Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Nima21 είπε:

      Καλησπέρα! Εγω αυριο εχω εμβρυομεταφορά και μεθαύριο θα ταξιδέψω με αεροπλάνο να επιστρέψω στον τόπο διαμονής μου.. μου ειπαν απλώς προληπτικα να μεινω μια μερα Αθήνα.. νομιζω αλλοι γιατροι σε αφηνουν και την ιδια μερα να φυγεις.. μην αγχωνεσαι, απλως δεν θα οδηγησεις και δεν θα κουβαλησεις βαρος εννοειται! Καλή επιτυχία!!! 

      Καλή επιτυχία εύχομαι να φωλιάσουν τα εμβρυακια για τα καλά στην κοιλιτσα σου🙏🏼

      2 ώρες πρίν, DizzyツMommy είπε:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία να κάνετε πολλά εμβρυακια 🙏🏼🙏🏼

      • Ευχαριστώ 1

Ευγονία - Λαϊνάς


Recommended Posts


Διαφημίσεις

:DΔηλαδή θα βάλετε 5ης μέρας έμβρυα;Δεν έχει σημασία αν δεν θα είναι τόσα πολλά και 2 ως 4 να σας μείνουν θα έχετε πάρα πολλές πιθανότητες!!Σου έδωσαν τίποτα για τον πόνο;Κρίμα να πονάς έτσι...:?

Ναι θα είναι 5ης μέρας τα εμβρυάκια. Μακάρι να πάνε όλα καλα...

Μου είπε να παίρνω οτι παυσίπονο θέλω, αλλά το πρήξιμο είναι ΑΛΛΟ πράγμα. Νερό πίνω και το στομάχι μου γίνεται τσίτα!


SV6vp3.png

LWoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Πολυ καλα ειναι τα νεα σου!!! Σημασια εχει ναι ειναι καλα τα εμβρυα που θα σου βαλουν και οχι ποσα θα γονιμοποιηθουν. Μη ξεχνας οτι εγω ζητησα να μου γονιμοποιησουν δυο και τωρα περιμενω την μπεμπουλα μου. Καλα αποτελεσματα τωρα στην εξελιξη των εμβρυων και καλη επιτυχια!!! Απο αγωνια πως εισαι? Να βγαινεις ςξω για να ξεχνιεσαι γιατι μετα την εμβρυομεταφορα δεν κανει να μετακινεισαι. Για τον πονο δεν σου δινουν κατι?

Μελανια πως νιωθεις? Εμετους η αλλα συμπτωματα εχεις?

Φιλια σε ολες!

Σίγουρα η ποιότητα έχει να κάνει αλλά είναι και θέμα τύχης, τι να πω...

Άσε έλεγα κι εγώ μεχρι την εμβρυομεταφορά να το ρίξω λίγο έξω και να κάνω και καμια δουλειά στο σπίτι αλλά δεν μπορώ ουτε να κουνηθω...

Πάντως νομίζω το πρήξιμο δύσκολα φεύγει...


SV6vp3.png

LWoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα, τι κανετε?

Λιγες μερες μεινανε να παρω αδεια αν και δεν ανυπομονω οπως αλλες φορες.

Δεν μας παει φετος το καλοκαιρι, καθε εβδομαδα μας τυχαινει και κατι καινουργιο. Ελπιζω να πανε ολα καλα..

Το Σαββατο καλεσα καποιους συγγενεις & φιλους για τα γεννεθλια μου αλλα ημουν πολυ αγχωμενη να το πω, στην τσιτα να το πω? Δεν ξερω τι με ειχε πιασει. Ισως και το οτι εγινα 35? Ισως η κατασταση που ζουμε τον τελευταιο καιρο και το αγχος για την εξωσωματικη τον Σεπτεμβριο? Τι να πω?

Τελοσπαντων, μην σας ριχνω κι εσας... Ειμαι τοσο θετικος ανθρωπος γενικα αλλα δεν ξερω τι με εχει πιασει τωρα τελευταια και τα βλεπω ολα μαυρα. Θα μου περασει..

Φιλακια και ο,τι καλυτερο σε ολες ευχομαι!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας :)

Πώς περάσατε το ΣΚ? Εμείς βολτίτσες κοντινές και καφεδάκια και φαγητό με τις παρέες μας...

Λένη μου, έχεις κουραστεί με όλα αυτά που έχουν συμβεί, γι' αυτό νιώθεις έτσι.Είναι πολύ καλό που θα πατε διακοπές οι δυό σας για να ξεχαστείτε λίγο. Εξάλλου έχει προηγηθεί μια εξωσωματική που όσο ναναι έχει κουράσει λίγο το σώμα σου και την ψυχή σου. Μη το βάζεις κάτω, θα ηρεμήσεις και θα ανακτήσεις τις δυνάμεις σου και την θετική σου διάθεση.

Μελανία, αυτό με το αφρόλουτρο το είχα κι εγώ. Είχα αλλάξει ένα σωρό μάρκες για να καταλήξω σε κάποιο που και πάλι με ενοχλούσε, απλά δεν μου έφερνε εμετό.

Gemini σκεφτόμαστε πάντα τα καλύτερα... Τώρα που άρχισε και ο Δεκαπενταύγουστος, η Παναγία θα βοηθήσει και στο εύχομαι!!!

Οι υπόλοιπες της παρέας???

Καλό μήνα να έχουμε όλες, καλό Δεκαπενταύγουστο και η Παναγία μας να είναι βοηθός σε όλες μας και να μας κάνει άξιες και καλές μανούλες!!!

Πολλά φιλιά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!!

Leni μην αγχώνεσαι. Όλοι περνάμε φάσεις που είμαστε λίγο περίεργα και δεν μπορούμε ουτε να περιγράψουμε τα συναισθήματά μας. Εγώ τουλάχιστον το παθαίνω αρκετά συχνα:shock: Ε σου έτυχαν και αρκετά οπότε δε θέλει και πολύ. Με τις διακοπούλες θ αναπτερωθείς σίγουρα, κιας μην το καταλαβαίνεις τώρα;)

Kopelia μια χαρά σε βρίσκω... Κάθε Σ/Κ όλο και κάποια βολτούλα θα πάς;) μπράβο, μπράβο έτσι να κάνεις γιατί είναι καλοκαιράκι και δεν έιναι για "κλείσιμο" μέσα!

Εμένα ο πόνος έχει σταματήσει αλλά το πρήξιμο συνεχίζει κατά πολυ... Πήρα τηλ το γιατρό και μου είπε θα φανεί άυριο απο την εξέταση αίματος και οιστραδιόλης αν θα κάνουμε εμβρυομεταφορά την Πέμπτη ή πάμε για τον άλλο μήνα:-( Να πω την αλήθεια στεναχωρήθηκα λίγο...θέλω να ξεμπερδέυω. Αλλά πάλι αν είναι για καλο??

Ουφ...τα νέυρα μου!


SV6vp3.png

LWoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μην στεναχωριέσαι Gemini.Αν δεν είναι καλές οι ορμονικές σου καλύτερα να γίνει τον άλλο μήνα η εμβρυομεταφορά.Υπάρχει περίπτωση να μην πάει καλά και να γίνει άδικα τώρα.Κι εσύ θα τσάμπα θα κάνεις την διαδικασία και τα εμβρυάκια σου θα μεταφερθούν άδικα.Απλά τώρα η αναμονή για το τι θα κάνετε τελικά σκοτώνει...

Link to comment
Share on other sites

Μην στεναχωριέσαι Gemini.Αν δεν είναι καλές οι ορμονικές σου καλύτερα να γίνει τον άλλο μήνα η εμβρυομεταφορά.Υπάρχει περίπτωση να μην πάει καλά και να γίνει άδικα τώρα.Κι εσύ θα τσάμπα θα κάνεις την διαδικασία και τα εμβρυάκια σου θα μεταφερθούν άδικα.Απλά τώρα η αναμονή για το τι θα κάνετε τελικά σκοτώνει...

Αν σκοτώνει λέει?? άστα τι κάνει! Μεγάλη γκαντεμιά ρε γαμώτο και έχω αρχίσει να σκέφτομαι ανάποδα οτι απ την αρχή υπήρχαν κάποια εμπόδια και δεν είναι γραφτό να γίνει...:-(

Εσύ πως είσαι? Αύριο ο υπέρηχος?


SV6vp3.png

LWoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αν σκοτώνει λέει?? άστα τι κάνει! Μεγάλη γκαντεμιά ρε γαμώτο και έχω αρχίσει να σκέφτομαι ανάποδα οτι απ την αρχή υπήρχαν κάποια εμπόδια και δεν είναι γραφτό να γίνει...:-(

Εσύ πως είσαι? Αύριο ο υπέρηχος?

Οτι θα γίνει ,θα γίνει σίγουρα μην απογοητεύεσαι.;)Εμείς αύριο για υπέρηχο και να δούμε τι θα μας πούνε γιατί έχω την εντύπωση οτι μας έβγαλαν πως είμαι λιγότερες βδομάδες απ οτι είμαι δεν ξέρω έχω μπερδευτεί,Kopelia εσένα πόσες μέρες πριν την εμβρυομεταφορά σου είπαν οτι μετράνε;

Link to comment
Share on other sites

Οτι θα γίνει ,θα γίνει σίγουρα μην απογοητεύεσαι.;)Εμείς αύριο για υπέρηχο και να δούμε τι θα μας πούνε γιατί έχω την εντύπωση οτι μας έβγαλαν πως είμαι λιγότερες βδομάδες απ οτι είμαι δεν ξέρω έχω μπερδευτεί,Kopelia εσένα πόσες μέρες πριν την εμβρυομεταφορά σου είπαν οτι μετράνε;

Οι εβδομάδες μετράνε απο την τελευταία περίοδο. Απο κει και μετά μετράς τις εβδομάδες εγκυμοσύνης. Η ηλικία του μωρού μετριέται απο την ημέρα εμβρυομεταφοράς, αλλά εξαρτάται αν βάζεις βλαστοκύστες ή τα έβρυα στο πρώιμο στάδιο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Kopelia με έβγαζαν μια βδομάδα λιγότερο:?Δεν ξέρω πως έγινε αυτό αλλά τελικά ξεκαθάρισε σήμερα πως είμαι 8 βδομάδων και 3 μέρες:DΜόλις γυρίσουμε απο διακοπές πάμε για υπέρυχο αυχενική διαφάνεια και αιματολογικές.Ακούσαμε καρδούλες:-P:rolleyes:Ο άντρας μου έλιωσε:-P

Link to comment
Share on other sites

Kopelia με έβγαζαν μια βδομάδα λιγότερο:?Δεν ξέρω πως έγινε αυτό αλλά τελικά ξεκαθάρισε σήμερα πως ε΄μαι 8 βδομάδων και 3 μέρες:DΜόλις γυρίσουμε απο διακοπές πάμε για υπέρυχο αυχενική διαφάνεια και αιματολογικές.Ακούσαμε καρδούλες:-P:rolleyes:Ο άντρας μου έλιωσε:-P

Αχ τι τεεεεεεεελειο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Μπράβο, με το καλό τα μωράκια σου!!!! Φεύγεις και για διακοπούλες ε? Μια χαρά σε βρίσκω!!

Τελικα ο αιματοκρίτης δεν είναι καλός (πολύ ανεβασμένος) και η εμβρυομεταφορά θα γίνει τον άλλο μήνα... Θα ανέβω Πέμπτη Πειραια να με δει.. Δεν πειράζει, μπορεί να ναι για καλό. Κ εγώ να πω την αλήθεια δεβν αισθάνομαι και καλά. Είμαι ακόμα πολύ πρησμένη κ έχω ατονία...

Φιλιά σε όλες!!!


SV6vp3.png

LWoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ τι τεεεεεεεελειο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Μπράβο, με το καλό τα μωράκια σου!!!! Φεύγεις και για διακοπούλες ε? Μια χαρά σε βρίσκω!!

Τελικα ο αιματοκρίτης δεν είναι καλός (πολύ ανεβασμένος) και η εμβρυομεταφορά θα γίνει τον άλλο μήνα... Θα ανέβω Πέμπτη Πειραια να με δει.. Δεν πειράζει, μπορεί να ναι για καλό. Κ εγώ να πω την αλήθεια δεβν αισθάνομαι και καλά. Είμαι ακόμα πολύ πρησμένη κ έχω ατονία...

Φιλιά σε όλες!!!

Δεν πειράζει μπορεί και για καλύτερα έτσι.Να ξεκουραστείς και να νιώθεις και καλύτερα κιόλας.;)Τώρα θα πάτε για να δει τις ωοθήκες;;Θα πάτε διακοπές;;

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειράζει μπορεί και για καλύτερα έτσι.Να ξεκουραστείς και να νιώθεις και καλύτερα κιόλας.;)Τώρα θα πάτε για να δει τις ωοθήκες;;Θα πάτε διακοπές;;

Ευτυχώς σήμερα νιώθω πολύυυυ καλύτερα. Έπεσε και ο αιματοκρίτης λίγο! Μόνο το πρήξιμο έχω, συνεχίζει η κοιλιά να ναι τούμπανο. Αλλά με τόσα που περασα ούτε που με νοιάζει.

Μου είπε οτι έβαλε 6 έμβρυα στην κατάψυξη, και ν ανέβουμε να με δει και να υπογράψουμε κάτι χαρτιά. Λεπτομέρειες αύριο...

Διακοπές δεν ξέρω ακόμα γιατί αλλιώς τα υπολογίζαμε τα πράγματα και αλλιως μας βγήκαν. Ίσως φύγουμε κανα 2ημερο τον 15Αύγουστο.

ασχετο, τελικά η φίλη σου πήγε στον γιατρό μου?


SV6vp3.png

LWoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς σήμερα νιώθω πολύυυυ καλύτερα. Έπεσε και ο αιματοκρίτης λίγο! Μόνο το πρήξιμο έχω, συνεχίζει η κοιλιά να ναι τούμπανο. Αλλά με τόσα που περασα ούτε που με νοιάζει.

Μου είπε οτι έβαλε 6 έμβρυα στην κατάψυξη, και ν ανέβουμε να με δει και να υπογράψουμε κάτι χαρτιά. Λεπτομέρειες αύριο...

Διακοπές δεν ξέρω ακόμα γιατί αλλιώς τα υπολογίζαμε τα πράγματα και αλλιως μας βγήκαν. Ίσως φύγουμε κανα 2ημερο τον 15Αύγουστο.

ασχετο, τελικά η φίλη σου πήγε στον γιατρό μου?

6 εμβρυα ε;;:PΑντε με το καλό.Μάλλον θα κανονίσετε και τα χαρτιά για την κατάψυξη τώρα που θα πάτε.Ναι πήγε η φίλη μου.Δεν πήγε σε άλλο καθόλου.Της έδωσε πρωτόκολλο και θα περάσει απο επιτροπή Σεπτέμβριο όμως.Άσχετο αλλά τώρα τελευταία πολλές κοπέλες γύρω μου ψάχνονται στα κέντρα..Επιδημία έπεσε;;;:confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...