Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα σε ολες! 'Οποια θελει μπορει να μου στειλει προσωπικό μηνυμα για γιατρους που ασχολουντε αρκετα με εξωσωματικές με δότριες (εχουν μικρες αναμονες και "καλες" επιλογές σε δότριες). Ψαχνουμε και στην Ισπανια εδω και 1.5 μήνα αλλα χωρί αποτέλεσμα προς το παρόν και θέλουμε να εχουμε και αλλες εναλλακτικές. Ευχαριστώ πολύ κορίτσια! 

Μανούλες Ιουλίου 2023


Evi!

Recommended Posts

5 ώρες πρίν, Aria konsta είπε:

Καλησπέρα μέλλουσες μανούλες . 
μολις πήρα την σημερινή χοριακη με τιμή 2948.00 είναι καλή ; 

Μπράβο κορίτσι μου, είναι πολύ καλή!!! Με το καλο να το δείτε το μικρούλι σας! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

11 ώρες πρίν, Geogi είπε:

Μπράβο κορίτσι μου, είναι πολύ καλή!!! Με το καλο να το δείτε το μικρούλι σας! 

Καλημέρα !

Ευχαριστω πολύ πολύ , ανυπομονώ !!! 
 

Πως είστε σήμερα ;;; 


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα ! Ενώ απ το Σάββατο όλα καλά σήμερα τ πρωί ξανά στο σκούπισμα είδα ροζ … πάλι άγχος , πάλι φόβο… νόμιζα δε θ έβλεπα ξανά γιατί τόσες μέρες ήταν όλα καλά !

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , minnie26 είπε:

Κορίτσια καλημέρα ! Ενώ απ το Σάββατο όλα καλά σήμερα τ πρωί ξανά στο σκούπισμα είδα ροζ … πάλι άγχος , πάλι φόβο… νόμιζα δε θ έβλεπα ξανά γιατί τόσες μέρες ήταν όλα καλά !

Καλημέρα κοριτσάκι! Δε σου είπε να σε δει από κοντά; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , LeneL είπε:

Καλημέρα κοριτσάκι! Δε σου είπε να σε δει από κοντά; 

Έχω στείλει μήνυμα αλλά ακόμη δεν μ έχει απαντήσει … θα δούμε τι θα μου πει! Πάντως ανησύχησα ξανά … μπορεί να ήταν μόνο στο σκούπισμα αλλά δεν παύει να το είδα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 30 λεπτά , minnie26 είπε:

Έχω στείλει μήνυμα αλλά ακόμη δεν μ έχει απαντήσει … θα δούμε τι θα μου πει! Πάντως ανησύχησα ξανά … μπορεί να ήταν μόνο στο σκούπισμα αλλά δεν παύει να το είδα!

Υπομονή να σου πει ο γιατρός. Το πιο πιθανό είναι ότι δε θα είναι τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , LeneL είπε:

Υπομονή να σου πει ο γιατρός. Το πιο πιθανό είναι ότι δε θα είναι τίποτα!

Μακάρι … γιατί μόνο στο σκούπισμα είδα κ δεν είδα άλλο ξανά στο εσώρουχο … τώρα θα δείξει! Πάντως με τυραννάει απ ότι φαίνεται !

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, minnie26 είπε:

Κορίτσια καλημέρα ! Ενώ απ το Σάββατο όλα καλά σήμερα τ πρωί ξανά στο σκούπισμα είδα ροζ … πάλι άγχος , πάλι φόβο… νόμιζα δε θ έβλεπα ξανά γιατί τόσες μέρες ήταν όλα καλά !

Καλημερα κοριτσι μου.. ευχομαι να ειναι ολα καλα .. το κοκκινο αιμα ειναι ανησυχητικο .. οχι τοσο το ροζ ..αλλα λογικο ν ανησυχεις ..και ποιος δε θα ανησυχουσε στη θεση σου.. εγω στη θεση σου,θα ζητουσα απο τον γιατρο μου ενα ραντεβου για υπερηχο για να μου φυγει το αγχος .. προσευχουλα κι ολα θα πανε καλα ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , xrysaxrysoula είπε:

Καλημερα κοριτσι μου.. ευχομαι να ειναι ολα καλα .. το κοκκινο αιμα ειναι ανησυχητικο .. οχι τοσο το ροζ ..αλλα λογικο ν ανησυχεις ..και ποιος δε θα ανησυχουσε στη θεση σου.. εγω στη θεση σου,θα ζητουσα απο τον γιατρο μου ενα ραντεβου για υπερηχο για να μου φυγει το αγχος .. προσευχουλα κι ολα θα πανε καλα ! 

Περιμένω να μου απαντήσει στο μήνυμα και να μ πεις πως θα προχωρήσουμε .. σίγουρα εκείνος γνωρίζει καλύτερα ! 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Aria konsta είπε:

Καλημέρα !

Ευχαριστω πολύ πολύ , ανυπομονώ !!! 
 

Πως είστε σήμερα ;;; 

Εμεις μια χαρά αν εξαιρέσεις τις αναγούλες που έχω με το που άνοιξα τα μάτια μου  χαχαχχα. Αλλά έχω ρεπο, οπότε τουλάχιστον είμαι ήρεμη στο σπιτάκι μου 

πρίν από 30 λεπτά , minnie26 είπε:

Περιμένω να μου απαντήσει στο μήνυμα και να μ πεις πως θα προχωρήσουμε .. σίγουρα εκείνος γνωρίζει καλύτερα ! 

Προσπάθησε να διατηρήσεις την ψυχραιμία σου, νομιζω πως είναι σύνηθες να δεις κι άλλη φορά αν δεις μια. Και μην ξεχνάς ότι είναι πάρα πάρα πολύ λίγο. Ξερω το άγχος είναι μεγάλο, γιαυτό αν δεις ότι δεν αντέχεις, πήγαινε να κάνεις ένα υπέρηχο για να ηρεμήσεις και  όλα θα πάνε καλά, θα το δεις! Μόλις σου απαντήσει πες μας. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μου απάντησε κορίτσια να κάνω την lentogest! Κάνει μόνο καλό είπε κ όχι κακό! Όποτε την έκανα κ εγώ! Δεν είμαι τόσο αγχωμένη όσο τη πρώτη φορά , αλλά εννοείται πως αγχώθηκα …άντε να δούμε πως θα πάει η μέρα ! 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , minnie26 είπε:

Μου απάντησε κορίτσια να κάνω την lentogest! Κάνει μόνο καλό είπε κ όχι κακό! Όποτε την έκανα κ εγώ! Δεν είμαι τόσο αγχωμένη όσο τη πρώτη φορά , αλλά εννοείται πως αγχώθηκα …άντε να δούμε πως θα πάει η μέρα ! 

Μια χαρα ..η ενεσουλα θα βοηθησει ..επομενο ραντεβου ποτε εχεις στον γιατρο ; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , xrysaxrysoula είπε:

Μια χαρα ..η ενεσουλα θα βοηθησει ..επομενο ραντεβου ποτε εχεις στον γιατρο ; 

Έχω την άλλη Τετάρτη ! Σε μια εβδομάδα για να ακούσουμε καρδούλες ..ελπίζω να μην ξανά δω μέχρι να παω!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, xrysaxrysoula είπε:

Καλημερα κοριτσι μου..καλως τον δεχτηκες τον αντρα σου .. πολυ ωραια τα νεακια σου .. βγηκε δηλαδη κατά 3 μερες μεγαλυτερο το μπεμπεκι ε ; Μια χαρα :wub:.. λιγες μερες πανω ..λιγες κατω ειναι μια χαρα ..με το καλο κοριτσι μου.. κι εγω ειχα σημερα ραντεβου το πρωι ,αλλα μου το ακυρωσε η γιατρος ,γιατι προεκυψε τοκετος κ ηταν στην κλινικη..το βαλαμε για αυριο το πρωι το ραντεβου.. σημερα ειμαι ακριβως 9 εβδομαδων .. ανυπομονω κι εγω για αυριο κ θελω να κλεισω ραντεβου και για αυχενικη γιατι η καταλληλη εβδομαδα συμφωνα με τη γυναικολογο μου ειναι αναμεσα απο Χριστουγεννα κ Πρωτοχρονια κι εγω λιγο αγχωθει ,γιατι εδω στην Ξανθη εχουμε μονο εναν υπερηχογραφιστα πιστοποιημενο απο το fetal medicine foundation κι εναν ακομη που ερχεται απο Θεσσαλονικη ,αλλα πηρα τηλεφωνο κ ρώτησα κ δε θα ερθει εκεινες τις μερες ..θα ερθει στος 2/1/23 που θα ειμαι 13 εβδομαδων κ δεν θελει η γυναικολογος μου..η οποια θελει να το κανω σε οποιονδηποτε ..σε οποιαδηποτε πολη μου ειπε,αρκει να εχει τη συγκεκριμενη πιστοποιηση που ειναι στην ουσια απο τον ιδιο τον "πατερα" και εφευρετη της αυχενικης διαφανειας ,τον κο Κυπρο Νικολαιδη  .... 26/12 γινομαι 12 εβδομαδων κ η γυναικολογος μου δε θελει ουτε 11+ να παω ουτε 13+ ..θελει να παω 12+.. οποτε αυριο με το που δουμε την αναπτυξη κ μου πει και ΠΗΤ ,θα παρω κατευθειαν να κλεισω στον εναν που απομενει στην Ξανθη και αν δε βρω ραντεβου ,θα παω μαλλον Θεσσαλονικη ..εσυ για ποτε ειπατε με τον γιατρο σου να κλεισεις για αυχενικη ; 

 

Χρύσα μου καλησπέρα! Είναι απαραίτητο ο εμβρυολόγος που θα κάνεις την αυχενική να έχει την πιστοποίηση. Εμείς εδώ στα Τρίκαλα έχουμε τέσσερις που την έχουν και μου πρότεινε η γυναικολόγος μου που να πάω. Επίσης έχουμε και την επιλογή της Λάρισας (επίσης με καλά κέντρα και πιστοποιημένους γιατρούς). Γιατί δεν ψάχνεις στην Αλεξανδρούπολη; Είναι πιο μακριά; Βολεύει να κατέβεις Θεσσαλονίκη; Πήγε μία συνάδελφος μου εκεί, αλλά λεπτομέρειες δεν ξέρω. Κλείσαμε 27/12 για να είναι και ο άντρας μου εδώ, θα είμαι 13 εβδομάδων ακριβώς(σύμφωνα με τις νέες μετρήσεις) και η εμβρυολόγος είπε ότι δεν την πειράζει. Άλλωστε, δεν έχει κατασταλάξει και το μωρό ακόμα πόσο είναι, κάθε φορά βλέπω στο μηχάνημα απόκλιση μιας-δυο ημερών. Πάντως για την πιστοποίηση, κι εδώ μέσα πρέπει να υπάρχει ανανεωμένο αρχείο (ή στο parents το σκέτο, δε θυμάμαι) με τους πιστοποιημένους γιατρούς ανάλογα με την εξέταση (α-β επιπέδου, doppler). Και με μία αναζήτηση στο google βγάζει μία επισημη ιστοσελίδα

Θα πω μην αγχώνεσαι (κάτι που μου λένε συνέχεια κι εμένα αλλά πραγματικά, αφιερώνω λίγο χρόνο για μένα και το μωρό και παίρνω μία βαθιά ανάσα χαϊδεύοντας την κοιλιά)

Σου έγραψε και την papp-a? εμένα μου είπε να την κάνω αυστηρά μία εβδομάδα πριν την αυχενική.

Σημαντικό είναι να ρωτήσεις και πως είναι σαν γιατροί. Να ξε-αγχωθείς περισσότερο δηλαδή

1 hour ago, minnie26 είπε:

Μου απάντησε κορίτσια να κάνω την lentogest! Κάνει μόνο καλό είπε κ όχι κακό! Όποτε την έκανα κ εγώ! Δεν είμαι τόσο αγχωμένη όσο τη πρώτη φορά , αλλά εννοείται πως αγχώθηκα …άντε να δούμε πως θα πάει η μέρα ! 

το ότι δεν είσαι αγχωμένη βοηθάει πάρα πολύ τα μωράκια, να ξέρεις!!! περιμένουμε νέα σου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , mariaalexiou είπε:

Χρύσα μου καλησπέρα! Είναι απαραίτητο ο εμβρυολόγος που θα κάνεις την αυχενική να έχει την πιστοποίηση. Εμείς εδώ στα Τρίκαλα έχουμε τέσσερις που την έχουν και μου πρότεινε η γυναικολόγος μου που να πάω. Επίσης έχουμε και την επιλογή της Λάρισας (επίσης με καλά κέντρα και πιστοποιημένους γιατρούς). Γιατί δεν ψάχνεις στην Αλεξανδρούπολη; Είναι πιο μακριά; Βολεύει να κατέβεις Θεσσαλονίκη; Πήγε μία συνάδελφος μου εκεί, αλλά λεπτομέρειες δεν ξέρω. Κλείσαμε 27/12 για να είναι και ο άντρας μου εδώ, θα είμαι 13 εβδομάδων ακριβώς(σύμφωνα με τις νέες μετρήσεις) και η εμβρυολόγος είπε ότι δεν την πειράζει. Άλλωστε, δεν έχει κατασταλάξει και το μωρό ακόμα πόσο είναι, κάθε φορά βλέπω στο μηχάνημα απόκλιση μιας-δυο ημερών. Πάντως για την πιστοποίηση, κι εδώ μέσα πρέπει να υπάρχει ανανεωμένο αρχείο (ή στο parents το σκέτο, δε θυμάμαι) με τους πιστοποιημένους γιατρούς ανάλογα με την εξέταση (α-β επιπέδου, doppler). Και με μία αναζήτηση στο google βγάζει μία επισημη ιστοσελίδα

Θα πω μην αγχώνεσαι (κάτι που μου λένε συνέχεια κι εμένα αλλά πραγματικά, αφιερώνω λίγο χρόνο για μένα και το μωρό και παίρνω μία βαθιά ανάσα χαϊδεύοντας την κοιλιά)

Σου έγραψε και την papp-a? εμένα μου είπε να την κάνω αυστηρά μία εβδομάδα πριν την αυχενική.

Σημαντικό είναι να ρωτήσεις και πως είναι σαν γιατροί. Να ξε-αγχωθείς περισσότερο δηλαδή

το ότι δεν είσαι αγχωμένη βοηθάει πάρα πολύ τα μωράκια, να ξέρεις!!! περιμένουμε νέα σου

Ναι , γιατί πιστεύω πως είναι απλά λόγω χαμηλής προγεστερονης αυτό που συμβαίνει κ όχι κάτι άλλο! Με είχε προειδοποιήσει ο γιατρός για αυτό …

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...