Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Σταμάτησε η καρδούλα


Recommended Posts

1 hour ago, Μαίρη Μπ. είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου κι εγώ σε σκεφτόμουν ήθελα να σου στείλω μήνυμα αλλά δίσταζα.. Μακάρι να έρθει σε όλες μας σύντομα και το κυριότερο..να πάνε όλα καλά αυτήν τη φορά..

Όπως τα λες...μακάρι να έρθει κ να πάει καλά αυτή την φορά...τι να κάνουμε κορίτσι μου ..δυστηχως τυχαίνει κ δυστηχως κ σε εμάς... 

Θα ευχηθώ ότι εγκυμοσύνη έρθει από εδώ κ πέρα να είναι πανέμορφη κ τελειωμηνη σε όλες τις γυναίκες που θέλουν κ παλεύουμε τόσο πολύ για ένα παιδάκι!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 5/8/2022 at 4:02 ΜΜ, Μαίρη Μπ. είπε:

Γεια σας κορίτσια μου είμαι σε απελπιστική ψυχολογική κατάσταση..7 εβδομάδων ακούσαμε καρδούλα και γενικά ήταν όλα καλά.. Έκανα και τις πρώτες αιματολογικές επίσης όλα καλά.. Επειδή ο γυναικολόγος μου θα κλείσει μια βδομάδα μου είχε πει αν θέλεις έλα να σε δω πριν κλείσω για να είσαι ήσυχη μέχρι το επόμενο ραντεβού επειδή ήξερε οτι αγχώνομαι.. Πάω σήμερα 8 εβδομάδων και μίας ημέρας μες την τρελή χαρά να το ακούσω και η καρδούλα του έχει σταματήσει..η αναπτυξη του φυσιολογική..τα συμπτώματα που είχα συνεχίζονται..την Δευτέρα θα πάω για απόξεση και δεν μπορώ να το πιστέψω...

Λυπάμαι πολύ για την απώλεια σου. Σε καταλαβαίνω απόλυτα γτ έχω βιώσει και εγώ πολύ άσχημα γεγονότα. Διακοπή κύησης στις 21 εβδομάδες λόγω χρωμοσωμικων ανωμαλιών. Μετά μια βιοχημική και τώρα θα ξανά ξεκινήσουμε προσπάθειες. 

Κάναμε και εμείς εξετάσεις προληπτικά από την πρώτη κιόλας φορά αλλά και μετά την βιοχημική από δική μας θέληση. 

Συνολικά έχουμε κάνει καρυότυπο ζεύγους, έλεγχος θρομβοφιλιας (τα βασικά -οχι πολύ εξειδικευμένες εξετάσεις), ορμονολογικες δικές μου, σπερμοδιαγραμμα και καλλιέργεια σπέρματος ο άντρας μου. 

Είμαι της άποψης ότι καλύτερα να ψαχτεις προκαταβολικά, να ξέρεις ότι έχεις προσπαθήσει και έχεις κάνει ο,τι περνάει από το χέρι σου , για να μπορείς να πεις μετά 'τυχαιο γεγονός". 

Πριν δεν το δεχομουν με τίποτα.  

 

Εσείς τελικά κάνατε κάποια άλλη εξέταση? Τι ηλικία έχεις?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Mariam23 είπε:

Λυπάμαι πολύ για την απώλεια σου. Σε καταλαβαίνω απόλυτα γτ έχω βιώσει και εγώ πολύ άσχημα γεγονότα. Διακοπή κύησης στις 21 εβδομάδες λόγω χρωμοσωμικων ανωμαλιών. Μετά μια βιοχημική και τώρα θα ξανά ξεκινήσουμε προσπάθειες. 

Κάναμε και εμείς εξετάσεις προληπτικά από την πρώτη κιόλας φορά αλλά και μετά την βιοχημική από δική μας θέληση. 

Συνολικά έχουμε κάνει καρυότυπο ζεύγους, έλεγχος θρομβοφιλιας (τα βασικά -οχι πολύ εξειδικευμένες εξετάσεις), ορμονολογικες δικές μου, σπερμοδιαγραμμα και καλλιέργεια σπέρματος ο άντρας μου. 

Είμαι της άποψης ότι καλύτερα να ψαχτεις προκαταβολικά, να ξέρεις ότι έχεις προσπαθήσει και έχεις κάνει ο,τι περνάει από το χέρι σου , για να μπορείς να πεις μετά 'τυχαιο γεγονός". 

Πριν δεν το δεχομουν με τίποτα.  

 

Εσείς τελικά κάνατε κάποια άλλη εξέταση? Τι ηλικία έχεις?

Καλησπέρα κορίτσι μου ναι είχαμε κάνει σπερμοδιαγραμμα καλλιέργειες και ορμονολογικες όλα καλά.Εμεις αυτόν τον μήνα ξεκινήσαμε πάλι προσπάθειες αν και δεν σου κρύβω οτι έχω έναν κόμπο φοβάμαι πολύ αν έρθει εγκυμοσύνη μήπως πάλι δεν πάει καλά.Τα βάζω με τον εαυτό μου γιατί νομίζω οτι τελικά ευθύνεται μόνο η ηλικία μου.. είμαι 42 το ίδιο και ο άντρας μου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Μαίρη Μπ. είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου ναι είχαμε κάνει σπερμοδιαγραμμα καλλιέργειες και ορμονολογικες όλα καλά.Εμεις αυτόν τον μήνα ξεκινήσαμε πάλι προσπάθειες αν και δεν σου κρύβω οτι έχω έναν κόμπο φοβάμαι πολύ αν έρθει εγκυμοσύνη μήπως πάλι δεν πάει καλά.Τα βάζω με τον εαυτό μου γιατί νομίζω οτι τελικά ευθύνεται μόνο η ηλικία μου.. είμαι 42 το ίδιο και ο άντρας μου.

Με το καλό κορίτσι μου...σας εύχομαι σύντομα με ένα θετικό τεστ κ ένα υγιές μωρό στην αγκαλιά σας!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Μαίρη Μπ. είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου ναι είχαμε κάνει σπερμοδιαγραμμα καλλιέργειες και ορμονολογικες όλα καλά.Εμεις αυτόν τον μήνα ξεκινήσαμε πάλι προσπάθειες αν και δεν σου κρύβω οτι έχω έναν κόμπο φοβάμαι πολύ αν έρθει εγκυμοσύνη μήπως πάλι δεν πάει καλά.Τα βάζω με τον εαυτό μου γιατί νομίζω οτι τελικά ευθύνεται μόνο η ηλικία μου.. είμαι 42 το ίδιο και ο άντρας μου.

Καλές προσπάθειες να έχουμε. 

Ξέρω είναι πολύ δύσκολο. Το έχω βιώσει στο πετσί μου. Έχω κι εγώ έναν μικρό κομπο στο στομάχι αλλά είμαι πιο  Αισιόδοξη ταυτόχρονα. Ξέρω ότι είμαστε καλά και προχωράμε. 

Ας μην ξεχνάμε ότι η υγεία μας είναι το σημαντικότερο. Άλλοι παλεύουν για αυτό. 

Πρέπει να είμαστε ήρεμοι και χαλαροί για να έρθει ένα μωράκι. Εγώ παίρνω και φυλλικό οξύ όλο αυτό το διάστημα. Δεν το σταματήσει καθόλου. Η ενδοκρινολόγος μου, μου είπε ότι στις εγκυμοσύνες της έπαιρνε κάνα χρόνο πριν φυλλικό.οξυ για να φτιάξει καλύτερο έδαφος για το μωράκι. (ο άντρας της είναι γυναικολόγος οπότε είχε στενή παρακολούθηση). 

 

Μην τα βάζεις με την ηλικία σου. Εγώ είμαι 28 και μου έχουν τύχει αυτά τα άσχημα γεγονότα. Και τελικά συνειδητοποίησα ότι ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ η μόνη κοπέλα σε αυτή την ηλικία που βιώνω τέτοια. Έχουν περάσει κι άλλες κοπέλες δύσκολα. Απλά τα άσχημα δεν ακούγονται. Ευτυχώς βρήκα το φόρουμ και μου άνοιξαν τα μάτια. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 13 λεπτά , Pagor είπε:

Με το καλό κορίτσι μου...σας εύχομαι σύντομα με ένα θετικό τεστ κ ένα υγιές μωρό στην αγκαλιά σας!!!

Ευχαριστούμε πολύ κορίτσι μου το ίδιο εύχομαι και σε εσάς ♥️

πρίν από 13 λεπτά , Mariam23 είπε:

Καλές προσπάθειες να έχουμε. 

Ξέρω είναι πολύ δύσκολο. Το έχω βιώσει στο πετσί μου. Έχω κι εγώ έναν μικρό κομπο στο στομάχι αλλά είμαι πιο  Αισιόδοξη ταυτόχρονα. Ξέρω ότι είμαστε καλά και προχωράμε. 

Ας μην ξεχνάμε ότι η υγεία μας είναι το σημαντικότερο. Άλλοι παλεύουν για αυτό. 

Πρέπει να είμαστε ήρεμοι και χαλαροί για να έρθει ένα μωράκι. Εγώ παίρνω και φυλλικό οξύ όλο αυτό το διάστημα. Δεν το σταματήσει καθόλου. Η ενδοκρινολόγος μου, μου είπε ότι στις εγκυμοσύνες της έπαιρνε κάνα χρόνο πριν φυλλικό.οξυ για να φτιάξει καλύτερο έδαφος για το μωράκι. (ο άντρας της είναι γυναικολόγος οπότε είχε στενή παρακολούθηση). 

 

Μην τα βάζεις με την ηλικία σου. Εγώ είμαι 28 και μου έχουν τύχει αυτά τα άσχημα γεγονότα. Και τελικά συνειδητοποίησα ότι ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ η μόνη κοπέλα σε αυτή την ηλικία που βιώνω τέτοια. Έχουν περάσει κι άλλες κοπέλες δύσκολα. Απλά τα άσχημα δεν ακούγονται. Ευτυχώς βρήκα το φόρουμ και μου άνοιξαν τα μάτια. 

Έχεις δίκιο σε όλα! Κι εγώ παίρνω φυλλικό οξύ.Μακαρι σύντομα να έχουμε όλες ένα θετικό τεστ και μία τελειομηνη εγκυμοσύνη!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Μαίρη Μπ. είπε:

Ευχαριστούμε πολύ κορίτσι μου το ίδιο εύχομαι και σε εσάς ♥️

Έχεις δίκιο σε όλα! Κι εγώ παίρνω φυλλικό οξύ.Μακαρι σύντομα να έχουμε όλες ένα θετικό τεστ και μία τελειομηνη εγκυμοσύνη!!

Μακάρι σύντομα για όλες μας! :wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...