Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , Neverstop είπε:

      Κατάλαβα... κ κοιμάται μόνο του στο δωμάτιο του?😢Στο πάρκο κοιμούνται?

      Το πάρκο δεν είναι για πολλές ώρες-μερες  λόγο στρώματος κυρίως δεν είναι Κ ότι πιο κατάλληλο για συνεχή χρήση για πιο υγιηνο υποτίθετε . Μετά μόνο του αν δεν μπορείς συγκοιμιση. Αλλά μην σε ανχωνει πλέον στους 7 μήνες το παιδί στριφογυρναει μόνο του φωνάζει πιο δυνατά οπότε ξυπνάς Κ επίσης πλέον δεν χρειάζετε Κ να το ρευετε κτλ. 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Ιουλίου 2023


Evi!

Recommended Posts

1 ώρα πρίν, minnie26 είπε:

Μου είπε μέχρι 4 Αυγούστου ! Αλλά δεν πιστεύω πως θα πάω τόσο .. πιστεύω πως μέσα Ιουλίου θα γεννήσω ! Εσένα ;

Δεν έχω πληροφορίες  Πέμπτη θα πάω για υπέρηχο και αύριο για χοριακη. Ποσο θα πρέπει να είναι αύριο η χοριακη ξέρετε ; Με πιάνει άγχος κάθε φορά με αυτό το πράγμα. 
εγω είμαι σίγουρη πρώτα ο θεός ότι κάπου στη μέση του Ιούλη θα μπω για καισαρική. 


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, minnie26 είπε:

Εγώ γενικά όλη τη διαδικασία της εξωσωματικής κ τον πρώτο υπέρηχο κ τον δεύτερο μόνη μου θα τ κάνω γιατί ο άντρας μ λείπει στο εξωτερικό! Χαχα! Άντε καλή επιτυχία εύχομαι!

Πολύ δυνατή!! Μπράβο σου! Καλή επιτυχία και σ εσένα!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Aria konsta είπε:

Δεν έχω πληροφορίες  Πέμπτη θα πάω για υπέρηχο και αύριο για χοριακη. Ποσο θα πρέπει να είναι αύριο η χοριακη ξέρετε ; Με πιάνει άγχος κάθε φορά με αυτό το πράγμα. 
εγω είμαι σίγουρη πρώτα ο θεός ότι κάπου στη μέση του Ιούλη θα μπω για καισαρική. 

Εγώ δεν έχω ιδέα , όποτε μην μπω καμία κοτσάνα!

πρίν από 43 λεπτά , Io_anna είπε:

Πολύ δυνατή!! Μπράβο σου! Καλή επιτυχία και σ εσένα!

Ευχαριστώ πολύ !!!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Aria konsta είπε:

Δεν έχω πληροφορίες  Πέμπτη θα πάω για υπέρηχο και αύριο για χοριακη. Ποσο θα πρέπει να είναι αύριο η χοριακη ξέρετε ; Με πιάνει άγχος κάθε φορά με αυτό το πράγμα. 
εγω είμαι σίγουρη πρώτα ο θεός ότι κάπου στη μέση του Ιούλη θα μπω για καισαρική. 

πρίν από 15 λεπτά , xrysaxrysoula είπε:
1 hour ago, Aria konsta είπε:

Δεν έχω πληροφορίες  Πέμπτη θα πάω για υπέρηχο και αύριο για χοριακη. Ποσο θα πρέπει να είναι αύριο η χοριακη ξέρετε ; Με πιάνει άγχος κάθε φορά με αυτό το πράγμα. 
εγω είμαι σίγουρη πρώτα ο θεός ότι κάπου στη μέση του Ιούλη θα μπω για καισαρική. 

Read more  

Καλησπερα..στη σελιδα 4,αν δε σου κανει κοπο εχει πινακα με τις τιμες της χοριακης ανα ημερα 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Aria konsta είπε:

Δεν έχω πληροφορίες  Πέμπτη θα πάω για υπέρηχο και αύριο για χοριακη. Ποσο θα πρέπει να είναι αύριο η χοριακη ξέρετε ; Με πιάνει άγχος κάθε φορά με αυτό το πράγμα. 
εγω είμαι σίγουρη πρώτα ο θεός ότι κάπου στη μέση του Ιούλη θα μπω για καισαρική. 

Νομίζω πως αφού τελευταία φορά έκανες την παρασκευη, θα πρέπει έστω  να έχει διπλασιαστεί.  Εύχομαι καλή επιτυχία! Να είναι τεράστια η χοριακη σου! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Geogi είπε:

Νομίζω πως αφού τελευταία φορά έκανες την παρασκευη, θα πρέπει έστω  να έχει διπλασιαστεί.  Εύχομαι καλή επιτυχία! Να είναι τεράστια η χοριακη σου! 

Αχ!! Μακαριιιιιιι τρελό άγχος και αυτή η χοριακη κάθε φορά 


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να σας ρωτήσω …μπορεί να σας ακουστεί χαζό αλλά τ έχω απορία ! Πως κοιμάστε ; Πως αλλάζετε πλευρό ; Κάνετε ότι κάνατε κ πριν η τώρα προσέχετε κ κάνετε πιο απαλές κινήσεις ;;;

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Aria konsta είπε:

Αχ!! Μακαριιιιιιι τρελό άγχος και αυτή η χοριακη κάθε φορά 

Οι χοριακες είναι ένα μαρτύριο και το ξέρω από πρώτο χέρι,εχω κάνει πάρα πολλές :roll:

 

1 hour ago, minnie26 είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω …μπορεί να σας ακουστεί χαζό αλλά τ έχω απορία ! Πως κοιμάστε ; Πως αλλάζετε πλευρό ; Κάνετε ότι κάνατε κ πριν η τώρα προσέχετε κ κάνετε πιο απαλές κινήσεις ;;;

Όχι δεν είναι χαζό, Κάπου διάβασα ότι το καλύτερο είναι να κοιμόμαστε στο αριστερό πλευρο γιατι για κάποιο λόγο αιματωνεται έτσι καλύτερα η μήτρα. 

Τώρα όσο αφορά τις κινήσεις, γενικά προσέχω πάρα πολύ  , επειδή έχουμε και ιστορικό, και στο σπίτι δεν κάνω σχεδόν τίποτα, αφού δουλεύω και πολλές ώρες. 

Εσύ πχ που έχεις διδυμάκια και είδες και ροζ, καλό είναι να μην κάνεις τίποτα απολύτως για λιγο . Όχι όμως ότι και μια απότομη κίνηση που μπορεί να κάνεις στον ύπνο σου θα σε επηρεάσει κάπου, μη φοβάσαι. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Geogi είπε:

Οι χοριακες είναι ένα μαρτύριο και το ξέρω από πρώτο χέρι,εχω κάνει πάρα πολλές :roll:

 

Όχι δεν είναι χαζό, Κάπου διάβασα ότι το καλύτερο είναι να κοιμόμαστε στο αριστερό πλευρο γιατι για κάποιο λόγο αιματωνεται έτσι καλύτερα η μήτρα. 

Τώρα όσο αφορά τις κινήσεις, γενικά προσέχω πάρα πολύ  , επειδή έχουμε και ιστορικό, και στο σπίτι δεν κάνω σχεδόν τίποτα, αφού δουλεύω και πολλές ώρες. 

Εσύ πχ που έχεις διδυμάκια και είδες και ροζ, καλό είναι να μην κάνεις τίποτα απολύτως για λιγο . Όχι όμως ότι και μια απότομη κίνηση που μπορεί να κάνεις στον ύπνο σου θα σε επηρεάσει κάπου, μη φοβάσαι. 

Γενικά δεν κάνω δουλειές στο σπίτι αλλά ούτε μαγειρεύω..τίποτα απολύτως! Σηκώνομαι απλά κ πάω καναπε η στο τραπέζι για φαγητό γιατί τ κάνει όλααααα η πεθερά μου(μένω στο σπίτι της γιατί λείπει ο άντρας μ)… τώρα βέβαια απ προχθές τ πρωί που είδα αυτό τ λίγο δεν σηκώθηκα ούτε για φαγητό … φοβάμαι ακόμη!θαψμεινω λίγες μέρες ακόμη ξαπλωμένη για καλό κ για κακό…

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, minnie26 είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω …μπορεί να σας ακουστεί χαζό αλλά τ έχω απορία ! Πως κοιμάστε ; Πως αλλάζετε πλευρό ; Κάνετε ότι κάνατε κ πριν η τώρα προσέχετε κ κάνετε πιο απαλές κινήσεις ;;;

Αυτή τη στιγμή η μήτρα σου είναι πολύ χαμηλά ώστε να μπορεί να επηρεαστεί τις κινήσεις σου, ειδικά στον ύπνο. Μετά το πρώτο τρίμηνο, η μήτρα μεγαλώνει και ανεβαίνει. Τότε καλό είναι να μη σηκώνεσαι με κοιλιακό όπως σηκωνόμαστε συνήθως, αλλά να γυρνάς πρώτα στο πλάι και να σηκώνεσαι έτσι. Αυτό όχι για τα μωράκια, αλλά για σένα, γιατί μπορείς να εντείνεις τη διάταση ορθών κοιλιακών, που ούτως ή άλλως διατείνονται ή ανοίγουν όσο μεγαλώνει η μήτρα σου. 
 

Ο υπνός στην αριστερή πλευρά είναι κι αυτός για αργότερα όταν το βάρος της μήτρας μπορεί να μειώσει την αιμάτωση. Δεν έχει τόσο μεγάλη διαφορά το δεξιά ή αριστερά, είναι λίγο προτιμότερο το αριστερά. Αλλά αυτό που έχει σημασία είναι να μην είσαι ανάσκελα σ εκείνη τη φάση. 
 

Σ αυτή τη φάση, κάνε ό,τι σου είναι πιο άνετο.

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Io_anna είπε:

Αυτή τη στιγμή η μήτρα σου είναι πολύ χαμηλά ώστε να μπορεί να επηρεαστεί τις κινήσεις σου, ειδικά στον ύπνο. Μετά το πρώτο τρίμηνο, η μήτρα μεγαλώνει και ανεβαίνει. Τότε καλό είναι να μη σηκώνεσαι με κοιλιακό όπως σηκωνόμαστε συνήθως, αλλά να γυρνάς πρώτα στο πλάι και να σηκώνεσαι έτσι. Αυτό όχι για τα μωράκια, αλλά για σένα, γιατί μπορείς να εντείνεις τη διάταση ορθών κοιλιακών, που ούτως ή άλλως διατείνονται ή ανοίγουν όσο μεγαλώνει η μήτρα σου. 
 

Ο υπνός στην αριστερή πλευρά είναι κι αυτός για αργότερα όταν το βάρος της μήτρας μπορεί να μειώσει την αιμάτωση. Δεν έχει τόσο μεγάλη διαφορά το δεξιά ή αριστερά, είναι λίγο προτιμότερο το αριστερά. Αλλά αυτό που έχει σημασία είναι να μην είσαι ανάσκελα σ εκείνη τη φάση. 
 

Σ αυτή τη φάση, κάνε ό,τι σου είναι πιο άνετο.

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες! Πολύ χρήσιμες κ αναλυτικότατα! Να είσαι καλά!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να πω στις καινούριες καλωσήρθατε!

@minnie26 μην ανησυχείς όλα καλά θα πάνε!

συγγνώμη που χάθηκα αλλά ήρθε ο σύζυγος για τετραήμερο (δουλεύει μακριά) 

είχα και υπέρηχο σήμερα, είμαι 9+4 σύμφωνα με την τελευταία περίοδο, αν και σήμερα το είδε κάπως μεγαλούτσικο και το μηχάνημα έδωσε ΠΗΤ 4/7. Νομίζω και άλλη μία κοπέλα έχει υπέρηχο σήμερα! @xrysaxrysoula έτσι δεν είναι;

Φιλια σε όλες!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , mariaalexiou είπε:

Κορίτσια να πω στις καινούριες καλωσήρθατε!

@minnie26 μην ανησυχείς όλα καλά θα πάνε!

συγγνώμη που χάθηκα αλλά ήρθε ο σύζυγος για τετραήμερο (δουλεύει μακριά) 

είχα και υπέρηχο σήμερα, είμαι 9+4 σύμφωνα με την τελευταία περίοδο, αν και σήμερα το είδε κάπως μεγαλούτσικο και το μηχάνημα έδωσε ΠΗΤ 4/7. Νομίζω και άλλη μία κοπέλα έχει υπέρηχο σήμερα! @xrysaxrysoula έτσι δεν είναι;

Φιλια σε όλες!

Καλημερα κοριτσι μου..καλως τον δεχτηκες τον αντρα σου .. πολυ ωραια τα νεακια σου .. βγηκε δηλαδη κατά 3 μερες μεγαλυτερο το μπεμπεκι ε ; Μια χαρα :wub:.. λιγες μερες πανω ..λιγες κατω ειναι μια χαρα ..με το καλο κοριτσι μου.. κι εγω ειχα σημερα ραντεβου το πρωι ,αλλα μου το ακυρωσε η γιατρος ,γιατι προεκυψε τοκετος κ ηταν στην κλινικη..το βαλαμε για αυριο το πρωι το ραντεβου.. σημερα ειμαι ακριβως 9 εβδομαδων .. ανυπομονω κι εγω για αυριο κ θελω να κλεισω ραντεβου και για αυχενικη γιατι η καταλληλη εβδομαδα συμφωνα με τη γυναικολογο μου ειναι αναμεσα απο Χριστουγεννα κ Πρωτοχρονια κι εγω λιγο αγχωθει ,γιατι εδω στην Ξανθη εχουμε μονο εναν υπερηχογραφιστα πιστοποιημενο απο το fetal medicine foundation κι εναν ακομη που ερχεται απο Θεσσαλονικη ,αλλα πηρα τηλεφωνο κ ρώτησα κ δε θα ερθει εκεινες τις μερες ..θα ερθει στος 2/1/23 που θα ειμαι 13 εβδομαδων κ δεν θελει η γυναικολογος μου..η οποια θελει να το κανω σε οποιονδηποτε ..σε οποιαδηποτε πολη μου ειπε,αρκει να εχει τη συγκεκριμενη πιστοποιηση που ειναι στην ουσια απο τον ιδιο τον "πατερα" και εφευρετη της αυχενικης διαφανειας ,τον κο Κυπρο Νικολαιδη  .... 26/12 γινομαι 12 εβδομαδων κ η γυναικολογος μου δε θελει ουτε 11+ να παω ουτε 13+ ..θελει να παω 12+.. οποτε αυριο με το που δουμε την αναπτυξη κ μου πει και ΠΗΤ ,θα παρω κατευθειαν να κλεισω στον εναν που απομενει στην Ξανθη και αν δε βρω ραντεβου ,θα παω μαλλον Θεσσαλονικη ..εσυ για ποτε ειπατε με τον γιατρο σου να κλεισεις για αυχενικη ; 

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Aria konsta είπε:

Καλησπέρα μέλλουσες μανούλες . 
μολις πήρα την σημερινή χοριακη με τιμή 2948.00 είναι καλή ; 

Έμενε μια χαρά μου φαίνεται !!! Τέλεια!!! Νομίζω πως μπορείτε να δείτε κ σάκο με αυτή τη τιμή !!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...