οι πιθανότητες αποβολής. 

Από προσωπική εμπειρία λοιπόν σας προτρέπω να ζείτε την κάθε μέρα που περνάει σα να ναι η τελευταία. Η εγκυμοσύνη είναι μαγικό ταξίδι και κάθε μέρα είναι μοναδική. Αντί να αγχώνεστε για τα πάντα, απολαύστε. Γιατί αυτά θα σας μείνουν, να θυμάστε. Αλλιώς η εγκυμοσύνη θα είναι μια εφιαλτική περίοδος γεμάτη άγχος. Τα μωράκια μας έχουν αποδειχθεί ήδη αρκετά δυνατά. Οπότε ότι είναι να γίνει, θα γίνει. Εσείς απλώς.. Απολαύστε! 

  • Μου αρέσει 4

SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, nairobi είπε:

Καλησπερα!! Εγω σημερα ειμαι καλυτερα απο αναγουλες κ ζαλαδες! Εκανα και δουλειες! Φτου φτου! Ποιο μαγνησιο παιρνεις; κι εγω το ξεχναω καποιες φορες ! Το παιρνω βραδυ συνηθως γιατι λενε κανει πιο καλη απορροφηση! Μου εδωσε το τροφοκαρντ! Οσο για το αιμα αφου δεν ξαναειδες οντως δεν μου φαινεται ανησυχητικο! Ολα καλα θα ειναι! 

Μπράβο πολύ καλα! Καλα αποτελεσματα!! 

Τροφοκαρντ έχω και εγώ..εν το μεταξύ εδώ και μέρες νιώθω χαμηλά που και πού κάτι σαν τσούξιμο..κάψιμο..κάτι τέτοιο..δε μπορώ να καταλάβω τι είναι ακριβώς..

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Geo22 είπε:

Τροφοκαρντ έχω και εγώ..εν το μεταξύ εδώ και μέρες νιώθω χαμηλά που και πού κάτι σαν τσούξιμο..κάψιμο..κάτι τέτοιο..δε μπορώ να καταλάβω τι είναι ακριβώς..

Καταλαβαίνω τι λες! Το είχα πριν τρεις βδομάδες περίπου! Και ήμουν σίγουρη ή καμία κολπιτιδα ή καμιά ουρολοίμωξη αλλά οι εξετάσεις βγήκαν καθαρές! Τι να πω κι αυτό ορμονικό θα είναι!! 


url%5D

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, nairobi είπε:

Καταλαβαίνω τι λες! Το είχα πριν τρεις βδομάδες περίπου! Και ήμουν σίγουρη ή καμία κολπιτιδα ή καμιά ουρολοίμωξη αλλά οι εξετάσεις βγήκαν καθαρές! Τι να πω κι αυτό ορμονικό θα είναι!! 

Καλημέρα..πως είσαι; Όταν λέω χαμηλά δεν εννοώ από κάτω..χαμηλά στη κοιλιά..εσύ που το είχες;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Geo22 είπε:

Καλημέρα..πως είσαι; Όταν λέω χαμηλά δεν εννοώ από κάτω..χαμηλά στη κοιλιά..εσύ που το είχες;

Καλησπέρα :D ειμαι πολυ καλυτερα απο συμπτωματα!!! Εσυ; εννοουσα απο κατω εγω λαθος καταλαβα!! Μιλησες με τον γιατρο σου γι'αυτο;


url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, nairobi είπε:

Καλησπέρα :D ειμαι πολυ καλυτερα απο συμπτωματα!!! Εσυ; εννοουσα απο κατω εγω λαθος καταλαβα!! Μιλησες με τον γιατρο σου γι'αυτο;

Και εγώ καλύτερα..όχι γιατί βλέπεις είναι δημόσιο νοσοκομείο και δεν έχω καν το κινητό του..σκέφτομαι την επόμενη φορά να το ζητήσω οπωσδήποτε αλλιώς θα αλλάξω γιατρό..το μόνο μου πρόβλημα έντονο πλέον είναι πως με έχει καταβάλει το άγχος όταν με πιάνει ζαλάδα και κάπως έτσι έρχονται οι κρίσεις πανικού όταν είμαι μόνη στο σπίτι και δε ξέρω πως να το διαχειριστώ..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , Geo22 είπε:

Πως είστε κορίτσια μου σήμερα; Εγώ νιώθω ένα βάρος στο θώρακα που με κάνει και λαχανιαζω και μόνο που σηκώνομαι από το κρεβάτι..

Καλησπέρα κορίτσια!!κ εγώ πλέον λαχανιαζω εύκολα όταν περπατάω ..αυτές τις μέρες δεν μπορώ να κοιμηθώ κάποιες φορές από το μπούκωμα και δεν ξέρω αν είναι από το κρύωμα ή ρινίτιδα εγκυμοσύνης..Χρόνια μας πολλά κορίτσια!!!!:)

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχει τύχει σε καμία στην α’ επιπέδου να βγει καλή υπερηχογράφημα αλλά το papp-a να έχει κακό στατιστικό και να λέει υψηλή πιθανότητα για down( 1/132). 40 ετών. Τι πράξατε μετά; Κάνατε nipt ή αμνιοπαρακέντηση ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...