Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Μαΐου 2023


Mar-micky

Recommended Posts

Δυστυχως κορίτσια για εμένα τα νέα δεν είναι καλά. Το μωρό είναι 2 εβδ πίσω από το αναμενόμενο. Ο γιατρός δεν δίνει πολλές ελπίδες για να προχωρήσει . Μου είπε να σταματήσω τα utrogestan ώστε αν είναι να μ έρθει περίοδος να ερθει γρήγορα για να μην χρειαστώ αποξερση! Θα με ξαναδεί την Τριτη ως τελευται ελπίδα! Είμαι χάλια!!

  • Λυπημένη/-ος 7
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 9 λεπτά , Mar-micky είπε:

Δυστυχως κορίτσια για εμένα τα νέα δεν είναι καλά. Το μωρό είναι 2 εβδ πίσω από το αναμενόμενο. Ο γιατρός δεν δίνει πολλές ελπίδες για να προχωρήσει . Μου είπε να σταματήσω τα utrogestan ώστε αν είναι να μ έρθει περίοδος να ερθει γρήγορα για να μην χρειαστώ αποξερση! Θα με ξαναδεί την Τριτη ως τελευται ελπίδα! Είμαι χάλια!!

Αχ κορίτσι μου, δεν έχω λόγια! Αλλά ακόμα και έτσι να είναι μην το βάζεις κάτω.. θα έρθει ένα μωράκι σύντομα... Δεν έχει καθόλου αναπτυχθεί από την τελευταία φορά που είχες πάει? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Ελενη1993 είπε:

Αχ κορίτσι μου, δεν έχω λόγια! Αλλά ακόμα και έτσι να είναι μην το βάζεις κάτω.. θα έρθει ένα μωράκι σύντομα... Δεν έχει καθόλου αναπτυχθεί από την τελευταία φορά που είχες πάει? 

Αναπτύχθηκε αλλά είναι 2 εβδ μικρότερο. Μέχρι 1 μου είπε θα το δικαιολογουσε αλλά 2 είναι πολύ!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mar-micky είπε:

Δυστυχως κορίτσια για εμένα τα νέα δεν είναι καλά. Το μωρό είναι 2 εβδ πίσω από το αναμενόμενο. Ο γιατρός δεν δίνει πολλές ελπίδες για να προχωρήσει . Μου είπε να σταματήσω τα utrogestan ώστε αν είναι να μ έρθει περίοδος να ερθει γρήγορα για να μην χρειαστώ αποξερση! Θα με ξαναδεί την Τριτη ως τελευται ελπίδα! Είμαι χάλια!!

Καταρχήν να σας πω ότι απλά διαβάζω την ομάδα σας καθώς αναπολώ την δικιά μου περίοδο εγκυμοσύνης.Υπηρξα μανούλα Μαΐου 2015 και μετά μανούλα Μαΐου 2017.

Σε παρακαλώ πριν κάνεις οτιδήποτε,τρέχα  σήμερα κιολας να πάρεις μια 2η γνώμη.Μην στεναχωριέσαι άδικα και το μεταδίδεις και στο εμβρυακι σου....Σήκω,σκούπισε δάκρυα και πες στον εαυτό σου ότι όλα είναι καλά και ψάξε για 2ο γιατρό!

Εφόσον έχει αναπτυχθεί το μωράκι,γιατί να κόψεις την προγεστερονη δεν καταλαβαίνω...Δεν έχεις ακούσει για καθυστερημένη σύλληψη???Σε παρακαλώ,βρες άλλον γιατρό και τρέχα για 2η και 3η γνώμη μην σου πω...Μην στεναχωριέσαι,μην προδικαζεις μια κατάσταση..

Θα περιμένω να μας γράψεις τα νέα σου...Σε φιλώ.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Mar-micky είπε:

Δυστυχως κορίτσια για εμένα τα νέα δεν είναι καλά. Το μωρό είναι 2 εβδ πίσω από το αναμενόμενο. Ο γιατρός δεν δίνει πολλές ελπίδες για να προχωρήσει . Μου είπε να σταματήσω τα utrogestan ώστε αν είναι να μ έρθει περίοδος να ερθει γρήγορα για να μην χρειαστώ αποξερση! Θα με ξαναδεί την Τριτη ως τελευται ελπίδα! Είμαι χάλια!!

Πολύ δύσκολο... Κουραγιο! τι σκέφτεσαι να κανεις; Έχεις την Τρίτη βέβαια να δεις μήπως αλλάξει κάτι. Θες να πάρεις 2η γνώμη κ να το παλέψεις λίγο ή θες να είσαι πιο προσγειωμένη και να πας παρακάτω; 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Mar-micky είπε:

Δυστυχως κορίτσια για εμένα τα νέα δεν είναι καλά. Το μωρό είναι 2 εβδ πίσω από το αναμενόμενο. Ο γιατρός δεν δίνει πολλές ελπίδες για να προχωρήσει . Μου είπε να σταματήσω τα utrogestan ώστε αν είναι να μ έρθει περίοδος να ερθει γρήγορα για να μην χρειαστώ αποξερση! Θα με ξαναδεί την Τριτη ως τελευται ελπίδα! Είμαι χάλια!!

Κορίτσι μου πόσο εβδομάδων είσαι και πόσο ο υπέρηχος?

Επίσης καρδιά άκουσες?

Link to comment
Share on other sites

@Katerinaaa με βαση την περιοδο 7κ 5 με βαση το γιατρο 5κ5.οχι δεν ακουσαμε! Ηταν πολυ μικρο!

@popaki87 κ εγω Μανουλα Μαΐου του 20 ειμαι! Πραγματικα κοντεύω να τρελαθώ! Θελω να παρω δευτερη γνωμη αλλα αν μου δωσει ελπιδες κ πιο μετα στην εγκυμοσύνη φανει καποιο προβλημα τι θα κανω? Η αληθεια ειναι οτι τον εμπιστεύομαι τον γυναικολογο μου απ την αλλη θα θελα να ξερω αν εχουν κ αλλοι γιατροι την ιδια γνωμη!

@μάφιν πραγματικα δεν εχω ιδεα τι θελω!

Αυτό που μου κάνει εντύπωση απλά κ αφήνω και τις τελευταίες ελπίδες είναι ότι και στον προηγούμενο υπέροχο πριν 15 μέρες που ήμουν 5κ5 με βαση την τελευταία περίοδο είδαμε μόνο χοριακο χώρο χώρος τπτ. Κ τώρα υπήρχε το εμβρυακι μου όπως θα έπρεπε σχεδόν 2 εβδ μετά. Αλλά τόσο μεγάλη απόκλιση απ την περιοδο μπορεί να διακιολογηθει?!

Αχ συγγνώμη που σας στεναχωρω!!! Ελπίζω οι υπόλοιπες σήμερα να μας φέρουν μόνο Χαρούμενα Νέα!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Mar-micky είπε:

Δυστυχως κορίτσια για εμένα τα νέα δεν είναι καλά. Το μωρό είναι 2 εβδ πίσω από το αναμενόμενο. Ο γιατρός δεν δίνει πολλές ελπίδες για να προχωρήσει . Μου είπε να σταματήσω τα utrogestan ώστε αν είναι να μ έρθει περίοδος να ερθει γρήγορα για να μην χρειαστώ αποξερση! Θα με ξαναδεί την Τριτη ως τελευται ελπίδα! Είμαι χάλια!!

Κοριτσι μου εύχομαι να γίνει το καλύτερο για σένα και για την εγκυμοσύνη σου!! Μια δεύτερη γνώμη δε βλάπτει να παρεις άμεσα πχ σήμερα η αύριο για να ξερεις πως να προχωρήσεις και με την αγωγή..  Σου στέλνω μια αγκαλιά και τη θετική μου σκέψη! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Mar-micky είπε:

@Katerinaaa με βαση την περιοδο 7κ 5 με βαση το γιατρο 5κ5.οχι δεν ακουσαμε! Ηταν πολυ μικρο!

@popaki87 κ εγω Μανουλα Μαΐου του 20 ειμαι! Πραγματικα κοντεύω να τρελαθώ! Θελω να παρω δευτερη γνωμη αλλα αν μου δωσει ελπιδες κ πιο μετα στην εγκυμοσύνη φανει καποιο προβλημα τι θα κανω? Η αληθεια ειναι οτι τον εμπιστεύομαι τον γυναικολογο μου απ την αλλη θα θελα να ξερω αν εχουν κ αλλοι γιατροι την ιδια γνωμη!

@μάφιν πραγματικα δεν εχω ιδεα τι θελω!

Αυτό που μου κάνει εντύπωση απλά κ αφήνω και τις τελευταίες ελπίδες είναι ότι και στον προηγούμενο υπέροχο πριν 15 μέρες που ήμουν 5κ5 με βαση την τελευταία περίοδο είδαμε μόνο χοριακο χώρο χώρος τπτ. Κ τώρα υπήρχε το εμβρυακι μου όπως θα έπρεπε σχεδόν 2 εβδ μετά. Αλλά τόσο μεγάλη απόκλιση απ την περιοδο μπορεί να διακιολογηθει?!

Αχ συγγνώμη που σας στεναχωρω!!! Ελπίζω οι υπόλοιπες σήμερα να μας φέρουν μόνο Χαρούμενα Νέα!!

Καθολου μην σκέφτεσαι ότι μας στενοχωρεις! Εδώ είμαστε για να υποστηρίζουμε η μια την άλλη και στα καλα και στα άσχημα.

Τα υπόλοιπα κορίτσια τι κάνουνε;; @Marianne @Mpoumpou23 @Spring_girl  έχετε κανένα νέο; Εμείς όλα καλά θα παω πάλι σε 10 μέρες! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Mar-micky είπε:

@Katerinaaa με βαση την περιοδο 7κ 5 με βαση το γιατρο 5κ5.οχι δεν ακουσαμε! Ηταν πολυ μικρο!

@popaki87 κ εγω Μανουλα Μαΐου του 20 ειμαι! Πραγματικα κοντεύω να τρελαθώ! Θελω να παρω δευτερη γνωμη αλλα αν μου δωσει ελπιδες κ πιο μετα στην εγκυμοσύνη φανει καποιο προβλημα τι θα κανω? Η αληθεια ειναι οτι τον εμπιστεύομαι τον γυναικολογο μου απ την αλλη θα θελα να ξερω αν εχουν κ αλλοι γιατροι την ιδια γνωμη!

@μάφιν πραγματικα δεν εχω ιδεα τι θελω!

Αυτό που μου κάνει εντύπωση απλά κ αφήνω και τις τελευταίες ελπίδες είναι ότι και στον προηγούμενο υπέροχο πριν 15 μέρες που ήμουν 5κ5 με βαση την τελευταία περίοδο είδαμε μόνο χοριακο χώρο χώρος τπτ. Κ τώρα υπήρχε το εμβρυακι μου όπως θα έπρεπε σχεδόν 2 εβδ μετά. Αλλά τόσο μεγάλη απόκλιση απ την περιοδο μπορεί να διακιολογηθει?!

Αχ συγγνώμη που σας στεναχωρω!!! Ελπίζω οι υπόλοιπες σήμερα να μας φέρουν μόνο Χαρούμενα Νέα!!

Κορίτσι μου 5+5 αν σε δείχνει ο υπέρηχος λογικό να μην άκουσες καρδούλα! Είδες όμως το εμβρυακι που την προηγούμενη φορά δεν είχες δει! 

Επίσης έχεις σταθερό κύκλο η είναι άστατος? Γιατί σε άστατο κύκλο έχω ακούσει πάρα πολλές φορές και 10 μέρες  μικρότερο έμβρυο και 2 βδομάδες ακόμα και παρά πάνω!

Μην το βάζεις κάτω και μην στεναχωριέσαι! Την Τρίτη θα δεις ακριβώς τι συμβαίνει... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 13 λεπτά , Ελενη1993 είπε:

Κορίτσι μου 5+5 αν σε δείχνει ο υπέρηχος λογικό να μην άκουσες καρδούλα! Είδες όμως το εμβρυακι που την προηγούμενη φορά δεν είχες δει! 

Επίσης έχεις σταθερό κύκλο η είναι άστατος? Γιατί σε άστατο κύκλο έχω ακούσει πάρα πολλές φορές και 10 μέρες  μικρότερο έμβρυο και 2 βδομάδες ακόμα και παρά πάνω!

Μην το βάζεις κάτω και μην στεναχωριέσαι! Την Τρίτη θα δεις ακριβώς τι συμβαίνει... 

Ο κύκλος μου είναι 32 με 34 ημερών! Τους τελευταίους μήνες είχα άστατη ωορηξια.μπορει ένα μήνα να έκανα 2 φορές κ τον επόμενο καθόλου. Το παρακολουθουσαμε με τον γυναικολογο το τελευταίο 3μηνο! Τον Αύγουστο πριν την περιοδο είχα πάρει για μια εβδομάδα duphaston για να μπορέσει να σταθεροποιηθει η ωορηξια μ είχε πει ο γιατρός. Με ξαναείδε την 12η μέρα του κύκλου κ μου είχε πει ότι φαίνεται να έχει τελειώσει κιόλας η ωορηξια. Ωστόσο εγώ είχα επαφές με τον συζυγο την 13η 15η 17η 18η οπότε η σύλληψη εγινε αργότερα! Δεν μπορώ να καταλάβω. Μήπως δεν έλαβε υπόψιν του αυτό? Η αληθεια ειναι οτι ήμουν τόσο στεναχωρημενη εκείνη τη στιγμή που δεν σκέφτηκα να του το πω! Είχα και τον μικρο μου μαζί μου που περίμενε να ακούσει τη μπεμπούλα κ με πήρε τελειως από κατω! 

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε κορίτσι μου τι να υποθέσω δε ξέρω. Αν είναι να μη κρατηθεί το εμβρυακι, παρόλη τη στεναχώρια σου να πεις ευχαριστώ που προνόησε η φύση και δεν έχασες μωράκι σε πιο προχωρημένη κύηση ή που ακόμα χειρότερα δεν το γεννησες άρρωστο....όλα για κάποιο λόγο γίνονται ....όσο για την τρίτη το βλέπω λίγο νωρίς μιας και θα είσαι υπερηχογραφικά 6+3 ,δλδ οριακά για καρδούλα.... καλύτερα να είχες ραντεβού προς Παρασκευή

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Mar-micky είπε:

Δυστυχως κορίτσια για εμένα τα νέα δεν είναι καλά. Το μωρό είναι 2 εβδ πίσω από το αναμενόμενο. Ο γιατρός δεν δίνει πολλές ελπίδες για να προχωρήσει . Μου είπε να σταματήσω τα utrogestan ώστε αν είναι να μ έρθει περίοδος να ερθει γρήγορα για να μην χρειαστώ αποξερση! Θα με ξαναδεί την Τριτη ως τελευται ελπίδα! Είμαι χάλια!!

Υπομονή κορίτσι μου ...

Ούτε εγώ έχω καλά νέα.. @μάφιν

Οπως σας είπα θα πήγαινα σε άλλο γυναικολόγο σήμερα γιατί δεν άντεχα να περιμένω. Είδα σάκο, λεκιθικο αλλά έμβρυο πουθενά. Μου είπε θα περιμένουμε μια εβδομάδα ακόμα και αν πάλι τίποτα να πάω για αποξεση. Μου έκανε την καρδιά κομμάτια. 

έχω ραντεβού και με τον γυναικολόγο μου το σκ... Ελπίζω σε ένα θαύμα. 

  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Marianne είπε:

Υπομονή κορίτσι μου ...

Ούτε εγώ έχω καλά νέα.. @μάφιν

Οπως σας είπα θα πήγαινα σε άλλο γυναικολόγο σήμερα γιατί δεν άντεχα να περιμένω. Είδα σάκο, λεκιθικο αλλά έμβρυο πουθενά. Μου είπε θα περιμένουμε μια εβδομάδα ακόμα και αν πάλι τίποτα να πάω για αποξεση. Μου έκανε την καρδιά κομμάτια. 

έχω ραντεβού και με τον γυναικολόγο μου το σκ... Ελπίζω σε ένα θαύμα. 

Κορίτσι μου λυπάμαι πάρα πολύ πραγματικά:sad: η αλήθεια είναι ότι οι χοριακες σου δεν ανέβαιναν τόσο φυσιολογικά ,αλλά επειδή την έχω πατησει με δαυτες ήλπιζα σε έναν καλό υπέρηχο ... υπομονή έχω βρεθεί στη θέση σας και ξερω

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Marianne είπε:

Υπομονή κορίτσι μου ...

Ούτε εγώ έχω καλά νέα.. @μάφιν

Οπως σας είπα θα πήγαινα σε άλλο γυναικολόγο σήμερα γιατί δεν άντεχα να περιμένω. Είδα σάκο, λεκιθικο αλλά έμβρυο πουθενά. Μου είπε θα περιμένουμε μια εβδομάδα ακόμα και αν πάλι τίποτα να πάω για αποξεση. Μου έκανε την καρδιά κομμάτια. 

έχω ραντεβού και με τον γυναικολόγο μου το σκ... Ελπίζω σε ένα θαύμα. 

Αχ κοριτσι μου πως σε καταλαβαίνω! Ας μας έρθει ότι είναι καλύτερο! Δεν ξέρω πραγματικά τι άλλο να πω! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...