Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Σταμάτησε η καρδούλα


Recommended Posts

πρίν από 13 λεπτά , MumMaria είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου.Σε καταλαβαίνω κ νιώθω τι αισθάνεσαι ακριβώς. Μέσα σε ένα 6μηνο είχα δύο παλινδρομες,διπλασιασμό χοριακων,ακούγαμε καρδούλα κ στην 8η εβδομάδα σταματούσε .και τις δύο φορές. Την δεύτερη φορά,στείλαμε τον εμβρυακό ιστό μετά την αποξεση για καρυότυπο ,και βγήκε τρισωμια 14. Όλα για κάποιον λόγο γίνονται,όσο χάλια κι αν ακούγεται αυτό.

Τώρα έχω δύο παιδάκια στην αγκαλιά μου 2+3 χρόνων. Πριν 4 χρόνια ούτε να το φανταστώ μπορούσα.

Θα σου πω και κάτι που μου λέγανε τότε και μου ερχόταν στην προκειμένη στιγμή να ουρλιαξω. Αφού μένεις έγκυος,θα έρθει το θαυματακι σου. Ψάξου όσο μπορείς και όλα θα πάρουν τον δρόμο τους. Καλό κουράγιο εύχομαι.

Καλησπέρα να σου ζήσουν τα παιδάκια σου κορίτσι μου ♥️ Ναι φυσικά θα το στείλουμε για εξέταση και θα κάνουμε κι εμείς ότι άλλο χρειαστεί.. μακάρι να δώσει ο Θεός να έρθει κι άλλο μωράκι αν και δεν σου κρύβω οτι φοβάμαι πάρα πολύ μήπως γίνει το ίδιο..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 16 λεπτά , Μαίρη Μπ. είπε:

Καλησπέρα να σου ζήσουν τα παιδάκια σου κορίτσι μου ♥️ Ναι φυσικά θα το στείλουμε για εξέταση και θα κάνουμε κι εμείς ότι άλλο χρειαστεί.. μακάρι να δώσει ο Θεός να έρθει κι άλλο μωράκι αν και δεν σου κρύβω οτι φοβάμαι πάρα πολύ μήπως γίνει το ίδιο..

Πόσο χρονών είσαι αν επιτρέπεται;λογικά θα σου δώσει ο γιατρός ορμονολογικες να κάνεις. Αν βγει χρωμοσωμικη στο έμβρυο που είναι κ το πιθανότερο σενάριο σε αυτήν την εβδομάδα κύησης,συνήθως κάτι δεν πάει καλά με το ωάριο ή το σπερματοζωάριο. Να σκέφτεσαι θετικά,όσο μπορείς,δεν θα ξανατυχει. Θα σας τύχει το καλό ωαριακι κ όλα θα πάνε κατ'ευχην.

Εγώ ,ενημερωτικά,μετά την δεύτερη απόξεση,έκανα ένα πακέτο εξετάσεων με τον σύζυγό για να μην το αφήσω στην τύχη του. Κάναμε καρυότυπο ζεύγους,σπερμοδιαγραμμα,ορμονολογικες(αν και 30 χρονων είχα τσιμπημενη fsh) ,θρομβοφιλια,θυροειδή,ζάχαρο και κάποιες άλλες αιματολογικές που δεν θυμάμαι τώρα. Παρ'ολα αυτά,εγώ επέμενα για αυτές τις εξετάσεις,γιατί κοστίζουν,ο γιατρός μου θεώρησε ότι μετά τον καρυότυπο του εμβρύου είχαμε πόρισμα κ δεν χρειάζονταν τα υπόλοιπα.

Η επόμενη σου να είναι κ η τυχερή!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , MumMaria είπε:

Πόσο χρονών είσαι αν επιτρέπεται;λογικά θα σου δώσει ο γιατρός ορμονολογικες να κάνεις. Αν βγει χρωμοσωμικη στο έμβρυο που είναι κ το πιθανότερο σενάριο σε αυτήν την εβδομάδα κύησης,συνήθως κάτι δεν πάει καλά με το ωάριο ή το σπερματοζωάριο. Να σκέφτεσαι θετικά,όσο μπορείς,δεν θα ξανατυχει. Θα σας τύχει το καλό ωαριακι κ όλα θα πάνε κατ'ευχην.

Εγώ ,ενημερωτικά,μετά την δεύτερη απόξεση,έκανα ένα πακέτο εξετάσεων με τον σύζυγό για να μην το αφήσω στην τύχη του. Κάναμε καρυότυπο ζεύγους,σπερμοδιαγραμμα,ορμονολογικες(αν και 30 χρονων είχα τσιμπημενη fsh) ,θρομβοφιλια,θυροειδή,ζάχαρο και κάποιες άλλες αιματολογικές που δεν θυμάμαι τώρα. Παρ'ολα αυτά,εγώ επέμενα για αυτές τις εξετάσεις,γιατί κοστίζουν,ο γιατρός μου θεώρησε ότι μετά τον καρυότυπο του εμβρύου είχαμε πόρισμα κ δεν χρειάζονταν τα υπόλοιπα.

Η επόμενη σου να είναι κ η τυχερή!!

Εγώ κορίτσι μου είμαι 42 έχω κάνει ορμονικές και ο σύζυγος σπερμοδιαγραμμα και όλα καλά.Εξετασεις αίματος έκανα τώρα μου έγραψε ο γιατρός όταν άκουσε την καρδούλα όλες καλές.. Φυσικά ότι άλλο χρειαστεί θα το κάνουμε.

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Μαίρη Μπ. είπε:

Δεν ξέρω κοπέλα μου νομίζω οτι δεν θα φύγει αυτός ο πόνος. Από τις 5 το πρωί που ξύπνησα έφυγε ο άντρας μου στη δουλειά δεν μπορώ να σταματήσω να κλαίω.. θέλω να πάω την Δευτέρα και να ακούσω ξανά την καρδούλα του κι αυτό να ναι ένα κακό όνειρο..

Ξέσπασε χρειάζεται ....να δεις που θα έρθει το μωράκι σου και θα το χαρείς πενταπλάσια , όπως όλες όσες έζησαν κάτι παρόμοιο 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλη δυναμη! Εμεις 16 εβδομαδων κ αυριο μπαινουμε για διακοπη.. κανείς δεν φαντάζεται την απώλεια αν δεν την εχει ζησει ..περνω κουραγιο απο τις παρόμοιες καταστασεις..οσο πικρο κι αν ειναι αυτο..καλη δύναμη!

  • Λυπημένη/-ος 7
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, KasiaKat είπε:

Καλη δυναμη! Εμεις 16 εβδομαδων κ αυριο μπαινουμε για διακοπη.. κανείς δεν φαντάζεται την απώλεια αν δεν την εχει ζησει ..περνω κουραγιο απο τις παρόμοιες καταστασεις..οσο πικρο κι αν ειναι αυτο..καλη δύναμη!

Αχ κορίτσι μου καλή δύναμη και σε εσένα.. Εγώ σήμερα έκανα απόξεση...

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Μαίρη Μπ. είπε:

Αχ κορίτσι μου καλή δύναμη και σε εσένα.. Εγώ σήμερα έκανα απόξεση...

Εμεις θα κανουμε "τοκετο"..οι γυναικολογοι μου ειπαν οχι αποξεση, εφόσον δεν εχω ακομα μωρο. .

Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια μου πόσο λυπάμαι... εγώ το έχω ζήσει 2 φορές...στην 1η εγκυμοσύνη διακοπή κοντά στην 13η βδομάδα οριακά ήμουν αλλιώς θα πήγαινα για τοκετό... μετά κάναμε ένα μωράκι... κ το 21' είχαμε παλινδρομη... δυστυχώς ο πόνος είναι μεγάλος κ τον κουβαλάς πάντα...απλά μαθαίνεις να ζεις με αυτόν...εγω κ τις 2 φορές πήγα σε ψυχολόγο κε βοήθησε πολύ... ειλικρινά δεν έχω λόγια...κλάψτε ξεσπαστε...πενθιστε...μην τα κρατάτε μέσα σας...εγώ στο πρώτο το έκανα αυτό κ πήγα να πάθω κατάθλιψη κ γι αυτό συμβουλευτηκα ψυχολόγο...σας στέλνω μια μεγάλη αγκαλιά...όλα θα πάνε καλά για όλες θα το δείτε...

  • Ευχαριστώ 2

 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, KasiaKat είπε:

Εμεις θα κανουμε "τοκετο"..οι γυναικολογοι μου ειπαν οχι αποξεση, εφόσον δεν εχω ακομα μωρο. .

Καλό κουράγιο όλα να πάνε καλά

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Πριν από λίγες μέρες έχασα και εγώ τον μπέμπη μου τόσο ξαφνικά. Την Δευτέρα ήταν καλά και την Πέμπτη μας έφυγε. 3 μηνων ήμουν. έκανα αποξεση. Η φύση ξέρει γιατί το κάνει. Έκλαιγα κάθε μέρα. Ένιωθα ότι έφταιξα μόνο εγώ. Ωστόσο ότι γίνεται γίνεται για το καλό μας. Θα κάνουμε το καλύτερο και θα προσπαθήσουμε πάλι. Δυστυχώς ότι και να μας πουν δεν απαλύνουν τον πόνο μας. Μόνο όσες το έχουμε ζήσει μπορούμε καταλάβουμε την απώλεια και την μοναξιά μέσα μας. 

  • Λυπημένη/-ος 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Dandoy είπε:

Πριν από λίγες μέρες έχασα και εγώ τον μπέμπη μου τόσο ξαφνικά. Την Δευτέρα ήταν καλά και την Πέμπτη μας έφυγε. 3 μηνων ήμουν. έκανα αποξεση. Η φύση ξέρει γιατί το κάνει. Έκλαιγα κάθε μέρα. Ένιωθα ότι έφταιξα μόνο εγώ. Ωστόσο ότι γίνεται γίνεται για το καλό μας. Θα κάνουμε το καλύτερο και θα προσπαθήσουμε πάλι. Δυστυχώς ότι και να μας πουν δεν απαλύνουν τον πόνο μας. Μόνο όσες το έχουμε ζήσει μπορούμε καταλάβουμε την απώλεια και την μοναξιά μέσα μας. 

Λυπάμαι πολύ..σε καταλαβαίνω απόλυτα και συμφωνώ με όλα όσα έγραψες.. Εύχομαι σύντομα μία τελειομηνη εγκυμοσύνη..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 5/8/2022 at 3:02 ΜΜ, Μαίρη Μπ. είπε:

Γεια σας κορίτσια μου είμαι σε απελπιστική ψυχολογική κατάσταση..7 εβδομάδων ακούσαμε καρδούλα και γενικά ήταν όλα καλά.. Έκανα και τις πρώτες αιματολογικές επίσης όλα καλά.. Επειδή ο γυναικολόγος μου θα κλείσει μια βδομάδα μου είχε πει αν θέλεις έλα να σε δω πριν κλείσω για να είσαι ήσυχη μέχρι το επόμενο ραντεβού επειδή ήξερε οτι αγχώνομαι.. Πάω σήμερα 8 εβδομάδων και μίας ημέρας μες την τρελή χαρά να το ακούσω και η καρδούλα του έχει σταματήσει..η αναπτυξη του φυσιολογική..τα συμπτώματα που είχα συνεχίζονται..την Δευτέρα θα πάω για απόξεση και δεν μπορώ να το πιστέψω...

τον νοεβριο του 2020 περασα το ιδιο,... πηγαμε ολο χαρα για τον 3μηνο υπερηχο και δεν ειχε παλμο.... 12+1 σταματησε η καρδουλα του... το ελεγξαμε ητανε χρωμοσωματικη ανωμαλια... τις περισσοτερες φορες δλδ αυτο ειναι... και η φυση τερματιζει απο μονη της την εγκυμοσυνη ... καμια φορα καποια πραματα γινονται για καλυτερα... αβασταχτος πονος... πολύ πολύ κλαμα.... πολυ γρηγορα ξαναεμεινα εγκυος κ τωρα το κοριτσακι μας κοντευει 1 χρονων. εχουμε και ενα αγορακι κοντευει 4 χρονων

παντως μετα απο αποβολη πολυ ευκολα μπορει να επιτευχθει μια εγκυμοσυνη σε συντομο χρονικο διαστημα ! καντε την προσπαθεια σας και συντομα ευχομαι ν ακουσουμε τα ευχαριστα


g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, elise είπε:

τον νοεβριο του 2020 περασα το ιδιο,... πηγαμε ολο χαρα για τον 3μηνο υπερηχο και δεν ειχε παλμο.... 12+1 σταματησε η καρδουλα του... το ελεγξαμε ητανε χρωμοσωματικη ανωμαλια... τις περισσοτερες φορες δλδ αυτο ειναι... και η φυση τερματιζει απο μονη της την εγκυμοσυνη ... καμια φορα καποια πραματα γινονται για καλυτερα... αβασταχτος πονος... πολύ πολύ κλαμα.... πολυ γρηγορα ξαναεμεινα εγκυος κ τωρα το κοριτσακι μας κοντευει 1 χρονων. εχουμε και ενα αγορακι κοντευει 4 χρονων

παντως μετα απο αποβολη πολυ ευκολα μπορει να επιτευχθει μια εγκυμοσυνη σε συντομο χρονικο διαστημα ! καντε την προσπαθεια σας και συντομα ευχομαι ν ακουσουμε τα ευχαριστα

Καλημέρα κορίτσι μου να χαίρεσαι τα παιδάκια σου!! Σε εμάς δεν είχε κανένα πρόβλημα με χρωμοσωμικες ανωμαλίες, το στείλαμε για καρυότυπο.. Αυτόν τον μήνα μας είπε ο γιατρός να ξεκινήσουμε προσπάθεια πάλι.. Μακάρι να έρθει σύντομα και να πάνε όλα καλά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Μαίρη Μπ. είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου να χαίρεσαι τα παιδάκια σου!! Σε εμάς δεν είχε κανένα πρόβλημα με χρωμοσωμικες ανωμαλίες, το στείλαμε για καρυότυπο.. Αυτόν τον μήνα μας είπε ο γιατρός να ξεκινήσουμε προσπάθεια πάλι.. Μακάρι να έρθει σύντομα και να πάνε όλα καλά!

Ότι μπήκα σήμερα κ σε σκέφτηκα...έλεγα κάτσε να σου στείλω να δω πως είσαι...κ μολις είδα νέα σου...χαίρομαι που είστε καλά ....με το καλό κ οι νέες προσπάθειες κορίτσι μου...

Μαζί ειμασταν τοτε κ τα λέγαμε για τις εγκυμοσύνες μας κ για αυτό σε σκεφτόμουνα...

Σου εύχομαι από την καρδιά μου γρήγορα μια τελειωμηνη εγκυμοσύνη..

Στα δικά μου νέα τα ίδια ...αυτό το μήνα μου ήρθε κ νωρίτερα η περίοδος ..όχι καθυστέρηση ούτε στις σωστές μέρες δεν έφτασα..τι να κάνουμε ..πάμε τώρα για αυτόν...Θα είναι η 4 προσπάθεια μας μετά την βιοχημική...εύχομαι με όλη την δύναμη της ψυχής μου σύντομα ευχάριστα σε όλες μας...

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Pagor είπε:

Ότι μπήκα σήμερα κ σε σκέφτηκα...έλεγα κάτσε να σου στείλω να δω πως είσαι...κ μολις είδα νέα σου...χαίρομαι που είστε καλά ....με το καλό κ οι νέες προσπάθειες κορίτσι μου...

Μαζί ειμασταν τοτε κ τα λέγαμε για τις εγκυμοσύνες μας κ για αυτό σε σκεφτόμουνα...

Σου εύχομαι από την καρδιά μου γρήγορα μια τελειωμηνη εγκυμοσύνη..

Στα δικά μου νέα τα ίδια ...αυτό το μήνα μου ήρθε κ νωρίτερα η περίοδος ..όχι καθυστέρηση ούτε στις σωστές μέρες δεν έφτασα..τι να κάνουμε ..πάμε τώρα για αυτόν...Θα είναι η 4 προσπάθεια μας μετά την βιοχημική...εύχομαι με όλη την δύναμη της ψυχής μου σύντομα ευχάριστα σε όλες μας...

 

Καλημέρα κορίτσι μου κι εγώ σε σκεφτόμουν ήθελα να σου στείλω μήνυμα αλλά δίσταζα.. Μακάρι να έρθει σε όλες μας σύντομα και το κυριότερο..να πάνε όλα καλά αυτήν τη φορά..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...