Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Μαΐου 2023


Mar-micky

Recommended Posts

8 ώρες πρίν, Marianne είπε:

Καλημέρα κορίτσια !!!! Ελπίζω να είστε όλες καλά!

Να σας ρωτήσω κάτι. Τι φοράτε; Δεν έχει αλλάξει κάτι στο σώμα γενικά, αλλά το σκέφτομαι. Εννοώ συνεχίζεται να φοράτε στενά τζιν ή κολάν; Προτιμάτε πιο άνετα ρούχα ή δεν έχει σημασία από τώρα ; Τα φώτα σας! 

Η αλήθεια είναι επειδή ήδη φουσκωσα λίγο τα στενά δεν μ κάνουν κ προσπαθώ να βάζω μόνο ίσα δεν με πιέζουν πολύ στην κοιλιά και στον καβάλο. Τα φορεματάκια γενικά βολεύουν πιο πολυ. Κ αργότερα κολάν και παντελόνια  εγκυμοσύνης.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πότε θα το ανακοινώσετε σε φίλους και γνωστούς κορίτσια? Θα περιμένετε την αυχενική η πιο μπροστά?? Εγώ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη επειδή έπρεπε να αλλάξω πόστο στη δουλειά το είπα σε όλους απ' το πρώτο θετικό τεστ...στη δεύτερη αποτυχημένη δεν είπα ποτέ τίποτα,τώρα στην τρίτη είμαι πολύ επιφυλακτική...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Katerinaaa είπε:

Πότε θα το ανακοινώσετε σε φίλους και γνωστούς κορίτσια? Θα περιμένετε την αυχενική η πιο μπροστά?? Εγώ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη επειδή έπρεπε να αλλάξω πόστο στη δουλειά το είπα σε όλους απ' το πρώτο θετικό τεστ...στη δεύτερη αποτυχημένη δεν είπα ποτέ τίποτα,τώρα στην τρίτη είμαι πολύ επιφυλακτική...

Εγώ το έχω πει σε οικογένεια και 2 πολύ στενές φίλες. Μετά την αυχενική θα αρχίσουμε να το λέμε στους υπόλοιπους.. Ο άντρας μου λέει να το πούμε μετά τη β επιπέδου αλλά μου φαίνεται λίγο υπερβολικό χαχα

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Katerinaaa είπε:

Πότε θα το ανακοινώσετε σε φίλους και γνωστούς κορίτσια? Θα περιμένετε την αυχενική η πιο μπροστά?? Εγώ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη επειδή έπρεπε να αλλάξω πόστο στη δουλειά το είπα σε όλους απ' το πρώτο θετικό τεστ...στη δεύτερη αποτυχημένη δεν είπα ποτέ τίποτα,τώρα στην τρίτη είμαι πολύ επιφυλακτική...

Στην πρώτη στην οικογένεια κ τη δουλεια μ τ είπαμε αφού ακούσαμε καρδουλα  κ στους υπόλοιπους μετά την αυχενική. Τώρα τ ξέρει μόνο η μαμά μου κ μια πολύ καλή φίλη. Μάλλον αν όλα πάνε καλά στον επόμενο υπέρηχο θτ πω κ στους πιω κοντινούς!

@Spring_girl δεν θ χρειάζεται να το πεις στη Β επίπεδου πεςστο συζυγο..Θα τ βλεπουν μόνοι τους... χαχα

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Katerinaaa είπε:

Πότε θα το ανακοινώσετε σε φίλους και γνωστούς κορίτσια? Θα περιμένετε την αυχενική η πιο μπροστά?? Εγώ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη επειδή έπρεπε να αλλάξω πόστο στη δουλειά το είπα σε όλους απ' το πρώτο θετικό τεστ...στη δεύτερη αποτυχημένη δεν είπα ποτέ τίποτα,τώρα στην τρίτη είμαι πολύ επιφυλακτική...

Καλημερα!!Εγω δυστυχώς επειδή είχα ξεκινήσει την εξωσωματική από πέρυσι και έπρεπε κάθε μηνα να πηγαίνω μέρα παρά μέρα στο Ιασώ, το ήξεραν σχεδόν όλοι οι κοντινοί μας φίλοι, οικογενεια και στη δουλειά. Όποτε τώρα ξέρουν για την εγκυμοσυνη. Το μετανιώνω λίγο αλλά ήταν για πολύ καιρό αυτή η καθημερινότητα μας όποτε μας στήριξαν αρκετά όλο αυτό το διάστημα. Στους υπόλοιπους στο τρίμηνο λέμε να το πούμε…

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμένα κορίτσια το ξέρουν όλοι ήδη! 

Έπρεπε στη δουλειά να αλλάξω πόστο και έτσι το έμαθαν εξαρχής! 

Βέβαια είμαι σε άδεια γιατί δεν μπορούσα με τίποτα να συνηθίσω την καινούρια μου θέση! 

Έτσι και στην πρώτη μου εγκυμοσύνη όλοι το ήξεραν εξαρχής! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια από διάθεση πώς πάτε;;  εγώ έχω πολύ συχνά  νεύρα με το παραμικρό.. Μετά αισθάνομαι τύψεις που ταράχτηκα, ηρεμώ και πάλι από την αρχή. Να φταίνε οι ορμόνες;; :(

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Spring_girl είπε:

Κορίτσια από διάθεση πώς πάτε;;  εγώ έχω πολύ συχνά  νεύρα με το παραμικρό.. Μετά αισθάνομαι τύψεις που ταράχτηκα, ηρεμώ και πάλι από την αρχή. Να φταίνε οι ορμόνες;; :(

κ εγω είμαι λίγο ευερέσθιτη:D αλλά είμαι και πολύ ευτυχισμένη ταυτόχρονα! Δεν ξέρω πως γίνεται… νομιζω ότι είναι οι ορμόνες αλλά και το αγχος για το αν πηγαίνουν όλα καλα. Εγω θα σκάσω μεχρί την Πέμπτη που έχω υπέρηχο για να ακούσουμε καρδούλα…

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , μάφιν είπε:

κ εγω είμαι λίγο ευερέσθιτη:D αλλά είμαι και πολύ ευτυχισμένη ταυτόχρονα! Δεν ξέρω πως γίνεται… νομιζω ότι είναι οι ορμόνες αλλά και το αγχος για το αν πηγαίνουν όλα καλα. Εγω θα σκάσω μεχρί την Πέμπτη που έχω υπέρηχο για να ακούσουμε καρδούλα…

αχχ άσε κι εμείς πέμπτη έχουμε υπέρηχο και αν όλα είναι καλά θα μας πει πότε και πού να πάμε για αυχενική! Κάθε φορά που είναι να πάμε μετράω τις ώρες!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Spring_girl είπε:

αχχ άσε κι εμείς πέμπτη έχουμε υπέρηχο και αν όλα είναι καλά θα μας πει πότε και πού να πάμε για αυχενική! Κάθε φορά που είναι να πάμε μετράω τις ώρες!

καλα αποτελέσματα να έχουμε όλα τα κοριτσια! Να μας στείλεις την Πέμπτη τι σου είπε!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 7 λεπτά , μάφιν είπε:

καλα αποτελέσματα να έχουμε όλα τα κοριτσια! Να μας στείλεις την Πέμπτη τι σου είπε!

Ευχαριστώ πολύ επίσης!! Με το καλό να ακούσετε καρδούλα!! :wub:

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Katerinaaa είπε:

Πότε θα το ανακοινώσετε σε φίλους και γνωστούς κορίτσια? Θα περιμένετε την αυχενική η πιο μπροστά?? Εγώ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη επειδή έπρεπε να αλλάξω πόστο στη δουλειά το είπα σε όλους απ' το πρώτο θετικό τεστ...στη δεύτερη αποτυχημένη δεν είπα ποτέ τίποτα,τώρα στην τρίτη είμαι πολύ επιφυλακτική...

Εγώ το είχα ανακοινώσει απ' την αρχή σε 2-3 άτομα στη δουλειά,σε μια φίλη συνάδελφο,στην αδελφή μου,στην μητέρα μου. Τώρα το ξέρουν αρκετά άτομα. Οι περισσότεροι στη δουλειά. Δουλεύω σε ξενοδοχείο,οπότε μιλάμε για πλήθος κόσμου :lol:. Το ξέρει κ η πεθερά,η μητέρα μου το είπε στον αδελφό μου κ τον πατέρα μου... Κάποιοι φίλοι. Ανοίχτηκα σε αυτήν την εγκυμοσύνη. 

Στη δουλειά το είπα γιατί δεν ήξερα αν θα νιώθω καλά ώστε να παραμείνω. Ευτυχώς αν και κουράζομαι ,μπορώ να συνεχίσω. 

 

 

Από εχθές νιώθω τόσο πρησμένο το στήθος κ με πονάει αρκετά. Γενικότερα δεν έχω ιδιαίτερα συμπτώματα. Κούραση περισσότερο. Μειωμένες αντοχές.

  • Μου αρέσει 1

jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ κορίτσια μου νιώθω άρρωστη σήμερα. Είμαι όλη μέρα ξαπλωμένη και καθόλου λειτουργική.

Για να μη πω για το στήθος που δεν ακουμπιεται πια..

Ελπίζω να μας πάνε όλα καλά! Μου έγραψε άλλη μια χοριακη για Δευτέρα και μετά θα κλείσουμε ραντεβού για καρδούλα μέσα στην εβδομάδα!

Με το καλό σε όλες μας:x

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Οι περισσότερες βλέπω από βδομάδα πάτε για καρδουλα!! Πώς θα περιμενω εγώ μέχρι τις 15 του μήνα??!!! Αχ! Θα διαβάζω εσάς να παίρνω χαρά και θάρρος μέχρι να περάσουν οι μέρες!

:D

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Εκανα τον 2ο υπερηχο την Πεμπτη. 6+4 με εβγαλε περιπου, ακουσαμε καρδουλα 116bpm. Θα επαναλαβουμε στις 17 του μηνα δλδ στις 9+ βδομαδες να δουμε αν μεγαλωνει καλα και αν δυναμωσε η καρδουλα. Ο γιατρος μου πολυ ευχαριστημενος και αισιοδοξος. Εγω κλασικα σκεφτομαι 100 διαφορετικα κακα σεναρια. Και προσπαθω να μη το κανω για να μην επιβαρυνω το μωρακι μου.

Συμπτωματα μηδεν. Απλα κοιμαμαι νωριτερα και κοιμαμαι φουλ 8-9 ωρες τη μερα και πολυ πολυ ΠΟΛΥ ΚΑΤΟΥΡΗΜΑ. Και διασπαρτα κοψιματακια στη κοιλια που καθε φορα φοβαμαι οτι θα οδηγησουν σε αποβολη. 

 

Επισημα 7 εβδομαδες σημερα. Το ξερουν οι οικογενειες μας και οι στενοι μας φιλοι (δλδ αλλα 15 ατομα) . Οι υπολοιποι μετα την αυχενικη του Νοεμβριου. Οχι τιποτα αλλο, δε το λεω για ματι κτλ αυτα τα θεωρω βλακειες. Απλα αν στραβωσει κατι δε θελω να απανταω και να απολογουμαι.. 

Αυτα..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...