Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Ευγονία - Λαϊνάς


Recommended Posts

Καλημερα σε ολη την παρεα.

Ευτυχώς σήμερα νιώθω πολύυυυ καλύτερα. Έπεσε και ο αιματοκρίτης λίγο! Μόνο το πρήξιμο έχω, συνεχίζει η κοιλιά να ναι τούμπανο. Αλλά με τόσα που περασα ούτε που με νοιάζει.

Μου είπε οτι έβαλε 6 έμβρυα στην κατάψυξη, και ν ανέβουμε να με δει και να υπογράψουμε κάτι χαρτιά. Λεπτομέρειες αύριο...

Διακοπές δεν ξέρω ακόμα γιατί αλλιώς τα υπολογίζαμε τα πράγματα και αλλιως μας βγήκαν. Ίσως φύγουμε κανα 2ημερο τον 15Αύγουστο.

ασχετο, τελικά η φίλη σου πήγε στον γιατρό μου?

Πολυ καλα ειναι εξι εμβρυα. Σημερα θα πας στο κεντρο να σου πουν λεπτομερειες?

Εμεις σημερα παμε παλι για υπερηχο κ να δουμε την μπουμπου. Το βραδακι θα σας πω νεωτερα.

Οι υπολοιπες της παρεας κανετε διακοπες, μπανακια κλπ? Να περνατε καλα!!!

Φιλια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα σε όλες,

Κοπελια μου Θα περιμένουμε νεα απο τον υπέρηχο.. Άντε η 17 Αυγουστου Είναι κοντά! Εγώ 17 Αυγούστου θα αρχίσω τα daronda. Να σας ρωτήσω, τα daronda σας είπε ο γιατρός να τα κάνετε στην κοιλιά ή στο μπουτι μπροστά (κάτω απο την κοιλιά δλδ);

Gemini μου με το καλο κι εσυ τον Σεπτέμβριο! 6 Είναι μια χαρα. Θα σου βάλουν τα 3 και θα έχεις και αλλα 3 αν θελήσεις να πας για 2o παιδάκι στο μέλλον! :wink:

Φιλακια σε όλες

Link to comment
Share on other sites

Kopelia να μας πεις νέα!Καλή αρχή Leni.Νομίζω οτι είναι το ίδιο για την ένεση απο οτι έχω ακούσει απλά γίνεται σε σημείο με περισσότερο λίπος.Μπορεί να έχει κοιλιά πέτρα και να στο είπαν:D:tongue:Gemini εχετε ρωτήσει πόσα έμβρυα θα βάλετε;Βλαστοκύστες μάλλον 2 βάζουν ανάλογα με την ηλικία βέβαια.Φιλια σε όλες εγώ φεύγω σε 2 μέρες να δω αν θα μπορώ να μπω νετ καθόλου στο χωριο.:D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες,

Κοπελια μου Θα περιμένουμε νεα απο τον υπέρηχο.. Άντε η 17 Αυγουστου Είναι κοντά! Εγώ 17 Αυγούστου θα αρχίσω τα daronda. Να σας ρωτήσω, τα daronda σας είπε ο γιατρός να τα κάνετε στην κοιλιά ή στο μπουτι μπροστά (κάτω απο την κοιλιά δλδ);

Gemini μου με το καλο κι εσυ τον Σεπτέμβριο! 6 Είναι μια χαρα. Θα σου βάλουν τα 3 και θα έχεις και αλλα 3 αν θελήσεις να πας για 2o παιδάκι στο μέλλον! :wink:

Φιλακια σε όλες

Καλησπερα σε ολα τα κοριτσια!! Εγω λενη μου ολες τις ενεσεις τις εκανα στην κοιλια κι αυτο γιατι ειναι υποδορροιες και τις Daronda. Kopelia κανουμε μπανακια και περναμε ωραια και λεμε να φυγουμε κανενα τριημερο να γεμισουμε λιγο οξυγονο θαλασσα και μπαταριες φυσικα!! Πλησιαζει ο καιρος να ερθει η μπου μπου τι καλα!!.Gemini κι εγω με κατεψυγμενα εκανα κι οπως ειπε και η λενη θα σου βγαλουν τα 3 και θα εχεις και αλλα τρια σε περιπτωση που θες να ξανακανεις τα κρατουν για ενα χρονο. Εγω ειχα 13 εβγαλα τα 6 και τωρα εχω αλλα 7 για την δευτερη προσπαθεια. Φιλια σε ολες καλα να περνατε!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Μου λειψατε!

Είμαι Σαντορίνη και μπήκα να δω νέα σας.

Κοπελια μου, κοντεύει ο Καιρος! Να μας πεις για το υπερηχο ε;

Λενη μου, ξεκινάς σε λίγο,Άντε με το Καλο και Καλά να περάσετε!

Μελανια μου, εδώ συγκινήθηκα Εγώ που ακούσατε καρδουλες, πως να μην συγκινηθεί ο άντρας σου, Πλάκα κανεις; Κοιτα να ξεκουραστεις!

Gemini, καθε εμπόδιο για Καλο. Μην ανησυχείς και Κανόνισε να εκμεταλλευτειτε το καλοκαιρακι σας!

Mommysoon και ΕΣΥ το ίδιο, γέμισε μπαταρίες για να επανέλθουμε δυναμικα Από Σεπτέμβρη.

Φιλία πολλα! Να Ξερετε ότι σας Έχω στο μυαλό μου όλες!

Πάω για Βουτια!


c12e25debb.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια!!

Leni δηλαδή σε λιγότερο από 2 εβδομάδες αρχίζεις, ε? Άντε με το καλό. Έγώ στην καταστολή εκανα μόνο μια daronda 3,75 ενδομυικά (στο πωπουδάκι!). Μετά όμως επειδή ειχα υψηλή LH έκανα και 20 μονάδες ινσουλίνης daronda στα μπούτια υποδόρια. Είχα ξεχωρίσει τα μέρη κ έκανα αυτές στα μπούτια και τις gonal στην κοιλιά:-P

Melany καλές διακοπές να έχεις, καλά να περάσεις και να προσέχεις,ε?

Kopelia περιμένουμε ενημέρωση για τον υπέρηχο!

Λοιπόν εγώ πηγα χτες στον γιατρο και μου εκανε υπερηχο και εξέταση Ε2 και είπε οτι συνέρχομαι. Φυσικά το πρήξιμο συνεχίζει κανονικά αλλά νομίζω θα φύγει με την περίοδο. Είναι πραγματική πρόβα όμως αφού νιώθω σαν 6 μηνών τουλάχιστον...:-(

Το κακό είναι οτι μου είπε οτι το τέλειο είναι να αφήσουμε τον επόμενο κύκλο και να πάμε για εμβρυομεταφορά στον μεθεπόμενο δηλ. τέλος Σεπτεμβρίου... Φυσικά εγώ έχασα τον κόσμο καθότι ανυπόμονη και ηδη αυτή η καθυστέρηση μου φάινεται πολύ. Μετά σκεφτόμουν και οτι θα χω ξεκινήσει δουλειά τότε κτλ κτλ και για να μην τα πολυλογώ χτες έκλαιγα όλη μέρα για να το χωνέψω...

Σήμερα νιώθω κάπως καλύτερα, λέω οτι είναι να γίνει θα γίνει... Αλλά μίλησα με το γιατρό και του ανεφερα οτι θα πάθω κατάθλιψη:shock: και οτι ανυπομονώ και αν έιναι να μην υπάρχει και μεγάλη διαφορά να κάνουμε την μεταφορά πιο σύντομα... Τι να κάνει κι ο καημένος, μου λέει 1η-2η μέρα οταν αδιαθετήσω να πάω για υπέρηχο κι αν είναι λέει οι ωοθήκες ΄ήρεμες τότε να το κάνουμε...

Κάτι έιναι κι αυτό!

Κορίτσια συγγνώμη για τη φλυαρία!!!


SV6vp3.png

LWoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Μου λειψατε!

Είμαι Σαντορίνη και μπήκα να δω νέα σας.

Κοπελια μου, κοντεύει ο Καιρος! Να μας πεις για το υπερηχο ε;

Λενη μου, ξεκινάς σε λίγο,Άντε με το Καλο και Καλά να περάσετε!

Μελανια μου, εδώ συγκινήθηκα Εγώ που ακούσατε καρδουλες, πως να μην συγκινηθεί ο άντρας σου, Πλάκα κανεις; Κοιτα να ξεκουραστεις!

Gemini, καθε εμπόδιο για Καλο. Μην ανησυχείς και Κανόνισε να εκμεταλλευτειτε το καλοκαιρακι σας!

Mommysoon και ΕΣΥ το ίδιο, γέμισε μπαταρίες για να επανέλθουμε δυναμικα Από Σεπτέμβρη.

Φιλία πολλα! Να Ξερετε ότι σας Έχω στο μυαλό μου όλες!

Πάω για Βουτια!

Σαντορίνη!!!!!!!!!!!! Αχ τι τέλεια!!!!!! Μπράβο! Δε ρωτάω αν περνάς καλά, ε? Φαντάζομαι!

Άντε καλά μπάνια και με το καλό οταν γυρίσεις θα τα λέμε! Δε σε ξεχνάμε, Φιλιά!!!!!!!!!!!!!!


SV6vp3.png

LWoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολα τα κοριτσια!! Εγω λενη μου ολες τις ενεσεις τις εκανα στην κοιλια κι αυτο γιατι ειναι υποδορροιες και τις Daronda. Kopelia κανουμε μπανακια και περναμε ωραια και λεμε να φυγουμε κανενα τριημερο να γεμισουμε λιγο οξυγονο θαλασσα και μπαταριες φυσικα!! Πλησιαζει ο καιρος να ερθει η μπου μπου τι καλα!!.Gemini κι εγω με κατεψυγμενα εκανα κι οπως ειπε και η λενη θα σου βγαλουν τα 3 και θα εχεις και αλλα τρια σε περιπτωση που θες να ξανακανεις τα κρατουν για ενα χρονο. Εγω ειχα 13 εβγαλα τα 6 και τωρα εχω αλλα 7 για την δευτερη προσπαθεια. Φιλια σε ολες καλα να περνατε!!

Άσε ρώτησα και γι αυτό και μ είπε οτι θα ξεπαγώσει και τα 6 γιατί είναι 3 ημερών και θέλει να γίνουν βλαστοκύστες... Πρώτη και τελευταία ευκαιρία θα ναι αλλιώς πάμε πάλι για κανονική εξωσωματική..

Μπορέις να μ πεις λίγο τι διαδικασία ακολούθησες με τα κατεψυγμένα? Δηλ. Αν τα έβαλες κατευθείαν μετά την 1η περίοδο, τι φάρμακα σου έδωσε, τι έμβρυα ήταν κτλ?? sorry που παίρνω το θάρρος για τόσες λεπτομέρειες αλλά μ έχει πιάσει στον υπνο αυτή η κατάσταση και δεν γνωριζω τίποτα.. Φυσικά αν θες απαντάς!


SV6vp3.png

LWoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα :)

Μισπίγκυ, Σαντορίνη!!! Υπέροχα!!! Κάνε βουτιές και για μας :)

Εμείς πήγαμε χθες για υπέρηχο και η μπεμπούλα έχει εμπεδωθεί ήδη (έχει μπει το κεφαλάκι της στην λεκάνη) και ετοιμάζεται να βγει στον κόσμο. Κλείσαμε για καισαρική στις 16 Αυγούστου, αλλά ίσως έρθει νωρίτερα. Σήμερα με πήρε τηλ η γυν μου για να πάω να κάνω καρδιοτοκογράφημα και βρήκε οτι έχω συσπασεις και οτι υπάρχει δραστηριότητα στη μήτρα που δείχνει οτι ετοιμάζεται για γέννα. Διαστολή όμως δεν έχω, οπότε θα ξαναπάω την Δευτέρα για καρδιοτοκράφημα.

Είμαστε στην αναμονή λοιπόν και όπως βλέπω όλες κάτι περιμένουμε :) Υπομονή σε όλες μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα :)

Μισπίγκυ, Σαντορίνη!!! Υπέροχα!!! Κάνε βουτιές και για μας :)

Εμείς πήγαμε χθες για υπέρηχο και η μπεμπούλα έχει εμπεδωθεί ήδη (έχει μπει το κεφαλάκι της στην λεκάνη) και ετοιμάζεται να βγει στον κόσμο. Κλείσαμε για καισαρική στις 16 Αυγούστου, αλλά ίσως έρθει νωρίτερα. Σήμερα με πήρε τηλ η γυν μου για να πάω να κάνω καρδιοτοκογράφημα και βρήκε οτι έχω συσπασεις και οτι υπάρχει δραστηριότητα στη μήτρα που δείχνει οτι ετοιμάζεται για γέννα. Διαστολή όμως δεν έχω, οπότε θα ξαναπάω την Δευτέρα για καρδιοτοκράφημα.

Είμαστε στην αναμονή λοιπόν και όπως βλέπω όλες κάτι περιμένουμε :) Υπομονή σε όλες μας!!!

Kopelia μου με το καλό!Γιατί θα κάνεις καισαρική;;
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Kopelia μου με το καλό!Γιατί θα κάνεις καισαρική;;

Σ' ευχαριστώ Μελανία μου. Και σε σένα καλή λευτεριά και όλα να πάνε πολύ καλά μέχρι το τέλος!!!

Πριν απο 1,5 χρόνο είχα κάνει λαπαροσκόπηση για αφαίρεση ινομυωμάτων και ενδομητρίωση κι επειδή η μήτρα είναι ήδη πειραγμένη δεν θέλει η γιατρός να την πιέσουμε πολύ. Οπότε θα κάνω καισαρική για να μην έχουμε πρόβλημα μετά.

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ Μελανία μου. Και σε σένα καλή λευτεριά και όλα να πάνε πολύ καλά μέχρι το τέλος!!!

Πριν απο 1,5 χρόνο είχα κάνει λαπαροσκόπηση για αφαίρεση ινομυωμάτων και ενδομητρίωση κι επειδή η μήτρα είναι ήδη πειραγμένη δεν θέλει η γιατρός να την πιέσουμε πολύ. Οπότε θα κάνω καισαρική για να μην έχουμε πρόβλημα μετά.

Ε τότε θα έχετε κανονισμένο σίγουρο ραντεβού με την μικρούλα σας;)Το καλυτερο ραντεβού της ζωής σου φαντάζομαι:P

Link to comment
Share on other sites

Ε τότε θα έχετε κανονισμένο σίγουρο ραντεβού με την μικρούλα σας;)Το καλυτερο ραντεβού της ζωής σου φαντάζομαι:P

Μας έκλεισε ραντεβού για τις 16 Αυγούστου στις 9 το πρωί. Το θέμα είναι οτι η μικρή βιάζεται και ίσως μας βγει νωρίτερα... Την Δευτέρα θα την ξαναδούμε και θα μας πει...

Εσύ, Μελανία μου πώς νιώθεις?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα :)

Μισπίγκυ, Σαντορίνη!!! Υπέροχα!!! Κάνε βουτιές και για μας :)

Εμείς πήγαμε χθες για υπέρηχο και η μπεμπούλα έχει εμπεδωθεί ήδη (έχει μπει το κεφαλάκι της στην λεκάνη) και ετοιμάζεται να βγει στον κόσμο. Κλείσαμε για καισαρική στις 16 Αυγούστου, αλλά ίσως έρθει νωρίτερα. Σήμερα με πήρε τηλ η γυν μου για να πάω να κάνω καρδιοτοκογράφημα και βρήκε οτι έχω συσπασεις και οτι υπάρχει δραστηριότητα στη μήτρα που δείχνει οτι ετοιμάζεται για γέννα. Διαστολή όμως δεν έχω, οπότε θα ξαναπάω την Δευτέρα για καρδιοτοκράφημα.

Είμαστε στην αναμονή λοιπόν και όπως βλέπω όλες κάτι περιμένουμε :) Υπομονή σε όλες μας!!!

Μπράβο Kopelia μου! Με το καλό η μπεμπούλα!!!


SV6vp3.png

LWoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Kopelia μου! Με το καλό η μπεμπούλα!!!

Σ' ευχαριστώ πολύ συμπατριώτισσα :)

Κι εσύ με το καλό να κάνεις την εμβρυομεταφορά των μωρών σου και να έχεις καλά αποτελέσματα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...