Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Ιουλίου 2023


Evi!

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

7 ώρες πρίν, Argy90 είπε:

Καλησπέρα!!! Και εγώ είμαι έγκυος το δεύτερο μωράκι μου και  πιθανή ημερομηνία 16/7!!! Περιμένω πως και πως να πάω Δευτέρα στο γυναικολόγο μου να ακούσουμε τη καρδούλα !!!  Εύχομαι σε όλες να έχετε μια τέλεια εγκυμοσύνη και ένα υγιέστατο μωράκι αγκαλιά σε λίγο καιρό! 

Καλησπερα! Με το καλο να ερθει το μωρακι σου..να εχεις μια υπεροχη και ξεγνοιστη εγκυμοσυνη .. θα περιμενουμε νεα σου τη Δευτερα..ολα να πανε κατ' ευχην :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.

Είμαι 7+4 και στις 6+2 είδαμε πρώτη φορά το μωράκι και ακούσαμε καρδούλα. Έχω ΠΗΤ 17 Ιουλίου  σύμφωνα με εφαρμογή, ο γιατρός ακόμα δεν μου εχει πει. 

Μετά από 1.5 χρόνο προσπαθειών και 3 βιοχημικων αποβολων,  τον προηγούμενο μήνα αποφασίσαμε  με τον γιατρό να ξεκινήσουμε προετοιμασία για   τον φάκελο της  εξωσωματικής  στον επόμενο κύκλο. Τελικά, την μέρα των γενεθλίων μου όπου περίμενα περίοδο, έμαθα ότι είμαι έγκυος. 

Ήταν ένα δώρο αναπάντεχο, πάνω που το είχα πάρει απόφαση ότι δεν θα τα καταφέρουμε. 

Η αλήθεια είναι ότι ακόμα δεν το έχω πιστέψει και τρέμω στην ιδέα ότι ίσως  πάει κάτι στραβά. 

Ευχομαι σε ολες να καταφέρουμε να πάρουμε αγκαλίτσα τα μωράκια μας και να είναι γερά! 

 

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Geogi είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.

Είμαι 7+4 και στις 6+2 είδαμε πρώτη φορά το μωράκι και ακούσαμε καρδούλα. Έχω ΠΗΤ 17 Ιουλίου  σύμφωνα με εφαρμογή, ο γιατρός ακόμα δεν μου εχει πει. 

Μετά από 1.5 χρόνο προσπαθειών και 3 βιοχημικων αποβολων,  τον προηγούμενο μήνα αποφασίσαμε  με τον γιατρό να ξεκινήσουμε προετοιμασία για   τον φάκελο της  εξωσωματικής  στον επόμενο κύκλο. Τελικά, την μέρα των γενεθλίων μου όπου περίμενα περίοδο, έμαθα ότι είμαι έγκυος. 

Ήταν ένα δώρο αναπάντεχο, πάνω που το είχα πάρει απόφαση ότι δεν θα τα καταφέρουμε. 

Η αλήθεια είναι ότι ακόμα δεν το έχω πιστέψει και τρέμω στην ιδέα ότι ίσως  πάει κάτι στραβά. 

Ευχομαι σε ολες να καταφέρουμε να πάρουμε αγκαλίτσα τα μωράκια μας και να είναι γερά! 

 

Με το καλό εύχομαι να πάνε όλα καλά κ να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη.. είχα κ εγώ μια βιοχημική κ έχω λίγο άγχος αλλά σκέφτομαι θετικά.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Argy90 είπε:

Με το καλό εύχομαι να πάνε όλα καλά κ να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη.. είχα κ εγώ μια βιοχημική κ έχω λίγο άγχος αλλά σκέφτομαι θετικά.. 

Ευχομαι τα καλύτερα και σε σένα! Από ότι είδα έχουμε σχεδόν ίδια ΠΗΤ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8 ώρες πρίν, Aria konsta είπε:

Καλησπέρα και από εμένα ! 
δευτερη χοριακη σήμερα 1200,00 από 319,80 . 
ομως οι εξετάσεις του θυρεοειδή είναι τραγικές … και έχω φοβηθεί παρά πολύ. Μου μίλησε και για αποβολή σε αυτή την περίπτωση. Ξεκινάω από αύριο μεγάλο χάπι αλλά με έχει φοβίσει παρά πολύ ☹️

Η χοριακη σου πολυ καλη .. υπερδιπλασιαστηκε ..μηπως πατε για διδυμακια ; Οπως και να χει ,με το καλο να ερθει/ουν το/τα μπεμπε και να εχεις μια ομορφη εγκυμοσυνη .. ο θυροειδης ειναι αρκετα  ανεβασμενος..μηπως εχεις χασιμοτο;  .. αλλα νομιζω πως με το χαπακι θα στρωσει.. μη σε αγχωνει το "μεγαλο" χαπι .. εγω στην 2η μου εγκυμοσυνη πηρα χαπι απο την 36 εως κ τη μερα που γεννησα (39+5ημ)..ενα μηνα δηλαδη .. ειτε ειναι μικρη η δοση ,ειτε μεγαλη ..σκεψου οτι ειναι απλα ενα χαπακι .. μη σκεφτεσαι τη δοσολογια κι αγχωνεσαι.. σημασια εχει οτι το βρηκατε και δε θα το αφησεις στην "τυχη" του.. γνωμη μου ειναι ,να πας και σέναν ενδοκρινολογο που να ειδικευεται και  στην ενδοκρινολογια κύησης και να σου δωσει εκεινος αγωγη.. εγω ετσι ειχα κανει αναγκαστικα βέβαια.. γιατι το δημοσιο νοσοκομειο που γεννησα(στην Ξανθη),ηθελε πιστοποιητικο ενδοκρινολογου οτι μπορω να γεννησω σε δευτεροβαθμιο νοσοκομειο ,αλλιως δεν αναλαμβαναν .. θα επρεπε να παω σε τριτοβαθμιο νοσοκομειο που να εχει εντατικη νεογνων ,ή Θεσσαλονικη ή Αλεξανδρουπολη ..αν μενεις Αθηνα,Θεσσαλονικη ,Πατρα,Λαρισα,Ηρακλειο κτλ που εχουν τριτοβαθμια νοσοκομεια ,δε χρειαζεται ν ανησυχεις .. ειδικα αν μενεις Αθηνα ,αρκετα ιδιωτικα μαιευτηρια εχουν και εντατικη ..οπως και να εχει .. ολα να πανε κατ ευχην ..να ερθει με το καλο το μωρακι σου και τα χαπακια που θα παρουμε και ο,τι αλλο χρειαστει στην εγκυμοσυνη θα γινουν μετα μια μακρινή αναμνηση ενος ομορφου "ταξιδιου" :)

 

 

6 ώρες πρίν, Geogi είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.

Είμαι 7+4 και στις 6+2 είδαμε πρώτη φορά το μωράκι και ακούσαμε καρδούλα. Έχω ΠΗΤ 17 Ιουλίου  σύμφωνα με εφαρμογή, ο γιατρός ακόμα δεν μου εχει πει. 

Μετά από 1.5 χρόνο προσπαθειών και 3 βιοχημικων αποβολων,  τον προηγούμενο μήνα αποφασίσαμε  με τον γιατρό να ξεκινήσουμε προετοιμασία για   τον φάκελο της  εξωσωματικής  στον επόμενο κύκλο. Τελικά, την μέρα των γενεθλίων μου όπου περίμενα περίοδο, έμαθα ότι είμαι έγκυος. 

Ήταν ένα δώρο αναπάντεχο, πάνω που το είχα πάρει απόφαση ότι δεν θα τα καταφέρουμε. 

Η αλήθεια είναι ότι ακόμα δεν το έχω πιστέψει και τρέμω στην ιδέα ότι ίσως  πάει κάτι στραβά. 

Ευχομαι σε ολες να καταφέρουμε να πάρουμε αγκαλίτσα τα μωράκια μας και να είναι γερά! 

 

Συγχαρητηρια.. να εχεις μια ομορφη και ξεγνοιαστη εγκυμοσυνη .. ολα να πανε κατ' ευχην και σε λιγο καιρο να εχετε αγκαλια το μικρο σας "θαυματακι" .. το αγχος σε ολες μας υπαρχει ..σε αλλες πολυ,σε αλλες λιγοτερο .. εξαρταται κι απο τον χαρακτηρα της καθεμιας, αλλά κυριως απο το τι εχει "περασει"  κανεις για να φτασει στο επιθυμητό αποτελεσμα .. κι εγω στην 1η μου εγκυμοσυνη ,ετρεμα καθε φορα που πηγαινα τουαλετα μη δω αιμα στο χαρτι .. γιατι περα απο 2 βιοχημικες ειχα και μια αποβολη οπου εκανα αποξεση σε διαστημα 3,5 χρονων προσπαθειων .. σε κεινη την εγκυμοσυνη νομιζω εσπασα το ρεκορ ανθρωπου που κανει το σταυρο του μεσα στην τουαλετα :) μετα την αυχενικη ,θα δεις το αγχος θα υποχωρησει σε πολυ μικροτερο βαθμο..

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Geogi είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.

Είμαι 7+4 και στις 6+2 είδαμε πρώτη φορά το μωράκι και ακούσαμε καρδούλα. Έχω ΠΗΤ 17 Ιουλίου  σύμφωνα με εφαρμογή, ο γιατρός ακόμα δεν μου εχει πει. 

Μετά από 1.5 χρόνο προσπαθειών και 3 βιοχημικων αποβολων,  τον προηγούμενο μήνα αποφασίσαμε  με τον γιατρό να ξεκινήσουμε προετοιμασία για   τον φάκελο της  εξωσωματικής  στον επόμενο κύκλο. Τελικά, την μέρα των γενεθλίων μου όπου περίμενα περίοδο, έμαθα ότι είμαι έγκυος. 

Ήταν ένα δώρο αναπάντεχο, πάνω που το είχα πάρει απόφαση ότι δεν θα τα καταφέρουμε. 

Η αλήθεια είναι ότι ακόμα δεν το έχω πιστέψει και τρέμω στην ιδέα ότι ίσως  πάει κάτι στραβά. 

Ευχομαι σε ολες να καταφέρουμε να πάρουμε αγκαλίτσα τα μωράκια μας και να είναι γερά! 

 

Και εγώ 17 έχω προς το παρών γιατί μάλλον θα αλλάξει 

Τι να σου πω και εγώ ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω. (Είχα δει και αίμα και λέω κάτσε μην χαίρομαι άδικα )

Ο σύζυγος είπε θα γεννάω και δεν θα το πιστεύω ακόμα χαχαχα

Ολά να πάνε  καλά σε όλες μας κορίτσια!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα ! Ξύπνησα , πήγα στο μπάνιο κ είδα ροζ ..το ίδιο κ στο σκούπισμα ! Το ποσό τρόμαξα δε λέγεται … το μυαλό μ έχει κάνει 1002 σκέψεις κ βέβαια τις χειρότερες … ο γιατρός μ είχε δώσει μια ένεση να την κάνω σε περίπτωση που δω αίμα..lentogest λέγεται ! Την έκανα κ περιμένω να μιλήσω και με το γιατρό ….

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, xrysaxrysoula είπε:

Συγχαρητηρια.. να εχεις μια ομορφη και ξεγνοιαστη εγκυμοσυνη .. ολα να πανε κατ' ευχην και σε λιγο καιρο να εχετε αγκαλια το μικρο σας "θαυματακι" .. το αγχος σε ολες μας υπαρχει ..σε αλλες πολυ,σε αλλες λιγοτερο .. εξαρταται κι απο τον χαρακτηρα της καθεμιας, αλλά κυριως απο το τι εχει "περασει"  κανεις για να φτασει στο επιθυμητό αποτελεσμα .. κι εγω στην 1η μου εγκυμοσυνη ,ετρεμα καθε φορα που πηγαινα τουαλετα μη δω αιμα στο χαρτι .. γιατι περα απο 2 βιοχημικες ειχα και μια αποβολη οπου εκανα αποξεση σε διαστημα 3,5 χρονων προσπαθειων .. σε κεινη την εγκυμοσυνη νομιζω εσπασα το ρεκορ ανθρωπου που κανει το σταυρο του μεσα στην τουαλετα :) μετα την αυχενικη ,θα δεις το αγχος θα υποχωρησει σε πολυ μικροτερο βαθμο..

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές, εύχομαι κι εσενα τα ίδια και καλύτερα και να χαίρεσαι και το μεγαλύτερο παιδάκι σου. 

Η αλήθεια είναι ότι αυτό με την τουαλέτα το έχω κι εγώ. Κάθε μα κάθε φορά που πάω. Ο μεγαλύτερος μου φόβος όμως είναι ο υπέρηχος, ακόμα και στην ιδέα ότι θα πάμε, τρέμω μήπως δω κάτι κακο. 

Τέλος πάντων όπως λέει και η μαμα μου, το να είσαι μαμά συνεπάγεται και ένα μόνιμο άγχος για το παιδί σου είτε είναι στην κοιλιά είτε είναι 30 :-P

4 ώρες πρίν, foza είπε:

Και εγώ 17 έχω προς το παρών γιατί μάλλον θα αλλάξει 

Τι να σου πω και εγώ ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω. (Είχα δει και αίμα και λέω κάτσε μην χαίρομαι άδικα )

Ο σύζυγος είπε θα γεννάω και δεν θα το πιστεύω ακόμα χαχαχα

Ολά να πάνε  καλά σε όλες μας κορίτσια!

Είμαστε πολλές με την ίδια βλέπω αν και μάλλον θα αλλάξει. :)Κι εμένα ο άντρας μου τα ίδια λέει αν και αυτός είναι επίσης πολύ αγχωμένος.

Ευχομαι όλες να τα πάρουμε αγκαλιά και να το πιστέψουμε μια και καλή! 

2 ώρες πρίν, minnie26 είπε:

Κορίτσια καλημέρα ! Ξύπνησα , πήγα στο μπάνιο κ είδα ροζ ..το ίδιο κ στο σκούπισμα ! Το ποσό τρόμαξα δε λέγεται … το μυαλό μ έχει κάνει 1002 σκέψεις κ βέβαια τις χειρότερες … ο γιατρός μ είχε δώσει μια ένεση να την κάνω σε περίπτωση που δω αίμα..lentogest λέγεται ! Την έκανα κ περιμένω να μιλήσω και με το γιατρό ….

Φαντάζομαι πως νιώθεις αλλά προσπάθησε να διατηρήσεις την ψυχραιμία σου γιατί μπορεί να είναι και αγγειακια που σπάνε, τίποτα το κακό δηλαδή. Πριν λίγες μέρες είδε μια φίλη μου αρκετό αίμα και τελικά ήταν αυτό και τίποτα παραπάνω. Είναι δύσκολο το ξέρω, αλλά όλα θα πάνε καλά. 

Μίλησες με τον γιατρό σου; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 16 λεπτά , Geogi είπε:

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές, εύχομαι κι εσενα τα ίδια και καλύτερα και να χαίρεσαι και το μεγαλύτερο παιδάκι σου. 

Η αλήθεια είναι ότι αυτό με την τουαλέτα το έχω κι εγώ. Κάθε μα κάθε φορά που πάω. Ο μεγαλύτερος μου φόβος όμως είναι ο υπέρηχος, ακόμα και στην ιδέα ότι θα πάμε, τρέμω μήπως δω κάτι κακο. 

Τέλος πάντων όπως λέει και η μαμα μου, το να είσαι μαμά συνεπάγεται και ένα μόνιμο άγχος για το παιδί σου είτε είναι στην κοιλιά είτε είναι 30 :-P

Είμαστε πολλές με την ίδια βλέπω αν και μάλλον θα αλλάξει. :)Κι εμένα ο άντρας μου τα ίδια λέει αν και αυτός είναι επίσης πολύ αγχωμένος.

Ευχομαι όλες να τα πάρουμε αγκαλιά και να το πιστέψουμε μια και καλή! 

Φαντάζομαι πως νιώθεις αλλά προσπάθησε να διατηρήσεις την ψυχραιμία σου γιατί μπορεί να είναι και αγγειακια που σπάνε, τίποτα το κακό δηλαδή. Πριν λίγες μέρες είδε μια φίλη μου αρκετό αίμα και τελικά ήταν αυτό και τίποτα παραπάνω. Είναι δύσκολο το ξέρω, αλλά όλα θα πάνε καλά. 

Μίλησες με τον γιατρό σου; 

Το ροζ που είδα ήταν ίσα με την πλάκα του νυχιού μας … έκανα κ αυτήν την ένεση που μ είχε πει είναι για ώρα ανάγκης κ σταμάτησε …μ είπε να μη σηκωθώ απ τ κρεβάτι ούτε για φαγητό .. σηκώνομαι μόνο για τουαλέτα ! Ελπίζω να μην ξαναδώ .. τρόμαξα παρά πολύ!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , minnie26 είπε:

Το ροζ που είδα ήταν ίσα με την πλάκα του νυχιού μας … έκανα κ αυτήν την ένεση που μ είχε πει είναι για ώρα ανάγκης κ σταμάτησε …μ είπε να μη σηκωθώ απ τ κρεβάτι ούτε για φαγητό .. σηκώνομαι μόνο για τουαλέτα ! Ελπίζω να μην ξαναδώ .. τρόμαξα παρά πολύ!!

Το ξέρω ψυχούλα, είναι τρομακτικό, αλλά όλα καλά τώρα αφού σταμάτησε! Συν ότι ήταν πάρα πολύ λίγο. Και το ότι συνέστησε να είσαι ξαπλωμένη είναι προληπτικό. Όλα θα πάνε μια χαρά για το μικρούλι σου. Πότε έχετε ξανα ραντεβού; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Τα μικρούλια! Είναι διδυμάκια ! Χαχα! Είμαι από εξωσωματική .. ραντεβού έχω σε 10 μέρες να ακούσουμε καρδούλες! Σε ευχαριστώ πολύ πάντως γιατί ηρέμησα … εσυ ποσό είσαι;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , minnie26 είπε:

Τα μικρούλια! Είναι διδυμάκια ! Χαχα! Είμαι από εξωσωματική .. ραντεβού έχω σε 10 μέρες να ακούσουμε καρδούλες! Σε ευχαριστώ πολύ πάντως γιατί ηρέμησα … εσυ ποσό είσαι;

Αααα είναι και 2 τα μικρούλια; τέλεια! Με το καλο να πάτε να ακούσετε τις καρδούλες τους να χτυπανε πολύ δυνατά!  Φαντάζομαι ότι το άγχος σου είναι ακόμα πιο μεγάλο, γιατί έχεις παλέψει πολύ για αυτά. Εγώ είμαι 7+5 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, minnie26 είπε:

Κορίτσια καλημέρα ! Ξύπνησα , πήγα στο μπάνιο κ είδα ροζ ..το ίδιο κ στο σκούπισμα ! Το ποσό τρόμαξα δε λέγεται … το μυαλό μ έχει κάνει 1002 σκέψεις κ βέβαια τις χειρότερες … ο γιατρός μ είχε δώσει μια ένεση να την κάνω σε περίπτωση που δω αίμα..lentogest λέγεται ! Την έκανα κ περιμένω να μιλήσω και με το γιατρό ….

Να μην φοβάσαι και είχα δει όχι μόνο ροζ και κόκκινο κανονικό μέχρι και ένα πράγμα πηχτό βγήκε αλλά έκανα την. Lentogest και όλα καλά μέχρι στιγμής

και εγώ με εξωσωματική 

ποσό είσαι ;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...