Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Μανούλες Μαΐου 2023


Mar-micky

Recommended Posts

@Mar-micky κοριτσάκι μου πώς είσαι;;; 

Εγώ προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά, όχι ότι όλα θα πάνε καλά αλλά πως όλα για κάποιο λόγο γίνονται και τίποτα δεν είναι στο χέρι μας. Σήμερα έχω ραντεβού και με τον γιατρό μου το απόγευμα να δω τι θα πει και αυτός.. 

Οι υπόλοιπες κορίτσια μου πώς είστε;;; ♥️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα κορίτσια μου! 

Εγώ είμαι χάλια με εμετούς και ναυτίες ακόμα! 

Ότι και να έχω πιει με ανακουφίζει ελάχιστα και πάλι τα ίδια παλι! 

Την Παρασκευή 14 του μήνα έχω πάλι ραντεβού με τον γιατρό και το περιμένω πως και πως!!

@Marianne ααχ μακάρι να έχουμε κάποιο καλό νέο!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@Marianne ευχομαι καλή επιτυχια μέσα από την καρδιά μου!

εγω κοριτσια είμαι καλα σε γενικές γραμμές, αν εξαιρέσεις ότι σέρνομαι και ότι έχω ένα θέμα με τον υπνο. Επίσης, το ξέρω ειναι νωρίς, αλλά πήρα τα πρώτα βιβλία για να ξεστραβωθώ :rolleyes: δεν άντεξα:wub: 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! @Marianne καλή επιτυχία στο ραντεβού σου! 

Εγώ κορίτσια νιώθω απλά κουρασμένη...  Η κοιλιά τούρλα από τώρα και ανυπομονησία στο φουλ! Με τρέχουν λίγο και τα αγόρια μου, πάλι καλά έχω και αυτά για να ξεχνιέμαι! Ο μεγάλος φέτος πρώτη δημοτικού οπότε έχουμε ένα νέο ξεκίνημα και για τους δυο μας γιατί και εγώ μαθαίνω μαζί του! Στις 24/11 έχει γενέθλια και πήγα να κλείσω για τα γενέθλια του χτες έναν παιδότοπο! 

Εμείς ακόμα δεν αρχίσαμε να το λέμε σε συγγενείς και φίλους, ούτε το έχω πει στα μικρά μου ακόμα ότι περιμένουμε αδερφάκι! Λέω να ακούσουμε καρδούλα και μετά σιγά σιγά να το λέμε, αν και σκεφτόμαστε αυτή τη φορά να το πούμε πιο μετά γιατί δε θέλουμε τις αρνητικές σκέψεις! Φοβάμαι ότι μερικοί μπορεί να αρχίσουν τι τρίτο? Και τι θέλετε τρίτο δε φτάνουν τα δύο παιδιά? Και θα προλαβαίνετε? Και άλλα τέτοια που δε θέλω να μου χαλάσουν τη διάθεση....

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

 

JhFkp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, μάφιν είπε:

@Marianne ευχομαι καλή επιτυχια μέσα από την καρδιά μου!

εγω κοριτσια είμαι καλα σε γενικές γραμμές, αν εξαιρέσεις ότι σέρνομαι και ότι έχω ένα θέμα με τον υπνο. Επίσης, το ξέρω ειναι νωρίς, αλλά πήρα τα πρώτα βιβλία για να ξεστραβωθώ :rolleyes: δεν άντεξα:wub: 

Κι εγώ δόξα τω θεώ καλά είμαι.. Τι βιβλία πήρες μαφιν;; Κι εμένα η πρώτη μου εγκυμοσύνη είναι και έχω βρει διάφορα ακόμα δεν έχω πάρει τίποτα βέβαια.. 

@Marianne καλή επιτυχία!! Περιμένουμε νέα!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια...εγώ πάλι δε νιώθω τίποτα, όλα καλά όλα ανθηρά, το μόνο σύμπτωμα που δηλώνει εγκυμοσύνη είναι η απουσία περιόδου:lol: έχω ραντεβού το Σάββατο για καρδούλα οπου πρεπει να ακουστεί οπωσδήποτε γιατί θα έχω μπει στην 8η εβδομάδα οπότε αυτό με αγχωνει πολύ....ας ελπίσουμε ότι όλα είναι καλα

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου! Η δικιά μου εγκυμοσύνη τελειώνει κάπου εδώ. Η κύηση παλινδρόμησε. Σταμάτησε η ανάπτυξη από 6+1 που ήταν η προηγούμενη μέτρηση, σήμερα ήταν 6+4! Ενώ θα έπρεπε να είχε πάρει 2 εβδομάδες... Καρδούλα δεν ακούσαμε ποτέ. Ο γιατρός μου, μου είπε ότι συμβαίνει δεν είναι κάτι και απλά ο θεουλης προνόησε για εμας! Θα πάμε για αποξεση και θα προσπαθήσουμε ξανά σύντομα. Νιώθω καλά και ήρεμη με αυτο.

Σας εύχομαι μια όμορφη και ήρεμη εγκυμοσύνη! Όλα να σας πάνε τέλεια, θα μπαίνω που και που να μαθαίνω νέα σας! Καλή συνέχεια ♥️

  • Λυπημένη/-ος 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Marianne είπε:

Κορίτσια μου! Η δικιά μου εγκυμοσύνη τελειώνει κάπου εδώ. Η κύηση παλινδρόμησε. Σταμάτησε η ανάπτυξη από 6+1 που ήταν η προηγούμενη μέτρηση, σήμερα ήταν 6+4! Ενώ θα έπρεπε να είχε πάρει 2 εβδομάδες... Καρδούλα δεν ακούσαμε ποτέ. Ο γιατρός μου, μου είπε ότι συμβαίνει δεν είναι κάτι και απλά ο θεουλης προνόησε για εμας! Θα πάμε για αποξεση και θα προσπαθήσουμε ξανά σύντομα. Νιώθω καλά και ήρεμη με αυτο.

Σας εύχομαι μια όμορφη και ήρεμη εγκυμοσύνη! Όλα να σας πάνε τέλεια, θα μπαίνω που και που να μαθαίνω νέα σας! Καλή συνέχεια ♥️

Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου αλλά ταυτόχρονα χαίρομαι γιατί φαίνεσαι ένας πολύ θετικός άνθρωπος και θα τα καταφέρεις σύντομα να σαι σίγουρη:wub: η απόξεση είναι μια πολύ σύντομη και ανώδυνη διαδικασία και όσο δύσκολο κι αν σου φαίνεται εκείνη την ώρα, θα την ξεχάσεις πολυυ γρήγορα! Θα ναι σαν ένα κακό όνειρο που στην επόμενη εγκυμοσύνη σου θα αναρωτιέσαι κιόλας αν το έζησες εσύ όλο αυτό γιατί θα είναι απλά μια αμυδρη ανάμνηση! Εγώ 6 μήνες μετά δε πονάω καθόλου πια όταν το σκέφτομαι ενώ πίστευα ότι δε θα το ξεπεράσω ποτέ. Όλα γίνονται όπως πρέπει να γίνουν για το καλό μας αυτό να θυμάσαι! Σου εύχομαι τα καλύτερα!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Marianne είπε:

Κορίτσια μου! Η δικιά μου εγκυμοσύνη τελειώνει κάπου εδώ. Η κύηση παλινδρόμησε. Σταμάτησε η ανάπτυξη από 6+1 που ήταν η προηγούμενη μέτρηση, σήμερα ήταν 6+4! Ενώ θα έπρεπε να είχε πάρει 2 εβδομάδες... Καρδούλα δεν ακούσαμε ποτέ. Ο γιατρός μου, μου είπε ότι συμβαίνει δεν είναι κάτι και απλά ο θεουλης προνόησε για εμας! Θα πάμε για αποξεση και θα προσπαθήσουμε ξανά σύντομα. Νιώθω καλά και ήρεμη με αυτο.

Σας εύχομαι μια όμορφη και ήρεμη εγκυμοσύνη! Όλα να σας πάνε τέλεια, θα μπαίνω που και που να μαθαίνω νέα σας! Καλή συνέχεια ♥️

Λυπάμαι για την ταλαιπωρία σου, την ψυχική και την σωματική. Εμένα το έπαθε και η κολλητή μου και αμέσως μετά έμεινε ξανά εγγυος και τώρα είναι 1,5 έτους η μικρή. Δυστυχώς είναι πολύ σύνηθες. Χαιρομαι που λες ότι είσαι ήρεμη, σημαίνει ότι το αντιμετωπίζεις ψύχραιμα και αυτό είναι πολύ καλό για την ψυχολογία σου, για να προχωρήσεις παρακάτω:wub:

2 ώρες πρίν, Katerinaaa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια...εγώ πάλι δε νιώθω τίποτα, όλα καλά όλα ανθηρά, το μόνο σύμπτωμα που δηλώνει εγκυμοσύνη είναι η απουσία περιόδου:lol: έχω ραντεβού το Σάββατο για καρδούλα οπου πρεπει να ακουστεί οπωσδήποτε γιατί θα έχω μπει στην 8η εβδομάδα οπότε αυτό με αγχωνει πολύ....ας ελπίσουμε ότι όλα είναι καλα

Καλό Κουραγιο! Αυτες οι αναμονές ρε παιδί μου μας τσακίζουν αλλά μετά αποζημιώνεσαι:)

3 ώρες πρίν, Spring_girl είπε:

Κι εγώ δόξα τω θεώ καλά είμαι.. Τι βιβλία πήρες μαφιν;; Κι εμένα η πρώτη μου εγκυμοσύνη είναι και έχω βρει διάφορα ακόμα δεν έχω πάρει τίποτα βέβαια.. 

@Marianne καλή επιτυχία!! Περιμένουμε νέα!!

Επειδή είμαι εκτός θα στα στειλω αυριο γιατί δεν θυμαμαι τους τίτλους:)

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Marianne είπε:

Κορίτσια μου! Η δικιά μου εγκυμοσύνη τελειώνει κάπου εδώ. Η κύηση παλινδρόμησε. Σταμάτησε η ανάπτυξη από 6+1 που ήταν η προηγούμενη μέτρηση, σήμερα ήταν 6+4! Ενώ θα έπρεπε να είχε πάρει 2 εβδομάδες... Καρδούλα δεν ακούσαμε ποτέ. Ο γιατρός μου, μου είπε ότι συμβαίνει δεν είναι κάτι και απλά ο θεουλης προνόησε για εμας! Θα πάμε για αποξεση και θα προσπαθήσουμε ξανά σύντομα. Νιώθω καλά και ήρεμη με αυτο.

Σας εύχομαι μια όμορφη και ήρεμη εγκυμοσύνη! Όλα να σας πάνε τέλεια, θα μπαίνω που και που να μαθαίνω νέα σας! Καλή συνέχεια ♥️

Λυπάμαι πολύ. Θα πω τα κοινότυπα. Συμβαίνει πολύ συχνά και καλύτερα τώρα. Είναι πολύ σκληρά αυτά τα λόγια. Αλλά πίστεψέ με,έχοντας μια απώλεια (αυτή η εγκυμοσύνη είναι η τρίτη μου,η πρώτη που είχα έληξε 6,5 μηνών) στο λέω απ' την καρδιά μου. 

Σου εύχομαι η επόμενη εγκυμοσύνη να σου φέρει ένα υγιέστατο μωράκι στην αγκαλιά σου... Και να είμαστε ακόμα εδώ όταν μας ανακοινώσεις τα νέα σου...

  • Ευχαριστώ 1

jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Marianne είπε:

Κορίτσια μου! Η δικιά μου εγκυμοσύνη τελειώνει κάπου εδώ. Η κύηση παλινδρόμησε. Σταμάτησε η ανάπτυξη από 6+1 που ήταν η προηγούμενη μέτρηση, σήμερα ήταν 6+4! Ενώ θα έπρεπε να είχε πάρει 2 εβδομάδες... Καρδούλα δεν ακούσαμε ποτέ. Ο γιατρός μου, μου είπε ότι συμβαίνει δεν είναι κάτι και απλά ο θεουλης προνόησε για εμας! Θα πάμε για αποξεση και θα προσπαθήσουμε ξανά σύντομα. Νιώθω καλά και ήρεμη με αυτο.

Σας εύχομαι μια όμορφη και ήρεμη εγκυμοσύνη! Όλα να σας πάνε τέλεια, θα μπαίνω που και που να μαθαίνω νέα σας! Καλή συνέχεια ♥️

Marianne λυπάμαι πολύ, έχει δίκιο ο γιατρός σου, πολλές φορές η φύση προνοεί για πράγματα που ούτε φανταζόμαστε.. Φαίνεσαι πολύ ζεστός και λογικός άνθρωπος, εύχομαι πραγματικά η επόμενη εγκυμοσύνη να έρθει πολύ πολύ σύντομα και να εξελιχθεί με τον καλύτερο τρόπο! Καλή δύναμη ❤️

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@Marianne λυπάμαι κοριτσι μου! Αλλά ξέρω πως νιώθεις!ολες αυτες τις μερες κλαιω και απλα περιμενω ποτε θα ερθει η μερα να με δει ο γιατρος μου για να δουμε τι θα γινει τελικα και να τελειωσει ολο αυτο! Δεν εχω πολλες ελπιδες καθως απο εχθες εχω πολλα ροζ και καφε υγρα! Σημερα αποφασισα να παω να παρω κ μια δεύτερη γνωμη ετσι απλα για να πω οτι εξαντλησα ολα τα περιθωρια! Ας γινει οτι ειναι να γινει αλλα να γινει γρηγορα! Αυτη η μεσοβεζικη κατασταση είναι που με τρελαίνει! 

Ελπίζω σύντομα να είμαστε κ πάλι μαζί εγκύουλες και να λέμε μονο ευχάριστα νέα!!!

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!  @Spring_girl  σου στέλνω τους τίτλους των βιβλίων που πήρα:

1. Κατανοώντας τον άνθρωπο | Silvana Montanaro
2. ΜΟΝΤΕΣΟΡΡΙ  στο σπίτι με το μωρό
3. Δεσμοί καρδιάς 

Μέχρι στιγμής να σου πω την αλήθεια το 1 και το 2 τα ίδια λένε. Αλλά είμαι στο πρώτο κεφαλαίο.

Μου έχουν πει και για αυτά τα 2 καλά πράγματα: 
- Μεγαλώνοντας παιδιά βήμα βήμα. Η εποχή των θαυμάτων

- Στην καρδιά των συναισθημάτων του παιδιού

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...