Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Faith22 said:

      😳Πόσο λυπάμαι.Εσύ από τι έχασες το μωράκι σου?Η ξαδέρφη μου θρόμβωση στον ομφάλιο λώρο περιμένουμε κ τα αποτελέσματα της νεκροψίας βέβαια αλλά μάλλον αυτό ήταν.

      Ακριβώς αυτό που είπες,θύμωσε η μαία κ ο γιατρός,μου έστειλε να με μαλώσει.

      Α να σου πω... καλύτερα μου φαίνεται που δεν θα μπεις στο χώρο των χοριακων,πολύ αγχωτικό κομμάτι κ αυτό.

      Ναι πέρυσι και για μένα οι χοριακες ήταν πολύ αγχωτικες… έτσι κ αλλιώς ότι είναι να γίνει θα γίνει με η χωρίς … 

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια.. εχω μπερδευτει λιγο με τις εβδομαδες και τους μηνες..Σημερα ειμαι 12 εβδομαδων και 6 μερες..αυριο θα ειμαι 13 εβδομαδες.. εχω μπερδευτει διοτι καπου λενε οτι οταν μπαινεις στην 13 μπαινεις στον 4ο μηνα καπου αλλου λενε οταν μπαινεις 14 μπαινεις στον 4ο..εγω ΠΗΤ εχω 16-11-2022..μπορει καποια να με διαφωτησει;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

6 ώρες πρίν, Despoina31 είπε:

14+6 ήμουν χτες, και φάνηκε ξεκάθαρα χαχαχα! Επίσης μου την είπε που πήρα 3 κιλά στο πρώτο τρίμηνο, μου έκοψε μακαρόνια ψωμιά κ γλυκά, κ μου είπε να προσέχω απο εδώ και πέρα.. Μου έγραψε μαγνήσιο (παίρνω ηδη φυλλικο, ασβεστιο, σιδηρο οποτε τωρα ολοκληρωθηκε το σετ) και τις αιματολογικες και ουρων του μηνα, και κλεισαμε ραντεβου 1/6 :wacko: ποιος περιμενει μεχρι τοτε..

Χάχα έπρεπε να δει εμένα με +4 κιλά!!! Αυστηρός ο doctor! 

4 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Καλημερα κοριτσια.. εχω μπερδευτει λιγο με τις εβδομαδες και τους μηνες..Σημερα ειμαι 12 εβδομαδων και 6 μερες..αυριο θα ειμαι 13 εβδομαδες.. εχω μπερδευτει διοτι καπου λενε οτι οταν μπαινεις στην 13 μπαινεις στον 4ο μηνα καπου αλλου λενε οταν μπαινεις 14 μπαινεις στον 4ο..εγω ΠΗΤ εχω 16-11-2022..μπορει καποια να με διαφωτησει;

0-13 εβδομάδες = 1ο τρίμηνο 

13+1 - 26 εβδομάδες = 2ο τρίμηνο 

26+1 - 42 εβδομάδες = 3ο τρίμηνο 

  • Χαχα 1

SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Marianthi27 είπε:

Χάχα έπρεπε να δει εμένα με +4 κιλά!!! Αυστηρός ο doctor! 

0-13 εβδομάδες = 1ο τρίμηνο 

13+1 - 26 εβδομάδες = 2ο τρίμηνο 

26+1 - 42 εβδομάδες = 3ο τρίμηνο 

Σε ευχαριστω..αρα αυριο μπαινω στο 2ο τριμηνο δηλαδη στον 4ο; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

 Κορίτσια μου από ότι φαινετε δνντηννγλυτωσα έχω δέκατα κ κρυαδες κ λίγο με ενοχλεί ο λαιμός μου α! Και πονοκέφαλο το τεστ δείχνει αρνητικό αλλά με παιδί θετικό στο σπίτι μάλλον με κόλλησε κ εμενα

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 7 λεπτά , Nantiaki al είπε:

 Κορίτσια μου από ότι φαινετε δνντηννγλυτωσα έχω δέκατα κ κρυαδες κ λίγο με ενοχλεί ο λαιμός μου α! Και πονοκέφαλο το τεστ δείχνει αρνητικό αλλά με παιδί θετικό στο σπίτι μάλλον με κόλλησε κ εμενα

Περαστικά σου κοπέλα μου και εγώ άρρωστη είμαι εδώ και 10 μέρες ακόμη να συνέλθω!!

Στον πονόλαιμο βοηθάνε πολύ οι γαργαρες με χαμομήλι με σόδα ή φασκόμηλο με  σόδα φαγητού!

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Nantiaki al είπε:

 Κορίτσια μου από ότι φαινετε δνντηννγλυτωσα έχω δέκατα κ κρυαδες κ λίγο με ενοχλεί ο λαιμός μου α! Και πονοκέφαλο το τεστ δείχνει αρνητικό αλλά με παιδί θετικό στο σπίτι μάλλον με κόλλησε κ εμενα

Μην ανησυχείς και εγω κολλησα την 14 εβδομάδα. Ολα καλα.ο γιατρός μου είπε ότι έχουν κολλήσει απειρες εγκυες χωρίς κανένα πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , NONI31 είπε:

Μην ανησυχείς και εγω κολλησα την 14 εβδομάδα. Ολα καλα.ο γιατρός μου είπε ότι έχουν κολλήσει απειρες εγκυες χωρίς κανένα πρόβλημα!

13 ώρες πρίν, Matina87 είπε:

Περαστικά σου κοπέλα μου και εγώ άρρωστη είμαι εδώ και 10 μέρες ακόμη να συνέλθω!!

Στον πονόλαιμο βοηθάνε πολύ οι γαργαρες με χαμομήλι με σόδα ή φασκόμηλο με  σόδα φαγητού!σε ευχαρι

 Καλημέρα κορίτσια από σήμερα θετική και εγώ σιγά μην την γλυτωνα μίλησα με τον γιατρό μου μου είπε να μην ανησυχώ δν επειρεαζετε το μωράκι  θετικό είναι ότι δεν έχω ανεβάσει πυρετό μόνο πονοκέφαλο είχα πάρα πολύ. Κ με ενοχλεί ο λαιμός μου

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!εγώ δεν την έχω κάνει ,βέβαια εμένα λήγει το πιστοποιητικό εμβολιασμού και νοσησης αρχές Σεπτεμβρίου οπότε τότε θα το σκεφτώ. Εγώ νοσησα λίγο πριν γίνει η σύλληψη ουσιαστικά στις 14 Φλεβάρη οπότε πιστεύω να έχω πολλά αντισωματα και απ τα 2 εμβόλια και την νοσηση.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Laky είπε:

Κορίτσια εσείς που έχετε κολλήσει τώρα στην εγκυμοσύνη έχετε κάνει τη τρίτη δόση; Γιατί εγώ δεν την έκανα. Ακόμη το σκέφτομαι.

Ναι εγώ πριν μείνω έγκυος επειδή το είχαμε συζητήσει με τον γυναικολόγο μου Μ είχε πει να την κάνω κ έτσι κ έκανα την τρίτη δόση τον γεναρη

Link to comment
Share on other sites

Έτσι νοσησα κι Εγώ αρχές Φλεβάρη 1 με 1μιση μήνα πριν μείνω έγκυος. Τώρα είμαι 11 εβδομάδων. Κ είμαι μέσα στην ανασφάλεια... είχα συμπτώματα long covid κ ακόμα έχω παρότι το πέρασα στο πόδι,  έμεινε βήχας σαν αλλεργικός κ πίεση στο θώρακα... πήρα κορτιζόνη κ αντισταμινικα χωρίς να ξέρω ότι είχα μείνει έγκυος κ τώρα αγχώνομαι πολύ να μην επηρέασε όλο αυτό το μωρό...

Link to comment
Share on other sites

On 10/5/2022 at 3:58 ΜΜ, elena93 είπε:

Σε ευχαριστω..αρα αυριο μπαινω στο 2ο τριμηνο δηλαδη στον 4ο; 

Αν είσαι 13+1,ναι μπαίνεις 2ο τρίμηνο, 4 μήνα. Κάτσε να σου δώσω και τους μήνες 

 1ος μήνας 1-4 εβδομάδες 

2ος μήνας 5-8 εβδομάδες 

3ος μήνας 9-13 εβδομαδες 

4ος μήνας 14-17 εβδομάδες 

5ος μήνας 18-21 εβδομάδες 

6ος μήνας 22-26 εβδομάδες 

7ος μήνας 27-30 εβδομάδες 

8ος μήνας 31-35 εβδομάδες 

9ος μήνας 36-42 εβδομάδες 

 

On 10/5/2022 at 5:37 ΜΜ, Alekos είπε:

Ερώτηση: ο γιατρός έβγαλε το βάρος του έμβρυου στα 83 γραμμάρια στις 13+4 . Διαβάζω παντού ότι το βάρος κυμαίνεται στα 20 γραμμάρια....είναι δυνατον;

Είναι πολύ νωρίς για εκτίμηση βάρους. Και βασικά μιλάμε για εκτίμηση. Δεν υπάρχει εσωτερική ζυγαριά εντός της κοιλιάς 

22 ώρες πρίν, Nantiaki al είπε:

 Κορίτσια μου από ότι φαινετε δνντηννγλυτωσα έχω δέκατα κ κρυαδες κ λίγο με ενοχλεί ο λαιμός μου α! Και πονοκέφαλο το τεστ δείχνει αρνητικό αλλά με παιδί θετικό στο σπίτι μάλλον με κόλλησε κ εμενα

Περαστικά 


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Marianthi27 είπε:

Αν είσαι 13+1,ναι μπαίνεις 2ο τρίμηνο, 4 μήνα. Κάτσε να σου δώσω και τους μήνες 

 1ος μήνας 1-4 εβδομάδες 

2ος μήνας 5-8 εβδομάδες 

3ος μήνας 9-13 εβδομαδες 

4ος μήνας 14-17 εβδομάδες 

5ος μήνας 18-21 εβδομάδες 

6ος μήνας 22-26 εβδομάδες 

7ος μήνας 27-30 εβδομάδες 

8ος μήνας 31-35 εβδομάδες 

9ος μήνας 36-42 εβδομάδες 

 

Είναι πολύ νωρίς για εκτίμηση βάρους. Και βασικά μιλάμε για εκτίμηση. Δεν υπάρχει εσωτερική ζυγαριά εντός της κοιλιάς 

Περαστικά 

Να σαι καλα..εμενα η μαια μου εχει δωσει ενα προγραμμα και λεει οταν εισαι 15εβδομαδων μπαινεις στον 2ο τριμηνο..και με μπερδεψε παρα πολυ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...