Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μαΐου 2023


Mar-micky

Recommended Posts

5 ώρες πρίν, Chrysiis21 είπε:

Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω όσες είστε στην εβδομάδα μου (10w) , αν και θα ρωτήσω και τον γιατρό μου την Πέμπτη αλλά από απορία, έχετε και εσείς πόνο στους προσαγωγούς ; νιώθω τραβήγματα ,όχι συνέχεια, σαν να έχω κάνει γυμναστική. Αυτό που μπορώ να σκεφτώ είναι ότι ανοίγει η λεκάνη μου! 

Κορίτσι μου εγώ είμαι 10 ακριβώς, την Κυριακή είχα τραβήγματα κάπως όπως το περιγράφεις, φυσιολογικό μου φαίνεται.

πρίν από 18 λεπτά , Spring_girl είπε:

Εγω ειμαι 9 + 4 (ΠΗΤ 5/5) και έχω μυικους πόνους φουλ.. Και στη λεκάνη και τραβήγματα κτλ. Πονοκεφάλους είχα περίπου 6-8 εβδομάδες νόμιζα θα σπάσει το κεφαλι μου. Επίσης συγγνώμη βρε κορίτσια αλλά με το εντερο σας έχετε κανένα θέμα; Εγώ είμαι με δυσκοιλιότητα υποφέρω λίγο, γενικά ήξερα ότι αυτό συμβαίνει αργότερα.. :shock:

Ακριβώς τα ίδια με την διαφορά ότι έχω πονοκεφάλους από την προηγούμενη εβδομάδα, σε σημείο να νιώθω ότι θα σπάσει το κεφάλι μου.10 εβδομάδων ειμαι.

7 ώρες πρίν, agapi27 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. 

Καλώς ήρθατε κ με το καλό σε όλες τις καινούργιες προσθήκες...

Εγώ δουλεύω ακομα.Εχω πολλές ώρες ορθοστασία,κάποια βάρη,πίεση κ άγχος στη δουλειά. Εννοείται ότι το πάω όσο μπορώ πιο χαλαρά .  Μέρα μέρα το πάω, όσο νιώθω καλά θα πηγαίνω.όπου να ναι τελειώνει κ η σεζόν κ όλα καλά. 

Κι εμένα μου είπε ο γιατρός ξεκούραση,αλλά οκ. Βέβαια προς το τέλος της βάρδιας υπάρχουν μέρες που δεν την παλεύω καθόλου,με πιάνει κ η μέση, νυστάζω (ειδικά αν έχω φάει κιόλας :lol:)...

Σήμερα έχω ρεπό κ έχω αράξει.:D

@Marianne @μάφιν @Mar-micky @Mpoumpou23 @Spring_girl και αν ξεχνάω κάποιαν συγγνώμη (μάλλον σύμπτωμα της εγκυμοσύνης, δεν μπορώ να συγκεντρωθω πολύ) καλά αποτελέσματα την Πέμπτη. Και οπότε έχουμε γενικά ραντεβού...:lol:

Όσο μπορείς να ξεκουράζεσαι κορίτσι μου!!!

  • Ευχαριστώ 1

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 16 λεπτά , Spring_girl είπε:

Εγω ειμαι 9 + 4 (ΠΗΤ 5/5) και έχω μυικους πόνους φουλ.. Και στη λεκάνη και τραβήγματα κτλ. Πονοκεφάλους είχα περίπου 6-8 εβδομάδες νόμιζα θα σπάσει το κεφαλι μου. Επίσης συγγνώμη βρε κορίτσια αλλά με το εντερο σας έχετε κανένα θέμα; Εγώ είμαι με δυσκοιλιότητα υποφέρω λίγο, γενικά ήξερα ότι αυτό συμβαίνει αργότερα.. :shock:

Σχετικά με τη δυσκοιλιότητα…:roll: εγω έχω ούτως η άλλως θέμα και τώρα ακόμα περισσότερο… αν φάω μακαρόνια ας πούμε δεν πρόκειται να πάω ποτέ. Ρώτησα τον γιατρο μου να μου δώσει κάτι που δεν επηρεάζει την εγκυμοσύνη και μου έγραψε 3 διαφορετικές επιλογές όποτε ρωτά τον κ εσυ μήπως σου δώσει κάτι. Προς το παρόν έχω βρει ένα κόλπο που λειτουργεί: με το που ξυπνήσω θα φάω ένα ακτινίδιο και μετά αρκετό νερο κ ένα καφεδάκι. Μόνο έτσι τα καταφέρνω. Πιο μετά τρώω πρωινό.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, μάφιν είπε:

Κορίτσια κουράγιο με τις δουλειές και προσπαθήστε να μην κουράζεστε και να μην σηκώνετε βάρη! Εγώ είμαι τηλεργασία γιατί κάνουν ανακαίνιση τα γραφεία και πολλές φορές σκέφτομαι τι θα έκανα αν έπρεπε να πηγαίνω γραφείο αυτή την περίοδο. Μετά τον Ιανουάριο θα ξεκινήσω, αλλά θα έχει περάσει το πρώτο τρίμηνο που έχει αυτές τις δυσκολίες. Νιώθω κούραση και υπνηλία όλη μέρα. 

τι γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις που η δουλειά έχει σκύψιμο ή κουβάλημα? φαντάζομαι ενημερώνεις στην αρχή και σε αποκλείουν από τέτοια καθήκοντα ε? Περαστικά και για το διάφραγμα γιατί είναι επίπονο απ όσο ξέρω. 

σε ευχαριστούμε πολύ! κι εγώ είμαι αφηρημένη και λίγο αλλου γενικά χαχαχχα Καλό κουράγιο με τη δουλειά και τα βάρη και να προσέχεις...

Κι εγώ με τηλεργασία είμαι κ νιώθω στα μισά της βάρδιας ότι θα με πάρει ο ύπνος!!

5 ώρες πρίν, Katerinaaa είπε:

Αυτή η τηλεργασια έχει σώσει πολύ κόσμο! 

Εγώ ευτυχώς τελειωνω τώρα σε δύο μερουλες, δουλεύω σεζόν....μόνο δουλειές στο σπίτι από δω και στο εξής :)

Καλή ξεκούραση κορίτσι μου!!!

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , μάφιν είπε:

Σχετικά με τη δυσκοιλιότητα…:roll: εγω έχω ούτως η άλλως θέμα και τώρα ακόμα περισσότερο… αν φάω μακαρόνια ας πούμε δεν πρόκειται να πάω ποτέ. Ρώτησα τον γιατρο μου να μου δώσει κάτι που δεν επηρεάζει την εγκυμοσύνη και μου έγραψε 3 διαφορετικές επιλογές όποτε ρωτά τον κ εσυ μήπως σου δώσει κάτι. Προς το παρόν έχω βρει ένα κόλπο που λειτουργεί: με το που ξυπνήσω θα φάω ένα ακτινίδιο και μετά αρκετό νερο κ ένα καφεδάκι. Μόνο έτσι τα καταφέρνω. Πιο μετά τρώω πρωινό.

Ααα θα το δοκιμάσω κι εγώ! Ευχαριστώ! Η αλήθεια είναι ότι σχεδόν έχω κόψει και τους καφέδες ίσως γι αυτο και η απότομη αλλαγή. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Marianne είπε:

Καλημέρα!!! Επέστρεψα εγώ με τις χοριακες μου.

Από 14761 που ήταν την Δευτέρα, σήμερα είναι 18521

Αύριο υπέρηχο και να δούμε τι θα δούμε! 

Εσείς όλα καλά;; 

Καλημερα!! Πάντως προχωράει… τι ώρα θα πας αυριο;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Marianne είπε:

Κατά τις 11 το πρωί κορίτσι μου! 

Έχεις και εσύ αύριο σωστά;; 

 ωραία είναι και πρωί να μην περιμένεις πολύ:) εγώ εχω στις 3,30. Καλή μας επιτυχία!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Marianne πολύ ωραία νέα!!! Υπομονή μια μέρα μας έμεινε. Εγώ ενώ περνω utrogestan 3 την ημερα σημερα εχω παλι καφε υγρα! Δεν ξέρω τι να υποθέσω! Περιμένω πως κ πως να πάω αύριο στο γιατρό μου να με ηρεμήσει!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mar-micky είπε:

@Marianne πολύ ωραία νέα!!! Υπομονή μια μέρα μας έμεινε. Εγώ ενώ περνω utrogestan 3 την ημερα σημερα εχω παλι καφε υγρα! Δεν ξέρω τι να υποθέσω! Περιμένω πως κ πως να πάω αύριο στο γιατρό μου να με ηρεμήσει!

Αύριο θα σου φύγουν όλοι οι φόβοι!! Θα δεις το σπορακι σου !! 

Υπομονή λέμε, αλλά πώς;;

Εγώ ευτυχώς δεν ξανά εμφάνισα καφέ..

Εύχομαι το καλύτερο για όλες μας !!!:wub:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εύχομαι τέλεια αποτελέσματα για αύριο!!! Περιμένουμε νέα σας! Είχα και εγώ καφέ εκκρίσεις στην πρώτη μου εγκυμοσύνη και όλα πήγαν τέλεια με το κοριτσάκι μου! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μόλις γύρισα από τον γιατρό!!!Πρώτα ο Θεός έχω αυχενική στις 17/10!

2 ώρες πρίν, Marianne είπε:

Αύριο θα σου φύγουν όλοι οι φόβοι!! Θα δεις το σπορακι σου !! 

Υπομονή λέμε, αλλά πώς;;

Εγώ ευτυχώς δεν ξανά εμφάνισα καφέ..

Εύχομαι το καλύτερο για όλες μας !!!:wub:

Έχω συνέχεια καφέ κορίτσι μου με ουτροτζεσταν κ ξάπλα την βγάζω.

3 ώρες πρίν, Mar-micky είπε:

@Marianne πολύ ωραία νέα!!! Υπομονή μια μέρα μας έμεινε. Εγώ ενώ περνω utrogestan 3 την ημερα σημερα εχω παλι καφε υγρα! Δεν ξέρω τι να υποθέσω! Περιμένω πως κ πως να πάω αύριο στο γιατρό μου να με ηρεμήσει!

Κι εγώ με καφέ είμαι εδώ κ 4 εβδομάδες! Υπομονή κοπέλα μου!

  • Μου αρέσει 4

 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Μητσάκι91 είπε:

Κορίτσια καλή επιτυχία για αύριο! Θα περιμένουμε τα νέα σας!!!! Εγώ έχω ακόμα..... Ατελείωτες μου φαίνονται οι μέρες!!! 

Και γω έχω ακόμα μέλλον! :-DΚαλή επιτυχία σε όλες που έχουν ραντεβού αύριο!! Περιμένουμε με αγωνία τα νέα σας! :wub:

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...