Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Κινητό, wifi, βρέφη και παιδιά


Polly1

Recommended Posts

Καλημερα!! Θα ήθελα να ρωτήσω αν σας έχει επισημάνει ο παιδίατρος κάτι σχετικά με την απόσταση που πρέπει να έχει ένα βρεφος από συσκευές wifi, modem ,κινητά κλπ. Μέσα στο σπίτι ή σύνδεση είναι μόνιμα ανοιχτη;; Ευχαριστώ 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Polly1 είπε:

Καλημερα!! Θα ήθελα να ρωτήσω αν σας έχει επισημάνει ο παιδίατρος κάτι σχετικά με την απόσταση που πρέπει να έχει ένα βρεφος από συσκευές wifi, modem ,κινητά κλπ. Μέσα στο σπίτι ή σύνδεση είναι μόνιμα ανοιχτη;; Ευχαριστώ 

 

Εγώ το ίντερνετ το είχα και στα δύο μόνιμα ανοιχτό,οκ το κινητό δεν το έβαζα δίπλα στο κεφάλι τους,αλλά είχε τύχει σε μαραθώνιους θηλασμους ,να τα έχω στήθος κ να είμαι στο κινητό να χαζεύω. Στον ύπνο που κάναμε συγκοιμιση,το κινητό το είχα μακριά μου. Δεν νομίζω ότι χρειάζεται να ανησυχείς,δεν έχω ακούσει κάποιον παιδίατρο ή μανούλα να συμβουλεύει κάτι αντίθετο.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Polly1 είπε:

Καλημερα!! Θα ήθελα να ρωτήσω αν σας έχει επισημάνει ο παιδίατρος κάτι σχετικά με την απόσταση που πρέπει να έχει ένα βρεφος από συσκευές wifi, modem ,κινητά κλπ. Μέσα στο σπίτι ή σύνδεση είναι μόνιμα ανοιχτη;; Ευχαριστώ 

 

Καλημέρα! Δεν το έχω συζητήσει ποτέ με παιδίατρο αλλά με ακτινοφυσικο που είναι ειδικός νομίζω στο θέμα. Επειδή έχω ακτινογραφικο μηχάνημα στο ιατρείο και γίνεται έλεγχος ακτινοβολίας από ειδικό, ρώτησα κι αυτό μέσα σε όλα τα υπόλοιπα. Μου είπε ότι δεν υπάρχει κανένας λόγος ανησυχίας για wifi κινητά κλπ. Αυτό δε σημαίνει ότι βάζω το παιδί πάνω στο ρούτερ φυσικά χαχαχα! Απλά είμαι χαλαρή πια όσον αφορά αυτή την ανησυχία.

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ δεν το έχω συζητήσει με την παιδίατρο είναι η αλήθεια...

Θυμάμαι πριν 12 χρόνια που γεννήθηκε ο ανηψιός μου, οι γονείς του έκλειναν το ρούτερ το βράδυ, είχαν καταργήσει και το ασύρματο τηλέφωνο. 

Σήμερα νομίζω όπου και να βρεθούμε η ακτινοβολία υπάρχει. Στο σπίτι μας, σε άλλα σπίτια, έξω. Για τα κινητά δε, ας μην το σχολιάσουμε. Μικροί μεγάλοι έχουν. Πώς να προστατευτούμε εφόσον υπάρχουν παντού γύρω μας; 

Συμφωνώ κι εγώ ότι δεν έχω το κινητό κοντά στο παιδί ιδίως όταν κοιμάται. Κι επίσης δεν θέλω να μας βλέπει στην οθόνη. Το προσπαθούμε, αλλά εννοείται ότι δεν τα καταφέρνουμε πάντα. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...