Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Μαΐου 2023


Mar-micky

Recommended Posts

πρίν από 28 λεπτά , Marianne είπε:

Μου είπε ότι συμβαίνει, παίρνω utrogestan από όταν κάναμε την πρώτη χοριακη!! Οπότε μου είπε απλά συνεχίζω και να ξεκουραστώ... Ευτυχώς δεν είδα ξανά!! Το παρακολουθώ όμως.

Περιμένουμε νομίζω όλες την Πέμπτη πως κ πως!!! Μακάρι να μας πάει καλά :wub:

@Mpoumpou23 με το καλό!!! :wub:

Ευχαριστώ πολύ!!!κι εγώ. Έχω αύριο ραντεβού με τον γιατρό και είμαι με outrogestan  για έχω εδώ κ ένα μήνα καφέ εκκρίσεις κ αποκολλησεις, οπότε είμαι ξαπλα και τηλεργασια!Με το καλό να έχουμε όλες καλά νέα μετά τα ραντεβού μας!!!

  • Μου αρέσει 2

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πωπω γίναμε πολλές ! Τι ωραία!!! Καλημέρα σε όλες...εγώ σήμερα έχω μια αηδία να το πω...αναγουλα στο στόμα ,τρώω τα πάντα με όρεξη αλλά όταν τελειώνω αηδιάζω... σήμερα συμπληρωσα την έκτη εβδομάδα... αυτά!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Mpoumpou23 είπε:

Ευχαριστώ πολύ!!!κι εγώ. Έχω αύριο ραντεβού με τον γιατρό και είμαι με outrogestan  για έχω εδώ κ ένα μήνα καφέ εκκρίσεις κ αποκολλησεις, οπότε είμαι ξαπλα και τηλεργασια!Με το καλό να έχουμε όλες καλά νέα μετά τα ραντεβού μας!!!

Υπομονή και να μας ενημερώσεις αύριο !!! :x

Σας κάνουν κολπικό υπέρηχο;;; Και αν ναι, μέχρι πότε γίνεται κολπικά;;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, μάφιν είπε:

Καλημερα σε όλες τις μανούλες! Κοριτσια κουραγιο για την Πέμπτη, 2 μέρες μεινανε! Πάμε με θετικη σκεψη:wub:  @Marianne  πες μας κ εμας τι θα σου πει ο γιατρος σου. @Mar-micky παίρνω utrogestan από όταν έκανα προετοιμασία για εμβρυομεταφορα, είναι σε έλλειψη να ξερεις, βρήκες;; @Chrysiis21 καλως όρισες!! με το καλό να πάνε όλα!!

 

Ευτυχώς βρήκα. Μου το είπαν ότι είναι σε έλλειψη. Πάντως χαμός γίνεται πολλά φάρμακα έχουν έλλειψη!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , Marianne είπε:

Υπομονή και να μας ενημερώσεις αύριο !!! :x

Σας κάνουν κολπικό υπέρηχο;;; Και αν ναι, μέχρι πότε γίνεται κολπικά;;

Ευχαριστώ πολύ!!! Εννοείται θα ενημερώσω!!!μέχρι την 10η εβδομάδα ξέρω ότι κάνουν κολπικό, μετά επειδή ακολουθεί η αυχενική προχωρούν σε διακοιλιακο υπέρηχο.

 

Κορίτσια δουλεύετε κανονικά τώρα?εννοώ την παλεύετε?εγώ που είμαι τηλεργασια λόγω των εκκρίσεων μου έχω, δεν τη παλεύω καθόλου συνεχώς νιώθω κόπωση, ανατακατωσουρες κ τις τελευταίες 2 εβδομάδες έχω κάθε μέρα δυνατούς πονοκεφάλους.

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 32 λεπτά , Mpoumpou23 είπε:

Ευχαριστώ πολύ!!! Εννοείται θα ενημερώσω!!!μέχρι την 10η εβδομάδα ξέρω ότι κάνουν κολπικό, μετά επειδή ακολουθεί η αυχενική προχωρούν σε διακοιλιακο υπέρηχο.

 

Κορίτσια δουλεύετε κανονικά τώρα?εννοώ την παλεύετε?εγώ που είμαι τηλεργασια λόγω των εκκρίσεων μου έχω, δεν τη παλεύω καθόλου συνεχώς νιώθω κόπωση, ανατακατωσουρες κ τις τελευταίες 2 εβδομάδες έχω κάθε μέρα δυνατούς πονοκεφάλους.

Εγώ δούλευα πολλές ώρες ορθοστασία κλπ. Από την προηγούμενη εβδομάδα μου ζήτησε να σταματήσω και να ξεκουράζομαι όσο μπορώ... Τελικά βρε κορίτσια είναι πολύ αγχωτικές αυτές οι εβδομάδες!

Πέρα από το στήθος και κάποιες ανακατωσουρες που νιώθω ώρες ώρες τίποτα άλλο! Είχα πονακια στην αρχή τα οποία δεν τα έχω πλέον.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Marianne είπε:

Εγώ δούλευα πολλές ώρες ορθοστασία κλπ. Από την προηγούμενη εβδομάδα μου ζήτησε να σταματήσω και να ξεκουράζομαι όσο μπορώ... Τελικά βρε κορίτσια είναι πολύ αγχωτικές αυτές οι εβδομάδες!

Πέρα από το στήθος και κάποιες ανακατωσουρες που νιώθω ώρες ώρες τίποτα άλλο! Είχα πονακια στην αρχή τα οποία δεν τα έχω πλέον.

Καλά έκανες και σταμάτησες κορίτσι μου κι εγώ μπήκα αναγκαστικά τηλεργασια αλλά επειδή είμαι το μοναδικό άτομο στη θέση μου δέχομαι απίστευτη πίεση και δεν την παλεύω και πολύ.τα συμπτώματα πάνε και έρχονται, εγώ άλλες μέρες είμαι καλύτερα, άλλες ανακατευομαι, ζαλίζομαι, νιώθω κόπωση.πονακια 2-3 φορές σύνολο να έχω νιώσει.

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Mpoumpou23 είπε:

Καλά έκανες και σταμάτησες κορίτσι μου κι εγώ μπήκα αναγκαστικά τηλεργασια αλλά επειδή είμαι το μοναδικό άτομο στη θέση μου δέχομαι απίστευτη πίεση και δεν την παλεύω και πολύ.τα συμπτώματα πάνε και έρχονται, εγώ άλλες μέρες είμαι καλύτερα, άλλες ανακατευομαι, ζαλίζομαι, νιώθω κόπωση.πονακια 2-3 φορές σύνολο να έχω νιώσει.

Υπομονή κορίτσι μου!! Αύριο θα δεις το μωράκι σου και θα σου φύγει το άγχος! Μεγάλη μέρα :x

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. 

Καλώς ήρθατε κ με το καλό σε όλες τις καινούργιες προσθήκες...

Εγώ δουλεύω ακομα.Εχω πολλές ώρες ορθοστασία,κάποια βάρη,πίεση κ άγχος στη δουλειά. Εννοείται ότι το πάω όσο μπορώ πιο χαλαρά .  Μέρα μέρα το πάω, όσο νιώθω καλά θα πηγαίνω.όπου να ναι τελειώνει κ η σεζόν κ όλα καλά. 

Κι εμένα μου είπε ο γιατρός ξεκούραση,αλλά οκ. Βέβαια προς το τέλος της βάρδιας υπάρχουν μέρες που δεν την παλεύω καθόλου,με πιάνει κ η μέση, νυστάζω (ειδικά αν έχω φάει κιόλας :lol:)...

Σήμερα έχω ρεπό κ έχω αράξει.:D

@Marianne @μάφιν @Mar-micky @Mpoumpou23 @Spring_girl και αν ξεχνάω κάποιαν συγγνώμη (μάλλον σύμπτωμα της εγκυμοσύνης, δεν μπορώ να συγκεντρωθω πολύ) καλά αποτελέσματα την Πέμπτη. Και οπότε έχουμε γενικά ραντεβού...:lol:

  • Μου αρέσει 6

jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ κορίτσια είμαι σε αναρρωτική άδεια γιατί την προηγούμενη εβδομάδα έκανα χειρουργείο στη μύτη το διάφραγμα, Τρίτη βγήκα από την κλινική και Τετάρτη πρωί έκανα το τεστ για να ξέρω αν πρέπει να παίρνω τα φάρμακα και βγήκε αχνό θετικό! Τώρα μάλλον θα πάρω άλλη μια βδομάδα την κανονική άδεια και μετά σκέφτομαι αν αντέχω να δουλέψω δύο εβδομάδες μέχρι να βγει ο μήνας. Δουλεύω σε σούπερ μάρκετ και έχει πολύ άγχος και κούραση.

  • Μου αρέσει 3

 

JhFkp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια κουράγιο με τις δουλειές και προσπαθήστε να μην κουράζεστε και να μην σηκώνετε βάρη! Εγώ είμαι τηλεργασία γιατί κάνουν ανακαίνιση τα γραφεία και πολλές φορές σκέφτομαι τι θα έκανα αν έπρεπε να πηγαίνω γραφείο αυτή την περίοδο. Μετά τον Ιανουάριο θα ξεκινήσω, αλλά θα έχει περάσει το πρώτο τρίμηνο που έχει αυτές τις δυσκολίες. Νιώθω κούραση και υπνηλία όλη μέρα. 

πρίν από 30 λεπτά , Μητσάκι91 είπε:

Εγώ κορίτσια είμαι σε αναρρωτική άδεια γιατί την προηγούμενη εβδομάδα έκανα χειρουργείο στη μύτη το διάφραγμα, Τρίτη βγήκα από την κλινική και Τετάρτη πρωί έκανα το τεστ για να ξέρω αν πρέπει να παίρνω τα φάρμακα και βγήκε αχνό θετικό! Τώρα μάλλον θα πάρω άλλη μια βδομάδα την κανονική άδεια και μετά σκέφτομαι αν αντέχω να δουλέψω δύο εβδομάδες μέχρι να βγει ο μήνας. Δουλεύω σε σούπερ μάρκετ και έχει πολύ άγχος και κούραση.

τι γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις που η δουλειά έχει σκύψιμο ή κουβάλημα? φαντάζομαι ενημερώνεις στην αρχή και σε αποκλείουν από τέτοια καθήκοντα ε? Περαστικά και για το διάφραγμα γιατί είναι επίπονο απ όσο ξέρω. 

πρίν από 54 λεπτά , agapi27 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. 

Καλώς ήρθατε κ με το καλό σε όλες τις καινούργιες προσθήκες...

Εγώ δουλεύω ακομα.Εχω πολλές ώρες ορθοστασία,κάποια βάρη,πίεση κ άγχος στη δουλειά. Εννοείται ότι το πάω όσο μπορώ πιο χαλαρά .  Μέρα μέρα το πάω, όσο νιώθω καλά θα πηγαίνω.όπου να ναι τελειώνει κ η σεζόν κ όλα καλά. 

Κι εμένα μου είπε ο γιατρός ξεκούραση,αλλά οκ. Βέβαια προς το τέλος της βάρδιας υπάρχουν μέρες που δεν την παλεύω καθόλου,με πιάνει κ η μέση, νυστάζω (ειδικά αν έχω φάει κιόλας :lol:)...

Σήμερα έχω ρεπό κ έχω αράξει.:D

@Marianne @μάφιν @Mar-micky @Mpoumpou23 @Spring_girl και αν ξεχνάω κάποιαν συγγνώμη (μάλλον σύμπτωμα της εγκυμοσύνης, δεν μπορώ να συγκεντρωθω πολύ) καλά αποτελέσματα την Πέμπτη. Και οπότε έχουμε γενικά ραντεβού...:lol:

σε ευχαριστούμε πολύ! κι εγώ είμαι αφηρημένη και λίγο αλλου γενικά χαχαχχα Καλό κουράγιο με τη δουλειά και τα βάρη και να προσέχεις...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω όσες είστε στην εβδομάδα μου (10w) , αν και θα ρωτήσω και τον γιατρό μου την Πέμπτη αλλά από απορία, έχετε και εσείς πόνο στους προσαγωγούς ; νιώθω τραβήγματα ,όχι συνέχεια, σαν να έχω κάνει γυμναστική. Αυτό που μπορώ να σκεφτώ είναι ότι ανοίγει η λεκάνη μου! 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Chrysiis21 είπε:

Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω όσες είστε στην εβδομάδα μου (10w) , αν και θα ρωτήσω και τον γιατρό μου την Πέμπτη αλλά από απορία, έχετε και εσείς πόνο στους προσαγωγούς ; νιώθω τραβήγματα ,όχι συνέχεια, σαν να έχω κάνει γυμναστική. Αυτό που μπορώ να σκεφτώ είναι ότι ανοίγει η λεκάνη μου! 

Εγω ειμαι 9 + 4 (ΠΗΤ 5/5) και έχω μυικους πόνους φουλ.. Και στη λεκάνη και τραβήγματα κτλ. Πονοκεφάλους είχα περίπου 6-8 εβδομάδες νόμιζα θα σπάσει το κεφαλι μου. Επίσης συγγνώμη βρε κορίτσια αλλά με το εντερο σας έχετε κανένα θέμα; Εγώ είμαι με δυσκοιλιότητα υποφέρω λίγο, γενικά ήξερα ότι αυτό συμβαίνει αργότερα.. :shock:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...