Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 57 λεπτά , Alex@ είπε:

      Καλησπέρα, πόση ώρα πέρασε που έδωσε αιμα για την εξέταση και που ξύπνησε. Για την προλακτινη να δείξει σωστή τιμή θέλει τουλάχιστον 2 ώρες μετά που θα ξυπνήσει κάποιος να δώσει αιμα αλλιώς μπορεί να έχει ανεβασμένη τιμή. Μου το είχανε πει στο διαγνωστικό.

       

      Κορίτσια θα ήθελα την γνώμη σας, αρχές Απριλίου θα ξεκινήσουμε την ετ, σκέφτομαι να πάω τις επόμενες μέρες να κάνω θεραπεία κερατινης φυτική στα μαλλια, μπορεί να επηρεάσει αργότερα την ετ;;

      Καλησπέρα !!! Στον άντρα μου του είπαν πως πρέπει να έχει ξυπνήσει μισή ώρα ΟΤΕ παραπάνω ούτε λιγότερο για να δείξουν όλες πι εξετάσεις που έκανε και ήταν μέσα και η προλακτινηη 

      της έκανε και εμένα προχθές για αυτό το θυμάμαι τι του είπαν !!!

      μπορει να αλλάζει από διαγνωστικό σε διαγνωστικό δεν ξέρω 

ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΔΟΤΗ ΣΠΕΡΜΑΤΟΣ


Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΈΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ,

πρώτη φορά αποφάσισα να σας γράψω,θα ήθελα την βοήθειά  σας και της πολύτιμες πληροφορίες σας, είμαι 37 , σε φάση πρόωρης ωοθκικηκής ανεπάρκειας και την δευτέρα πρώτα  η παναγία και οθεός μετά απο 3 χρ'ονια πάω να αρχίσω θεραπεία διέγερσησ στο  νοσοκομείο παπαγεωργειου  για να μπω να καταψύξω ωάρια.

Δεν έχω σύντροφο και λόγο του προβλήματος που έχω ,αποφάσισα σε πρώτη φάση να προχωρήσω στην κατάψυξη και μετά να πραγματοποιήσω την διαδικασία με σπέρμα δότη.Δεν ξέρω που να απευθυνθώ,για πληροφορίες ,πόσο κοστίζει αν πάρω σπέρμα από δότη ,και γενικά την όλοι διαδικασία.

Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποια από εσάς έχει πάρει από δότη σπέρματος ποια διαδικασία ακολούθησε και ,να ρωτήσω το οξείς: αν ρωτήσω πληροφορίες στης εμβρυολόγους που είναι μέσα στην μονάδα που θα πάω,θα μπορέσει να με κατευθύνει; 

Σας ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας ,και για την ώρα που σπαταλήσατε για να διαβάσετε την ανάρτηση μου,σας εύχομαι πραγματικα ολές να έχετε σύντομα τα θαυματάκια σας στην αγκαλιά σας.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

16 ώρες πρίν, Dodo1984 είπε:

ΚΑΛΗΣΠΈΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ,

πρώτη φορά αποφάσισα να σας γράψω,θα ήθελα την βοήθειά  σας και της πολύτιμες πληροφορίες σας, είμαι 37 , σε φάση πρόωρης ωοθκικηκής ανεπάρκειας και την δευτέρα πρώτα  η παναγία και οθεός μετά απο 3 χρ'ονια πάω να αρχίσω θεραπεία διέγερσησ στο  νοσοκομείο παπαγεωργειου  για να μπω να καταψύξω ωάρια.

Δεν έχω σύντροφο και λόγο του προβλήματος που έχω ,αποφάσισα σε πρώτη φάση να προχωρήσω στην κατάψυξη και μετά να πραγματοποιήσω την διαδικασία με σπέρμα δότη.Δεν ξέρω που να απευθυνθώ,για πληροφορίες ,πόσο κοστίζει αν πάρω σπέρμα από δότη ,και γενικά την όλοι διαδικασία.

Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποια από εσάς έχει πάρει από δότη σπέρματος ποια διαδικασία ακολούθησε και ,να ρωτήσω το οξείς: αν ρωτήσω πληροφορίες στης εμβρυολόγους που είναι μέσα στην μονάδα που θα πάω,θα μπορέσει να με κατευθύνει; 

Σας ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας ,και για την ώρα που σπαταλήσατε για να διαβάσετε την ανάρτηση μου,σας εύχομαι πραγματικα ολές να έχετε σύντομα τα θαυματάκια σας στην αγκαλιά σας.

καλημέρα. Εμείς πήραμε από τράπεζα του εξωτερικού. Συγκεκριμένα από cryos Αφου σου πει το εμβρυολογικο την ποσότητα και την μορφή που το θέλουν(γιατί έχει επιλογές), ψάχνεις τα χαρακτηριστικά που θέλεις και οπωσδήποτε ανώνυμο δοτη για την Ελλάδα, να έχει εξετάσεις όσο πιο πολλές τόσο καλύτερα αλλά βεβαιώσου για κυστικη ινωση και στίγμα ειδικά αν έχεις και εσύ και το παραγγέλνεις όπως παραγγέλνεις από eshop με παράδοση στο κέντρο που θα κάνεις την διαδικασια. Το κόστος δεν είναι μεγάλο, δεν θυμάμαι ακριβώς 350€?? αλλά εξαρτάται από την ποσότητα.Τώρα για το Νοσοκομείο δεν ξέρω τι ισχύει αλλά σίγουρα εκεί θα ξέρουν να σου πουν.

Καλη επιτυχία και αν χρειαστείς κάποια πληροφορία μου λες.

 

Έχω χάσει τα νέα σας, δεν προλαβαίνω να μπω πολύ. ελπίζω να είστε καλά! θα χαρώ να μου στείλετε τα νέα σας.

Από φθινόπωρο λέμε να δοκιμάσουμε τα κατεψυγμένα μας για δεύτερο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Strawberry* said:

καλημέρα. Εμείς πήραμε από τράπεζα του εξωτερικού. Συγκεκριμένα από cryos Αφου σου πει το εμβρυολογικο την ποσότητα και την μορφή που το θέλουν(γιατί έχει επιλογές), ψάχνεις τα χαρακτηριστικά που θέλεις και οπωσδήποτε ανώνυμο δοτη για την Ελλάδα, να έχει εξετάσεις όσο πιο πολλές τόσο καλύτερα αλλά βεβαιώσου για κυστικη ινωση και στίγμα ειδικά αν έχεις και εσύ και το παραγγέλνεις όπως παραγγέλνεις από eshop με παράδοση στο κέντρο που θα κάνεις την διαδικασια. Το κόστος δεν είναι μεγάλο, δεν θυμάμαι ακριβώς 350€?? αλλά εξαρτάται από την ποσότητα.Τώρα για το Νοσοκομείο δεν ξέρω τι ισχύει αλλά σίγουρα εκεί θα ξέρουν να σου πουν.

Καλη επιτυχία και αν χρειαστείς κάποια πληροφορία μου λες.

 

Έχω χάσει τα νέα σας, δεν προλαβαίνω να μπω πολύ. ελπίζω να είστε καλά! θα χαρώ να μου στείλετε τα νέα σας.

Από φθινόπωρο λέμε να δοκιμάσουμε τα κατεψυγμένα μας για δεύτερο.

Κάνω λίγο κατάχρηση του θέματος για να σου πω τα νέα μου. Εμείς αποθηλασαμε τελικά -αν θυμάσαι το συζητούσαμε-και λέω από Σεπτέμβρη να κινηθώ κι εγώ για δεύτερο, δεν ξέρω ακόμα αν θα πάω με φυσικούς ή με τροποποιημενο, το σκέφτομαι και το συζητάω ακόμα. 

Σου εύχομαι σύντομα με ένα δεύτερο υγιές μωράκι! Καλό Καλοκαίρι να περάσετε με το παιδάκι σας κι από Φθινόπωρο με το καλό η προσπάθεια! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 25/6/2022 at 3:59 ΜΜ, Dodo1984 είπε:

ΚΑΛΗΣΠΈΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ,

πρώτη φορά αποφάσισα να σας γράψω,θα ήθελα την βοήθειά  σας και της πολύτιμες πληροφορίες σας, είμαι 37 , σε φάση πρόωρης ωοθκικηκής ανεπάρκειας και την δευτέρα πρώτα  η παναγία και οθεός μετά απο 3 χρ'ονια πάω να αρχίσω θεραπεία διέγερσησ στο  νοσοκομείο παπαγεωργειου  για να μπω να καταψύξω ωάρια.

Δεν έχω σύντροφο και λόγο του προβλήματος που έχω ,αποφάσισα σε πρώτη φάση να προχωρήσω στην κατάψυξη και μετά να πραγματοποιήσω την διαδικασία με σπέρμα δότη.Δεν ξέρω που να απευθυνθώ,για πληροφορίες ,πόσο κοστίζει αν πάρω σπέρμα από δότη ,και γενικά την όλοι διαδικασία.

Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποια από εσάς έχει πάρει από δότη σπέρματος ποια διαδικασία ακολούθησε και ,να ρωτήσω το οξείς: αν ρωτήσω πληροφορίες στης εμβρυολόγους που είναι μέσα στην μονάδα που θα πάω,θα μπορέσει να με κατευθύνει; 

Σας ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας ,και για την ώρα που σπαταλήσατε για να διαβάσετε την ανάρτηση μου,σας εύχομαι πραγματικα ολές να έχετε σύντομα τα θαυματάκια σας στην αγκαλιά σας.

κοριτσι καλησπερα και καλη επιτυχια!!! 

εμεις πηραμε προσφατα απο την cryos...μπαινεις στο site και επιλεγεις τα χαρακτηριστικα που επιθυμεις...σιγουρα πρεπει να βαλεις να ειναι ανωνυμος δοτης λογω νομου στην ελλαδα! υστερα μιλας με το εμβρυολογικο και σ λενε ποσοτητα και μορφη και ολοκληρωνεις την αγορα σαν να αγοραζεις φορεματακι σε eshop! ααα απο το νοσοκομειο θα χρειαστεις και εναν κωδικο που εχουν για να μπορεσει να γινει η αποστολη...

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Minnie7 είπε:

Κάνω λίγο κατάχρηση του θέματος για να σου πω τα νέα μου. Εμείς αποθηλασαμε τελικά -αν θυμάσαι το συζητούσαμε-και λέω από Σεπτέμβρη να κινηθώ κι εγώ για δεύτερο, δεν ξέρω ακόμα αν θα πάω με φυσικούς ή με τροποποιημενο, το σκέφτομαι και το συζητάω ακόμα. 

Σου εύχομαι σύντομα με ένα δεύτερο υγιές μωράκι! Καλό Καλοκαίρι να περάσετε με το παιδάκι σας κι από Φθινόπωρο με το καλό η προσπάθεια! 

και σε εσάς καλή επιτυχία με όποιον τρόπο και να επιλέξεις!

και εμείς αποθηλασαμε στον 20ο μήνα, πιο εύκολα από ότι περίμενα. 2 βραδια έκλαψε αλλά πολύ λίγο, του εξήγησα και ηρεμουσε με αγκαλιτσα.

σε ευχαριστώ πολύ! ελπίζω να μας δώσουν ακόμη ένα μπεμπακι τα έμβρυα που έχουμε.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Καλησπέρα, βρίσκομαι στην φάση εξωσωματική γονιμοποίησης με σπερμα δότη… λόγω αζωοσπερμιας του συζύγου, υπάρχει κάποια κοπέλα που να το έχει κάνει και να έχει πετύχει η με την πρώτη, επισης ήθελα να μάθω ποσα μοτ χρειάζεται για την γονιμοποίηση…. 

Επεξεργάστηκαν by Teckel
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...