Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 53 λεπτά , Lila ki είπε:

      Εμένα στο κέντρο δεν μου τόνισαν κάτι ούτε με ρώτησαν εάν έχω κάποιο προγραμματισμένο ταξίδι ! Μου είπαν συνέχισε την καθημερινότητα σκεπτόμενη πάντα  ότι είσαι έγκυος … δηλαδή όχι βαρύ όχι σκυψιματα όχι απότομες κινήσεις κλπ 

      Και εμένα έτσι μου είχαν πει την προηγούμενη φορά απλώς επειδή σκεφτόμαστε μήπως κάναμε ένα ταξίδι μετά την ετ μήπως ενοχλήσει το αεροπλάνο λόγω αναταράξεων ή στην προσγείωση που ταρακουνάει !!! Μην πάμε εμείς για καλό να ξεχαστούμε να περάσουν οι μέρες και στη τέλος κάνουμε χαζομάρα …

Ευγονία - Λαϊνάς


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια! Τι κάνετε? Κ εμείς έιχαμε πάει εκδρομούλα χτες και ήταν πολύ ωραία!! Γενέθλια έχω στις 4 Ιουνίου. Είμαι Δίδυμος (μην ακούσω κακία για το ζώδιό μου!:mad:)

Σημερα εκανα Ε2 είναι 4100 και υπέρηχο-έχω 35 ωοθυλάκια (άτιμες πολυκυστικές!). Σταμάτησα τις γκονάλ, θα πάω και άυριο για υπέρηχο και για ωοληψία βλέπουμε...

MissPiggy χρόνια σου πολλά!!!!!! Σου εύχομαι του χρόνου να γιορτάσεις με το μπεμπέ σου!!:tongue: Πέρασες ωραία??

Agelik δεν πειράζει... Σκέψου οτι είναι για καλό, για να σαι πιο ήρεμη.Δεν πέρασες και λίγα φέτος..

Kopelia τι ωραία!!!!!!! Μπήκες στην τελική ευθεία! Να μας πεις πότε με το καλό έρχεται η μπεμπούλα! Άσχετο, πόσα κιλά έχεις πάρει??

Leni λιονταράκι ε?? Πολύ δυναμικα σας βρίσκω!!

Mummysoon καλωσόρισες στην όμορφη παρέα μας! Σου εύχομαι τα καλύτερα!


SV6vp3.png

LWoFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χρόνια σου πολλά MissPiggy!!!!Kopelia με το καλό να έρθει το μπεμπάκι σας:rolleyes:.Πέρασε ο καιρός!Gemini πόσα ωοθυλάκια έχεις;;;:shock::shock::shock::shock::shock:Τι σου είπε ο γιατρός;;Τι θα κάνετε;Agelik κι εμένα παιχνιδάκια μου έκανε η περίοδος μου όταν έπρεπε να είναι στην ώρα της 4-5 μέρες νωρίτερα είχε έρθει...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!

Λενη μου, λιονταρακι και εγω, πρωτη μερα ομως οπότε εχω ΠΟΛΛΕΣ επηρροές από καρκίνο (εχω κάτι ευαισθησιες που δεν δηκαιολογούνται σε λιονταρι...)

Αγγελικη μου, καθε εμπόδιο για καλο. Ασε να κάνετε τις διακοπούλες σας και ενα μικρο διάλλειμα και απο Σεπτεμβη παμε δυναμικά παρέα. Δεν χάθηκε και ο κόσμος...

Επίσης γιατί αγχώνεσαι τόσο πολύ για τη δουλειά? Ο Βασ μου είπε ότι θα λείψω την ημέρα της ωοληψίας και μετά 2-3 μέρες μετά τη μεταφορά... και τέλος. Φυσικά και μετά δεν θέλει αγχος, δεν θέλει κούραση, δεν θέλει ορθοστασια και τακούνια... Εγώ νομιζω δεν θα πάρω καν άδεια από δω. Θα το πω στον προηστάμενο μου (ο οποιος ειναι υπεροχος!!) Θα του πω οτι θα λείψω 3 μέρες, χωρίς χαρτια και ιστοριες και μετά θια κανονίσω να ερχομαι για λίγες ώρες ή να δουλευω και από το σπίτι... Οπότε μην ανησυχείς, ρυθμίζεται!

Gemini τι κάνουμε τώρα???? Μα 35 ρε φιλενάδα? Κανε λίγο κράτι! Με τα μούτρα έπεσες και εφτιαχνες αυγουλάκια????

Μελανια ολα καλά? Ποτε θα ξαναπάς για υπέρηχο?

Κοπελια μου, μην ακούς κανένα! Να μείνεις ηρεμη και χαλαρή μέχρι την τελευταία μέρα! Να το κάνεις για τη μικρή σου, γιατί όταν αγχώνεσαι εσύ, αγχώνεται και αυτή...

Mommysoon καλώς μας ήρθες.

φιλιά πολλά σε όλες!


c12e25debb.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Κορίτσακια, τι κάνετε;

Mummysoon καλώς ήρθες ξανα! Καλα Είμαι όσο Μπορώ, το προσπαθω... Εσυ πώς τα πας; Θα αρχίσεις τελικά Σεπτέμβριο όπως έλεγες;

Εγώ παιδια χθες Πήγα στην γιατρο του ταμείου και έγραψα τα φάρμακα!!Σημερα θα παω στο φαρμακειο να τα παρω. Αχ μου εφυγε ενα βαρος! Ειναι πολυ κουραστικο αυτο το θεμα με τα φαρμακα... Θα κανω οπως σας ειπα το μακρυ πρωτοκολλο οποτε αυτο σημαινει οτι για να γινει η εξωσωματικη Σεπτεμβριο, εγω θα αρχισω το Daronda γυρω στις 20-22 Αυγουστου. Αναλογα ποτε θα αδιαθετησω ωστε να αρχισω 21 μερες μετα.

Επισης το αλλο καλο ειναι οτι κλεισαμε να παμε 6 μερες στους Παξους και θα ξεφυγουμε εστω και για λιγο. Βεβαια, η αδεια μου ειναι 3 εβδομαδες και ειχαμε σκοπο να παμε τουλαχιστον 15 μερες καπου, αλλα απο το ολοτελα....

Αυτα που λετε τα νεα μου..

Εσεις πως τα πατε?

Κοπελια μου, Αυγουστιατικο το βλεπω ε? Τα ποδαρακια σου ειναι καθολου καλυτερα?

Αντε, σε λιγο θα μας λες τα νεα απο την μπεμπουλα σου :-) Ελπιζω να μεινουμε κι ολες εμεις συντομα ετσι ωστε να ανταλλαζουμε αποψεις!!

Μελανια μου εσυ πως πας? Ποτε εχεις παλι υπερηχο για να ακουσεις καρδουλες?

Gemini εμαθες ποτε εχεις ωοληψια? Θεε μου, 35 ωοθυλακια!!! Πωπω, φοβερο!

Ωστε εισαι διδυμος ε? Αφου λεγεσαι και Gemini, βεβαια. Τα διδυμακια τα αγαπαω πολυ :-) Οι δυο κολλητες μου ειναι διδυμοι!! Εγω ναι, λιονταρακι. 30 Ιουλιου... το Σαββατο δηλαδη!

Angelik, μην στεναχωριεσαι! Ολες μαζι τον Σεπτεμβριο!!

MissPiggy μου εσυ τι κανεις? Εχεις κανει καμια κινηση με τα φαρμακα?

Κανονισες διακοπες? Ποτε φευγεις?

Laloo τι νεα? Ποτε θα κανεις χοριακη????

Link to comment
Share on other sites

MissPiggy μου εσυ τι κανεις? Εχεις κανει καμια κινηση με τα φαρμακα?

Κανονισες διακοπες? Ποτε φευγεις?

Περιμένω το ΚΕΠ να βγάλει ληξιαρχική πράξη γάμου... Μην πω τίποτα...

Ελπίζω ως το τέλος της βδομάδας να τα έχω γράψει. Για να δούμε. Αυριο θα πάω και για εξέταση θρομβωφιλίας... Να το κάνω και αυτό...

Α, ξέχασα να σου απαντήσω, τα 34 έκλεισα...

Διακοπές θα πάμε 1 βδομάδα Σαντορίνη και έχουμε αλλες 2 μετά αλλά δεν ξέρω τι θα κάνουμε. φευγουμε το Σαβατο πάντως και μου αρκεί αυτο...

Λαλου μου, ξεχάστηκα... Πότε πάς για χοριακή????


c12e25debb.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Περιμένω το ΚΕΠ να βγάλει ληξιαρχική πράξη γάμου... Μην πω τίποτα...

Ελπίζω ως το τέλος της βδομάδας να τα έχω γράψει. Για να δούμε. Αυριο θα πάω και για εξέταση θρομβωφιλίας... Να το κάνω και αυτό...

Α, ξέχασα να σου απαντήσω, τα 34 έκλεισα...

Διακοπές θα πάμε 1 βδομάδα Σαντορίνη και έχουμε αλλες 2 μετά αλλά δεν ξέρω τι θα κάνουμε. φευγουμε το Σαβατο πάντως και μου αρκεί αυτο...

Υπομονη, θα στα γραψουν, που θα παει?

Καλα κανεις και θα κανεις εξετασεις για θρομβοφιλια! Να εισαι σιγουρη οτι δεν παιζει κατι τετοιο...

Σαντορινη ειναι το αγαπημενο μου νησι:) Καλα να περασετε και να ξεκουραστεις πανω απ'ολα!

Εγω κλεινω τα 35 το Σαββατο...Αχχ...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες :)

Τώρα κατάφερα να μπώ. Σιδέρωνα με δόσεις, γιατί με έπιανε η μέση μου και καθόμουν για ξεκούραση...

Gemini, δεν έχω πάρει πολλά κιλά, μόνο 7 μέχρι στιγμής και υπολογίζω το πολύ δύο ακόμα μέχρι να γεννήσω. Πρόσεχα σε όλη την εγκυμοσύνη, άσε που μέχρι τον 5ο μήνα είχα πολλούς εμετούς...Εσύ 35 ωοθηλάκια, ε? Πολλά και πολύ καλό είναι αυτό γιατί θα έχει ο γιατρός επιλογές.

Λένη μου θα ξεφύγετε λίγο και είναι πολύ καλό για σένα κυρίως που θέλεις να ξεκινήσεις με ηρεμία μετά. Θα έρθει και ο κουνιάδος σου μαζί?

Μισπίγκυ, αντε να βγεί η ληξιαρχική πράξη γάμου να πάρεις και τα φάρμακα και να πάτε τις διακοπούλες σας ήρεμα. Σαντορίνη είχαμε γαμήλιο ταξίδι και έχω υπέροχες αναμνήσεις απο κει :) Εγώ 38 ετών είμαι. Μάλλον η μεγαλύτερη?

Λαλού περιμένουμε νέα...

Οι υπόλοιπες της παρέας???

Φιλιά πολλά σε όλες!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!! Διακοπούλες ακούω και ζηλεύωωωωω!!! Αν δεν πετύχει η εξωσωματική θα φύγω κι εγώ για λίγο για να ξελαμπικάρω μου φαίνεται!!;) Βέβαια θέλω να πετύχει αλλά για να μη με πάρει από κάτω έχω κι αυτό το πλάνο στο μυαλό μου....

Τα ωοθυλάκια σήμερα ήταν 40(!) και έχω ήδη αρχίσει να πονάω. Είναι φυσιολογικό για πολυκυστικές ωοθήκες. Βέβαια δεν έιναι ακόμα όλα μεγάλα. Είναι απο 14-17χιλ. Οπότε περιμένω:-(. Κουράστηκα λίγο η αλήθεια είναι τόσο περίμενε αλλά δεν μπορώ να κάνω κι αλλιώς. Μάλλον Παρασκεύη ή Σάββατο η ωοληψία!

kopelia π'ηρες πολύ λίγα!!! πως τα καταφερες?εκανες ειδική διατροφη? κι εγω λίγα πρ'επει να πάρω γιατί έχω ήδη παραπάνω:-(

leni αντε σε λίγο καιρό ξεκινάς κι εσυ! με το καλό!!

φιλάκια σε όλες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


SV6vp3.png

LWoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τα ωοθυλάκια σήμερα ήταν 40(!) και έχω ήδη αρχίσει να πονάω. Είναι φυσιολογικό για πολυκυστικές ωοθήκες. Βέβαια δεν έιναι ακόμα όλα μεγάλα. Είναι απο 14-17χιλ. Οπότε περιμένω:-(. Κουράστηκα λίγο η αλήθεια είναι τόσο περίμενε αλλά δεν μπορώ να κάνω κι αλλιώς. Μάλλον Παρασκεύη ή Σάββατο η ωοληψία!

Στείλε κανένα και σε μας που έχουμε γενικότερα έλλειψη:):):):tongue:Για ρεκόρ πας μου φαίνεται!!

Link to comment
Share on other sites

Τα ωοθυλάκια σήμερα ήταν 40(!) και έχω ήδη αρχίσει να πονάω. Είναι φυσιολογικό για πολυκυστικές ωοθήκες. Βέβαια δεν έιναι ακόμα όλα μεγάλα. Είναι απο 14-17χιλ. Οπότε περιμένω:-(. Κουράστηκα λίγο η αλήθεια είναι τόσο περίμενε αλλά δεν μπορώ να κάνω κι αλλιώς. Μάλλον Παρασκεύη ή Σάββατο η ωοληψία!

40?!?!?! Θεε μου! Ποιο ειναι το κολπο σου?

Αληθεια ποσες μοναδες σου εχει δωσει ο γιατρος?

Ε οχι και κουραστηκες!!! Αυτη ειναι μονο η αρχη!!!:-P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα σε όλες :)

Λένη μου θα ξεφύγετε λίγο και είναι πολύ καλό για σένα κυρίως που θέλεις να ξεκινήσεις με ηρεμία μετά. Θα έρθει και ο κουνιάδος σου μαζί?

Οχι δεν θελει να ερθει.. Εμεις κλεισαμε ομως για 6 μερες γιατι δεν παλευεται!

Εσυ κοπελια μου πως εισαι? Μην κανεις δουλειες και τετοια, ελπιζω να σε βοηθαει κι ο αντρας σου λιγο! Θα μπαινω τον Αυγουστο απο το iPhone μου να διαβαζω τα νεα σου, μην χασω τα χαρμοσυνα!!!;):D

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολα τα κοριτσια! Σας ευχαριστω πολυ ολες για την βοηθεια και την συμπαρασταση.Σκεφτομαι οτι απο Σεπτεμβρη ξεκιναμε πολλες κοπελες μαζι και θα εχουμε η μια την αλλη και αυτο με κανει και νοιωθω καλυτερα.

MissPiggy Εγω θελω να κατσω ολες τις μερες ωσπου να βγει η χοριακη, ειναι η δουλεια αγχοδεις και θελω να πω στον εαυτο μου οτι εκανα τα παντα για να μπορεσω να κρατησω ενα παιδι, γιαυτο το προβλημα με την δουλεια.

Μπραβο Gemini super νουμερο , ο γιατρος θα εχει πολλες επιλογες.Με το καλο η αυγουλομαζοξη.

Μελανια μου ευχομαι να πανε ολα καλα.Ποτε εχεις τον αλλο υπερηχο?Φανταζομαι συγκινηση....Μπραβο κοπελα μου!

Kopelia τι κανει η μικρη στην κοιλιτσα , θελει να βγει?

leni ειναι σημαντικο να τελειωνεις με τα φαρμακα , διοτι και αυτο ειναι ολοκληρη ιστορια.

Εγω την Παρασκευη παιρνω αδεια για ενα μηνα.Δεν εχω internet σπιτι ,τωρα θα βαλω.Θα προσπαθησω να σας παρακολουθω ωσπου να μπει το internet απο αλλου. Θα μου λειψετε ολες. Gemini καλα αποτελεσματα , μην φοβασαι τιποτα ολα θα πανε καλα.

kopelia με εναν πονο , με το καλο να ερθει η κορουλα σου .Ευχομαι τα καλυτερα σε ολες.Φιλια πολλα !!!


Uyvqp2.png?NI4OGQ4Y
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν θελει να ερθει.. Εμεις κλεισαμε ομως για 6 μερες γιατι δεν παλευεται!

Εσυ κοπελια μου πως εισαι? Μην κανεις δουλειες και τετοια, ελπιζω να σε βοηθαει κι ο αντρας σου λιγο! Θα μπαινω τον Αυγουστο απο το iPhone μου να διαβαζω τα νεα σου, μην χασω τα χαρμοσυνα!!!;):D

Καλημέρα κι απο μένα :) Καλά θα κάνετε να ξεφύγετε λίγο. Ο καθένας έχει τον δικό του σταυρό. Εξάλλου ο κουνιάδος σου θα γίνει καλά με το πέρασμα του χρόνου. Όσο και να τον πιεζετε τώρα να ξεχάσει, δεν γίνεται. Είναι πολύ νωρίς.

Στο σπίτι με βοηθάνε πολύ και ο άντρας μου και η μητερα μου. Γενικά δεν με αφήνουν να κάνω τίποτα, αλλά επειδή δεν μπορώ να κάθομαι συνέχεια, απο το πρωί όλο και κάποιες δουλειές κάνω κι εγώ. Η αλήθεια είναι οτι όπως τα θέλει η νοικοκυρά του σπιτιού, δεν τα κάνουν οι άλλοι, αλλά κάνω και τα στραβά μάτια. Δεν πειράζει, αρκεί που τους έχω και με προσέχουν παραπάνω απο τα μάτια τους...

καλημερα σε ολα τα κοριτσια! Σας ευχαριστω πολυ ολες για την βοηθεια και την συμπαρασταση.Σκεφτομαι οτι απο Σεπτεμβρη ξεκιναμε πολλες κοπελες μαζι και θα εχουμε η μια την αλλη και αυτο με κανει και νοιωθω καλυτερα.

MissPiggy Εγω θελω να κατσω ολες τις μερες ωσπου να βγει η χοριακη, ειναι η δουλεια αγχοδεις και θελω να πω στον εαυτο μου οτι εκανα τα παντα για να μπορεσω να κρατησω ενα παιδι, γιαυτο το προβλημα με την δουλεια.

Μπραβο Gemini super νουμερο , ο γιατρος θα εχει πολλες επιλογες.Με το καλο η αυγουλομαζοξη.

Μελανια μου ευχομαι να πανε ολα καλα.Ποτε εχεις τον αλλο υπερηχο?Φανταζομαι συγκινηση....Μπραβο κοπελα μου!

Kopelia τι κανει η μικρη στην κοιλιτσα , θελει να βγει?

leni ειναι σημαντικο να τελειωνεις με τα φαρμακα , διοτι και αυτο ειναι ολοκληρη ιστορια.

Εγω την Παρασκευη παιρνω αδεια για ενα μηνα.Δεν εχω internet σπιτι ,τωρα θα βαλω.Θα προσπαθησω να σας παρακολουθω ωσπου να μπει το internet απο αλλου. Θα μου λειψετε ολες. Gemini καλα αποτελεσματα , μην φοβασαι τιποτα ολα θα πανε καλα.

kopelia με εναν πονο , με το καλο να ερθει η κορουλα σου .Ευχομαι τα καλυτερα σε ολες.Φιλια πολλα !!!

Σ' ευχαριστώ πολύ για τις ευχές. Αύριο θα την δούμε την μπεμπούλα μας, να δούμε ποσα κιλάκια έχει πάει και πότε λέει να βγει στον κόσμο... Θα σας ενημερώσω.

Και σε σένα καλές διακοπές και να κοιτάξεις να περάσετε υπέροχα και ξεκούραστα!!!

Link to comment
Share on other sites

40?!?!?! Θεε μου! Ποιο ειναι το κολπο σου?

Αληθεια ποσες μοναδες σου εχει δωσει ο γιατρος?

Ε οχι και κουραστηκες!!! Αυτη ειναι μονο η αρχη!!!:-P

Χαχαχαχα! Άσε νιώθω κλωσσα!! Δεν πήρα πολλές μονάδες, νομίζω συνολικα 1500 gonal απλά ήταν αναμενόμενο λόγω πολυκυστικών. Η αλήθεια είναι οτι φοβάμαι μην πάθω υπερδιέγερση και αναβληθεί η εμβρυομεταφορά. Αλλά τώρα οτι είναι να γίνει θα γίνει. Δεν μπορώ να κάνω και κάτι... Το Σάββατο η ωοληψία τελικά.

Η αρχή είναι ακόμα λες, ε? Φτου! Δε φημίζομαι και για την υπομονή μου!!!

μελανία εσύ ξέρεις καλύτερα από μένα οτι δε χρείάζονται πολλά;) Και σίγουρα ούτε όλα θα μου τα πάρει, ούτε όλα θα είναι καλα.. Εσύ πως είσαι? Από συμπτώματα?

agelik δηλαδή για ένα μήνα τώρα θα μπαίνεις αραιά και που?? Θα μας λείψεις καλέ!!! Όμως να περάσεις καλά όπου πας και κυρίως να χαλαρώσεις και να μη σκέφτεσαι τίποτα!! Το Σεπτέμβρη εδώ θα μαστε και θα τα συζητάμε!!

Κοπελια περιμένουμε νέα σου!;)


SV6vp3.png

LWoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια.Σας ευχαριστω ολες σας για τις ευχες .Gemini85 ειμαι σηγουρη για σενα. Θα πανε ολα τελεια και σε λιγες μερες θα εισαι εγκυουλα.Να σκεφτομαστε θετικα.Με το καλο κοπελια μου!! Θα μου λειψετε ολες σας.


Uyvqp2.png?NI4OGQ4Y
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...