Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Ελεύθερες επαφές


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, LouloudakiK είπε:

Βρε κορίτσια.... Πόσο άδικο αυτό που συμβαίνει.... Ξέρετε τι σκέφτομαι πολλές φορές;; Γιατί όσες θέλετε πραγματικά ένα μωράκι να προσπαθείτε τόσο πολύ να το κρατήσετε στην αγκαλιά σας και άλλοι που απέκτησαν παιδιά χωρίς καμία δυσκολία ή από "ατύχημα" να μην έπρεπε να γίνουν γονείς...... Λυπάμαι αλλά δεν είμαστε όλοι για να γίνουμε γονείς σε αυτό το κόσμο... Καθημερινά ακούμε για παιδοκτονίες,παιδοβιασμους.... Σε τι κόσμο θα τα φέρουμε αυτά τα παιδιά.... Είναι άδικο!!!!!

Έτσι είναι. Δυστυχώς η ζωή είναι πολύ άδικη μερικές φορές. Βέβαια δόξα το θεό δεν έχω παράπονο από την ζωή μου μέχρι στιγμής. Το βασικό είναι ότι έχουμε υγεία και τους δικούς μας ανθρώπους καλά. 

Εύχομαι να έρθουν σύντομα και τα υπόλοιπα <3

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 863
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια να ρωτήσω καο εγώ κατι? Αν είναι άσχετο σόρι. 

Είμαι καινούργια στο φόρουμ και ανέβασα και χθες ενα θέμα. 

Λοιπόν εμείς προσπαθούμε περίπου κάνα 5 μηνο. Τους τελευταίους 2 μήνες κάνω τεστ ωορρηξίας και μια μέρα πριν την ωορρηξία μου, βγαίνει θετικό. Έτσι έγινε και αυτόμ τον μήνα. Έχω πολύ σταθερό κύκλο 25-27 ημερών. 

Προχθές πήγα στον γυναικολόγο για τεστ ΠΑΠ και μου λέει έχεις ωορρηξία βλέπω 2 αυγά έτοιμα 3 συνεχόμενες μέρες επαφές. Οχι μόνο ωορρηξία αλλα και για δίδυμα μου λέει. Και του λέω πως γίνεται έκανα τεστ 10 μέρες πριν και μου βγήκε θετικό και σε 7 μέρες περιμένω περίοδο. Η απάντηση είναι ότι σπάνια συμβαίνουν και αυτά. Κάνε μου λέει κρίμα να πάνε χαμένα. 

Έχω ελεύθερες επαφές όλο τιν μήνα και πριν το θετικό τεστ και μετά και αυτές τις μέρες που μου είπε ο γιατρός. 

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι έχει συμβεί σε κάποια άλλη καυι τέτοιο? Και τελικά πότε έκανα ωορρηξία?και πότε θα περιμένω περίοδο κανονικά η μετα απο 14 μέρες. 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Louiza90 είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω καο εγώ κατι? Αν είναι άσχετο σόρι. 

Είμαι καινούργια στο φόρουμ και ανέβασα και χθες ενα θέμα. 

Λοιπόν εμείς προσπαθούμε περίπου κάνα 5 μηνο. Τους τελευταίους 2 μήνες κάνω τεστ ωορρηξίας και μια μέρα πριν την ωορρηξία μου, βγαίνει θετικό. Έτσι έγινε και αυτόμ τον μήνα. Έχω πολύ σταθερό κύκλο 25-27 ημερών. 

Προχθές πήγα στον γυναικολόγο για τεστ ΠΑΠ και μου λέει έχεις ωορρηξία βλέπω 2 αυγά έτοιμα 3 συνεχόμενες μέρες επαφές. Οχι μόνο ωορρηξία αλλα και για δίδυμα μου λέει. Και του λέω πως γίνεται έκανα τεστ 10 μέρες πριν και μου βγήκε θετικό και σε 7 μέρες περιμένω περίοδο. Η απάντηση είναι ότι σπάνια συμβαίνουν και αυτά. Κάνε μου λέει κρίμα να πάνε χαμένα. 

Έχω ελεύθερες επαφές όλο τιν μήνα και πριν το θετικό τεστ και μετά και αυτές τις μέρες που μου είπε ο γιατρός. 

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι έχει συμβεί σε κάποια άλλη καυι τέτοιο? Και τελικά πότε έκανα ωορρηξία?και πότε θα περιμένω περίοδο κανονικά η μετα απο 14 μέρες. 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

 

Χμμμ περίεργο και ευχάριστο ταυτόχρονα γιατί λογικά είχες διπλή ωορρηξία. Συμβαίνει μερικές φορές στις νέες γυναίκες αναπαραγωγικής ηλικίας. Τώρα σχετικά με το πότε θα αδιαθετήσεις μάλλον πρέπει να ρωτήσεις τον γιατρό. 

Εύχομαι τα επιθυμητά αποτελέσματα σύντομα!!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , LouloudakiK είπε:

Χμμμ περίεργο και ευχάριστο ταυτόχρονα γιατί λογικά είχες διπλή ωορρηξία. Συμβαίνει μερικές φορές στις νέες γυναίκες αναπαραγωγικής ηλικίας. Τώρα σχετικά με το πότε θα αδιαθετήσεις μάλλον πρέπει να ρωτήσεις τον γιατρό. 

Εύχομαι τα επιθυμητά αποτελέσματα σύντομα!!!!

Σ ευχαριστώ πολύ. Μακάρι να έχω ένα θετικό αποτέλεσμα. Θέλω τόσο πολύ να κρατήσω ένα μωρο στην αγκαλιά μου. 

Αν κάποια άλλη κοπέλα της έχει συμβεί κάτι παρομοιο ας μου πει την εμπειρία της. Μια κοπέλα εδώ στο φόρουμ μου είπε ότι της συνέβη ακριβώς το ίδιο και τελικά ήταν εγκυμοσύνη. 

Πάντως μέχρι στιγμής μόνο τα συμπτώματα της περιόδου έχω. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Louiza90 είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ. Μακάρι να έχω ένα θετικό αποτέλεσμα. Θέλω τόσο πολύ να κρατήσω ένα μωρο στην αγκαλιά μου. 

Αν κάποια άλλη κοπέλα της έχει συμβεί κάτι παρομοιο ας μου πει την εμπειρία της. Μια κοπέλα εδώ στο φόρουμ μου είπε ότι της συνέβη ακριβώς το ίδιο και τελικά ήταν εγκυμοσύνη. 

Πάντως μέχρι στιγμής μόνο τα συμπτώματα της περιόδου έχω. 

Πότε περίμενεις περίοδο περίπου;!.... Έχεις ιδέα;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 10 λεπτά , Louiza90 είπε:

Περιμένω την Τρίτη 26 του μήνα... Βάση ημερολογίου. 

Εύχομαι να μην σου έρθει. 

Αν παρατήσεις περίεργα πρωτόγνωρα συμπτώματα,αυτό είναι πολύ θετικό.

Ενημέρωσε μας!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , LouloudakiK είπε:

Εύχομαι να μην σου έρθει. 

Αν παρατήσεις περίεργα πρωτόγνωρα συμπτώματα,αυτό είναι πολύ θετικό.

Ενημέρωσε μας!!!!

Και εγώ θέλω να ΜΗΝ μου έρθει. Όταν μου είπε ο γιατρός ό,τι βλέπει 2 ωαρια έτοιμα "αν τα πετύχεις θα έχεις διδυμη κύηση", τρελάθηκα απο την χαρα μου. 21η μέρα του κύκλου με σταθερό κύκλο 25-27 ημερών και θετικό τεστ ωορρηξίας περίπου 10 μέρες πριν. Λεω αυτό είναι θαύμα δεν έχασα ακόμα την ευκαιρία. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Louiza90 είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω καο εγώ κατι? Αν είναι άσχετο σόρι. 

Είμαι καινούργια στο φόρουμ και ανέβασα και χθες ενα θέμα. 

Λοιπόν εμείς προσπαθούμε περίπου κάνα 5 μηνο. Τους τελευταίους 2 μήνες κάνω τεστ ωορρηξίας και μια μέρα πριν την ωορρηξία μου, βγαίνει θετικό. Έτσι έγινε και αυτόμ τον μήνα. Έχω πολύ σταθερό κύκλο 25-27 ημερών. 

Προχθές πήγα στον γυναικολόγο για τεστ ΠΑΠ και μου λέει έχεις ωορρηξία βλέπω 2 αυγά έτοιμα 3 συνεχόμενες μέρες επαφές. Οχι μόνο ωορρηξία αλλα και για δίδυμα μου λέει. Και του λέω πως γίνεται έκανα τεστ 10 μέρες πριν και μου βγήκε θετικό και σε 7 μέρες περιμένω περίοδο. Η απάντηση είναι ότι σπάνια συμβαίνουν και αυτά. Κάνε μου λέει κρίμα να πάνε χαμένα. 

Έχω ελεύθερες επαφές όλο τιν μήνα και πριν το θετικό τεστ και μετά και αυτές τις μέρες που μου είπε ο γιατρός. 

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι έχει συμβεί σε κάποια άλλη καυι τέτοιο? Και τελικά πότε έκανα ωορρηξία?και πότε θα περιμένω περίοδο κανονικά η μετα απο 14 μέρες. 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

 

Καλησπέρα κορίτσι μου κ καλώς ήρθες ...έχω σπίτι τον αδερφός μου ο οποίος ειναι κ μαιευτήρας κ με ευκαιρία τον ρώτησα μιας κ είδα την απορία σου...μου είπε λοιπόν ότι κ φυσικά γίνεται να κάνεις διπλή ωορρεξια με σε έναν μήνα κ ότι μετράς το πότε θα σου έρθει βάσει της πρώτης ωορρεξιας...μου είπε ότι έτσι συνήθως γίνονται κ τα δυδιμα όταν είναι με φυσική σύλληψη αλλά από διαφορετικό ωάριο....είσαι πάρα πολύ τυχερή βάσικα αυτο τον μηνα...σου ευχομαι την τρίτη να δεις ένα θετικό τεστ!!!!Με το καλο κορίτσι μου!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Pagor είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου κ καλώς ήρθες ...έχω σπίτι τον αδερφός μου ο οποίος ειναι κ μαιευτήρας κ με ευκαιρία τον ρώτησα μιας κ είδα την απορία σου...μου είπε λοιπόν ότι κ φυσικά γίνεται να κάνεις διπλή ωορρεξια με σε έναν μήνα κ ότι μετράς το πότε θα σου έρθει βάσει της πρώτης ωορρεξιας...μου είπε ότι έτσι συνήθως γίνονται κ τα δυδιμα όταν είναι με φυσική σύλληψη αλλά από διαφορετικό ωάριο....είσαι πάρα πολύ τυχερή βάσικα αυτο τον μηνα...σου ευχομαι την τρίτη να δεις ένα θετικό τεστ!!!!Με το καλο κορίτσι μου!!!

Σ ευχαριστώ τόσο πολύ που ρώτησες. Μακάρι να το πέτυχα αυτό τον μήνα. Το ξέρω ότι μπορεις να κάνεις ωορηξια 2 φορές. Απλώς μου έκανε εντύπωση η τόση διαφορά στις μέρες και ότι τώρα κατέβασα 2πλο ωάριο. Τεσπα δεν μπορούμε μα τα εξηγήσουμε ολα

Εύχομαι να το έχω πετύχει. 

Στείλτε μου την θετική σας ενέργεια. 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα,σας διαβάζω μέρες κ σας στέλνω μιας κ ταυτίστηκα με σκέψεις πολλών κοριτσιών της ομάδας.

Έχω δύο παλινδρομες στο ιστορικό μου. Εμενα εύκολα έγκυος,ακούγαμε καρδούλα και στην 8η εβδομάδα σταματούσε. Μετά την τελευταία απόξεση,ψαχτηκαμε,κάναμε ένα σωρό εξετάσεις,ουσιαστικά δεν βρήκαμε τίποτα. 

Μετά δυσκολευομουν να μείνω έγκυος. 10μηνες προσπάθειας,στοχευμένες,με τεστ ωορρηξίας κ κάποιους μήνες κ υπερηχογραφικη παρακολούθηση. Το αποδίδω στο άγχος μου. Τον δέκατο μήνα λοιπόν,κ όταν ο γυναικολόγος μου είπε ότι το ενδομήτριο αυτόν τον μήνα δεν είναι πολύ καλό,αφέθηκα κ έμεινα έγκυος στον γιο μου. Όταν ήταν τεσσάρων μηνων,έμεινα μόνο με μια επαφή έγκυος στην κόρη μου. Τώρα έχω δύο παιδάκια,δύο κ τριών ετών.

Σας τα λέω αυτά για να μην χάνετε το κουράγιο σας. Σας στέλνω την θετική μου σκεψη.

Υ.γ εμένα στο θέμα του άγχους με είχε βοηθήσει ιδιαίτερα ο βελονισμός.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, MumMaria είπε:

Καλημέρα,σας διαβάζω μέρες κ σας στέλνω μιας κ ταυτίστηκα με σκέψεις πολλών κοριτσιών της ομάδας.

Έχω δύο παλινδρομες στο ιστορικό μου. Εμενα εύκολα έγκυος,ακούγαμε καρδούλα και στην 8η εβδομάδα σταματούσε. Μετά την τελευταία απόξεση,ψαχτηκαμε,κάναμε ένα σωρό εξετάσεις,ουσιαστικά δεν βρήκαμε τίποτα. 

Μετά δυσκολευομουν να μείνω έγκυος. 10μηνες προσπάθειας,στοχευμένες,με τεστ ωορρηξίας κ κάποιους μήνες κ υπερηχογραφικη παρακολούθηση. Το αποδίδω στο άγχος μου. Τον δέκατο μήνα λοιπόν,κ όταν ο γυναικολόγος μου είπε ότι το ενδομήτριο αυτόν τον μήνα δεν είναι πολύ καλό,αφέθηκα κ έμεινα έγκυος στον γιο μου. Όταν ήταν τεσσάρων μηνων,έμεινα μόνο με μια επαφή έγκυος στην κόρη μου. Τώρα έχω δύο παιδάκια,δύο κ τριών ετών.

Σας τα λέω αυτά για να μην χάνετε το κουράγιο σας. Σας στέλνω την θετική μου σκεψη.

Υ.γ εμένα στο θέμα του άγχους με είχε βοηθήσει ιδιαίτερα ο βελονισμός.

Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου!!! 

Σίγουρα το άγχος είναι νούμερο ένα παράγοντας τις περισσότερες φορές από ότι έχω καταλάβει.... Θετική σκέψη και ενέργεια σε όλες όσες προσπαθούν 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι??Ξέρω σας έχω ζαλίσει,αλλά..Είχε έρθει η περίοδος μου στις 21 και 23 είχε τελειώσει..Και ήμουν καθαρή.. Σήμερα το βράδυ όμως ένιωσα πόνους περιόδου και είδα πάλι λιγο καφέ..Να υπάρχει λέτε κάποιο πρόβλημα?Από τη θάλασσα ίσως?Μπορεί να λέω και βλακείες αλλά δεν μπορώ να καταλάβω..Ποτέ δεν είχα καφέ ή αίμα ενδιάμεσα στον κύκλο μου..Κι αφού τελείωνε δεν έβλεπα πάλι καφέ..Αλλά οργανισμος είναι,ποτέ δεν ξέρουμε τι συμβαίνει..Εσείς τι λέτε?

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Evi95 είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι??Ξέρω σας έχω ζαλίσει,αλλά..Είχε έρθει η περίοδος μου στις 21 και 23 είχε τελειώσει..Και ήμουν καθαρή.. Σήμερα το βράδυ όμως ένιωσα πόνους περιόδου και είδα πάλι λιγο καφέ..Να υπάρχει λέτε κάποιο πρόβλημα?Από τη θάλασσα ίσως?Μπορεί να λέω και βλακείες αλλά δεν μπορώ να καταλάβω..Ποτέ δεν είχα καφέ ή αίμα ενδιάμεσα στον κύκλο μου..Κι αφού τελείωνε δεν έβλεπα πάλι καφέ..Αλλά οργανισμος είναι,ποτέ δεν ξέρουμε τι συμβαίνει..Εσείς τι λέτε?

Δεν κάνεις ένα τέστ;; Λες να ήταν αυτή η αιμορραγία της εμφύτευσης;;; Τώρα είσαι καθαρή;;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Evi95 είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι??Ξέρω σας έχω ζαλίσει,αλλά..Είχε έρθει η περίοδος μου στις 21 και 23 είχε τελειώσει..Και ήμουν καθαρή.. Σήμερα το βράδυ όμως ένιωσα πόνους περιόδου και είδα πάλι λιγο καφέ..Να υπάρχει λέτε κάποιο πρόβλημα?Από τη θάλασσα ίσως?Μπορεί να λέω και βλακείες αλλά δεν μπορώ να καταλάβω..Ποτέ δεν είχα καφέ ή αίμα ενδιάμεσα στον κύκλο μου..Κι αφού τελείωνε δεν έβλεπα πάλι καφέ..Αλλά οργανισμος είναι,ποτέ δεν ξέρουμε τι συμβαίνει..Εσείς τι λέτε?

Τώρα αν σου πω ότι εμένα κ οι δύο κολλητές μου είχαν αίμα περιοδου για δύο μέρες κ μετά τους κοβόταν...όχι καφέ...αίμα κανονικά...δεν θέλω να σε γεμησω ελπίδες αλλά η αλήθεια είναι ότι ποτέ δεν ξέρεις....δεν κάνεις ένα τεστακι...κ πραγματικά σου εύχομαι να είναι καραθετικό!!!Φαντάσου η μια κολλητή μου κατάλαβε ότι είναι έγκυος σε πολύ προχωρημένη εγκυμοσύνη....κ η κουμπάρα της κολλητής μου το καταλαβε στους 4-5 μήνες γιατί είχε κανονικά περίοδο κάθε μήνα..κανονική ροή....Τώρα δεν ξέρω πως γίνεται αυτό...αλλά ηλικρεινα το έχω ακούσει από πάρα πολλούς...εδώ η γιαγιά μου μου έχει πει ότι στο πρώτο της παιδί είχε κανονικο κύκλο μέχρι που γέννησε....τι να σου πω....δεν χάνεις κάτι..για δοκίμασε κ ένα τεστακι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...