Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Εξωμήτριο ή καθυστερημένη σύλληψη;


Maggalie

Recommended Posts

Καλημέρα σας. Ειμαι καινούργια στο φόρουμ και ειναι η πρώτη φορά που κάνω δημοσίευση. Ελπίζω να το γράφω στο σωστό "μέρος" . Λοιπόν, ειμαι 29 ετών. Έμεινα έγκυος φυσιολογικά. Να σημειωθεί ότι ειχα ΤΕΡ 31/07 αλλά επειδή δεν ήμουν με τον άντρα μου λόγω υποχρεώσεων, επαφές είχαμε απο τις 10/8 και μετά με ωορρηξια 15/08. Πρώτη χοριακη 241 , δεύτερη 1741 μου λεει η γιατρός τέλεια παμε για υπέρηχο. Κανει κολπικό υπέρηχο δεν δείχνει τιποτα. Άδεια μητρα και κατι σαν κύστη στη δεξιά ωοθήκη. Μου λεει ειναι εξωμήτριο μάλλον, θα κάνουμε δύο χοριακες να δούμε τι γίνεται με τις τιμές αν πέσει ή αν σταματήσει ειναι ξεκάθαρο και θα έρθεις σε μια εβδομάδα για δεύτερο υπέρηχο . Κανω την Παρασκευή χοριακη ( 4 μερες μετά τη 1741) , 9964. Είναι πιθανόν να μην ειναι εξωμήτριο; Να σημειωθεί επίσης οτι δεν εχω κανενα σύμπτωμα εξωμήτριου . Έχω άλλη μία χοριακη αύριο και ραντεβού την Τετάρτη. Υπάρχει περίπτωση να μην ξαναδειξει τίποτα ο υπέρηχος; Υπάρχει κάποια που εχει περάσει κατι παρόμοιο;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Maggalie είπε:

Καλημέρα σας. Ειμαι καινούργια στο φόρουμ και ειναι η πρώτη φορά που κάνω δημοσίευση. Ελπίζω να το γράφω στο σωστό "μέρος" . Λοιπόν, ειμαι 29 ετών. Έμεινα έγκυος φυσιολογικά. Να σημειωθεί ότι ειχα ΤΕΡ 31/07 αλλά επειδή δεν ήμουν με τον άντρα μου λόγω υποχρεώσεων, επαφές είχαμε απο τις 10/8 και μετά με ωορρηξια 15/08. Πρώτη χοριακη 241 , δεύτερη 1741 μου λεει η γιατρός τέλεια παμε για υπέρηχο. Κανει κολπικό υπέρηχο δεν δείχνει τιποτα. Άδεια μητρα και κατι σαν κύστη στη δεξιά ωοθήκη. Μου λεει ειναι εξωμήτριο μάλλον, θα κάνουμε δύο χοριακες να δούμε τι γίνεται με τις τιμές αν πέσει ή αν σταματήσει ειναι ξεκάθαρο και θα έρθεις σε μια εβδομάδα για δεύτερο υπέρηχο . Κανω την Παρασκευή χοριακη ( 4 μερες μετά τη 1741) , 9964. Είναι πιθανόν να μην ειναι εξωμήτριο; Να σημειωθεί επίσης οτι δεν εχω κανενα σύμπτωμα εξωμήτριου . Έχω άλλη μία χοριακη αύριο και ραντεβού την Τετάρτη. Υπάρχει περίπτωση να μην ξαναδειξει τίποτα ο υπέρηχος; Υπάρχει κάποια που εχει περάσει κατι παρόμοιο;

Εγώ που είχα εξωμήτριο η τιμή τησ χοριακησ ανέβαινε πολύ αργά..κ είχε κ σκαμπανεβάσματα..ενημερώσατε τον γιατρό σασ για την νέα τιμη??

Με τέτοια τιμή σίγουρα θα δει κάτι στον υπέρηχο..δεν χρειάζεται να περιμένετε 7 μερεσ που λέγατε..

Θα σασ πρότεινα να πάτε αύριο κιολασ για υπέρηχο.να φύγει κ απο εσασ το αγχοσ..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@tzeni82 ναι την ενημέρωσα μόλις βγήκαν γιατί θέλει να τα παρακολουθεί και εκείνη. Μου είπε να κανω και σήμερα μια χοριακη και να πάω Τετάρτη. Μάλλον θέλει να περιμένουμε να είμαστε σίγουροι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εγώ θέλω να σου ευχηθώ μέσα από την καρδιά μου να πάνε όλα καλά!!Δεν έχω παρόμοια εμπειρία αλλά κι εγώ πιστεύω με τέτοια αύξηση χοριακης δεν είναι εξωμήτριο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 12/9/2022 at 10:55 ΠΜ, Maggalie είπε:

@tzeni82 ναι την ενημέρωσα μόλις βγήκαν γιατί θέλει να τα παρακολουθεί και εκείνη. Μου είπε να κανω και σήμερα μια χοριακη και να πάω Τετάρτη. Μάλλον θέλει να περιμένουμε να είμαστε σίγουροι.

Κορίτσι βγήκε η χοριακη??

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Maggalie είπε:

@tzeni82  ναι η χοριακη χθες έδειξε 22510. Μου ζήτησε να πάω σήμερα για υπέρηχο και ειμαι μες στο άγχος και το φόβο 

Μην αγχώνεσαι καθόλου... Νομίζω μια χαρά είναι η χοριακη σου, όλα καλά θα πάνε!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Maggalie είπε:

Τελικά ήταν όλα καλά! Είδαμε και σάκο και είδαμε και παλμό! 

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!

Μπράβο κοπέλα μου απόλαυσε τώρα την εγκυμοσύνη σου!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 13/9/2022 at 7:28 ΜΜ, Maggalie είπε:

Τελικά ήταν όλα καλά! Είδαμε και σάκο και είδαμε και παλμό! 

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!

Έχω χαρεί πάρα πολύ!!! 

Σου εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!!! 

Με το καλό κοπέλα μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...