Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιουλίου 2023


Evi!

Recommended Posts

1 hour ago, foza είπε:

@souz13 όλα καλά θα σου πάνε !! 
 

Κοριτσια για πείτε σας έχει πει ο Γιατρος και εσάς να μην τρώτε αλμυρά και γλυκά η μόνο εμένα ;;;

Εμένα μου είχε πει στην πρώτη εγκυμοσύνη ότι θελουμε λίγο αλάτι, αλλά οχι υπερβολικό. Τώρα για τη ζαχαρη γενικά την αποφεύγω. Και πολλά μικρά γεύματα. Σ αυτή την εγκυμοσύνη του είπα ότι δεν χρειάζεται να μου τα ξαναπεί γιατί τα χω σχετικά πρόσφατα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, souz13 είπε:

Το χασαμε κορίτσια

μου ειπε οτι καποιες φορες το αποβαλει ο οργανισμος και γινεται στις 7-10 κοπέλες 

ειμαι πολυ στενοχωρημενη

Λυπάμαι πάρα πολύ κορίτσι μου... κουράγιο!

3 ώρες πρίν, Io_anna είπε:

Εμένα μου είχε πει στην πρώτη εγκυμοσύνη ότι θελουμε λίγο αλάτι, αλλά οχι υπερβολικό. Τώρα για τη ζαχαρη γενικά την αποφεύγω. Και πολλά μικρά γεύματα. Σ αυτή την εγκυμοσύνη του είπα ότι δεν χρειάζεται να μου τα ξαναπεί γιατί τα χω σχετικά πρόσφατα. 

μου απαγόρευσε τα πολύ μεγάλα ψάρια του ειρηνικού, και όλες τις ωμές σαλάτες

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, souz13 είπε:

Το χασαμε κορίτσια

μου ειπε οτι καποιες φορες το αποβαλει ο οργανισμος και γινεται στις 7-10 κοπέλες 

ειμαι πολυ στενοχωρημενη

Κουραγιο και δυναμη, κοριτσι μου.. να ειστε γεροι με τον αντρα σου και θα ερθει αλλο μπεμπε.. κι εγω ειχα χασει ενα μωρακι 24/5/2019 7 εβδ+ 5 ημ και ημουν απαρηγορητη..ξερω πως νιωθεις .. :(

4 ώρες πρίν, foza είπε:

@souz13 όλα καλά θα σου πάνε !! 
 

Κοριτσια για πείτε σας έχει πει ο Γιατρος και εσάς να μην τρώτε αλμυρά και γλυκά η μόνο εμένα ;;;

Εμενα στην πρωτη εγκυμοσυνη μου ειχε πει ολα με μετρο.. τωρα δε μου ανεφερε κατι ..φανταζομαι θεωρωντας οτι τα ξερω ηδη ,δε μου τα ξαναανεφερε.. :)

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, souz13 είπε:

Το χασαμε κορίτσια

μου ειπε οτι καποιες φορες το αποβαλει ο οργανισμος και γινεται στις 7-10 κοπέλες 

ειμαι πολυ στενοχωρημενη

Κοριτσάκι μου δεν σε ξέρω αλλά σε ένιωσα !!! 
Κουραγιο … γρήγορα θα έρθει ένα μωράκι που θα μείνει και θα σας κάνει πολύ πολύ ευτυχισμένους ! 
 

  • Μου αρέσει 1

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, souz13 είπε:

Το χασαμε κορίτσια

μου ειπε οτι καποιες φορες το αποβαλει ο οργανισμος και γινεται στις 7-10 κοπέλες 

ειμαι πολυ στενοχωρημενη

Κουράγιο. Να θυμάσαι ότι δε φταις εσύ  και ότι γίνεται αρκετά συχνά. Θα έρθει κάποια στιγμή αυτο που επιθυμείς. Μη το βάζεις κάτω.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ όλες! Ισως εφταιγε και το κοκκινο αιμα που ειχα δει αλλα δεν με ειχαν ανησυχήσει γιατί αυτο συνεβαινε μου ειχαν πει και η γιατρός! Ειναι δύσκολο και ειμαι απογοητευμένη! Μας ειπε μετα απο 4 μηνες να ξαναπροσπαθησουμε και το σαββατο θα κανω αποξυψη! Μου ειπε να κρατήσω το οτι εμεινα τοσο ευκολα εγκυος! Στον ενα μηνα που ειχαμε προσπαθησει εμεινα…

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , souz13 είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ όλες! Ισως εφταιγε και το κοκκινο αιμα που ειχα δει αλλα δεν με ειχαν ανησυχήσει γιατί αυτο συνεβαινε μου ειχαν πει και η γιατρός! Ειναι δύσκολο και ειμαι απογοητευμένη! Μας ειπε μετα απο 4 μηνες να ξαναπροσπαθησουμε και το σαββατο θα κανω αποξυψη! Μου ειπε να κρατήσω το οτι εμεινα τοσο ευκολα εγκυος! Στον ενα μηνα που ειχαμε προσπαθησει εμεινα…

Και εγώ είχα δει αίμα κόκκινο πριν 2 εβδομάδες και πριν μια καφέ αλλά προς το παρών όλα καλά 

Κουραγιο!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , souz13 είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ όλες! Ισως εφταιγε και το κοκκινο αιμα που ειχα δει αλλα δεν με ειχαν ανησυχήσει γιατί αυτο συνεβαινε μου ειχαν πει και η γιατρός! Ειναι δύσκολο και ειμαι απογοητευμένη! Μας ειπε μετα απο 4 μηνες να ξαναπροσπαθησουμε και το σαββατο θα κανω αποξυψη! Μου ειπε να κρατήσω το οτι εμεινα τοσο ευκολα εγκυος! Στον ενα μηνα που ειχαμε προσπαθησει εμεινα…

Είναι πολύ σημαντικό που έμεινες τόσο εύκολα εγκυος. Εγώ  προσπαθούσα  δύο χρόνια  και έκανα εξωσωματική την πρώτη  φορά. Κάνε κουράγιο  και σε 4 μήνες εύχομαι να μείνεις  πάλι  έγκυος. Που θα μείνεις  δηλαδή  είμαι σίγουρη γι αυτό. Αυτή  η εγκυμοσύνη  δεν ηταν για  να προχωρήσει για διάφορους λόγους.  Θα προχωρήσει η επόμενη, αυτό  να σκέφτεσαι!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, foza said:

Και εγώ είχα δει αίμα κόκκινο πριν 2 εβδομάδες και πριν μια καφέ αλλά προς το παρών όλα καλά 

Κουραγιο!! 

Χαίρομαι για σένα αρα ειναι σχετικο ολο αυτο με το αιμα …δε ξερω τι αλλο να πω ευχομαι να σου πανε ολα καλα!!!!

 

17 minutes ago, DORAV said:

Είναι πολύ σημαντικό που έμεινες τόσο εύκολα εγκυος. Εγώ  προσπαθούσα  δύο χρόνια  και έκανα εξωσωματική την πρώτη  φορά. Κάνε κουράγιο  και σε 4 μήνες εύχομαι να μείνεις  πάλι  έγκυος. Που θα μείνεις  δηλαδή  είμαι σίγουρη γι αυτό. Αυτή  η εγκυμοσύνη  δεν ηταν για  να προχωρήσει για διάφορους λόγους.  Θα προχωρήσει η επόμενη, αυτό  να σκέφτεσαι!!!

Ευχομαι τα καλύτερα και σεσένα!!!! Κατι θα πηγαινε λαθος απο την αρχή

απλα ηταν ενα σοκ γιατι ειχαμε ακουσει καρδουλα και ολα ηταν ενταξει δε ξερω τη πηγε λαθος…ελπιζω την αλλη φορα να ειναι ολα καλυτερα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα!!! Και εγώ είμαι έγκυος το δεύτερο μωράκι μου και  πιθανή ημερομηνία 16/7!!! Περιμένω πως και πως να πάω Δευτέρα στο γυναικολόγο μου να ακούσουμε τη καρδούλα !!!  Εύχομαι σε όλες να έχετε μια τέλεια εγκυμοσύνη και ένα υγιέστατο μωράκι αγκαλιά σε λίγο καιρό! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα ! 
δευτερη χοριακη σήμερα 1200,00 από 319,80 . 
ομως οι εξετάσεις του θυρεοειδή είναι τραγικές … και έχω φοβηθεί παρά πολύ. Μου μίλησε και για αποβολή σε αυτή την περίπτωση. Ξεκινάω από αύριο μεγάλο χάπι αλλά με έχει φοβίσει παρά πολύ ☹️


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Aria konsta είπε:

Καλησπέρα και από εμένα ! 
δευτερη χοριακη σήμερα 1200,00 από 319,80 . 
ομως οι εξετάσεις του θυρεοειδή είναι τραγικές … και έχω φοβηθεί παρά πολύ. Μου μίλησε και για αποβολή σε αυτή την περίπτωση. Ξεκινάω από αύριο μεγάλο χάπι αλλά με έχει φοβίσει παρά πολύ ☹️

Πόσο βγήκε η tsh?


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , Aria konsta είπε:

Καλησπέρα και από εμένα ! 
δευτερη χοριακη σήμερα 1200,00 από 319,80 . 
ομως οι εξετάσεις του θυρεοειδή είναι τραγικές … και έχω φοβηθεί παρά πολύ. Μου μίλησε και για αποβολή σε αυτή την περίπτωση. Ξεκινάω από αύριο μεγάλο χάπι αλλά με έχει φοβίσει παρά πολύ ☹️

Έχεις πρόβλημα γενικά με το θυρεοειδή σου? Έπινες χάπι πρίν?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , Aria konsta είπε:

Καλησπέρα και από εμένα ! 
δευτερη χοριακη σήμερα 1200,00 από 319,80 . 
ομως οι εξετάσεις του θυρεοειδή είναι τραγικές … και έχω φοβηθεί παρά πολύ. Μου μίλησε και για αποβολή σε αυτή την περίπτωση. Ξεκινάω από αύριο μεγάλο χάπι αλλά με έχει φοβίσει παρά πολύ ☹️

Κορίτσι μη φρικάρεις … εγώ δεν έχω θυρεοειδή απλά απ πέρυσι όταν είχαμε ξεκινήσει επαφές ειχα πάει σ ενδοκρινολόγο να μου τον ρυθμίσει ήταν στο 2.5 ωστε να επιτευχθεί πιο καλά η εγκυμοσύνη..μη τα πολυλογώ, κατέληξα σε εξωσωματική..με τόσες ορμόνες αυξήθηκε στο 3.5.. αυτό μια εβδομάδα πριν την εμβρυομεταφορα .. αυξάνουμε λίγο τη δόση τ χαπιού κ στη πρώτη χοριακη ο θυρεοειδής ήταν 5.3!!! Απλά πηρα τον ενδοκρινολόγο κ άλλαξαν τη δόση κ θα το ελέγξω σε 20 μέρες … δεν έγινε κάτι! Τι τιμή είχες;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...