Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Αχνό θετικό ή αρνητικό??


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια σας παρακαλώ τη βοήθεια σας.. Μετά από μία τέλεια δεύτερη χοριακη χθές σήμερα έχω πονακια περιόδου και ροζ υγρά.. τί γίνεται?Ο γιατρός μου λέει δεν σημαίνει σίγουρα οτι κάτι δεν πάει καλά και να συνεχίσω τα φάρμακα που παίρνω,να κάνω αύριο χοριακη και βλέπουμε.. Καταλαβαίνετε όμως έχω πέσει να πεθάνω.. Είχα αποβολή πριν μερικούς μήνες και δεν θέλω με τίποτα να το ξαναζήσω..Είχε καμία κοπέλα ανάλογη εμπειρία και να πήγαν όλα καλά?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 45
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 17 λεπτά , Μαίρη Μπ. είπε:

Καλημέρα κορίτσια σας παρακαλώ τη βοήθεια σας.. Μετά από μία τέλεια δεύτερη χοριακη χθές σήμερα έχω πονακια περιόδου και ροζ υγρά.. τί γίνεται?Ο γιατρός μου λέει δεν σημαίνει σίγουρα οτι κάτι δεν πάει καλά και να συνεχίσω τα φάρμακα που παίρνω,να κάνω αύριο χοριακη και βλέπουμε.. Καταλαβαίνετε όμως έχω πέσει να πεθάνω.. Είχα αποβολή πριν μερικούς μήνες και δεν θέλω με τίποτα να το ξαναζήσω..Είχε καμία κοπέλα ανάλογη εμπειρία και να πήγαν όλα καλά?

Καλημερα κορίτσι μου! Γενικά στην εγκυμοσύνη υπάρχουν πονακια περιόδου η κράμπες στην κοιλιά λογω του ότι μεγαλώνει η μητρα οπότε αυτό είναι φυσιολογικό! Οσο για τα ροζ υγρά εγώ και στις δύο μου εγκυμοσύνες ειχα καφε υγρά τις μέρες που περιμενα να αδιαθετησω και μαλιστα κι εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη εκανα τεστ θετικό χοριακη θετική και μετά είδα κι εγώ τα καφέ και παγωσα... Ο γιατρός μου έδωσε utrogestan για ενα διαστημα αν και δεν υπήρχε αποκόλληση η κάτι αλλο και μετά από κάποιες μέρες πέρασαν! Την δεύτερη φορά πρώτα είδα τα υγρά και μετά εκανα το τεστ γιατί ήμουν υποψιασμένη απο την πρώτη! Απ'οσο ξέρω το αιμα είναι ανησυχητικο μόνο! Σου εύχομαι ολα να σου πάνε τελεια! 

  • Ευχαριστώ 1

2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Myrtoulita είπε:

Καλημερα κορίτσι μου! Γενικά στην εγκυμοσύνη υπάρχουν πονακια περιόδου η κράμπες στην κοιλιά λογω του ότι μεγαλώνει η μητρα οπότε αυτό είναι φυσιολογικό! Οσο για τα ροζ υγρά εγώ και στις δύο μου εγκυμοσύνες ειχα καφε υγρά τις μέρες που περιμενα να αδιαθετησω και μαλιστα κι εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη εκανα τεστ θετικό χοριακη θετική και μετά είδα κι εγώ τα καφέ και παγωσα... Ο γιατρός μου έδωσε utrogestan για ενα διαστημα αν και δεν υπήρχε αποκόλληση η κάτι αλλο και μετά από κάποιες μέρες πέρασαν! Την δεύτερη φορά πρώτα είδα τα υγρά και μετά εκανα το τεστ γιατί ήμουν υποψιασμένη απο την πρώτη! Απ'οσο ξέρω το αιμα είναι ανησυχητικο μόνο! Σου εύχομαι ολα να σου πάνε τελεια! 

Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση μακάρι να πάνε όλα καλά..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσι μου..εγώ στην 26 μου μέρα δηλαδή την μέρα που περίμενα περίοδο είχα πάρα πολύ έντονους πόνους...αφού επειδή ήξερα ότι είμαι έγκυος έλεγα σίγουρα κάτι κακό έχει γίνει κ μου έρχεται η περίοδος...όλο έτρεχα στο μπάνιο κάθε 10 λεπτά γιατί ενοιωθα ότι μου έχει έρθει ..αλλά τελικά αυτά τα πονακια την επόμενη μέρα ήταν λιγότερα κ την άλλη ακόμα λιγότερα μέχρι που μου σταμάτησαν ..δηλαδή σύνολο 3 μέρες κράτησαν εκ των οποίον την πρώτη ήταν πολύ δυνατά...όσο αφορά το ροζ εγώ δεν είδα αλλά μου είπε η γυναικολόγος μου ότι αν συνεχίσω να πονάω η δω ροζ η αίμα να την πάρω τηλέφωνο κ να μου δώσει προγεστερόνη ..Αλλά από όσο ξέρω είναι φυσιολογικά αυτά τα πονακια όσο κ αν μας τρομαζουν εμάς.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Pagor είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου..εγώ στην 26 μου μέρα δηλαδή την μέρα που περίμενα περίοδο είχα πάρα πολύ έντονους πόνους...αφού επειδή ήξερα ότι είμαι έγκυος έλεγα σίγουρα κάτι κακό έχει γίνει κ μου έρχεται η περίοδος...όλο έτρεχα στο μπάνιο κάθε 10 λεπτά γιατί ενοιωθα ότι μου έχει έρθει ..αλλά τελικά αυτά τα πονακια την επόμενη μέρα ήταν λιγότερα κ την άλλη ακόμα λιγότερα μέχρι που μου σταμάτησαν ..δηλαδή σύνολο 3 μέρες κράτησαν εκ των οποίον την πρώτη ήταν πολύ δυνατά...όσο αφορά το ροζ εγώ δεν είδα αλλά μου είπε η γυναικολόγος μου ότι αν συνεχίσω να πονάω η δω ροζ η αίμα να την πάρω τηλέφωνο κ να μου δώσει προγεστερόνη ..Αλλά από όσο ξέρω είναι φυσιολογικά αυτά τα πονακια όσο κ αν μας τρωμαζουν εμάς.

Καλημέρα κοπέλα μου έχω τρομοκρατηθεί ίσως χωρίς λόγο ίσως και όχι. Κι εγώ κάθε πέντε λεπτά πάω και σκουπιζομαι να δω τί γίνεται, κοντεύω να τρελαθώ.. Νομίζω δεν θα περάσουν οι ώρες να ξημερώσει να πάω για χοριακη..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , Μαίρη Μπ. είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου έχω τρομοκρατηθεί ίσως χωρίς λόγο ίσως και όχι. Κι εγώ κάθε πέντε λεπτά πάω και σκουπιζομαι να δω τί γίνεται, κοντεύω να τρελαθώ.. Νομίζω δεν θα περάσουν οι ώρες να ξημερώσει να πάω για χοριακη..

Από όσο ξέρω μόνο το αίμα είναι άσχημο αν δεις...και πιστεύω ότι σου κάνεις κακό τόσο ανχος...κ στο λέω εγώ που έχω πολύ ανχος γενικά κ πόσο τώρα που κ για εμάς ήρθε μετά από χρόνια κ τρέμει η ψυχή μου μην γίνει κάτι...αλλά από την άλλη σκέφτομαι ότι όταν ανχωνομαι μόνο κακό του κάνω ..κ έτσι σταματάω...λέω δεν είναι στο χέρι μου...άσε που λέω ας το χαρώ τώρα...μερα με την μερα..χαιδευω την κοιλίτσα μου κ χαμογελαω...μόνο προσεύχομαι καθημερινά...Μην βασανίζεις την ψυχούλα σου με τόσο ανχος ...θα πάνε όλα καλά κ αύριο θα έχεις μια ακόμα καλύτερη χοριακη!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Pagor είπε:

Από όσο ξέρω μόνο το αίμα είναι άσχημο αν δεις...και πιστεύω ότι σου κάνεις κακό τόσο ανχος...κ στο λέω εγώ που έχω πολύ ανχος γενικά κ πόσο τώρα που κ για εμάς ήρθε μετά από χρόνια κ τρέμει η ψυχή μου μην γίνει κάτι...αλλά από την άλλη σκέφτομαι ότι όταν ανχωνομαι μόνο κακό του κάνω ..κ έτσι σταματάω...λέω δεν είναι στο χέρι μου...άσε που λέω ας το χαρώ τώρα...μερα με την μερα..χαιδευω την κοιλίτσα μου κ χαμογελαω...μόνο προσεύχομαι καθημερινά...Μην βασανίζεις την ψυχούλα σου με τόσο ανχος ...θα πάνε όλα καλά κ αύριο θα έχεις μια ακόμα καλύτερη χοριακη!

Μακάρι κορίτσι μου μακάρι προσπαθώ όσο μπορώ να ηρεμώ είμαι ξαπλωμένη και παρακαλώ τον Θεό και τον Αγ.Νεκταριο που είμαι σίγουρη οτι αυτός με βοήθησε να μείνω έγκυος και θα πάρει και το όνομα του το μωρό πρώτα ο Θεός να πάνε όλα καλά..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Μαίρη Μπ. είπε:

Μακάρι κορίτσι μου μακάρι προσπαθώ όσο μπορώ να ηρεμώ είμαι ξαπλωμένη και παρακαλώ τον Θεό και τον Αγ.Νεκταριο που είμαι σίγουρη οτι αυτός με βοήθησε να μείνω έγκυος και θα πάρει και το όνομα του το μωρό πρώτα ο Θεός να πάνε όλα καλά..

Όλα θα πάνε μια χαρά θα το δεις ..στο εύχομαι από την καρδούλα μου αύριο να έχεις μια πανέμορφη κ μεγάλη χοριακη!!!Η προσευχή είναι μεγάλη βοήθεια...όλα θα πάνε καλά κ θα το δεις!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Matina87 είπε:

@Μαίρη Μπ. Πώς είσαι σήμερα κορίτσι μου;

Καλησπέρα κορίτσι μου μόλις βρήκα χρόνο και μπήκα για να σας γράψω . Δόξα το Θεό όλα καλά δεν ξαναείδα ροζ και η χοριακη από 60.3 πήγε 199!!!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Μαίρη Μπ. είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου μόλις βρήκα χρόνο και μπήκα για να σας γράψω . Δόξα το Θεό όλα καλά δεν ξαναείδα ροζ και η χοριακη από 60.3 πήγε 199!!!

Τέλεια νέα!!!με το καλό όλα εύχομαι!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Myrtoulita είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! @Μαίρη Μπ. Να σε ρωτήσω ποιο τεστακι έκανες και έδειξε πριν την καθυστέρηση? 

Καλησπέρα το predictor early έκανα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...