Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανούλες Μαΐου 2023


Mar-micky

Recommended Posts

πρίν από 59 λεπτά , Mar-micky είπε:

Έτσι ήμουν στην πρώτη μου όλη μερα έκανα εμετους κ δεν μπορούσα ούτε ν μυρισω φαγητό.το μόνο που με ηρεμουσε κάπως ήταν το γάλα και το αγγούρι!

@Jamie καλως ηρθες κ με το καλο το μωρακι σου. Κ εγω εκανα την πρωτη χοριακη που ηταν μονο 12 κ μετα πηγα στο γιατρο για υπερυχο! Ολα καλα θα πανε!!

Ευχαριστω πολυ Να πανε καλα για ολες μας!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Jamie καλώς μας βρήκες λοιπον!:x

Και γω έχω περίεργους πόνους πιο πάνω στην κοιλια, αλλοτε διαχυτους σαν να με διαπερνά ρίγος και άλλοτε τόσο ψηλά στο στομάχι και στο στήθος,σαν να παθαίνω έμφραγμα! Είναι λίγο τρομακτικοί αυτοί οι πόνοι η αλήθεια είναι...κάτω χαμηλά έχω που και που τσιμπήματα σαν βελονιές . Για αυτά χαίρομαι πολύ γιατί σημαίνει ότι προχωρεί η εγκυμοσύνη και μεγαλώνει η μητρα! Από ναυτίες και αναγούλες ακόμα τίποτα απολύτως...

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Katerinaaa είπε:

@Jamie καλώς μας βρήκες λοιπον!:x

Και γω έχω περίεργους πόνους πιο πάνω στην κοιλια, αλλοτε διαχυτους σαν να με διαπερνά ρίγος και άλλοτε τόσο ψηλά στο στομάχι και στο στήθος,σαν να παθαίνω έμφραγμα! Είναι λίγο τρομακτικοί αυτοί οι πόνοι η αλήθεια είναι...κάτω χαμηλά έχω που και που τσιμπήματα σαν βελονιές . Για αυτά χαίρομαι πολύ γιατί σημαίνει ότι προχωρεί η εγκυμοσύνη και μεγαλώνει η μητρα! Από ναυτίες και αναγούλες ακόμα τίποτα απολύτως...

 

Ευχαριστω πολυ καλως σας βρηκα κοριτσια!κ εγω εχω καποια τσιμπηματακια οχι πονους ακριβως κ λιγο σαν να με πιανει η μεση..γενικα στις αρχες τι συμβουλες σας εχουν δωσει;εγω βγαινω κανονικα απλα αποφευγω το βαρος 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Jamie είπε:

Ευχαριστω πολυ καλως σας βρηκα κοριτσια!κ εγω εχω καποια τσιμπηματακια οχι πονους ακριβως κ λιγο σαν να με πιανει η μεση..γενικα στις αρχες τι συμβουλες σας εχουν δωσει;εγω βγαινω κανονικα απλα αποφευγω το βαρος 

Καλως όρισες:wub: Σχετικά με την κίνηση, εμένα μου είπε να βγαίνω και γενικά να κάνω ότι με ευχαριστεί αρκεί να νιώθω ότι έχω ενέργεια, γιατί έχω αρχίσει να έχω υπνηλίες. Να μη σηκώνω βαρος. Περπάτημα και γυμναστική χαλαρή χωρις κίνδυνο να χτυπήσει η κοιλιά ή να ανεβάσω παλμούς πάνω από 140.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , μάφιν είπε:

Καλως όρισες:wub: Σχετικά με την κίνηση, εμένα μου είπε να βγαίνω και γενικά να κάνω ότι με ευχαριστεί αρκεί να νιώθω ότι έχω ενέργεια, γιατί έχω αρχίσει να έχω υπνηλίες. Να μη σηκώνω βαρος. Περπάτημα και γυμναστική χαλαρή χωρις κίνδυνο να χτυπήσει η κοιλιά ή να ανεβάσω παλμούς πάνω από 140.

Ααααα τελεια ιδια πανω κατω λενε..ευτυχως που ειπατε οτι εχετε και εσεις λιγα πονακια γιατι νομιζα οτι ειναι κατι κακο .παντως οι πρωτες εβδομαδες ειναι πολυ αγχωτικες..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Jamie είπε:

Ααααα τελεια ιδια πανω κατω λενε..ευτυχως που ειπατε οτι εχετε και εσεις λιγα πονακια γιατι νομιζα οτι ειναι κατι κακο .παντως οι πρωτες εβδομαδες ειναι πολυ αγχωτικες..

Ναι είναι… αλλά θετικη σκέψη όσο μπορούμε! Άσε που με την εξωσωματική  έχουμε γίνει μανούλες στο περίμενε και την υπομονη!!  κι εγω περιμένω πως κ πως την επόμενη εβδομάδα να ακούσουμε καρδούλα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, μάφιν είπε:

Ναι είναι… αλλά θετικη σκέψη όσο μπορούμε! Άσε που με την εξωσωματική  έχουμε γίνει μανούλες στο περίμενε και την υπομονη!!  κι εγω περιμένω πως κ πως την επόμενη εβδομάδα να ακούσουμε καρδούλα.

Με το καλο να ακουσεις την καρδουλα του κ ολα θα πανε καλα με υπομονη!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Katerinaaa είπε:

Κορίτσια εσείς που είστε από εξωσωματική η και όχι, κάνετε ενεσουλες ηπαρινης? Θέλω κάτι να ρωτήσω

εγώ δεν χρησιμοποίησα. Αν θέλεις μπορώ να μεταφέρω την ερώτηση στο άλλο φόρουμ να δούμε τι θα μας πουν

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Katerinaaa said:

Κορίτσια εσείς που είστε από εξωσωματική η και όχι, κάνετε ενεσουλες ηπαρινης? Θέλω κάτι να ρωτήσω

Κορίτσι μου είμαι στην 17η εβδομάδα και κάνω κάθε μέρα μια ένεσουλα ηπαρινης. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια !!!! Ελπίζω να είστε όλες καλά!

Να σας ρωτήσω κάτι. Τι φοράτε; Δεν έχει αλλάξει κάτι στο σώμα γενικά, αλλά το σκέφτομαι. Εννοώ συνεχίζεται να φοράτε στενά τζιν ή κολάν; Προτιμάτε πιο άνετα ρούχα ή δεν έχει σημασία από τώρα ; Τα φώτα σας! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Marianne είπε:

Καλημέρα κορίτσια !!!! Ελπίζω να είστε όλες καλά!

Να σας ρωτήσω κάτι. Τι φοράτε; Δεν έχει αλλάξει κάτι στο σώμα γενικά, αλλά το σκέφτομαι. Εννοώ συνεχίζεται να φοράτε στενά τζιν ή κολάν; Προτιμάτε πιο άνετα ρούχα ή δεν έχει σημασία από τώρα ; Τα φώτα σας! 

Καλημέρα!! Εγώ ήδη έχω λίιγο φουσκωμένη κοιλίτσα και φοράω μόνο παντελόνες με λάστιχο, τζιν στενό με τίποτα.. Αργότερα το χειμώνα που θα φουσκώσω για τα καλά σκέφτομαι να πάρω τζιν και κολάν εγκυμοσύνης.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Marianne είπε:

Καλημέρα κορίτσια !!!! Ελπίζω να είστε όλες καλά!

Να σας ρωτήσω κάτι. Τι φοράτε; Δεν έχει αλλάξει κάτι στο σώμα γενικά, αλλά το σκέφτομαι. Εννοώ συνεχίζεται να φοράτε στενά τζιν ή κολάν; Προτιμάτε πιο άνετα ρούχα ή δεν έχει σημασία από τώρα ; Τα φώτα σας! 

Καλημερα!! Εγω δεν έχω φουσκώσει καθολου αλλά φοράω λίγο πιο ανετα ρούχα… φορέματα ή άνετα παντελόνια. Κυρίως δεν θέλω να με πιέζουν στην κοιλιά.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Και γω φοράω λίγο πιο άνετα ρούχα....φυσικά και δεν έχω φουσκώσει από την εγκυμοσύνη τόσο νωρίς ,αλλά έχω πάρει κάποια κιλά τελευταία οπότε έχω ήδη μεγαλύτερα νούμερα στη ντουλάπα...τα κολάν είναι το καλύτερο μου και ψηλομεσα σορτσάκια που δεν ενοχλούν στην κοιλιά κατω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...