Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Σταμάτησε η καρδούλα


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια μου είμαι σε απελπιστική ψυχολογική κατάσταση..7 εβδομάδων ακούσαμε καρδούλα και γενικά ήταν όλα καλά.. Έκανα και τις πρώτες αιματολογικές επίσης όλα καλά.. Επειδή ο γυναικολόγος μου θα κλείσει μια βδομάδα μου είχε πει αν θέλεις έλα να σε δω πριν κλείσω για να είσαι ήσυχη μέχρι το επόμενο ραντεβού επειδή ήξερε οτι αγχώνομαι.. Πάω σήμερα 8 εβδομάδων και μίας ημέρας μες την τρελή χαρά να το ακούσω και η καρδούλα του έχει σταματήσει..η αναπτυξη του φυσιολογική..τα συμπτώματα που είχα συνεχίζονται..την Δευτέρα θα πάω για απόξεση και δεν μπορώ να το πιστέψω...

  • Λυπημένη/-ος 13
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσι μου κουράγιο. Ότι και να σου πούμε δεν θα μπορέσει να μαλακώσει τον πόνο που νοιωθεις μέσα σου. Θα κλάψεις θα πενθήσεις και είναι απόλυτα φυσιολογικό. Είμαστε παρά πολλές που ζήσαμε μια απώλεια. Πριν 6 μήνες 33 εβδομάδων έχασα το παιδάκι μου. 
Ο Θεός για κάποιο λόγο τα παίρνει κοντά του. Τα αγγελούδια μας είναι εκεί ψηλά και θα μας προσέχουν . Να έχεις πίστη κορίτσι μου και να προσεύχεσαι. 

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 4
Link to comment
Share on other sites

Το έχω ζήσει δύο φορές μέσα σε 6 μήνες κ χωρίς κάνεις να μπορεί να μου δώσει απάντηση στο γιατί. Πρώτη φορά τον Οκτώβριο του 2021 Κ δεύτερη φορά τον Μάρτιο του 2022. Κ τις δύο φορές άκουσα καρδιά, όλα υπέροχα κ στο δεύτερο ραντεβού ΤΊΠΟΤΑ!!! 

Εγώ το μόνο που θα σου προτείνω για αρχή είναι να κάνεις καρυοτυπο στο έμβρυο. Εγώ άκουσα την τότε γιατρό μου κ στο πρώτο δεν έκανα τίποτα. Όταν την πάτησα κ δεύτερη φορά πέρα από τον πόνο της απώλειας είχα να παλέψω κ τον θυμό μου που δεν το έψαξα από την πρώτη φορα. Όχι ότι τώρα έχω απάντηση... "τυχαίο γεγονός " ... αλλα τουλάχιστον ξέρω ότι δεν το έχω αφήσει ανεξερεύνητο!

Σου στέλνω μια τεράστια αγκαλιά!

  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , Pozi είπε:

Κορίτσι μου κουράγιο. Ότι και να σου πούμε δεν θα μπορέσει να μαλακώσει τον πόνο που νοιωθεις μέσα σου. Θα κλάψεις θα πενθήσεις και είναι απόλυτα φυσιολογικό. Είμαστε παρά πολλές που ζήσαμε μια απώλεια. Πριν 6 μήνες 33 εβδομάδων έχασα το παιδάκι μου. 
Ο Θεός για κάποιο λόγο τα παίρνει κοντά του. Τα αγγελούδια μας είναι εκεί ψηλά και θα μας προσέχουν . Να έχεις πίστη κορίτσι μου και να προσεύχεσαι. 

Σ ευχαριστώ πολύ.. είναι η δεύτερη φορά που μένω έγκυος και δεν πηγαίνει καλά..τον περασμένο Οκτώβρη είχα το ίδιο αλλά εκεί ούτε την καρδούλα πρόλαβα να ακούσω.. έχω πίστη και προσεύχομαι συνεχώς, ξέρω οτι όλα γίνονται για κάποιον λόγο αλλά νομίζω οτι δεν θα το ξεπεράσω.. εσένα ήταν ακόμη πιο επώδυνο να το νιώθεις μέσα σου για τόσους μήνες και ξαφνικά πάει..

πρίν από 47 λεπτά , EvEvEv είπε:

Το έχω ζήσει δύο φορές μέσα σε 6 μήνες κ χωρίς κάνεις να μπορεί να μου δώσει απάντηση στο γιατί. Πρώτη φορά τον Οκτώβριο του 2021 Κ δεύτερη φορά τον Μάρτιο του 2022. Κ τις δύο φορές άκουσα καρδιά, όλα υπέροχα κ στο δεύτερο ραντεβού ΤΊΠΟΤΑ!!! 

Εγώ το μόνο που θα σου προτείνω για αρχή είναι να κάνεις καρυοτυπο στο έμβρυο. Εγώ άκουσα την τότε γιατρό μου κ στο πρώτο δεν έκανα τίποτα. Όταν την πάτησα κ δεύτερη φορά πέρα από τον πόνο της απώλειας είχα να παλέψω κ τον θυμό μου που δεν το έψαξα από την πρώτη φορα. Όχι ότι τώρα έχω απάντηση... "τυχαίο γεγονός " ... αλλα τουλάχιστον ξέρω ότι δεν το έχω αφήσει ανεξερεύνητο!

Σου στέλνω μια τεράστια αγκαλιά!

Καλησπέρα κι εγώ δύο φορές μέσα σε 8 μήνες..Σ ευχαριστώ για την αγκαλιά την χρειάζομαι πολύ..Θα κάνω καρυότυπο στο έμβρυο μου το πρότεινε και ο γιατρός μου.Ακομα ελπίζω σε ένα θαύμα..

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Μαίρη Μπ. είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ.. είναι η δεύτερη φορά που μένω έγκυος και δεν πηγαίνει καλά..τον περασμένο Οκτώβρη είχα το ίδιο αλλά εκεί ούτε την καρδούλα πρόλαβα να ακούσω.. έχω πίστη και προσεύχομαι συνεχώς, ξέρω οτι όλα γίνονται για κάποιον λόγο αλλά νομίζω οτι δεν θα το ξεπεράσω.. εσένα ήταν ακόμη πιο επώδυνο να το νιώθεις μέσα σου για τόσους μήνες και ξαφνικά πάει..

Καλησπέρα κι εγώ δύο φορές μέσα σε 8 μήνες..Σ ευχαριστώ για την αγκαλιά την χρειάζομαι πολύ..Θα κάνω καρυότυπο στο έμβρυο μου το πρότεινε και ο γιατρός μου.Ακομα ελπίζω σε ένα θαύμα..

Ότι θέλεις στείλε μου μνμ...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 34 λεπτά , Μαίρη Μπ. είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ.. είναι η δεύτερη φορά που μένω έγκυος και δεν πηγαίνει καλά..τον περασμένο Οκτώβρη είχα το ίδιο αλλά εκεί ούτε την καρδούλα πρόλαβα να ακούσω.. έχω πίστη και προσεύχομαι συνεχώς, ξέρω οτι όλα γίνονται για κάποιον λόγο αλλά νομίζω οτι δεν θα το ξεπεράσω.. εσένα ήταν ακόμη πιο επώδυνο να το νιώθεις μέσα σου για τόσους μήνες και ξαφνικά πάει..

Καλησπέρα κι εγώ δύο φορές μέσα σε 8 μήνες..Σ ευχαριστώ για την αγκαλιά την χρειάζομαι πολύ..Θα κάνω καρυότυπο στο έμβρυο μου το πρότεινε και ο γιατρός μου.Ακομα ελπίζω σε ένα θαύμα..

Τι έχει γίνει βρε κορίτσια μου...γιατί είμαστε τόσες πολλές να πονάμε τόσο...δεν μπορώ να το πιστέψω...ηλικρεινα κοπέλα μου λυπαμε πολύ για εσάς..θυμάμαι όταν είχες μείνει έγκυος ήταν λίγες μέρες αφού είχα μάθει εγώ για την δικιά μου εγκυμοσύνη...κ εγώ  το έχασα στις 6 εβδομαδες...Λυπαμε πολυ κορίτσι μου για την απώλεια σας...

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

@PagorΚι εσύ βρε κορίτσι μου? Γιατί γιατί? Λυπάμαι πολύ ειλικρινά.. θυμάμαι που μιλούσαμε για τις χοριακες μας και ήμασταν τόσο χαρούμενες..

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Μαίρη Μπ. είπε:

@PagorΚι εσύ βρε κορίτσι μου? Γιατί γιατί? Λυπάμαι πολύ ειλικρινά.. θυμάμαι που μιλούσαμε για τις χοριακες μας και ήμασταν τόσο χαρούμενες..

Άστα κορίτσι μου..ηλικρεινα άστα...πολύς πόνος αυτό το μήνα...δεν ξέρω τι έχει γίνει..όταν το έπαθα άκουγα κ μου έλεγαν ότι το παθαίνουν πολλά κορίτσια κ ξαφνικά άρχισα να διαβάζω την μια μετά την άλλη εδώ μεσα ...δεν με παρηγορεί όμως αυτά τα λογια...δεν με παρηγορεί ο πόνος των άλλων γιατί γνωρίζω τι πόνος είναι...κ μακάρι μέσα από τη ψυχή μου καμία κοπέλα να μην το ζούσε...

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Pagor είπε:

Άστα κορίτσι μου..ηλικρεινα άστα...πολύς πόνος αυτό το μήνα...δεν ξέρω τι έχει γίνει..όταν το έπαθα άκουγα κ μου έλεγαν ότι το παθαίνουν πολλά κορίτσια κ ξαφνικά άρχισα να διαβάζω την μια μετά την άλλη εδώ μεσα ...δεν με παρηγορεί όμως αυτά τα λογια...δεν με παρηγορεί ο πόνος των άλλων γιατί γνωρίζω τι πόνος είναι...κ μακάρι μέσα από τη ψυχή μου καμία κοπέλα να μην το ζούσε...

Κι εγώ βλέπω πάρα πολλές κοπέλες δυστυχώς, δεν ξέρω τί γίνεται..Να μας δώσει δύναμη ο Θεός να το παλέψουμε και κάποια στιγμή να κρατήσουμε στην αγκαλιά μας τα μωράκια που τόσο θέλουμε..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εδώ εγώ πέρασα βιοχημική και δε μπορώ να συνέλθω...ούτε να φανταστώ πως νιώθεις εσύ που άκουσες και καρδιά ....

Ξέρω ότι ακούγεται κλισέ αλλά προσπάθησε να κρατήσεις ψυχολογία όσο γίνεται και όλα θα έρθουν , απλά για κάποιες από μας είναι τελικά πιο δύσκολο απ' όσο περιμέναμε ! Υπομονή..❤️

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, St26 είπε:

Εδώ εγώ πέρασα βιοχημική και δε μπορώ να συνέλθω...ούτε να φανταστώ πως νιώθεις εσύ που άκουσες και καρδιά ....

Ξέρω ότι ακούγεται κλισέ αλλά προσπάθησε να κρατήσεις ψυχολογία όσο γίνεται και όλα θα έρθουν , απλά για κάποιες από μας είναι τελικά πιο δύσκολο απ' όσο περιμέναμε ! Υπομονή..❤️

Δεν ξέρω κοπέλα μου νομίζω οτι δεν θα φύγει αυτός ο πόνος. Από τις 5 το πρωί που ξύπνησα έφυγε ο άντρας μου στη δουλειά δεν μπορώ να σταματήσω να κλαίω.. θέλω να πάω την Δευτέρα και να ακούσω ξανά την καρδούλα του κι αυτό να ναι ένα κακό όνειρο..

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Μαίρη Μπ. είπε:

Γεια σας κορίτσια μου είμαι σε απελπιστική ψυχολογική κατάσταση..7 εβδομάδων ακούσαμε καρδούλα και γενικά ήταν όλα καλά.. Έκανα και τις πρώτες αιματολογικές επίσης όλα καλά.. Επειδή ο γυναικολόγος μου θα κλείσει μια βδομάδα μου είχε πει αν θέλεις έλα να σε δω πριν κλείσω για να είσαι ήσυχη μέχρι το επόμενο ραντεβού επειδή ήξερε οτι αγχώνομαι.. Πάω σήμερα 8 εβδομάδων και μίας ημέρας μες την τρελή χαρά να το ακούσω και η καρδούλα του έχει σταματήσει..η αναπτυξη του φυσιολογική..τα συμπτώματα που είχα συνεχίζονται..την Δευτέρα θα πάω για απόξεση και δεν μπορώ να το πιστέψω...

Λυπάμαι πολύ!! Το έχω βιώσει κι εγώ 1 φορά στην 6η βδομάδα. Καλύτερα να το ψάξεις να σου φύγει η έννοια ότι κάτι συμβαίνει!! Από τη στιγμή που μένεις έγκυος,θα ξαναμεινεις κι όλα θα πάνε καλά! Και μετά την αποξεση είσαι και πιο γόνιμη!! Έχω πλέον 2 παιδιά μετά απ αυτή την πικρή εμπειρία!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Polly1 είπε:

Λυπάμαι πολύ!! Το έχω βιώσει κι εγώ 1 φορά στην 6η βδομάδα. Καλύτερα να το ψάξεις να σου φύγει η έννοια ότι κάτι συμβαίνει!! Από τη στιγμή που μένεις έγκυος,θα ξαναμεινεις κι όλα θα πάνε καλά! Και μετά την αποξεση είσαι και πιο γόνιμη!! Έχω πλέον 2 παιδιά μετά απ αυτή την πικρή εμπειρία!

Σ ευχαριστώ κορίτσι μου να σου ζήσουν τα παιδάκια σου ♥️!! Εννοείται θα στείλουμε το εμβρυακι μας για εξέταση. Θέλω να ξέρω γιατί...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Polly1 είπε:

Λυπάμαι πολύ!! Το έχω βιώσει κι εγώ 1 φορά στην 6η βδομάδα. Καλύτερα να το ψάξεις να σου φύγει η έννοια ότι κάτι συμβαίνει!! Από τη στιγμή που μένεις έγκυος,θα ξαναμεινεις κι όλα θα πάνε καλά! Και μετά την αποξεση είσαι και πιο γόνιμη!! Έχω πλέον 2 παιδιά μετά απ αυτή την πικρή εμπειρία!

Τι κάνεις κορίτσι μου???Πως είσαι??? Πόσο πολύ χαίρομαι που διαβάζω νέα σου....πόσα χρόνια πριν μιλάγαμε.. πότε πέρασαν τα 3 χρόνια...χαίρομαι τόσο πολύ για εσένα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Μαίρη Μπ. είπε:

Γεια σας κορίτσια μου είμαι σε απελπιστική ψυχολογική κατάσταση..7 εβδομάδων ακούσαμε καρδούλα και γενικά ήταν όλα καλά.. Έκανα και τις πρώτες αιματολογικές επίσης όλα καλά.. Επειδή ο γυναικολόγος μου θα κλείσει μια βδομάδα μου είχε πει αν θέλεις έλα να σε δω πριν κλείσω για να είσαι ήσυχη μέχρι το επόμενο ραντεβού επειδή ήξερε οτι αγχώνομαι.. Πάω σήμερα 8 εβδομάδων και μίας ημέρας μες την τρελή χαρά να το ακούσω και η καρδούλα του έχει σταματήσει..η αναπτυξη του φυσιολογική..τα συμπτώματα που είχα συνεχίζονται..την Δευτέρα θα πάω για απόξεση και δεν μπορώ να το πιστέψω...

Καλησπέρα κορίτσι μου.Σε καταλαβαίνω κ νιώθω τι αισθάνεσαι ακριβώς. Μέσα σε ένα 6μηνο είχα δύο παλινδρομες,διπλασιασμό χοριακων,ακούγαμε καρδούλα κ στην 8η εβδομάδα σταματούσε .και τις δύο φορές. Την δεύτερη φορά,στείλαμε τον εμβρυακό ιστό μετά την αποξεση για καρυότυπο ,και βγήκε τρισωμια 14. Όλα για κάποιον λόγο γίνονται,όσο χάλια κι αν ακούγεται αυτό.

Τώρα έχω δύο παιδάκια στην αγκαλιά μου 2+3 χρόνων. Πριν 4 χρόνια ούτε να το φανταστώ μπορούσα.

Θα σου πω και κάτι που μου λέγανε τότε και μου ερχόταν στην προκειμένη στιγμή να ουρλιαξω. Αφού μένεις έγκυος,θα έρθει το θαυματακι σου. Ψάξου όσο μπορείς και όλα θα πάρουν τον δρόμο τους. Καλό κουράγιο εύχομαι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...