Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Ελεύθερες επαφές


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Mariam23 είπε:

 

 

 

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια για τις ευχές σας!!

Μακάρι όλα να πάνε καλά!!!!!!!!

Θα προσπαθήσω πιο πολύ να μην αγχώνομαι (εντωμεταξυ είμαι και άτομο φουλ αγχωτικό - τέλειος συνδιασμός). 

Θα βοηθήσει πολύ αυτό το μίνι ταξίδι γτ δυστυχώς δεν θα πάμε για πολλές μέρες. 

Όμως έστω και αυτό το λίγο θα μας θυμίσει ότι η ζωή είναι ωραία! Να μας γεμίσει πάλι ελπίδες για το μέλλον!!!

Όπως μου είπε και η γυναικολόγος την τελευταία φορά που την είδα ' κέρδισες μια φορά το τζόκερ, πόσες πιθανότητες έχεις να το ξανά κερδίσεις?". Και κάπως όταν το σκέφτομαι αναπτερωνεται το ηθικό. 

Είπαμε πάντως με τον άντρα μου από εδώ και πέρα να έχουμε μόνο ολοκληρωμένες επαφές (γτ πριν την εγκυμοσύνη την πρώτη, είχαμε τον γάμο μας οπότε δεν ήμασταν σε φάση για παιδί. Μετά έμεινα έγκυος και μετά λόγω εγκυμοσύνης επίσης δεν τελείωνε μέσα μου γτ είχα διαβάσει ότι το σπέρμα προκαλεί συσπάσεις και δεν ήθελα να διακινδυνεύσω). Μετά δεν έπρεπε να μείνω έγκυος μέχρι να περάσει ο καιρός οπότε τώρα είπε μόνο ολοκληρωμένες επαφές έτσι ώστε όταν θα έρχονται οι γόνιμες να μην φαίνεται σαν "προγραμματισμένο" το σεξ. 

Γτ προσωπικά με χαλάει το πρόγραμμα. Δεν το μπορώ. 

Οπότε έτσι κάπως θα χαλαρώσουμε. Και από τις πολλές επαφές εεε κάποια στιγμή θα έρθει. Τι στο καλό. 

Θα ακούω και πιο πολύ μουσική και πολλές βόλτες 

Αυτά σκέφτηκα για το άγχος. Σκέφτηκα να γράψω και τις σκέψεις μου σε ένα τετράδιο. Με βοηθαγε παλιά αυτό. 

Ευτυχώς που έχω και εσάς και μπορώ να συζητάω χωρίς λογοκρισία. 

Με φίλες δεν συζητάω τίποτα. Δεν θέλω. Έχω κλειστεί πολύ στον εαυτό μου. 

 

Εύχομαι σε όλες μας  ο,τι καλύτερο στην ζωή μας και πάντα χαρές!

@Evi95 πότε περιμένεις περίοδο? 

Προσπαθείτε καιρό? Πρώτο παιδάκι?

@Pagor εσύ πότε περιμένεις περίοδο? 

Είχες 2 θετικά τέστ?

Εμείς είχαμε επαφή την ημέρα ωορρηξίας αυτόν τον κύκλο αλλά μάλλον δεν έφτασε και μου ήρθε η περίοδος και 1 μέρα νωρίτερα. Γκρρρ

Εγώ σήμερα περιμένω αλλά μέχρι στιγμής τίποτα..Κρατάω μικρό καλάθι όμως γιατί δεν θέλω να απογοητευτω..

1 ώρα πρίν, LouloudakiK είπε:

Πώς είσαι τόσο σίγουρη μωρέ...

Σίγουρη δεν είμαι για τίποτα..Αλλά ελπίδες στον εαυτό μου δεν θέλω να δίνω..Το στήθος πάντως ακόμη πονάει και όσο πονάει,περίοδος δεν έρχεται.. Πάντως με βάση τα υγρά της ωορρηξίας σήμερα συμπληρώνω 14 μέρες..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 863
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 18 λεπτά , Evi95 είπε:

Εγώ σήμερα περιμένω αλλά μέχρι στιγμής τίποτα..Κρατάω μικρό καλάθι όμως γιατί δεν θέλω να απογοητευτω..

Σίγουρη δεν είμαι για τίποτα..Αλλά ελπίδες στον εαυτό μου δεν θέλω να δίνω..Το στήθος πάντως ακόμη πονάει και όσο πονάει,περίοδος δεν έρχεται.. Πάντως με βάση τα υγρά της ωορρηξίας σήμερα συμπληρώνω 14 μέρες..

Έχεις καθυστέρηση;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , LouloudakiK είπε:

Έχεις καθυστέρηση;;

Τυπικά όχι θα έλεγα.. Κανονικά περίμενα χθές..Δεν ήρθε και έλεγα θα έρθει σήμερα..Ακομη τίποτα..Αλλά και άλλους μήνες έχει αργήσει μια δυο μέρες ή έχει τύχει να έρθει και νωρίτερα..Οπότε δεν ξέρω καθόλου τι γίνεται..Εμένα πάντα όταν πήγαινα θάλασσα ο κύκλος μου μίκραινε πολύ..Πέρυσι με κύκλο 29 ημερών πήγα θάλασσα και μετά άδιαθετησα στις 25 μέρες..Οπότε το λογικό για εμένα ήταν να έρθει νωρίτερα αυτή τη φορά..Τώρα δεν ξέρω..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Evi95 είπε:

Τυπικά όχι θα έλεγα.. Κανονικά περίμενα χθές..Δεν ήρθε και έλεγα θα έρθει σήμερα..Ακομη τίποτα..Αλλά και άλλους μήνες έχει αργήσει μια δυο μέρες ή έχει τύχει να έρθει και νωρίτερα..Οπότε δεν ξέρω καθόλου τι γίνεται..Εμένα πάντα όταν πήγαινα θάλασσα ο κύκλος μου μίκραινε πολύ..Πέρυσι με κύκλο 29 ημερών πήγα θάλασσα και μετά άδιαθετησα στις 25 μέρες..Οπότε το λογικό για εμένα ήταν να έρθει νωρίτερα αυτή τη φορά..Τώρα δεν ξέρω..

Η περίοδος μας έρχεται πάντα 14 μερες από την ωορρεξια μας...(ωορρεξια επιβεβαιωμένη από γιατρό η τεστ) 3 γυναικολόγους έχω στο σόι...Άρα αν σήμερα είσαι στην 14 σου μέρα πραγματικά κοριτσάκι μου έχεις τεράστιες πιθανότητες...σου εύχομαι να την ξαναδείς σε 9 μήνες πάλι την περίοδο!!!!θα περιμένουμε τα ορμορφα σου νέα να χαρούμε!!!

Ααά κ ότι πονάει το στήθος σου ακόμα την 14 μέρα τότε έχεις τρελές πιθανότητες ..εμένα τον προηγούμενο μήνα έτσι ήταν κ σε εμένα κ τελικά ήμουν...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Pagor είπε:

Η περίοδος μας έρχεται πάντα 14 μερες από την ωορρεξια μας...(ωορρεξια επιβεβαιωμένη από γιατρό η τεστ) 3 γυναικολόγους έχω στο σόι...Άρα αν σήμερα είσαι στην 14 σου μέρα πραγματικά κοριτσάκι μου έχεις τεράστιες πιθανότητες...σου εύχομαι να την ξαναδείς σε 9 μήνες πάλι την περίοδο!!!!θα περιμένουμε τα ορμορφα σου νέα να χαρούμε!!!

Ααά κ ότι πονάει το στήθος σου ακόμα την 14 μέρα τότε έχεις τρελές πιθανότητες ..εμένα τον προηγούμενο μήνα έτσι ήταν κ σε εμένα κ τελικά ήμουν...

Τεστ ωορρηξίας δεν έκανα,14 μέρες έχουν περάσει από την τελευταία μέρα που είχα υγρά όπως έχω κάθε μήνα στις γόνιμες.. Παλιότερα τα χρησιμοποιούσα και "έμαθα" να εντοπίζω τις γόνιμες,γιατρός δεν είμαι βέβαια..Σε εμένα να καταλάβεις το στήθος πονάει και τη μέρα που θα σταματήσει την επόμενη αδιαθετω..Τώρα θα δείξει..έχω φάει τα μούτρα μου αρκετές φορές και δεν θέλω να ενθουσιάζομαι..29 ημέρα σήμερα..Τον προηγούμενο ήρθε στις 28..Άρα είμαι στα λογικά πλαίσια και μπορεί να έρθει μέσα στη βδομάδα..Ο σύντροφός μου λέει να κάνω ένα τέστ το Σάββατο ή την Κυριακή αν δεν έχει έρθει μέχρι τότε..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 13 λεπτά , Evi95 είπε:

Τεστ ωορρηξίας δεν έκανα,14 μέρες έχουν περάσει από την τελευταία μέρα που είχα υγρά όπως έχω κάθε μήνα στις γόνιμες.. Παλιότερα τα χρησιμοποιούσα και "έμαθα" να εντοπίζω τις γόνιμες,γιατρός δεν είμαι βέβαια..Σε εμένα να καταλάβεις το στήθος πονάει και τη μέρα που θα σταματήσει την επόμενη αδιαθετω..Τώρα θα δείξει..έχω φάει τα μούτρα μου αρκετές φορές και δεν θέλω να ενθουσιάζομαι..29 ημέρα σήμερα..Τον προηγούμενο ήρθε στις 28..Άρα είμαι στα λογικά πλαίσια και μπορεί να έρθει μέσα στη βδομάδα..Ο σύντροφός μου λέει να κάνω ένα τέστ το Σάββατο ή την Κυριακή αν δεν έχει έρθει μέχρι τότε..

Έχεις πολλές πιθανότητες... Αυτό είναι αυτονόητο. Κάνε ένα ναι!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Evi95 είπε:

Τεστ ωορρηξίας δεν έκανα,14 μέρες έχουν περάσει από την τελευταία μέρα που είχα υγρά όπως έχω κάθε μήνα στις γόνιμες.. Παλιότερα τα χρησιμοποιούσα και "έμαθα" να εντοπίζω τις γόνιμες,γιατρός δεν είμαι βέβαια..Σε εμένα να καταλάβεις το στήθος πονάει και τη μέρα που θα σταματήσει την επόμενη αδιαθετω..Τώρα θα δείξει..έχω φάει τα μούτρα μου αρκετές φορές και δεν θέλω να ενθουσιάζομαι..29 ημέρα σήμερα..Τον προηγούμενο ήρθε στις 28..Άρα είμαι στα λογικά πλαίσια και μπορεί να έρθει μέσα στη βδομάδα..Ο σύντροφός μου λέει να κάνω ένα τέστ το Σάββατο ή την Κυριακή αν δεν έχει έρθει μέχρι τότε..

Καλέ εγώ δεν θα είχα κρατηθεί από σήμερα..χαχαχα...σου εύχομαι να μην την δεις την κοκκινομουρα...κ να βγει νααααα ένα θετικό τεστ!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Evi95 είπε:

Τεστ ωορρηξίας δεν έκανα,14 μέρες έχουν περάσει από την τελευταία μέρα που είχα υγρά όπως έχω κάθε μήνα στις γόνιμες.. Παλιότερα τα χρησιμοποιούσα και "έμαθα" να εντοπίζω τις γόνιμες,γιατρός δεν είμαι βέβαια..Σε εμένα να καταλάβεις το στήθος πονάει και τη μέρα που θα σταματήσει την επόμενη αδιαθετω..Τώρα θα δείξει..έχω φάει τα μούτρα μου αρκετές φορές και δεν θέλω να ενθουσιάζομαι..29 ημέρα σήμερα..Τον προηγούμενο ήρθε στις 28..Άρα είμαι στα λογικά πλαίσια και μπορεί να έρθει μέσα στη βδομάδα..Ο σύντροφός μου λέει να κάνω ένα τέστ το Σάββατο ή την Κυριακή αν δεν έχει έρθει μέχρι τότε..

Σίγουρα θα ήταν ένα εύλογο διάστημα μέχρι τότε, αλλά και πιο πριν θα ήταν οπωσδήποτε εντός ορίων, εφόσον υπάρχει καθυστέρηση με βάση τη συνήθη διάρκεια του κύκλου. Σε κάθε περίπτωση, εύχομαι όταν γίνει, να δείξει το επιθυμητό αποτέλεσμα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , IOANNA28 είπε:

Σίγουρα θα ήταν ένα εύλογο διάστημα μέχρι τότε, αλλά και πιο πριν θα ήταν οπωσδήποτε εντός ορίων, εφόσον υπάρχει καθυστέρηση με βάση τη συνήθη διάρκεια του κύκλου. Σε κάθε περίπτωση, εύχομαι όταν γίνει, να δείξει το επιθυμητό αποτέλεσμα.

Εσύ Ιωάννα στην αναμονή;;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

η ωχρινικη φαση μπορει να ειναι κ 16μερες

οποτε αν κανεις τεστ η χοριακη καλυτερα σε δυο μερες

2 ώρες πρίν, Evi95 είπε:

Τεστ ωορρηξίας δεν έκανα,14 μέρες έχουν περάσει από την τελευταία μέρα που είχα υγρά όπως έχω κάθε μήνα στις γόνιμες.. Παλιότερα τα χρησιμοποιούσα και "έμαθα" να εντοπίζω τις γόνιμες,γιατρός δεν είμαι βέβαια..Σε εμένα να καταλάβεις το στήθος πονάει και τη μέρα που θα σταματήσει την επόμενη αδιαθετω..Τώρα θα δείξει..έχω φάει τα μούτρα μου αρκετές φορές και δεν θέλω να ενθουσιάζομαι..29 ημέρα σήμερα..Τον προηγούμενο ήρθε στις 28..Άρα είμαι στα λογικά πλαίσια και μπορεί να έρθει μέσα στη βδομάδα..Ο σύντροφός μου λέει να κάνω ένα τέστ το Σάββατο ή την Κυριακή αν δεν έχει έρθει μέχρι τότε..

επισης κ ολα τελεια να πανε στις προσπαθειες ενος κυκλου οι πιθανοτητες συλληψης ειναι 25%

οποτε αν δ ειναι αυτος ο τυχερος μηνας,που ευχομαι να ειναι,μην ανησυχησεις.δ σημαινει κτ για την γονιμοτητα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 ώρες πρίν, Pagor είπε:

Αχ κορίτσι μου σε καταλαβαίνω...κ εγώ φίλες τίποτα δεν λέω...γιατί θα ακούσεις...Δεν πειράζει...μην ανχωνεσαι...μην τα σκέφτεσαι και τέτοια...Κ πραγματικά δεν θέλω να ακούσω τίποτα τέτοιο...Εγώ έχω πάρει αυτά με την φατσούλα ...έκανα ένα κάθε μέρα ..έφτασα στην μέρα τις ωορρεξιας( που πίστευα εγώ δηλαδή) αλλά φατσούλα πουθενα...έκανα ένα κάθε μέρα..κ τελικά έκανα ωορρεξια λίγες μέρες μετά...είχαμε επαφή κάθε μέρα εμείς...είπαμε να του δώσουμε να καταλάβει μιας κ με την εγκυμοσύνη κ αυτά το είχαμε αφήσει λιγάκι το αθλημα...Τώρα θα δείξει..πετύχαμε τις γόνιμες κ με το παραπάνω...αλλά κ πάλι θα δείξει.....Αάαα να πω εδώ ότι τα τεστ ωορρεξιας μόνο μεσημέρι προς απόγευμα( πρωί δεν δείχνουν) κ από την στιγμή που θα το δεις έχεις 48 ώρες...εεε εμείς είχαμε κ όλες τις πριν μέρες κ αυτές τις 2....θα δείξει τώρα!

Εγώ έπαψα να εμπιστεύομαι και φίλους. 

Δεν ξέρω. 

Είδα πολλά πράγματα. Κάποιοι από την παρέα μας δεν έστειλαν καν μήνυμα να δουν πως είμαι. ΤΙΠΟΤΑ όλο αυτό το διάστημα. Πόσο γαϊδούρια. 

Η μία μάλιστα είχε βιώσει κάτι πσρομοιο οπότε καταλαβαίνει πως είναι να πενθεις για κάτι τέτοιο. Τώρα έχει δύο παιδάκια. Έχει πάει παρακάτω. Ένα μήνυμα θα μπορούσε να το στείλει. 

Τι να πεις. Ούτε εγώ τους έχω στείλει τίποτα. Και ούτε πρόκειται. 

Απογοήτευση σε όλους τους τομείς της ζωής μου βιώνω. Σιγά σιγά θα επανέλθω. Που θα πάει...

Είμαι γενικά αισιόδοξος άνθρωπος. Αλλά κάπου σου έρχεται να τα παρατήσεις όλα. 

 

Εγώ έκανα της home test. Σύμφωνα με τις οδηγίες σου λέει ότι το φυσιολογικό είναι να έχεις δύο μέρες θετικό τεστ. Η γόνιμη μέρα είναι η δεύτερη του πρώτου θετικού τεστ. Άρα την ημέρα εκείνη είχαμε επαφή ωστόσο δεν έτυχε αλλά οκ. Το ξέρω ότι δεν ήταν σοβαρή προσπάθεια. Ωστόσο είπα ότι δεν θα ξανά χρησιμοποιήσω. 

Στην πρώτη εγκυμοσύνη επειδή είχε έρθει πολύ εύκολα μόνο με μία επαφή και σύμφωνα με το ημερολόγιο περιόδου η επαφή που είχαμε ήταν τρεις-τέσσερις ημέρες πριν την ημέρα της ωορρηξίας Και όμως έτυχε ενώ τώρα την ίδια ημέρα δεν έτυχε ,οπότε δεν θέλω να ξανά αγχωθώ.  

Αλλά ο,τι την βολεύει την κάθε μια. 

 

πρίν από 27 λεπτά , IOANNA28 είπε:

Σίγουρα θα ήταν ένα εύλογο διάστημα μέχρι τότε, αλλά και πιο πριν θα ήταν οπωσδήποτε εντός ορίων, εφόσον υπάρχει καθυστέρηση με βάση τη συνήθη διάρκεια του κύκλου. Σε κάθε περίπτωση, εύχομαι όταν γίνει, να δείξει το επιθυμητό αποτέλεσμα.

Απορώ ποσο εγκρατής είσαι και δεν έχεις κάνει ακόμα τεστ.χαχα. Και εγώ θα είχα κάνει ήδη . Μόνο και μόνο το άγχος που θα έχεις σίγουρα δεν βοηθάει την όλη κατάσταση ούτε το αποτέλεσμα θα αλλάξει οπότε γιατί δεν κάνεις πιο πριν?

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, LouloudakiK είπε:

Έχεις πολλές πιθανότητες... Αυτό είναι αυτονόητο. Κάνε ένα ναι!!!

 

2 ώρες πρίν, IOANNA28 είπε:

Σίγουρα θα ήταν ένα εύλογο διάστημα μέχρι τότε, αλλά και πιο πριν θα ήταν οπωσδήποτε εντός ορίων, εφόσον υπάρχει καθυστέρηση με βάση τη συνήθη διάρκεια του κύκλου. Σε κάθε περίπτωση, εύχομαι όταν γίνει, να δείξει το επιθυμητό αποτέλεσμα.

 

2 ώρες πρίν, vikib είπε:

η ωχρινικη φαση μπορει να ειναι κ 16μερες

οποτε αν κανεις τεστ η χοριακη καλυτερα σε δυο μερες

επισης κ ολα τελεια να πανε στις προσπαθειες ενος κυκλου οι πιθανοτητες συλληψης ειναι 25%

οποτε αν δ ειναι αυτος ο τυχερος μηνας,που ευχομαι να ειναι,μην ανησυχησεις.δ σημαινει κτ για την γονιμοτητα

 

4 ώρες πρίν, Pagor είπε:

Καλέ εγώ δεν θα είχα κρατηθεί από σήμερα..χαχαχα...σου εύχομαι να μην την δεις την κοκκινομουρα...κ να βγει νααααα ένα θετικό τεστ!!!

Σας ευχαριστώ όλες για το ενδιαφέρον!!!!Και για τις ευχές σας..Θα περιμένω λίγο ακόμη για το τεστ γιατί έχω κάνει άπειρα και δεν θέλω να κάνω ακόμη ένα αρνητικό..Θα σας κρατώ ενήμερες πάντως..Τώρα το βραδάκι αρχίζει να σταματάει ο πόνος στο στήθος..Άρα μάλλον έρχεται η γρουσουζα..Ότι και να γίνει πάντως,έχουμε και τον επόμενο μήνα..Και τον επόμενο..Όταν έρθει η ώρα θα συμβεί..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Evi95 είπε:

Κορίτσια άδιαθετησα σήμερα το πρωί..Πάμε για τον επόμενο..

Τι να πω ρε Εύη μου... Αισιοδοξία και δύναμη για τον επόμενο!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Evi95 είπε:

Κορίτσια άδιαθετησα σήμερα το πρωί..Πάμε για τον επόμενο..

Σε καταλαβαίνω. Την επόμενη φορά με αισιοδοξία!!!!!!!

Προσπαθείτε καιρό?

Είναι πρώτο παιδάκι?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...