Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

      ειχα όλο το πρώτο 3μηνο ροζουλια , καφετιά κλπ ! έπαιρνα περισσότερη προγεστερονη σταματούσε, μετά πάλι τα ίδια! δεν μάθαμε ποτέ τι ήταν! μην ανησυχείς ολα καλα! πήγαινα κανονικά στη δουλειά μ απλώς ήμουν προσεκτική στο περπάτημα κλπ! δουλειά γραφείου κ γω! 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Μαΐου 2023


Mar-micky

Recommended Posts

πρίν από 14 λεπτά , Marianne είπε:

Μα με έχει σκάσει ο άτιμος! 

Εσύ πώς είσαι;; :wub:

Μια χαρα είμαι:wub: περιμένω κι εγω να πάω την Πέμπτη για υπέρηχο να δω αν θα ακούσουμε καρδούλα! Θα είμαι 6 +5…

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 43 λεπτά , μάφιν είπε:

Μια χαρα είμαι:wub: περιμένω κι εγω να πάω την Πέμπτη για υπέρηχο να δω αν θα ακούσουμε καρδούλα! Θα είμαι 6 +5…

Τέλεια!!! Με το καλό σου εύχομαι!!:wub:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Με το καλό σε όλες τις μέλλουσες μανουλες! Ήρθα και εγώ στην παρέα σας αν και έχω Πητ 11/6/2023 βάσει των εφαρμογών! Είναι η τρίτη μου εγκυμοσύνη και ίσως γεννήσω πρώτα ο Θεός τέλη Μαίου! Έχω δύο αγοράκια 3,5 και 6 χρονών! Την προηγούμενη Τετάρτη έκανα το τεστ και βγήκε αχνό θετικό την 24η μέρα του κύκλου, σήμερα είμαι 4κ1... Ήδη την κοιλιά την νιώθω πρησμένη και έχω ήπια τραβηγματακια στην κοιλιά και πόνους στη μέση, κόπωση και λαχάνιασμα όπως σε κάθε μου εγκυμοσύνη. Την άλλη Πέμπτη λογικά θα πάω για τον πρώτο υπέρηχο να δούμε σάκο και εμβρυϊκά στοιχεία! Πώς θα περάσουν οι μέρες μέχρι τότε πφφφφ....

  • Μου αρέσει 5

 

JhFkp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Μητσάκι91 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Με το καλό σε όλες τις μέλλουσες μανουλες! Ήρθα και εγώ στην παρέα σας αν και έχω Πητ 11/6/2023 βάσει των εφαρμογών! Είναι η τρίτη μου εγκυμοσύνη και ίσως γεννήσω πρώτα ο Θεός τέλη Μαίου! Έχω δύο αγοράκια 3,5 και 6 χρονών! Την προηγούμενη Τετάρτη έκανα το τεστ και βγήκε αχνό θετικό την 24η μέρα του κύκλου, σήμερα είμαι 4κ1... Ήδη την κοιλιά την νιώθω πρησμένη και έχω ήπια τραβηγματακια στην κοιλιά και πόνους στη μέση, κόπωση και λαχάνιασμα όπως σε κάθε μου εγκυμοσύνη. Την άλλη Πέμπτη λογικά θα πάω για τον πρώτο υπέρηχο να δούμε σάκο και εμβρυϊκά στοιχεία! Πώς θα περάσουν οι μέρες μέχρι τότε πφφφφ....

Καλώς όρισες! Με το καλο!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Marianne είπε:

Τέλεια!!! Με το καλό σου εύχομαι!!:wub:

Να είσαι καλα!! Σε Ευχαριατω πολύ! Κι εσυ μωρέ τι ζόρια τραβάς. Ελα η Πέμπτη θα είναι καλή μέρα… το νιώθω!! Χαχχαχ

1 hour ago, Μητσάκι91 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Με το καλό σε όλες τις μέλλουσες μανουλες! Ήρθα και εγώ στην παρέα σας αν και έχω Πητ 11/6/2023 βάσει των εφαρμογών! Είναι η τρίτη μου εγκυμοσύνη και ίσως γεννήσω πρώτα ο Θεός τέλη Μαίου! Έχω δύο αγοράκια 3,5 και 6 χρονών! Την προηγούμενη Τετάρτη έκανα το τεστ και βγήκε αχνό θετικό την 24η μέρα του κύκλου, σήμερα είμαι 4κ1... Ήδη την κοιλιά την νιώθω πρησμένη και έχω ήπια τραβηγματακια στην κοιλιά και πόνους στη μέση, κόπωση και λαχάνιασμα όπως σε κάθε μου εγκυμοσύνη. Την άλλη Πέμπτη λογικά θα πάω για τον πρώτο υπέρηχο να δούμε σάκο και εμβρυϊκά στοιχεία! Πώς θα περάσουν οι μέρες μέχρι τότε πφφφφ....

Καλως όρισες!! εσυ που έχεις εμπειρία θα μας λες κ εμας τίποτα που είναι η πρώτη εγκυμοσύνη και είμαστε πρωτάρες :) καλα αποτελέσματα την Πέμπτη!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 11 λεπτά , μάφιν είπε:

Να είσαι καλα!! Σε Ευχαριατω πολύ! Κι εσυ μωρέ τι ζόρια τραβάς. Ελα η Πέμπτη θα είναι καλή μέρα… το νιώθω!! Χαχχαχ

Καλως όρισες!! εσυ που έχεις εμπειρία θα μας λες κ εμας τίποτα που είναι η πρώτη εγκυμοσύνη και είμαστε πρωτάρες :) καλα αποτελέσματα την Πέμπτη!!!

Εννοείται όπου μπορώ να σας βοηθήσω, πολύ ευχαρίστως!!! Αν και εγώ είχα πολύ εύκολες εγκυμοσύνες και ελπίζω και αυτή να κυλήσει το ίδιο ομαλά!!!! Να σας πω την αλήθεια αυτή τη φορά πιο αγχωμενη νιώθω!

  • Μου αρέσει 1

 

JhFkp2.png
Link to comment
Share on other sites

@Marianne @μάφιν σας ευχαριστώ πολύ!Μίλησα μίλησαν γιατρο μου. Είπε να ξεκινήσω utrogestan πρωί μεσημέρι βράδυ και θα με δει την Πέμπτη στο ραντεβού. Να ξεκουράζομαι όσο μπορώ ! Ελπίζω να ναι όλα καλά . Θα τρελαθώ μέχρι την Πέμπτη 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Mar-micky είπε:

@Marianne @μάφιν σας ευχαριστώ πολύ!Μίλησα μίλησαν γιατρο μου. Είπε να ξεκινήσω utrogestan πρωί μεσημέρι βράδυ και θα με δει την Πέμπτη στο ραντεβού. Να ξεκουράζομαι όσο μπορώ ! Ελπίζω να ναι όλα καλά . Θα τρελαθώ μέχρι την Πέμπτη 

Ξεκουράσου και θα πάνε όλα καλά !!!

Η πέμπτη είναι μεγάλη μέρα για όλες μας! Υπομονή κορίτσια μου... @μάφιν

Καλώς ήρθες @Μητσάκι91, με το καλό!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Marianne είπε:

Ξεκουράσου και θα πάνε όλα καλά !!!

Η πέμπτη είναι μεγάλη μέρα για όλες μας! Υπομονή κορίτσια μου... @μάφιν

Καλώς ήρθες @Μητσάκι91, με το καλό!!! 

@Marianne πολύ καλά κάνεις που θα παρεις και δεύτερη γνώμη.. Ο δικος μου 6 εβδομάδων όταν πήγα για τον πρώτο υπέρηχο μου είχε πει πριν ξεκινήσουμε ότι μάλλον δε θα ακούσουμε καρδιά και να μη στεναχωρηθώ και ξαναπήγα στα μισά της 7ης πάλι.. Μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε..

Κορίτσια κι εγώ Πέμπτη έχω ραντεβού χαχαχα. Ας ενώσουμε τις θετικές μας ενέργειες! :wub:

πρίν από 55 λεπτά , Mar-micky είπε:

@Marianne @μάφιν σας ευχαριστώ πολύ!Μίλησα μίλησαν γιατρο μου. Είπε να ξεκινήσω utrogestan πρωί μεσημέρι βράδυ και θα με δει την Πέμπτη στο ραντεβού. Να ξεκουράζομαι όσο μπορώ ! Ελπίζω να ναι όλα καλά . Θα τρελαθώ μέχρι την Πέμπτη 

Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια!! Είναι αρκετά κοινό σύμπτωμα πάντως απ ότι έχω ακούσει.. Περιμένουμε νέα!! 

 

4 ώρες πρίν, Μητσάκι91 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Με το καλό σε όλες τις μέλλουσες μανουλες! Ήρθα και εγώ στην παρέα σας αν και έχω Πητ 11/6/2023 βάσει των εφαρμογών! Είναι η τρίτη μου εγκυμοσύνη και ίσως γεννήσω πρώτα ο Θεός τέλη Μαίου! Έχω δύο αγοράκια 3,5 και 6 χρονών! Την προηγούμενη Τετάρτη έκανα το τεστ και βγήκε αχνό θετικό την 24η μέρα του κύκλου, σήμερα είμαι 4κ1... Ήδη την κοιλιά την νιώθω πρησμένη και έχω ήπια τραβηγματακια στην κοιλιά και πόνους στη μέση, κόπωση και λαχάνιασμα όπως σε κάθε μου εγκυμοσύνη. Την άλλη Πέμπτη λογικά θα πάω για τον πρώτο υπέρηχο να δούμε σάκο και εμβρυϊκά στοιχεία! Πώς θα περάσουν οι μέρες μέχρι τότε πφφφφ....

Με το καλό! Καλωσήρθες στην παρέα!! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι από εμένα κορίτσια. Εγώ σήμερα είμαι 9+6  με Πητ 5/5/23στο πρώτο μου μωράκι και πετάω από την χαρά μου!!Εύχομαι σε όλες καλή και τελειωμηνη εγκυμοσύνη ❤️❤️❤️

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 18 λεπτά , Marianne είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Εμφάνισα και εγώ καφέ βλέννη... Περιμένω να μιλήσω με τον γιατρό, μια φορά είδα, δεν έχω ξανά δει κάτι... 

 @Chrysiis21 με το καλο!!:wub:

Καλημερα σε όλες τις μανούλες! Κοριτσια κουραγιο για την Πέμπτη, 2 μέρες μεινανε! Πάμε με θετικη σκεψη:wub:  @Marianne  πες μας κ εμας τι θα σου πει ο γιατρος σου. @Mar-micky παίρνω utrogestan από όταν έκανα προετοιμασία για εμβρυομεταφορα, είναι σε έλλειψη να ξερεις, βρήκες;; @Chrysiis21 καλως όρισες!! με το καλό να πάνε όλα!!

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα! Να σας πω για να σας καθησυχάσω ότι στην πρώτη μου εγκυμοσύνη λόγω ορθοστασίας στη δουλειά είχα έντονο κόκκινο αίμα όπως της περιόδου, άγχος κλάμα εγώ, δεν είχαμε δει ακόμα σάκο και επειδή ήταν ακόμα νωρίς ο γιατρός με έστειλε για να κάνω χοριακη και να δω αν θα διπλασιαστεί, ευτυχώς τη μέρα που πήρα τα αποτελέσματα της δεύτερης χοριακης φάνηκε και σάκος αλλά και η καρδούλα που με το ζόρι ακούστηκε. Utrogestan και όλα θα πάνε καλά!!!! Το καφέ αίμα σημαίνει πάντως ότι είναι παλιό οπότε δεν είναι τόσο ανησυχητικό. Εγώ κορίτσια όταν ξυπνάω το πρωί έχω λίγο πόνους περιόδου, αφού φοβάμαι ότι θα μου έρθει περίοδος γιατί δεν έχω σιγουρέψει ακόμα την εγκυμοσύνη με χοριακη, ευτυχώς μετά περνάνε. 

  • Μου αρέσει 1

 

JhFkp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και από εμένα!!!Εγώ έχω Πητ 02/05/23 και σήμερα έκλεισα και την 10η εβδομάδα! Είναι η τρίτη μου κύηση, η πρώτη δυστυχώς κατέληξε σε ενδομήτριο θάνατο στις 31 εβδομάδες, η δεύτερη μου χάρισε ένα αγοράκι που είναι 3 ετών κ γέννησα εκτάκτως στις 34 κ 4 εβδομάδες και τώρα είμαι ξανά έγκυος και ελπίζω να πάνε όλα καλά!!!Για όσες με διαβάσουν δεν θέλω να αγχωθούν σε καμία περίπτωση, καθώς αποτι φάνηκε ανήκω στις σπάνιες περιπτώσεις! Εύχομαι να πάνε όλα καλά σε όλες σας!!!!

  • Μου αρέσει 5

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , μάφιν είπε:

Καλημερα σε όλες τις μανούλες! Κοριτσια κουραγιο για την Πέμπτη, 2 μέρες μεινανε! Πάμε με θετικη σκεψη:wub:  @Marianne  πες μας κ εμας τι θα σου πει ο γιατρος σου. @Mar-micky παίρνω utrogestan από όταν έκανα προετοιμασία για εμβρυομεταφορα, είναι σε έλλειψη να ξερεις, βρήκες;; @Chrysiis21 καλως όρισες!! με το καλό να πάνε όλα!!

 

Μου είπε ότι συμβαίνει, παίρνω utrogestan από όταν κάναμε την πρώτη χοριακη!! Οπότε μου είπε απλά συνεχίζω και να ξεκουραστώ... Ευτυχώς δεν είδα ξανά!! Το παρακολουθώ όμως.

Περιμένουμε νομίζω όλες την Πέμπτη πως κ πως!!! Μακάρι να μας πάει καλά :wub:

@Mpoumpou23 με το καλό!!! :wub:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...