Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Faith22 είπε:

       

      Αν θες να σου προτείνω ιατρό στείλε μου πμ.

       

      Καλημέρα κορίτσια!Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την κατανόηση!

      Πήρε ο άντρας μου χθες κ τους δύο τηλ, με τον γιατρό δεν μίλησε πολύ,μου ξαναεστειλε μηνύματα,με την μαία μίλησα κ εγώ.Απλα προσπάθησαν να κατευνάσουν τα πράγματα.

      Αθήνα είμαι αν έχετε κάποιον γιατρό να προτείνετε...Ξαναλέω τον εμπιστεύομαι τυφλά αλλα δεν ξέρω πως θα τους αντικρυσω ξανά.Ειμαι 3 χρόνια μαζί του,εκείνος με βοήθησε να έχω τα δίδυμακια στην κοιλίτσα μου...πολλά περίεργα κ διαφορετικά συναισθήματα.Αχ τι σου κάνουν οι ορμόνες 😳

      @Lila ki συγχαρητήρια ♥️Όλα θα πάνε καλά αυτή την φορά!Θα κάνεις χοριακη?

      Καλή Ανάσταση να έχουμε!Του χρόνου όλες αγκαλιά με τα θαύματα μας♥️

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

πρίν από 22 λεπτά , Alekos είπε:

Καλησπέρα, έχει τύχει σε καμία στην α’ επιπέδου να βγει καλή υπερηχογράφημα αλλά το papp-a να έχει κακό στατιστικό και να λέει υψηλή πιθανότητα για down( 1/132). 40 ετών. Τι πράξατε μετά; Κάνατε nipt ή αμνιοπαρακέντηση ;

Ο γιατρός τι σου πρότεινε; Νομίζω πως πρώτα προτείνουν  nipt επειδή δεν είναι επεμβατικό.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Laky είπε:

Δεν είσαι η μόνη μην ανησυχείς. Εγω πολύ ταχυκαρδία ρε κορίτσια. Πολύ λαχάνιασμα και κούραση. 

Εγώ όταν μιλάω λαχανιαζω και ειδικά αν έχω και την μάσκα!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου πε να το κάνω το nipt  το λεει σε ολες, αν και ειναι τελεια η αυχενικη και το papp-a 1/14000 για down και τα υπόλοιπα 1/20000 και δεν ξέρω τι να κανω.Ηθελα να σας ερώτηση αν εσείς θα το κάνετε που έχετε καλά αποτελέσματα?Κοστίζει και 500 ευρώ, δεν είναι λιγα αλλά απ την άλλη σκέφτομαι ότι καλύπτει μεγαλύτερο ποσοστό.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , ArtemisΚ είπε:

Εμένα μου πε να το κάνω το nipt  το λεει σε ολες, αν και ειναι τελεια η αυχενικη και το papp-a 1/14000 για down και τα υπόλοιπα 1/20000 και δεν ξέρω τι να κανω.Ηθελα να σας ερώτηση αν εσείς θα το κάνετε που έχετε καλά αποτελέσματα?Κοστίζει και 500 ευρώ, δεν είναι λιγα αλλά απ την άλλη σκέφτομαι ότι καλύπτει μεγαλύτερο ποσοστό.

Καλησπέρα! Πετάχτηκα από τις μανούλες Σεπτεμβρίου! Έχοντας κ εγώ πολύ καλά στατιστικά στην αυχενική σαν τα δικά σου την έκανα να σ πω την αλήθεια επειδή είχα φουλ άγχος για να είμαι πιο ήρεμη για τη Β επιπέδου! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 7/5/2022 at 4:40 ΜΜ, Geo22 είπε:

Και εγώ καλύτερα..όχι γιατί βλέπεις είναι δημόσιο νοσοκομείο και δεν έχω καν το κινητό του..σκέφτομαι την επόμενη φορά να το ζητήσω οπωσδήποτε αλλιώς θα αλλάξω γιατρό..το μόνο μου πρόβλημα έντονο πλέον είναι πως με έχει καταβάλει το άγχος όταν με πιάνει ζαλάδα και κάπως έτσι έρχονται οι κρίσεις πανικού όταν είμαι μόνη στο σπίτι και δε ξέρω πως να το διαχειριστώ..

Κοριτσι μου ναι να ζητησεις ενα τηλ να μπορεις να επικοινωνησεις!! Πρεπει να ξεγελας το μυαλο να βρεις ενα τροπο να ασχολείσαι με κατι για να σε απορροφα και να μην σκεφτεσαι τον φοβο!! Γνωριζω απο κρισεις πανικου δυστυχως και ειναι  φρικτο! 

7 ώρες πρίν, Geo22 είπε:

Πως είστε κορίτσια μου σήμερα; Εγώ νιώθω ένα βάρος στο θώρακα που με κάνει και λαχανιαζω και μόνο που σηκώνομαι από το κρεβάτι..

Κι εγω λαχανιασμα  και ταχυκαρδια φουλ και ξυπναω κ με μπουκωμα που μετα υποχωρει ευτυχως!! 

3 ώρες πρίν, ArtemisΚ είπε:

Εμένα μου πε να το κάνω το nipt  το λεει σε ολες, αν και ειναι τελεια η αυχενικη και το papp-a 1/14000 για down και τα υπόλοιπα 1/20000 και δεν ξέρω τι να κανω.Ηθελα να σας ερώτηση αν εσείς θα το κάνετε που έχετε καλά αποτελέσματα?Κοστίζει και 500 ευρώ, δεν είναι λιγα αλλά απ την άλλη σκέφτομαι ότι καλύπτει μεγαλύτερο ποσοστό.

Εγω αν εχω τοσο καλα αποτελέσματα δεν θα το κανω!! Τωρα αν τα αποτελεσματα δεν ειναι καλα αυτο αλλαζει!!! 


url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , elena93 είπε:

Καλημερα κοριτσια..σημερα εχω ραντεβου με την μαια..με εχει πιασει αγχοοος απο τωρα..

Καλημέρα κορίτσι μου..καταλαβαίνω απόλυτα από άγχος..με καταβάλει διαρκώς..τελευταίο μου ραντεβού ήταν πριν 15 μέρες και ξανά έχω ραντεβού στις 16 που έχω και την αυχενική..εκεί να δεις άγχος..όλο νομίζω πως κάτι δε πάει καλά..

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 37 λεπτά , Majestic είπε:

Καλησπερα , κ απο μενα!!!!! Ειμαι αισιως στην 12η εβδομαδα μετα απο μια παλλινδρομη που ειχα πριν δυο χρονια.Ευχομαι με το καλο σε ολες μας!!! 

Καλώς ήρθες στην παρέα μας!!με το καλό το μωράκι σου!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, elena93 είπε:

Κοριτσια βγηκε το νιπτ..ολα καθαρα δεν βγηκε τιποτα

Εάν επιτρέπεται τι ηλικία εχεις και για ποιο λόγο το έκανες;επειδή σκεφτόμαστε και εμείς απλώς δεν μας βγαίνει από το μυαλό και η αμνιοπαρακέντηση. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Alekos είπε:

Εάν επιτρέπεται τι ηλικία εχεις και για ποιο λόγο το έκανες;επειδή σκεφτόμαστε και εμείς απλώς δεν μας βγαίνει από το μυαλό και η αμνιοπαρακέντηση. 

Ειμαι 28..μου βρηκαν την αυχενικη αυξημενη στις 11εβδομαδες..και τοτε εκανα το νιπτ..οταν ξαναπηγα στις 12 εβδομαδες η αυχενικη ειχε μειωθει..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , elena93 είπε:

Ειμαι 28..μου βρηκαν την αυχενικη αυξημενη στις 11εβδομαδες..και τοτε εκανα το νιπτ..οταν ξαναπηγα στις 12 εβδομαδες η αυχενικη ειχε μειωθει..

Σε ευχαριστώ πολύ. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...