Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Ιουλίου 2023


Evi!

Recommended Posts

πρίν από 52 λεπτά , minnie26 είπε:

Έχω την άλλη Τετάρτη ! Σε μια εβδομάδα για να ακούσουμε καρδούλες ..ελπίζω να μην ξανά δω μέχρι να παω!

Στο ευχομαι κοριτσι μου ολοψυχα .. ολα να πανε καλα .. ξεκουραση κ υπομονουλα ..μια βδομαδουλα ειναι ,θα περασει :)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 21 λεπτά , xrysaxrysoula είπε:

Στο ευχομαι κοριτσι μου ολοψυχα .. ολα να πανε καλα .. ξεκουραση κ υπομονουλα ..μια βδομαδουλα ειναι ,θα περασει :)

Ευχαριστώ πολύ! Δεν έχω κουραστεί ούτε από τα τοσα φάρμακα κ ενέσεις που έχω βομβαρδίσει τον εαυτό μ το τελευταίο δίμηνο ούτε τίποτα …αρκεί να είναι όλα καλά και να συνεχίσουν να είναι! Η επιθυμία μου είναι πάνω απ όλα!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ. ΕΓΩΔΥΣΤΥΧΩΣ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΚΑΝΩ ΑΠΟΞΕΣΗ. ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΕΙΔΑΜΕ ΜΟΝΟ ΣΑΚΟ. ΔΥΣΤΥΧΩΣ. ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΕΝΑ ΚΕΝΟ ΜΕΣΑ ΜΟΥ. ΣΤΑΝΑΧΩΡΙΕΜΑΙ ΑΛΛΑ ΔΕ ΠΑΡΑΠΟΝΙΕΜΑΙ. ΕΧΩ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ. ΕΙΜΑΙ ΤΥΧΕΡΗ. ΑΠΛΩΣ ΠΙΣΤΕΨΑ ΣΤΟ ΘΑΎΜΑ.  ΤΩΡΑ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗ ΞΑΝΆΡΘΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 40 ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΔΥΣΚΟΛΕΎΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. ΚΛΑΙΩ ΒΕΒΑΙΑ ΑΛΛΑ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΡΑΣΕΙ.  ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΜΙΑ ΤΕΛΕΙΟΜΗΝΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ, ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΑ ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΤΕ. ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ.

  • Λυπημένη/-ος 6
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ, ελπίζω να σου δίνει δύναμη το άλλο παιδακι σου, πάντως αν θέλεις να ξαναπροσπαθησεις, μπορείς, το 40 πλέον δεν είναι απαγορευτικό! Καλή δύναμη!!!

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, minnie26 είπε:

Μακάρι … γιατί μόνο στο σκούπισμα είδα κ δεν είδα άλλο ξανά στο εσώρουχο … τώρα θα δείξει! Πάντως με τυραννάει απ ότι φαίνεται !

Έτσι και μένα όπως στα είπα 

3 ώρες πρίν, DORAV είπε:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ. ΕΓΩΔΥΣΤΥΧΩΣ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΚΑΝΩ ΑΠΟΞΕΣΗ. ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΕΙΔΑΜΕ ΜΟΝΟ ΣΑΚΟ. ΔΥΣΤΥΧΩΣ. ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΕΝΑ ΚΕΝΟ ΜΕΣΑ ΜΟΥ. ΣΤΑΝΑΧΩΡΙΕΜΑΙ ΑΛΛΑ ΔΕ ΠΑΡΑΠΟΝΙΕΜΑΙ. ΕΧΩ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ. ΕΙΜΑΙ ΤΥΧΕΡΗ. ΑΠΛΩΣ ΠΙΣΤΕΨΑ ΣΤΟ ΘΑΎΜΑ.  ΤΩΡΑ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗ ΞΑΝΆΡΘΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 40 ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΔΥΣΚΟΛΕΎΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. ΚΛΑΙΩ ΒΕΒΑΙΑ ΑΛΛΑ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΡΑΣΕΙ.  ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΜΙΑ ΤΕΛΕΙΟΜΗΝΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ, ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΑ ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΤΕ. ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ.

Μη το βάζει κάτω όλα γίνονται για κάποιο λόγο η επόμενη μπορεί να είναι η τυχερή σου!!! Στο εύχομαι ολόψυχα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

10 ώρες πρίν, minnie26 είπε:

Κορίτσια καλημέρα ! Ενώ απ το Σάββατο όλα καλά σήμερα τ πρωί ξανά στο σκούπισμα είδα ροζ … πάλι άγχος , πάλι φόβο… νόμιζα δε θ έβλεπα ξανά γιατί τόσες μέρες ήταν όλα καλά !

Κοπελα μου κ εγω τα ιδια και χειρότερα βασικα με το αιμα. Βλεπω αιμα απο την 6η περιπου ή 7η βδομαδα δεν θυμάμαι. Ξεκινησε με καφε και καθε βδομαδα απο μια η δυο φορες βλεπω λιγο αιμα που κραταει κανα δυο μερες.Και ειχα κ κόκκινο ειχα και ροζ κ καφε, ολες τις αποχρωσεις! Κ σημερα παλι καφε και οχι μια σταγόνα... Ειμαι 9 και 3ων ημερων τωρα. Εγω την πηρα αυτην την Lentogest την ενεση αλλα μου ειπε μονο σε μεγαλυτερη αιμορραγία να την κανω. Ασε που με τετοια μεγαλη βελονα αν χρειαστεί στον ποπό δεν παιζει να μπορεσω να την κανω απ τον φοβο μου, πως τις κάνεις??? Μεχρι στιγμής εκανα απλα καποιες μερες διπλη την Prolutex. Οπότε οπως καταλαβαίνεις μια σταγονα ροζ δεν ειναι οντως κατι ανησυχητικό. Παρ ολα αυτα καλο είναι που ενημερώνεις κ τον γιατρό και να πας κ για υπέρηχο αν δεν αντέχεις να περιμένεις. Υπομονή και ψυχραιμία κορίτσι μου! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Maria Ad είπε:

Κοπελα μου κ εγω τα ιδια και χειρότερα βασικα με το αιμα. Βλεπω αιμα απο την 6η περιπου ή 7η βδομαδα δεν θυμάμαι. Ξεκινησε με καφε και καθε βδομαδα απο μια η δυο φορες βλεπω λιγο αιμα που κραταει κανα δυο μερες.Και ειχα κ κόκκινο ειχα και ροζ κ καφε, ολες τις αποχρωσεις! Κ σημερα παλι καφε και οχι μια σταγόνα... Ειμαι 9 και 3ων ημερων τωρα. Εγω την πηρα αυτην την Lentogest την ενεση αλλα μου ειπε μονο σε μεγαλυτερη αιμορραγία να την κανω. Ασε που με τετοια μεγαλη βελονα αν χρειαστεί στον ποπό δεν παιζει να μπορεσω να την κανω απ τον φοβο μου, πως τις κάνεις??? Μεχρι στιγμής εκανα απλα καποιες μερες διπλη την Prolutex. Οπότε οπως καταλαβαίνεις μια σταγονα ροζ δεν ειναι οντως κατι ανησυχητικό. Παρ ολα αυτα καλο είναι που ενημερώνεις κ τον γιατρό και να πας κ για υπέρηχο αν δεν αντέχεις να περιμένεις. Υπομονή και ψυχραιμία κορίτσι μου! 

Εγώ κλείνω την 6η εβδομάδα σε 3 μέρες ..μ είπε ότι κ στο λίγο που βλέπω πρέπει να την κάνω! Εγώ είμαι απ εξωσωματική σε δίδυμη κύηση με χαμηλή προγεστερονη! Ήταν αναμενόμενο ότι θα δω έστω αυτό το ροζ..δεν είχα ποτέ πολύ γιατί μάλλον το προλάβαινα! Δεν τις κάνω μόνη γιατί δεν φτάνω στον κωλαρικο να τις κάνω μόνη .. όποτε μου τις κάνουν ! Δεν φοβάμαι, δεν είναι κάτι … δεν με ανησυχεί κάτι , ξέρω το λόγο που συμβαίνει όποτε όλα καλά ! Σε 1 εβδομάδα έχω ραντεβού να ακούσουμε τις καρδούλες ! Ποσό είσαι τώρα ; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , minnie26 είπε:

Εγώ κλείνω την 6η εβδομάδα σε 3 μέρες ..μ είπε ότι κ στο λίγο που βλέπω πρέπει να την κάνω! Εγώ είμαι απ εξωσωματική σε δίδυμη κύηση με χαμηλή προγεστερονη! Ήταν αναμενόμενο ότι θα δω έστω αυτό το ροζ..δεν είχα ποτέ πολύ γιατί μάλλον το προλάβαινα! Δεν τις κάνω μόνη γιατί δεν φτάνω στον κωλαρικο να τις κάνω μόνη .. όποτε μου τις κάνουν ! Δεν φοβάμαι, δεν είναι κάτι … δεν με ανησυχεί κάτι , ξέρω το λόγο που συμβαίνει όποτε όλα καλά ! Σε 1 εβδομάδα έχω ραντεβού να ακούσουμε τις καρδούλες ! Ποσό είσαι τώρα ; 

Ξερω σε θυμαμαι απ το διπλα φορουμ κ εγω από εξωσωματική. Άλλαξα το ονομα στο φορουμ πριν λίγο καιρό, ηταν Maria28. Το Σαββατο κλεινω την 10η βδομαδα. Εμενα η προγεστερονη ηταν 30 κ κατι μια μερα πριν την ετ. Απο τοτε δεν την ξαναμετρησα αλλα παιρνω 4 utrogestan και την ενεση την prolutex και πιστευω θα ειναι υψηλη. Εμενα μου ειπε την τελευταία φορα ο γιατρός οτι ειδε λιγο αιμα σε μια μερια μεσα στη μητρα, εξω απ τον σακο ομως κ μπορει να αποβάλλεται σιγα σιγα αυτο το αιμα.. Τι να πω δεν ξερω αλλα βαρεθηκα κ εγω να το βλεπω, πλεον δεν τρομαζω ομως τοσο. Οσο για την ενεση στον κωλαρικο μαλλον φοβαμαι γιατι εκανα καποια στιγμη μια ενεση στο φαρμακειο βεβαια γιατι εχω ομαδα αιματος Α-   και επρεπει προληπτικα σε περίπτωση που το εμβρυο εχει θετικο ρεζους κ έρθουν σε επαφη, και ενιωσα οτι η βελονα μπήκε στα σωθικα μου απ τον πονο! Αλλα ολα καλαααααα αντεχουμε! :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 36 λεπτά , Maria Ad είπε:

Ξερω σε θυμαμαι απ το διπλα φορουμ κ εγω από εξωσωματική. Άλλαξα το ονομα στο φορουμ πριν λίγο καιρό, ηταν Maria28. Το Σαββατο κλεινω την 10η βδομαδα. Εμενα η προγεστερονη ηταν 30 κ κατι μια μερα πριν την ετ. Απο τοτε δεν την ξαναμετρησα αλλα παιρνω 4 utrogestan και την ενεση την prolutex και πιστευω θα ειναι υψηλη. Εμενα μου ειπε την τελευταία φορα ο γιατρός οτι ειδε λιγο αιμα σε μια μερια μεσα στη μητρα, εξω απ τον σακο ομως κ μπορει να αποβάλλεται σιγα σιγα αυτο το αιμα.. Τι να πω δεν ξερω αλλα βαρεθηκα κ εγω να το βλεπω, πλεον δεν τρομαζω ομως τοσο. Οσο για την ενεση στον κωλαρικο μαλλον φοβαμαι γιατι εκανα καποια στιγμη μια ενεση στο φαρμακειο βεβαια γιατι εχω ομαδα αιματος Α-   και επρεπει προληπτικα σε περίπτωση που το εμβρυο εχει θετικο ρεζους κ έρθουν σε επαφη, και ενιωσα οτι η βελονα μπήκε στα σωθικα μου απ τον πονο! Αλλα ολα καλαααααα αντεχουμε! :D

Ααα σε θυμήθηκα , έχεις δίκιο! Χαχα! Εγώ ήμουν στο γιατρό την Τετάρτη και ήταν όλα μια χαρά ! Εγώ είχα προγεστερονη 11.8..είχα κ πιο χαμηλή 9.5 και ανέβηκε στο 11.8 επειδή αυξήσαμε απ μια σε δυο προλουτεξ! Εγώ παίρνω 3 ουτροτζεσταν και 2 προλουτεξ ..τώρα θ δείξει τ θα γίνει κ στη πορεία ! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , minnie26 είπε:

Ααα σε θυμήθηκα , έχεις δίκιο! Χαχα! Εγώ ήμουν στο γιατρό την Τετάρτη και ήταν όλα μια χαρά ! Εγώ είχα προγεστερονη 11.8..είχα κ πιο χαμηλή 9.5 και ανέβηκε στο 11.8 επειδή αυξήσαμε απ μια σε δυο προλουτεξ! Εγώ παίρνω 3 ουτροτζεσταν και 2 προλουτεξ ..τώρα θ δείξει τ θα γίνει κ στη πορεία ! 

Θα ανεβει με τοσα τι στο καλο. Εκανες κ τις βαρβατες ενεσεις τώρα κατι θα εγινε. Υπομονή μεχρι την άλλη βδομαδα κοπελα μου, με το καλο να ακουσετε καρδούλες! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτό θέλω να πιστεύω κ γώ , πως θ ανεβεί ! Θα το τσεκάρω αν ανέβηκε βέβαια μετά τοξ υπέρηχο να μου φύγει η περιέργεια ! Σε ευχαριστώ πολύ !!!! Κ σε σένα εύχομαι όλα να είναι και να συνεχίσουν τέλεια!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, DORAV είπε:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ. ΕΓΩΔΥΣΤΥΧΩΣ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΚΑΝΩ ΑΠΟΞΕΣΗ. ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΕΙΔΑΜΕ ΜΟΝΟ ΣΑΚΟ. ΔΥΣΤΥΧΩΣ. ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΕΝΑ ΚΕΝΟ ΜΕΣΑ ΜΟΥ. ΣΤΑΝΑΧΩΡΙΕΜΑΙ ΑΛΛΑ ΔΕ ΠΑΡΑΠΟΝΙΕΜΑΙ. ΕΧΩ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ. ΕΙΜΑΙ ΤΥΧΕΡΗ. ΑΠΛΩΣ ΠΙΣΤΕΨΑ ΣΤΟ ΘΑΎΜΑ.  ΤΩΡΑ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗ ΞΑΝΆΡΘΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 40 ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΔΥΣΚΟΛΕΎΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. ΚΛΑΙΩ ΒΕΒΑΙΑ ΑΛΛΑ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΡΑΣΕΙ.  ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΜΙΑ ΤΕΛΕΙΟΜΗΝΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ, ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΑ ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΤΕ. ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ.

Κοριτσι μου γλυκο ,λυπαμαι παρα πολυ ..πραγματικα ..σε νιωθω γιατι εχω περασει κι εγω το ιδιο(αποξεση) .. και νιωθω και το φοβο σου για την ηλικια ,γιατι κι εγω 39 ειμαι κ ξερω πως ειναι να αισθανεσαι οτι οσο περναει ο καιρος ,οι πιθανοτητες να μην ειναι με το μερος σου..ομως μην το βαζεις κατω .. πολλες γυναικες εχουν φυσικη συλληψη μετα τα 40 .. σου ευχομαι ολοψυχα ,να ερθει συντομα ενα νεο μπεμπε και σ ευχαριστουμε που μεσα στον πονο σου ,δεν ξεχασες να μας δωσεις τις ευχες σου .. :wub: 

Link to comment
Share on other sites

On 6/12/2022 at 11:28 ΠΜ, mariaalexiou είπε:

Χρύσα μου καλησπέρα! Είναι απαραίτητο ο εμβρυολόγος που θα κάνεις την αυχενική να έχει την πιστοποίηση. Εμείς εδώ στα Τρίκαλα έχουμε τέσσερις που την έχουν και μου πρότεινε η γυναικολόγος μου που να πάω. Επίσης έχουμε και την επιλογή της Λάρισας (επίσης με καλά κέντρα και πιστοποιημένους γιατρούς). Γιατί δεν ψάχνεις στην Αλεξανδρούπολη; Είναι πιο μακριά; Βολεύει να κατέβεις Θεσσαλονίκη; Πήγε μία συνάδελφος μου εκεί, αλλά λεπτομέρειες δεν ξέρω. Κλείσαμε 27/12 για να είναι και ο άντρας μου εδώ, θα είμαι 13 εβδομάδων ακριβώς(σύμφωνα με τις νέες μετρήσεις) και η εμβρυολόγος είπε ότι δεν την πειράζει. Άλλωστε, δεν έχει κατασταλάξει και το μωρό ακόμα πόσο είναι, κάθε φορά βλέπω στο μηχάνημα απόκλιση μιας-δυο ημερών. Πάντως για την πιστοποίηση, κι εδώ μέσα πρέπει να υπάρχει ανανεωμένο αρχείο (ή στο parents το σκέτο, δε θυμάμαι) με τους πιστοποιημένους γιατρούς ανάλογα με την εξέταση (α-β επιπέδου, doppler). Και με μία αναζήτηση στο google βγάζει μία επισημη ιστοσελίδα

Θα πω μην αγχώνεσαι (κάτι που μου λένε συνέχεια κι εμένα αλλά πραγματικά, αφιερώνω λίγο χρόνο για μένα και το μωρό και παίρνω μία βαθιά ανάσα χαϊδεύοντας την κοιλιά)

Σου έγραψε και την papp-a? εμένα μου είπε να την κάνω αυστηρά μία εβδομάδα πριν την αυχενική.

Σημαντικό είναι να ρωτήσεις και πως είναι σαν γιατροί. Να ξε-αγχωθείς περισσότερο δηλαδή

το ότι δεν είσαι αγχωμένη βοηθάει πάρα πολύ τα μωράκια, να ξέρεις!!! περιμένουμε νέα σου

Καλησπερα Μαρια μου ..πως εισαι ; Απο Τρικαλα καταγομαι :grin:και οι δυο μου γονεις γεννηθηκαν κ μεχρι τα 19 τους ζουσανε σε χωριο των Τρικαλων κ μετα μετακομισαν Θεσσαλονικη..εγω γεννηθηκα κ μεγαλωσα Θεσσαλονικη κ τα τελευταια 4 χρονια ζω στην Ξανθη απ οπου καταγεται ο αντρας μου.. εκει στα Τρικαλα εχετε εναν φημισμενο γυναικολογο..εναν Παπαδημητριου ε ; Παντως οσον αφορα στο θεμα της πιστοποιησης ,πολλοι γυναικολογοι (γνωστων μου)ουτε που το αναφερουν και πανε σε απλους υπερηχογραφιστες..εμενα παντως κ στο πρωτο μου παιδακι μου το ειχε πει οτι θελει να βρω καποιον με τη συγκεκριμενη πιστοποιηση..την Τριτη (ημουν 9εβδ+1ημ) πηγα στη γυναικολογο κ ειδαμε το μπεμπε..ηταν μια χαρα .ειχε 165 παλμους το λεπτο (πολυ καλα για τη συγκεκριμενη φαση αναπτυξης) και η αναπτυξη του βγηκε 2 μερες μεγαλυτερη ..9εβδ+3ημ δηλαδη..οποτε πιθανη ημερομηνια αντι για 10/7 που εβγαινε βασει τελευταιας περιοδου,μου εδωσε 8/7.. ειχε και κινηση (αν κ τα ποδια δεν ειχαν σχηματιστει) και μου ειπε η γιατρος οτι ειναι σίγουρα μεγαλυτερο απο 9 εβδ γιατι πριν της 9 εβδομαδες δεν υπαρχει μυικη κινηση ..το εβλεπα κι εγω στο μονιτορ απλα δεν καταλαβαινα τι ακριβως κουναει :).. αυχενικη εκλεισα 27/12 και την Papp-A θα την κανω την ιδια μερα το πρωι ,καθως εχουνε εδω ενα πολυ εξελιγμενο μικροβιολογικο που βγαζει τ αποτελεσματα την ιδια μερα (αρκει να πας το πρωί κ να δωσεις αιμα) .. δε μου την εγραψε ακομα γιατι 10 μερες πριν την αυχενικη θα ξαναπαω στη γιατρο για ν ακουσουμε μονο καρδια κ θα μου την γραψει τοτε .. το κανει δωρεαν σε ολες τις εγκυουλες μου ειπε χωρις να χρεωνει τη συγκεκριμενη επισκεψη.. ελπιζω μεχρι τοτε να συνεχιζουν να πανε καλα τα πραγματα για ολες μας :) εγω βασικα επαθα πυωδη αμυγδαλιτιδα κ ξεκινησα αντιβιωση για 6 μερες κι εκοψα τα utrogestan (γι αυτες τις 6 μερες μονο) γιατι μου εδωσε κατι κολπικα υποθετα για να μην παθω κολπιτιδα απο την αντιβιωση.. ελπιζω να συνελθω γρηγορα .. φιλιαααα πολλααα κ καλη μερουλα !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...