Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , bcd18 είπε:

      Σε ευχαριστώ πολύ!! Ναι το ότι έγινε εμφύτευση είναι θετικό. Μπορεί να ξαναμεινει. και οπως λες οι κοπελες αυτές είναι νεότερες, οπότε τα ωάρια καλύτερα ποιοτικά. Κατω των 30 ισως

      Την επόμενη εβδομάδα θα μιλήσουν τελικά με ιακεντρ. 
      Είναι ένα αγχος μέχρι να βρεθεί κοπέλα , να δώσει ωάρια. Να γίνει εμβρυομεταφορα. Και αν θα πετυχει και  με την πρώτη..

       

       

       

       

      Σίγουρα έχει άγχος, τα ποσοστά είναι πολύ ενθαρρυντικά όμως! Καλό θα είναι να κάνει μια καλή συνεννόηση η φίλη σου και να ξεκινήσει με ξεκάθαρη εικόνα. Πχ, να ρωτήσει αν τα ωάρια που θα της δώσουν στην τιμή που θα της πουν είναι για μια προσπάθεια ή αν φτάνουν και για δεύτερη. Επίσης έχει σημασία στην αναμονή αν έχει και η ίδια κάποιες απαιτήσεις ιδιαίτερες πχ, να έχει κοινά εμφανισιακά με τη δότρια ή αν την ενδιαφέρει η ομάδα αίματος.. αν το ψάξει λίγο στο ίντερνετ υπάρχουν πλέον αρκετές εμπειρίες από δωρεά. Να πάει με έτοιμες ερωτήσεις για να μη βρεθεί προ εκπλήξεων! Μακάρι να της πάνε όλα καλά!

Μανούλες Ιουλίου 2023


Evi!

Recommended Posts

πρίν από 27 λεπτά , xrysaxrysoula είπε:

 εγω βασικα επαθα πυωδη αμυγδαλιτιδα κ ξεκινησα αντιβιωση για 6 μερες κι εκοψα τα utrogestan (γι αυτες τις 6 μερες μονο) γιατι μου εδωσε κατι κολπικα υποθετα για να μην παθω κολπιτιδα απο την αντιβιωση.. ελπιζω να συνελθω γρηγορα .. φιλιαααα πολλααα κ καλη μερουλα !

Καλημερα περαστικά σου !!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 22 λεπτά , foza είπε:

Καλημερα περαστικά σου !!!

Σ ευχαριστω πολυ κοριτσι μου..να εισαι καλα .. πως παει η εγκυμοσυνη ; Το ειδατε το μωρακι ή εχεις ραντεβου προσεχως ;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Aria konsta είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ! Πως είστε σήμερα ; 
 

Καλησπερα .. εγω ειμαι μια χαρα.. θα ξεκινησω χαπακι για το θυροειδη το Τ4 0,25mg γιατι βγηκε 3,16 και παρολο που το οριο ειναι 4,20 στην εγκυμοσυνη ..η ενδοκρινολογος μου ειπε οτι στο 1ο τριμηνο της εγκυμοσυνης  θελουμε τον θυροειδη κατω απο 2,5 .. εσυ πως εισαι ; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , xrysaxrysoula είπε:

Καλησπερα .. εγω ειμαι μια χαρα.. θα ξεκινησω χαπακι για το θυροειδη το Τ4 0,25mg γιατι βγηκε 3,16 και παρολο που το οριο ειναι 4,20 στην εγκυμοσυνη ..η ενδοκρινολογος μου ειπε οτι στο 1ο τριμηνο της εγκυμοσυνης  θελουμε τον θυροειδη κατω απο 2,5 .. εσυ πως εισαι ; 

Αααα εμένα έπρεπε να ήξερε η ενδοκρινολόγος σου χαχαχα. 
καλα κάνατε όμως μια χαρά ! 
με γώ σήμερα έχω ξυπνήσει με πολλές ζαλάδες δεν ξέρω αν είναι από την εγκυμοσύνη στις δυο προηγούμενες δεν είχα κάτι τέτοιο πάντως. 


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Aria konsta είπε:

Αααα εμένα έπρεπε να ήξερε η ενδοκρινολόγος σου χαχαχα. 
καλα κάνατε όμως μια χαρά ! 
με γώ σήμερα έχω ξυπνήσει με πολλές ζαλάδες δεν ξέρω αν είναι από την εγκυμοσύνη στις δυο προηγούμενες δεν είχα κάτι τέτοιο πάντως. 

Καλησπερα! Ευχομαι να σου περασουν οι ζαλαδες ..αν και λενε οτι οταν εχεις ζαλαδες,εμετους κτλ ειναι δειγμα οτι παει καλα η εγκυμοσυνη.. ουτε εγω ειχα στην προηγουμενη εγκυμοσυνη μου κ ουτε κ σ'αυτην εχω.. εσυ με το θυροειδη τελικα τι χαπι ξεκινησες ; Εννοω ποσα mg ;

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, xrysaxrysoula είπε:

Κοριτσι μου γλυκο ,λυπαμαι παρα πολυ ..πραγματικα ..σε νιωθω γιατι εχω περασει κι εγω το ιδιο(αποξεση) .. και νιωθω και το φοβο σου για την ηλικια ,γιατι κι εγω 39 ειμαι κ ξερω πως ειναι να αισθανεσαι οτι οσο περναει ο καιρος ,οι πιθανοτητες να μην ειναι με το μερος σου..ομως μην το βαζεις κατω .. πολλες γυναικες εχουν φυσικη συλληψη μετα τα 40 .. σου ευχομαι ολοψυχα ,να ερθει συντομα ενα νεο μπεμπε και σ ευχαριστουμε που μεσα στον πονο σου ,δεν ξεχασες να μας δωσεις τις ευχες σου .. :wub: 

ΕΚΑΝΑ ΣΗΜΕΡΑ ΑΠΟΞΕΣΗ!ΟΛΑ ΠΗΓΑΝ ΚΑΛΑ!ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΚΑΤΙ, ΑΡΧΙΖΕΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ. Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΜΕ ΠΑΛΙ. ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ, ΘΑ ΕΡΘΕΙ. Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ  ΟΤΙ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΔΥΝΑΤΗ ΚΑΙ ΑΙΣΙΟΔΟΞΗ.  ΟΤΑΝ ΕΡΘΕΙ ΚΑΤΙ ΚΑΛΟ ΘΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ!!!ΦΙΛΙΑ. ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ!!!

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, DORAV είπε:

ΕΚΑΝΑ ΣΗΜΕΡΑ ΑΠΟΞΕΣΗ!ΟΛΑ ΠΗΓΑΝ ΚΑΛΑ!ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΚΑΤΙ, ΑΡΧΙΖΕΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ. Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΜΕ ΠΑΛΙ. ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ, ΘΑ ΕΡΘΕΙ. Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ  ΟΤΙ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΔΥΝΑΤΗ ΚΑΙ ΑΙΣΙΟΔΟΞΗ.  ΟΤΑΝ ΕΡΘΕΙ ΚΑΤΙ ΚΑΛΟ ΘΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ!!!ΦΙΛΙΑ. ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ!!!

Κοριτσι μου γλυκο,στο ευχομαι ολοψυχα ..να ερθει γρηγορα ενα μωρακι και παντα ετσι να εισαι ,δυνατη κι αισιοδοξη .. κι εσυ να εισαι καλα κι ευχομαστε συντομα να δουμε μηνυματακι σου ξανα :wub:

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Aria konsta είπε:

Αααα εμένα έπρεπε να ήξερε η ενδοκρινολόγος σου χαχαχα. 
καλα κάνατε όμως μια χαρά ! 
με γώ σήμερα έχω ξυπνήσει με πολλές ζαλάδες δεν ξέρω αν είναι από την εγκυμοσύνη στις δυο προηγούμενες δεν είχα κάτι τέτοιο πάντως. 

Εγώ εδώ και 4-5 μέρες, σχεδόν από οταν μπήκα στον 3ο,οι αναγούλες έχουν παει σε άλλο επίπεδο. Δεν μπορώ να φάω τίποτα και κάνω συνέχεια εμετό.  

 

10 ώρες πρίν, DORAV είπε:

ΕΚΑΝΑ ΣΗΜΕΡΑ ΑΠΟΞΕΣΗ!ΟΛΑ ΠΗΓΑΝ ΚΑΛΑ!ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΚΑΤΙ, ΑΡΧΙΖΕΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ. Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΜΕ ΠΑΛΙ. ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ, ΘΑ ΕΡΘΕΙ. Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ  ΟΤΙ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΔΥΝΑΤΗ ΚΑΙ ΑΙΣΙΟΔΟΞΗ.  ΟΤΑΝ ΕΡΘΕΙ ΚΑΤΙ ΚΑΛΟ ΘΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ!!!ΦΙΛΙΑ. ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ!!!

Κορίτσι μου δεν ξέρω τι άλλο να σου πω πέρα από το οτι είσαι πολύ πολύ δυνατή! Κι αυτό είναι πολύ σημαντικό, θα τα καταφέρεις να αναρρώσεις γρήγορα. Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να έχεις όσο πιο σύντομα γίνεται ένα γερό μωράκι. 

 

@xrysaxrysoulaευχομαι περαστικά κορίτσι μου! Να γίνεις σύντομα καλά! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, xrysaxrysoula είπε:

Καλησπερα! Ευχομαι να σου περασουν οι ζαλαδες ..αν και λενε οτι οταν εχεις ζαλαδες,εμετους κτλ ειναι δειγμα οτι παει καλα η εγκυμοσυνη.. ουτε εγω ειχα στην προηγουμενη εγκυμοσυνη μου κ ουτε κ σ'αυτην εχω.. εσυ με το θυροειδη τελικα τι χαπι ξεκινησες ; Εννοω ποσα mg ;

Καλημέρα !!!! 
Μου έχει δώσει το 200mg και σε δέκα μέρες επανεξέταση να δούμε πως πάει ! 
Τετοιο σύμπτωμα δεν είχα σε καμία εγκυμοσύνη .. μάλλον άκουσε το σύμπαν αυτό που είπα προχθές .. ότι θα με βόλευε να έχω κάποιο σύμπτωμα ώστε να είμαι πιο σίγουρη ότι όλα πάνε καλά χιχιχι..

Σημερα έχω το πρώτο ραντεβού με το κουκουτσακι μου κορίτσια … Αν υπολόγισα σωστά βάση προηγούμενης χοριακης πιστεύω να ακούσουμε καρδούλα σήμερα και να δούμε και κάτι της !!! 

11 ώρες πρίν, DORAV είπε:

ΕΚΑΝΑ ΣΗΜΕΡΑ ΑΠΟΞΕΣΗ!ΟΛΑ ΠΗΓΑΝ ΚΑΛΑ!ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΚΑΤΙ, ΑΡΧΙΖΕΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ. Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΜΕ ΠΑΛΙ. ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ, ΘΑ ΕΡΘΕΙ. Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ  ΟΤΙ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΔΥΝΑΤΗ ΚΑΙ ΑΙΣΙΟΔΟΞΗ.  ΟΤΑΝ ΕΡΘΕΙ ΚΑΤΙ ΚΑΛΟ ΘΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ!!!ΦΙΛΙΑ. ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ!!!

Χαίρομαι πολύ που είσαι αισιόδοξη κοριτσάκι μου ! Όπως τα λες είναι !! μετά από δυο μήνες είμαι σίγουρη ότι θα μας ανακοινώσεις κάτι πολύ καλό !!! 

@Geogi αναγούλες δεν έχω αλλά έχω συνεχώς αυτό που όταν σηκώνεσαι από την καρέκλα η γυρίζεις το κεφάλι σου και νιώθεις να γυρνάνε όλα γύρο σου για δευτερόλεπτα. 
Ελπιζω να είναι σύμπτωμα και όχι κάτι κακό. 
υπομονη κοριτσάκι μου. 
ποσο είσαι δεν θυμάμαι 

  • Μου αρέσει 2

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Geogi είπε:

Εγώ εδώ και 4-5 μέρες, σχεδόν από οταν μπήκα στον 3ο,οι αναγούλες έχουν παει σε άλλο επίπεδο. Δεν μπορώ να φάω τίποτα και κάνω συνέχεια εμετό.  

 

Κορίτσι μου δεν ξέρω τι άλλο να σου πω πέρα από το οτι είσαι πολύ πολύ δυνατή! Κι αυτό είναι πολύ σημαντικό, θα τα καταφέρεις να αναρρώσεις γρήγορα. Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να έχεις όσο πιο σύντομα γίνεται ένα γερό μωράκι. 

 

@xrysaxrysoulaευχομαι περαστικά κορίτσι μου! Να γίνεις σύντομα καλά! 

Σ ευχαριστω πολυ κοριτσι μου.. κι εσυ υπομονη κ κουραγιο με τις αναγουλες κ τους εμετους..ευχομαι να σταματησουν γρηγορα .. 

2 ώρες πρίν, Aria konsta είπε:

Καλημέρα !!!! 
Μου έχει δώσει το 200mg και σε δέκα μέρες επανεξέταση να δούμε πως πάει ! 
Τετοιο σύμπτωμα δεν είχα σε καμία εγκυμοσύνη .. μάλλον άκουσε το σύμπαν αυτό που είπα προχθές .. ότι θα με βόλευε να έχω κάποιο σύμπτωμα ώστε να είμαι πιο σίγουρη ότι όλα πάνε καλά χιχιχι..

Σημερα έχω το πρώτο ραντεβού με το κουκουτσακι μου κορίτσια … Αν υπολόγισα σωστά βάση προηγούμενης χοριακης πιστεύω να ακούσουμε καρδούλα σήμερα και να δούμε και κάτι της !!! 

Χαίρομαι πολύ που είσαι αισιόδοξη κοριτσάκι μου ! Όπως τα λες είναι !! μετά από δυο μήνες είμαι σίγουρη ότι θα μας ανακοινώσεις κάτι πολύ καλό !!! 

@Geogi αναγούλες δεν έχω αλλά έχω συνεχώς αυτό που όταν σηκώνεσαι από την καρέκλα η γυρίζεις το κεφάλι σου και νιώθεις να γυρνάνε όλα γύρο σου για δευτερόλεπτα. 
Ελπιζω να είναι σύμπτωμα και όχι κάτι κακό. 
υπομονη κοριτσάκι μου. 
ποσο είσαι δεν θυμάμαι 

Ααα τι ωραια σημερα εχεις ραντεβουδακι για ν ακουσετε καρδουλα..αντε με το καλο κοριτσι μου..να πανε ολα κατ ευχην :) οσον αφορα στο θυροειδη κι εγω θα κανω σ ενα μηνα επανεξεταση ,μηπως κ χρειαστει ν αυξησουμε τη δοση ,γιατι η ενδοκρινολογος θελει κατω απο το 2,5 να το ριξουμε ..ευχομαι για ολες μας να πανε καλα τα πραγματα ..θα περιμενουμε τα νεακια σου οποτε ..να εχεις ομορφη μερουλα :x

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, xrysaxrysoula είπε:

Καλησπερα Μαρια μου ..πως εισαι ; Απο Τρικαλα καταγομαι :grin:και οι δυο μου γονεις γεννηθηκαν κ μεχρι τα 19 τους ζουσανε σε χωριο των Τρικαλων κ μετα μετακομισαν Θεσσαλονικη..εγω γεννηθηκα κ μεγαλωσα Θεσσαλονικη κ τα τελευταια 4 χρονια ζω στην Ξανθη απ οπου καταγεται ο αντρας μου.. εκει στα Τρικαλα εχετε εναν φημισμενο γυναικολογο..εναν Παπαδημητριου ε ; Παντως οσον αφορα στο θεμα της πιστοποιησης ,πολλοι γυναικολογοι (γνωστων μου)ουτε που το αναφερουν και πανε σε απλους υπερηχογραφιστες..εμενα παντως κ στο πρωτο μου παιδακι μου το ειχε πει οτι θελει να βρω καποιον με τη συγκεκριμενη πιστοποιηση..την Τριτη (ημουν 9εβδ+1ημ) πηγα στη γυναικολογο κ ειδαμε το μπεμπε..ηταν μια χαρα .ειχε 165 παλμους το λεπτο (πολυ καλα για τη συγκεκριμενη φαση αναπτυξης) και η αναπτυξη του βγηκε 2 μερες μεγαλυτερη ..9εβδ+3ημ δηλαδη..οποτε πιθανη ημερομηνια αντι για 10/7 που εβγαινε βασει τελευταιας περιοδου,μου εδωσε 8/7.. ειχε και κινηση (αν κ τα ποδια δεν ειχαν σχηματιστει) και μου ειπε η γιατρος οτι ειναι σίγουρα μεγαλυτερο απο 9 εβδ γιατι πριν της 9 εβδομαδες δεν υπαρχει μυικη κινηση ..το εβλεπα κι εγω στο μονιτορ απλα δεν καταλαβαινα τι ακριβως κουναει :).. αυχενικη εκλεισα 27/12 και την Papp-A θα την κανω την ιδια μερα το πρωι ,καθως εχουνε εδω ενα πολυ εξελιγμενο μικροβιολογικο που βγαζει τ αποτελεσματα την ιδια μερα (αρκει να πας το πρωί κ να δωσεις αιμα) .. δε μου την εγραψε ακομα γιατι 10 μερες πριν την αυχενικη θα ξαναπαω στη γιατρο για ν ακουσουμε μονο καρδια κ θα μου την γραψει τοτε .. το κανει δωρεαν σε ολες τις εγκυουλες μου ειπε χωρις να χρεωνει τη συγκεκριμενη επισκεψη.. ελπιζω μεχρι τοτε να συνεχιζουν να πανε καλα τα πραγματα για ολες μας :) εγω βασικα επαθα πυωδη αμυγδαλιτιδα κ ξεκινησα αντιβιωση για 6 μερες κι εκοψα τα utrogestan (γι αυτες τις 6 μερες μονο) γιατι μου εδωσε κατι κολπικα υποθετα για να μην παθω κολπιτιδα απο την αντιβιωση.. ελπιζω να συνελθω γρηγορα .. φιλιαααα πολλααα κ καλη μερουλα !

Χρύσα μου καλημέρα! Ναι τον έχουμε, είναι και πιστοποιημένος για αυχενική και όλα τα σχετικά απλώς δεν ξέρω γιατί υπάρχει τόσο πάθος να τον υπερασπίζονται όλοι έτσι. Έχει την πελατεία του, και νιώθω ότι δεν θα έχει καθόλου χρόνο για μένα! Δηλαδή να είναι και εμβρυολόγος και γυναικολόγος. Τόση διαφήμιση δε μου αρέσει. Άκουσα τώρα πρόσφατα ότι έχει αγοράσει τα πιο εξελιγμένα μηχανήματα με 150.000 ευρώ. Προτιμώ να πάω κάπου που όντως έχουν χρόνο για μένα. Και προπαντός σε γυναίκα. Τέλος πάντων δεν τον ξέρω σαν γιατρό απλώς αν ακουγα ένα- δυο καλά λόγια θα πήγαινα, τώρα τον ακούω περισσότερο ως διαφήμιση. Τέλος, δεν ξέρω κατά πόσο μπορείς να είσαι και καλός εμβρυολόγος και καλός γυναικολόγος (γνώμη μου, πάντα)

Μου φαίνεται θα γεννήσουμε μαζί! χαχαχα! πάνω κάτω στα ίδια! Εμείς είδαμε ξεκάθαρα το ένα χέρι να πάει προς το πρόσωπο και το ένα ποδαράκι σηκωμένο. Αν δεν κάνω λάθος το αριστερό ποδαράκι ήταν σηκωμένο. Έκανε αυτά τα δύο και μετά κοιμόταν για την υπόλοιπη ώρα. Από πάνω στον έκανε τον υπέρηχο; Εμένα ναι, γιατί λέει ότι δε χρειάζεται πλέον από κάτω. Νόμιζα ότι ήταν μικρό και δε θα φαινόταν αλλά τα είδα όλα!

Εμένα μου φαίνεται θα τα ξαναπάρω τα utrogestan γιατί χτες στο σκούπισμα είδα λίγο ροζ πάλι(μόνο μία φορά). πφφφ. Δεν ανησυχώ όμως γιατί πλέον στις 9 εβδομάδες είναι κοτζάμ παιδί.

Κάτι τελευταίο να σε ρωτήσω. Την εξέταση για την κυστική ίνωση πότε θα την κάνεις; Τι σας είπαν; Και οι δύο; Εμάς μόνο εγώ, αλλά εννοείται βλέπουμε. Σκέφτομαι να κάνω τη βασική, όχι από τσιγκουνιά αλλά έτσι νιώθω, ότι είμαστε οκ και με το 50%. Μάλλον θα την κάνω κοντά στην αυχενική αλλά μπορεί να την κάνω και τώρα, για να βγει μέχρι τότε. Η γιατρός μου, μου την έχει γράψει στον ατομικό μου φάκελο ως εκκρεμότητα. Να την κάνω να φύγει και αυτην.

Εγώ είμαι μόνιμα σαν να έχω κολπίτιδα. Έχω τσουξιμο και έχω κάνει πόσες καλλιέργιες (και ούρων και κολπικού και σε διαφορετικά εργαστήρια). Μάλλον θα πρέπει να μεγαλώσει κι άλλο για να μη πιέζει την κύστη

14 ώρες πρίν, DORAV είπε:

ΕΚΑΝΑ ΣΗΜΕΡΑ ΑΠΟΞΕΣΗ!ΟΛΑ ΠΗΓΑΝ ΚΑΛΑ!ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΚΑΤΙ, ΑΡΧΙΖΕΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ. Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΜΕ ΠΑΛΙ. ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ, ΘΑ ΕΡΘΕΙ. Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ  ΟΤΙ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΔΥΝΑΤΗ ΚΑΙ ΑΙΣΙΟΔΟΞΗ.  ΟΤΑΝ ΕΡΘΕΙ ΚΑΤΙ ΚΑΛΟ ΘΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ!!!ΦΙΛΙΑ. ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ!!!

Καλημέρα κορίτσι! χαιρομαι που είσαι δυνατη και αισιόδοξη. κι εγώ πιστεύω πως θα κάνεις και άλλο παιδάκι. Το θέλεις πολύ και αυτό φαίνεται. Καλή συνέχεια, να είσαι καλά!

4 ώρες πρίν, Geogi είπε:

Εγώ εδώ και 4-5 μέρες, σχεδόν από οταν μπήκα στον 3ο,οι αναγούλες έχουν παει σε άλλο επίπεδο. Δεν μπορώ να φάω τίποτα και κάνω συνέχεια εμετό.  

 

Ωχχχ ελπίζω μόνο να μη δουλεύεις γιατί σίγουρα είναι δύσκολο! ελπίζω να προλαβαίνεις να ενυδατώνεσαι έστω και λίγο. υπομονή, πιστεύω ότι αυτός ο μήνας θα είναι δύσκολος!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Io_anna είπε:

Καλημερααα! Με καούρες και κούραση. Ρεύομαι και το νερό. Εσύ πως είσαι;

Εγώ είμαι καλά , λίγο η μέση μ πονούσε σήμερα..κάτι μικρά τραβηγματακια νιώθω χαμηλά αραιιιιιια πολύ .. έχω λίγες μέρες ευτυχώς που δν έχω αναγούλες κ εμετούς!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...