Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Μαΐου 2023


Mar-micky

Recommended Posts

1 hour ago, Marianne είπε:

Υπομονή κορίτσι μου ...

Ούτε εγώ έχω καλά νέα.. @μάφιν

Οπως σας είπα θα πήγαινα σε άλλο γυναικολόγο σήμερα γιατί δεν άντεχα να περιμένω. Είδα σάκο, λεκιθικο αλλά έμβρυο πουθενά. Μου είπε θα περιμένουμε μια εβδομάδα ακόμα και αν πάλι τίποτα να πάω για αποξεση. Μου έκανε την καρδιά κομμάτια. 

έχω ραντεβού και με τον γυναικολόγο μου το σκ... Ελπίζω σε ένα θαύμα. 

Λύπαμαι παρά πολύ κορίτσι μου.
 

Ελπιζω κοριτσια πραγματικα να έρθει σύντομα η επόμενη φορά και να πάνε όλα εύκολα! Είναι μεγαλη απογοήτευση το καταλαβαίνω… 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, μάφιν είπε:

Καθολου μην σκέφτεσαι ότι μας στενοχωρεις! Εδώ είμαστε για να υποστηρίζουμε η μια την άλλη και στα καλα και στα άσχημα.

Τα υπόλοιπα κορίτσια τι κάνουνε;; @Marianne @Mpoumpou23 @Spring_girl  έχετε κανένα νέο; Εμείς όλα καλά θα παω πάλι σε 10 μέρες! 

Κορίτσια εγώ έχω ροζ-καφε υγρά κ έχω πανικοβληθεί πάλι.Θα πάω αύριο στον γιατρό να με δει.Χθες ήταν όλα καλά που με είδε, δεν ξέρω τι έγινε.ελπιζω να είναι καλά το μπεμπακι.

  • Λυπημένη/-ος 1

 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας από μένα κορίτσια, εύχομαι για όλες να εξελίσσονται τα πράγματα όπως τα θέλετε !! Εγώ πριν λίγο γύρισα από το γιατρό μου, όλα καλά, τέλεια καρδιακή λειτουργία, είναι λίγο μεγαλύτερο το μωράκι κατά μια εβδομάδα και αυτό αλλάζει την πητ μου που θα οριστεί κι από την αυχενική, αν και ο γιατρός είπε 28/4 οποτε μάλλον πρέπει να πάω στις μανούλες του Απριλίου :P

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, μάφιν είπε:

Καθολου μην σκέφτεσαι ότι μας στενοχωρεις! Εδώ είμαστε για να υποστηρίζουμε η μια την άλλη και στα καλα και στα άσχημα.

Τα υπόλοιπα κορίτσια τι κάνουνε;; @Marianne @Mpoumpou23 @Spring_girl  έχετε κανένα νέο; Εμείς όλα καλά θα παω πάλι σε 10 μέρες! 

Κι εγώ όλα καλά! 20/10 πάμε για αυχενική διαφάνεια! Μάθαμε και φύλο μάλλον αγοράκι κατά 80% :wub:

Κοριτσια να σας ρωτήσω και κατι, θα κάνετε εσείς το αντιγριπικό εμβόλιο;; 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Spring_girl είπε:

Κι εγώ όλα καλά! 20/10 πάμε για αυχενική διαφάνεια! Μάθαμε και φύλο μάλλον αγοράκι κατά 80% :wub:

Κοριτσια να σας ρωτήσω και κατι, θα κάνετε εσείς το αντιγριπικό εμβόλιο;; 

Έμαθες φύλο πριν την Αυχενική? Τι λες ! Μπράβο! Δε ξέρω για το εμβόλιο το σκέφτομαι πολύ....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

13 ώρες πρίν, Mpoumpou23 είπε:

Κορίτσια εγώ έχω ροζ-καφε υγρά κ έχω πανικοβληθεί πάλι.Θα πάω αύριο στον γιατρό να με δει.Χθες ήταν όλα καλά που με είδε, δεν ξέρω τι έγινε.ελπιζω να είναι καλά το μπεμπακι.

Καλημερα κορίτσι μου, μίλησες με τον γιατρο σου; τι σου είπε; 

10 ώρες πρίν, Chrysiis21 είπε:

Γεια σας από μένα κορίτσια, εύχομαι για όλες να εξελίσσονται τα πράγματα όπως τα θέλετε !! Εγώ πριν λίγο γύρισα από το γιατρό μου, όλα καλά, τέλεια καρδιακή λειτουργία, είναι λίγο μεγαλύτερο το μωράκι κατά μια εβδομάδα και αυτό αλλάζει την πητ μου που θα οριστεί κι από την αυχενική, αν και ο γιατρός είπε 28/4 οποτε μάλλον πρέπει να πάω στις μανούλες του Απριλίου :P

Τι ωραια νέα!! Πιστευω πρέπει να μείνεις στις Μαΐου αλλά σου επιτρέπουμε να πετάγεσαι και στις μανούλες Απριλίου :P

10 ώρες πρίν, Spring_girl είπε:

Κι εγώ όλα καλά! 20/10 πάμε για αυχενική διαφάνεια! Μάθαμε και φύλο μάλλον αγοράκι κατά 80% :wub:

Κοριτσια να σας ρωτήσω και κατι, θα κάνετε εσείς το αντιγριπικό εμβόλιο;; 

Μπράβο!!
με το καλό το αγοράκι:wub: Ποσό είσαι και φάνηκε το φύλο;

εγω με τα εμβόλια έκλεισα κοριτσια εκτός κ αν έρθει κάτι που δεν μπορώ να αποφύγω. Επειδή μετά την 3η δόση κοβιντ μου κόπηκε η περίοδος τελείως το έχω συνδέσει κάπως άσχημα. Είναι τελειως αυθαίρετο συμπέρασμα ότι μπορεί να με επηρέασε αλλά δεν θέλω άλλο. Δεν πειράζει ας αρρωστήσω κ λίγο.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , μάφιν είπε:

Καλημερα κορίτσι μου, μίλησες με τον γιατρο σου; τι σου είπε; 

Τι ωραια νέα!! Πιστευω πρέπει να μείνεις στις Μαΐου αλλά σου επιτρέπουμε να πετάγεσαι και στις μανούλες Απριλίου :P

Μπράβο!!
με το καλό το αγοράκι:wub: Ποσό είσαι και φάνηκε το φύλο;

εγω με τα εμβόλια έκλεισα κοριτσια εκτός κ αν έρθει κάτι που δεν μπορώ να αποφύγω. Επειδή μετά την 3η δόση κοβιντ μου κόπηκε η περίοδος τελείως το έχω συνδέσει κάπως άσχημα. Είναι τελειως αυθαίρετο συμπέρασμα ότι μπορεί να με επηρέασε αλλά δεν θέλω άλλο. Δεν πειράζει ας αρρωστήσω κ λίγο.

Καλημέρα κοριτσι μου, πήγα και με είδε στο νοσοκομείο, το μωρό ευτυχώς είναι καλά αλλά έχω πάλι αποκόλληση. Θα μείνω ξάπλα μέχρι την αυχενική και ο Θεός βοηθός.

  • Μου αρέσει 3

 

Link to comment
Share on other sites

@μάφιν @Katerinaaa ευχαριστώ πολύ!! Σήμερα μπαίνω στην 11η εβδομάδα! Ο γιατρός μας είπε ότι συνήθως δε λέει τόσο νωρίς φύλο, αλλά του φάνηκε αρκετά ξεκάθαρο!! Πάντα με μια επιφύλαξη στο 80%! Εμείς ξεσηκωθήκαμε πάντως για τα καλά  :lol:  

@Mpoumpou23 ευτυχώς είναι όλα καλά με το μωράκι σου! Να ξεκουραστείς και όλα θα πάνε τέλεια!!

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Mpoumpou23 είπε:

Καλημέρα κοριτσι μου, πήγα και με είδε στο νοσοκομείο, το μωρό ευτυχώς είναι καλά αλλά έχω πάλι αποκόλληση. Θα μείνω ξάπλα μέχρι την αυχενική και ο Θεός βοηθός.

Αχ πάλι καλά! Πάντως το έχω ακούσει πολλές φορές να συμβαίνει και μετά όλα καλά. Μονο ξάπλα τώρα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Spring_girl είπε:

@μάφιν @Katerinaaa ευχαριστώ πολύ!! Σήμερα μπαίνω στην 11η εβδομάδα! Ο γιατρός μας είπε ότι συνήθως δε λέει τόσο νωρίς φύλο, αλλά του φάνηκε αρκετά ξεκάθαρο!! Πάντα με μια επιφύλαξη στο 80%! Εμείς ξεσηκωθήκαμε πάντως για τα καλά  :lol:  

@Mpoumpou23 ευτυχώς είναι όλα καλά με το μωράκι σου! Να ξεκουραστείς και όλα θα πάνε τέλεια!!

Μακάρι κορίτσι μου!!!ουαου που το είδε τόσο νωρίς!!!

2 ώρες πρίν, μάφιν είπε:

Αχ πάλι καλά! Πάντως το έχω ακούσει πολλές φορές να συμβαίνει και μετά όλα καλά. Μονο ξάπλα τώρα!

Μόνο ξάπλα τώρα κ ο Θεός βοηθός!!!

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια, @Marianne @Mar-micky λυπάμαι πολύ... Ειλικρινά...

Μακάρι στο επόμενο σας ραντεβού,να είναι όλα καλά. Δεν ξέρω τι να σας πω. 

@Mpoumpou23 ξεκούραση κ θετικές σκέψεις.

@Spring_girl @Chrysiis21υπέροχα νέα...

 

 

  • Μου αρέσει 3

jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! @Marianne και @Mar-micky λυπάμαι πολύ για τα νέα σας! Δεν ξέρω τι να πω... Ότι είναι καλύτερο ας συμβεί! Ο οργανισμός μας πολλές φορές ξέρει καλύτερα! @Mpoumpou23 να προσέχεις και να ξεκουράζεσαι όπως σου είπε και ο γιατρός! Στην αρχή θέλει προσοχή! @Spring_girl τι όμορφα νέα! Από τώρα σας είπε φύλο? Εμένα θυμάμαι στον εναν το είχε δει 15η εβδομάδα και στον άλλο 13η... Άντε να δούμε τώρα ...

Εγώ κορίτσια αν σας πω φαίνομαι σαν τριών μηνών έγκυος, νομίζω πριν το ανακοινώσω θα φαίνομαι και θα το καταλάβουν.... Ήδη φοράω τζιν εγκυμοσύνης γιατί το κανονικό με πατάει και ήδη νιώθω πονακια... Αν κουραστω λίγο η κοιλιά γίνεται πιο πρησμένη και νιώθω τραβήγματα, και στις άλλες έτσι ήμουν αλλά πιο μετά όχι από την αρχή! Μετράω αντίστροφα για το πρώτο ραντεβού.... Πφφφ πολύ άγχος....

  • Μου αρέσει 2

 

JhFkp2.png
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Μητσάκι91 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! @Marianne και @Mar-micky λυπάμαι πολύ για τα νέα σας! Δεν ξέρω τι να πω... Ότι είναι καλύτερο ας συμβεί! Ο οργανισμός μας πολλές φορές ξέρει καλύτερα! @Mpoumpou23 να προσέχεις και να ξεκουράζεσαι όπως σου είπε και ο γιατρός! Στην αρχή θέλει προσοχή! @Spring_girl τι όμορφα νέα! Από τώρα σας είπε φύλο? Εμένα θυμάμαι στον εναν το είχε δει 15η εβδομάδα και στον άλλο 13η... Άντε να δούμε τώρα ...

Εγώ κορίτσια αν σας πω φαίνομαι σαν τριών μηνών έγκυος, νομίζω πριν το ανακοινώσω θα φαίνομαι και θα το καταλάβουν.... Ήδη φοράω τζιν εγκυμοσύνης γιατί το κανονικό με πατάει και ήδη νιώθω πονακια... Αν κουραστω λίγο η κοιλιά γίνεται πιο πρησμένη και νιώθω τραβήγματα, και στις άλλες έτσι ήμουν αλλά πιο μετά όχι από την αρχή! Μετράω αντίστροφα για το πρώτο ραντεβού.... Πφφφ πολύ άγχος....

 

Λένε ότι στη δεύτερη εγκυμοσύνη η κοιλίτσα ξεπετάγεται πολύ πιο γρήγορα, οπότε φαντάζεσαι τι γίνεται στην τρίτη! Μάλλον το σώμα σου λειτουργεί αυτόματα πλέον:grin: πότε είναι το πρώτο ραντεβού και πόσο θα είσαι??

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Katerinaaa είπε:

Λένε ότι στη δεύτερη εγκυμοσύνη η κοιλίτσα ξεπετάγεται πολύ πιο γρήγορα, οπότε φαντάζεσαι τι γίνεται στην τρίτη! Μάλλον το σώμα σου λειτουργεί αυτόματα πλέον:grin: πότε είναι το πρώτο ραντεβού και πόσο θα είσαι??

Καλά ναι και εγώ αυτό σκέφτομαι ότι πλέον το σώμα ξέρει τι πρέπει να κάνει αλλά σκέφτομαι πόσο θα φτάσει η κοιλιά στο τέλος χαχα... Πρώτο ραντεβού την Πέμπτη που θα είμαι 5κ4... Λογικά μόνο σάκο και εμβρυϊκά στοιχεία θα δούμε!

  • Μου αρέσει 1

 

JhFkp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...