Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Άρα πιστεύεις ότι δεν θα υπάρξει θέμα με την σκόνη. Ούτε ότι εχτές έσκασε με το τέστ και έκλαιγε. Πρώτη φορά που σε εμβρυομεταφορα είχε 3 μέρες υπερβολικούς πόνους στην μέση ούτε να κάτσει ούτε να σηκωθεί και λέω μπασ και εγινε το θαύμα μας.Ναι το ξέρω με το άγχος έχεις δίκιο είναι για το μόνο θέμα που έχω άγχος λογικό όταν σου λένε οι γενετιστές ότι άμα κάνεις παιδί μέχρι τα 34 γιατί μετά είναι παθολογικό το σπέρμα τώρα είμαι 29 έχεις δίκιο συμφωνώ. Ελπίζω το τέστ να είναι λάθος και να δούμε την Κυριακή μια θετική χοριακη. Σε όλες σας το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου αλήθεια 

      Εγώ έκανα εμβρυομεταφορά την προηγούμενη Τετάρτη,βάλαμε ένα εμβρυακι.Ξεκινησα να κάνω τεστ από το Σάββατο η την Κυριακή αν θυμάμαι καλά και μέχρι την Τετάρτη το πρωί έβγαιναν αρνητικά (λογικό).Μετά έκανα αλλά δύο και βγήκαν θετικά,αύριο θα πάω για χοριακη.Αν θέλει να κάνει τεστ,καλό θα ήταν να περιμένει τουλάχιστον μία εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Οι πόνοι στην κοιλιά και τη μέση είναι καλό σημαδι, τουλάχιστον για μένα,διότι και τις δύο φορές που ήμουν έγκυος,είχα τέτοιους πόνους.Αλλα κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός,δεν υπάρχουν στάνταρ συμπτώματα.Καποιες γυναίκες δεν είχαν καθόλου συμπτώματα και παρόλα αυτά πήραν θετική χοριακη.Σχετικα με τη σκόνη και τον καφέ,ασφαλώς και δεν επηρεάζουν το έμβρυο.Αν είναι να πιάσει,θα πιάσει.Σας εύχομαι μια μεγάλη χοριακη και σε λίγο καιρό να γεμίσει η αγκαλιά σας με μωράκια ❤️

Σπερματέγχυση προσπάθειες 2022


Georgiakou

Recommended Posts

 

Edit Admin:

Παλιότερες δημοσιεύσεις έχουν μεταφερθεί εδώ 

 

Καλησπέρα!Ποσες κοπέλες μείνανε έγκυες με την διαδικασία της σπερματέγχυσης και μετά από πόσες προσπάθειες;Αξίζει να μπει κάποιος σε αυτή την διαδικασία;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσι μου αν κ δεν εχω κανει σπερματεγχυνση εχω ακουσει δυστυχως πολυ χαμηλα ποσοστα.Εαν υπαρχει προβλημα σοβαρο στο σπερμα δεν προτεινεται συμφωνα με το γυναικολογο μου ο οποιος το θεωρει χασιμο χρονου.παρολλα αυτα εαν εχεις ενα τελειο σπερμα κ ειναι ανεξηγητη η υπογονιμοτητα ισως αξιζει να το δοκιμασεις!!

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Georgiakou είπε:

Καλησπέρα!Ποσες κοπέλες μείνανε έγκυες με την διαδικασία της σπερματέγχυσης και μετά από πόσες προσπάθειες;Αξίζει να μπει κάποιος σε αυτή την διαδικασία;

Καλησπέρα και από Εμενα, εχω κάνει μια που δεν πέτυχε. 
Το σπερμα σας πως είναι; Αν δεν είναι καλό δεν έχει μεγάλη πιθανότητα να βελτιώσει τα πράγματα. Αν είναι καλό το σπερμα τότε αυξάνονται οι πιθανότητες για σύλληψη. 
Προσωπικα Εμενα ακόμη και δεν πέτυχε με βοήθησε να αποδεχτώ την εξωσωματική σαν λύση…

Γιατι θα κάνετε εσείς;

Link to comment
Share on other sites

@Jamie Καλησπέρα!Εκανα ήδη μια αποτυχημένη προσπάθεια με αυτή την μέθοδο!Το σπερμα δεν είναι κακό αλλά ούτε τέλειο.Μέτρια κατάσταση!Μου είπε ο γιατρός να κάνω και δεύτερη προσπάθεια και αν δεν πετύχει να πάμε για εξωσωματική!Απλα ήθελα να δω υπάρχει κάποια κοπέλα που να έχει μείνει με σπερματέγχυση!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Chris_V είπε:

Καλησπέρα και από Εμενα, εχω κάνει μια που δεν πέτυχε. 
Το σπερμα σας πως είναι; Αν δεν είναι καλό δεν έχει μεγάλη πιθανότητα να βελτιώσει τα πράγματα. Αν είναι καλό το σπερμα τότε αυξάνονται οι πιθανότητες για σύλληψη. 
Προσωπικα Εμενα ακόμη και δεν πέτυχε με βοήθησε να αποδεχτώ την εξωσωματική σαν λύση…

Γιατι θα κάνετε εσείς;

Καλησπέρα και από μένα!Και εγώ εκανα μια αποτυχημένη προσπάθεια!Το σπερμα είναι στα κατώτατα όρια των φυσιολογικών τιμών.Θα κάνω και μια δεύτερη προσπάθεια και μετά εξωσωματική.Απλα ήθελα να δω υπάρχει κάποια κοπέλα που έχει μείνει με αυτή την διαδικασία.Εσείς σε τι φάση βρίσκεστε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 25 λεπτά , Georgiakou είπε:

Καλησπέρα και από μένα!Και εγώ εκανα μια αποτυχημένη προσπάθεια!Το σπερμα είναι στα κατώτατα όρια των φυσιολογικών τιμών.Θα κάνω και μια δεύτερη προσπάθεια και μετά εξωσωματική.Απλα ήθελα να δω υπάρχει κάποια κοπέλα που έχει μείνει με αυτή την διαδικασία.Εσείς σε τι φάση βρίσκεστε;

Καναμε και εξωσωματικη 1 μηνα μετα την σπερματεγχυση και κατεληξε σε βιοχημικη.

Αν θελεις τη γνωμη μου να την κανεις την προσπαθεια, καλυτερα ομως χωρις φαρμακα για βελτιωση των ωαριων σου.

Με το καλο!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εμείς με καλό σπέρμα κάναμε 3 προσπάθειες αποτυχημένες. Η εξωσωματική πέτυχε με την πρώτη προσπάθεια. Κατόπιν εορτής θεωρώ την σπερματέγχυση χάσιμο χρόνου κ χρήματος.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chris_V είπε:

Καναμε και εξωσωματικη 1 μηνα μετα την σπερματεγχυση και κατεληξε σε βιοχημικη.

Αν θελεις τη γνωμη μου να την κανεις την προσπαθεια, καλυτερα ομως χωρις φαρμακα για βελτιωση των ωαριων σου.

Με το καλο!

Θα την κάνω!Δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο προς το παρόν!

Σου εύχομαι και εσένα ότι καλύτερο!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα κορίτσια!!

Έκανα και εγώ σπερματεγχυση στις 20 Ιουλίου.Το σπέρμα του συζύγου μας είπαν μέτριο πριν την επεξεργασία, μετα καλύτερο.Προς το παρόν έχω πονακια στη κοιλιά.

Είχε κάποια άλλη κοπέλα επιτυχία;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα σε όλες! Θα ήθελα να μαθω αν υπάρχουν εδώ κοπέλες που τα καταφεραν με σπερματεγχυση .... ?? Έχω ακούσει για τις πολύ λίγες παραπάνω πιθανότητες απο φυσιολογική σύλληψη, που δινουν και εχω λιγο προβληματιστεί. Btw, εχω κανει ολες τις απαιτούμενες εξετασεις κ εγω και ο σύζυγός (δεν υπάρχει κανενα προβλημα μέχρι στιγμης) και ειπαμε να το παμε βημα βημα προς την εξωσωματική, ξεκινώντας απο σπερματεγχυση .. Αξίζει; Έχει καμία επιτυχία απο αυτη τη μέθοδο;;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Fifi88 είπε:

Καλησπέρα σε όλες! Θα ήθελα να μαθω αν υπάρχουν εδώ κοπέλες που τα καταφεραν με σπερματεγχυση .... ?? Έχω ακούσει για τις πολύ λίγες παραπάνω πιθανότητες απο φυσιολογική σύλληψη, που δινουν και εχω λιγο προβληματιστεί. Btw, εχω κανει ολες τις απαιτούμενες εξετασεις κ εγω και ο σύζυγός (δεν υπάρχει κανενα προβλημα μέχρι στιγμης) και ειπαμε να το παμε βημα βημα προς την εξωσωματική, ξεκινώντας απο σπερματεγχυση .. Αξίζει; Έχει καμία επιτυχία απο αυτη τη μέθοδο;;;

Καλησπέρα κορίτσι μου...εγώ θα σου πω ότι από την στιγμή που δεν έχετε κανένα πρόβλημα η εσύ η ο σύζυγος κ κύριος ο σύζυγος με το σπέρμα εγώ θα σου έλεγα να κάνετε μια-δυο φορές....αν κατάλαβα καλά από το όνομα πάνω πρέπει να είσαι του 88 γεννημένη επόμενος κ λόγο της ηλικίας σου που είσαι μικρή ακόμα σε περνει για σπερματυνχηση...πριν φορτωθείς με φαρμακα δεν χάνεις κάτι να κάνεις 2 κυκλους...εγώ έχω κάνει ...δεν πέτυχε αλλά για άλλους λόγους υγείας όχι θέμα γονιμότητας ...βασικά πέτυχε αλλά έγινε βιοχημική σχεδόν αμεσως...θα σου ευχηθώ πολύ καλή επιτυχία...καλή αρχή σε όλη αυτή την διαδικασία...η σπερματυγχηση έτσι κ αλλιώς είναι τόσο απλή διαδικασία...κ μια καλή αρχή πριν προχωρήσεις παραπάνω...πολύ καλή επιτυχία θα σου ευχηθώ!!! 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Pagor είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου...εγώ θα σου πω ότι από την στιγμή που δεν έχετε κανένα πρόβλημα η εσύ η ο σύζυγος κ κύριος ο σύζυγος με το σπέρμα εγώ θα σου έλεγα να κάνετε μια-δυο φορές....αν κατάλαβα καλά από το όνομα πάνω πρέπει να είσαι του 88 γεννημένη επόμενος κ λόγο της ηλικίας σου που είσαι μικρή ακόμα σε περνει για σπερματυνχηση...πριν φορτωθείς με φαρμακα δεν χάνεις κάτι να κάνεις 2 κυκλους...εγώ έχω κάνει ...δεν πέτυχε αλλά για άλλους λόγους υγείας όχι θέμα γονιμότητας ...βασικά πέτυχε αλλά έγινε βιοχημική σχεδόν αμεσως...θα σου ευχηθώ πολύ καλή επιτυχία...καλή αρχή σε όλη αυτή την διαδικασία...η σπερματυγχηση έτσι κ αλλιώς είναι τόσο απλή διαδικασία...κ μια καλή αρχή πριν προχωρήσεις παραπάνω...πολύ καλή επιτυχία θα σου ευχηθώ!!! 

Ευχαριστώ πάρα πολυ! Αυτο σκεφτομουν και εγω 1-2 φορες το πολυ. Ειμαι 34, ΑΜΗ πολυ καλη, οποτε νομιζω με παιρνει... Ευχαριστώ και παλι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Fifi88 είπε:

Ευχαριστώ πάρα πολυ! Αυτο σκεφτομουν και εγω 1-2 φορες το πολυ. Ειμαι 34, ΑΜΗ πολυ καλη, οποτε νομιζω με παιρνει... Ευχαριστώ και παλι!

Μια χαρά τότε...κοίτα εάν γενικά το θέμα σας είναι μόνο ότι γιατί δεν έρχεται ένα παιδί...δηλαδή όλα καλά αλλά υπάρχει ανεξήγητη υπογονιμότητα τότε καλά θα κάνετε κ θα το προσπαθήσετε για αρχή έτσι....κάθε μήνα λένε ότι έχουμε 17-25% πιθανότητες εγκυμοσύνης από τα 30-40 κ μετά πέφτουν αρκετά...έτσι λένε...η σπερματυγχηση μεγαλώνει λίγο αυτό το ποσοστό...Θα σου ευχηθώ πολύ καλή επιτυχία...Με το καλό!

 

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσι μου η αληθεια ειναι οτι ειναι πολυ λιγες οι πιθανοτητες επιτυχιας και δεν ξερω περιπτωσεις επιτυχιας παρολλα αυτα επειδη δεν εχετε καποιο ιδιαιτερο προβλημα ισως αξιζει να το προσπαθησετε κανα 2 φορες και μετα βλεπεις..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας, νεο μελος και εγω, και λεω να δοκιμασω και εγω τη μέθοδο σπερματεγχυση...1 χρονο και ελευθερες επαφες εγκυμοσυνη δεν εχει ερθει δυστυχώς... Οι εξετασεις και εμενα και του συζηγου ειναι παρα πολυ καλές!!! Αγχος υπαρχει πολύ και οσο πλησιάζουν οι μερες  αγχωνομαι πιο πολυ!!! Ειχε επιτυχια σε καποια η μεθοδος αυτή? Ενω στην αρχη ημουν σιγουρη και χαλαρή... Τωρα οσο πλησιαζει η μερα απογοητευομαι και ξερω οτι παλι θα ερθει η μερα που θα αδιαθετησω....... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...