Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα. Πριν 1 βδομάδα ειχα παλλινδρομη κυηση απο δωρεά ωάριων η πρώτη μου. Πριν ειχα αλλες 2 με δικά μου ωαρια. Όλες οι παλλινδρομες την ίδια βδομάδα μεταξύ 6-7 βδομάδα. Στείλαμε το έμβρυο για έλεγχο και περιμένω τα αποτελέσματα. Ο γιατρός θεωρεί τυχαίο γεγονός γιατί απο όλα ήμουν καλυμμένη. Εμένα παρόλα αυτά δεν με καλύπτει η απάντηση του. Τι εξετάσεις μου προτείνετε να κάνω;  Πήγα σε αιματολόγο, σε ενδοκρινολόγο.

Μανούλες Ιουλίου 2023


Evi!

Recommended Posts

On 7/12/2022 at 1:35 ΜΜ, xrysaxrysoula είπε:

Σ ευχαριστω πολυ κοριτσι μου..να εισαι καλα .. πως παει η εγκυμοσυνη ; Το ειδατε το μωρακι ή εχεις ραντεβου προσεχως ;

Τετάρτη εχω ξανά ραντεβού 

Ναι είδαμε ακούσαμε και καρδιά απλά επειδή είδε αίμα κάτω από τον σάκο είπε να μην κάνω πολλά πολλά ούτε  να βολτάρω 

ο άλλος σάκος είναι κούφιος θα τον απορροφήσει ο οργανισμός μου 

5 ώρες πρίν, minnie26 είπε:

Γεια σας όλες μανούλες ! Πως είστε ; Πως πάμε απ τ συμπτώματα; 

εκτος από το πρησμένο στήθος τίποτα άλλο πριν 2 μέρες πονάκια χαμηλά λες και περιμένω περίοδο αλλά πολύ απαλά πονάκια αφού λεω σίγουρα είμαι έγκυος ;;; Χχαχαχα 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τελειώσαμε από το γιατρουλη ! 
Μας έκανε την καρδιά ροϊδο αλλά τέλος πάντων.

5w6d το κουκουτσακι είδαμε λεκιθικο σάκο και είδαμε και εμβρυϊκά στοιχεία καρδούλα δεν ακούσαμε με έβαλε να πάμε Τρίτη να ακούσουμε καρδούλα πρώτα ο θεός ! 
Ειναι χαμηλά το κουκούτσι θα θέλαμε να αρχίσει να ανεβαίνει … είναι λίγο αγχωτικό αυτό. Και ο μικρός μου τ ίδια μου έκανε. Και είχαμε συχνές αποκολλήσεις

  • Μου αρέσει 3

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Aria konsta είπε:

Τελειώσαμε από το γιατρουλη ! 
Μας έκανε την καρδιά ροϊδο αλλά τέλος πάντων.

5w6d το κουκουτσακι είδαμε λεκιθικο σάκο και είδαμε και εμβρυϊκά στοιχεία καρδούλα δεν ακούσαμε με έβαλε να πάμε Τρίτη να ακούσουμε καρδούλα πρώτα ο θεός ! 
Ειναι χαμηλά το κουκούτσι θα θέλαμε να αρχίσει να ανεβαίνει … είναι λίγο αγχωτικό αυτό. Και ο μικρός μου τ ίδια μου έκανε. Και είχαμε συχνές αποκολλήσεις

Είμαστε ακριβώς το ίδιο σε εβδομάδες και ημέρες ! Χαχα! Εγώ είχα πάει την προηγούμενη Τετάρτη κ είχαμε δει μόνο σάκους .. έχω ραντεβού πάλι τη Τετάρτη για να ακούσουμε καρδούλες ! Όλα θα σου πάνε καλά ! Ξεκουράσου όσο μπορείς ! 

πρίν από 38 λεπτά , foza είπε:

 

εκτος από το πρησμένο στήθος τίποτα άλλο πριν 2 μέρες πονάκια χαμηλά λες και περιμένω περίοδο αλλά πολύ απαλά πονάκια αφού λεω σίγουρα είμαι έγκυος ;;; Χχαχαχα 

Κ μένα αραιααα κ που έχω κάτι πονάκια χαμηλά ! Εμένα απλά είναι πρησμένο αλλά δεν με πονάει .. εσένα σ πονάει ; Άντε περιμένω κ εγώ τη Τετάρτη να πάω να δω ποςες καρδούλες θα ακούσουμε κ να δούμε ότι όλα είναι καλά !

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!

διανυω τη δεύτερη εγκυμοσύνη μου και αν κ έχουμε πητ 1/8/23 πιστεύω ισχυρά ότι ανήκουμε στην ομάδα του Ιουλίου!

να έχουμε καλές εγκυμοσύνες κ εύκολες γέννες!

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Sousamaki είπε:

Καλησπέρα!!!

διανυω τη δεύτερη εγκυμοσύνη μου και αν κ έχουμε πητ 1/8/23 πιστεύω ισχυρά ότι ανήκουμε στην ομάδα του Ιουλίου!

να έχουμε καλές εγκυμοσύνες κ εύκολες γέννες!

Με το καλό κορίτσι μου ! Ποσο είσαι τώρα ; 

πρίν από 26 λεπτά , minnie26 είπε:

Είμαστε ακριβώς το ίδιο σε εβδομάδες και ημέρες ! Χαχα! Εγώ είχα πάει την προηγούμενη Τετάρτη κ είχαμε δει μόνο σάκους .. έχω ραντεβού πάλι τη Τετάρτη για να ακούσουμε καρδούλες ! Όλα θα σου πάνε καλά ! Ξεκουράσου όσο μπορείς ! 

Κ μένα αραιααα κ που έχω κάτι πονάκια χαμηλά ! Εμένα απλά είναι πρησμένο αλλά δεν με πονάει .. εσένα σ πονάει ; Άντε περιμένω κ εγώ τη Τετάρτη να πάω να δω ποςες καρδούλες θα ακούσουμε κ να δούμε ότι όλα είναι καλά !

Αααααα τέλεια !!! Σε τι σημείο ήταν θυμάσαι ; 
εμενα Τρίτη με θέλει να καρδιακό παλμό… για κάποιο λόγο ήμουν σίγουρη ότι θα βλέπαμε σήμερα αλλά μας την έσκασε. Εύχομαι και θελω να πιστεύω ότι θα ακούσουμε την Τρίτη. 
κανονικα ανήκω στον Αύγουστο αλλά ξέρω ότι δεν πρόκειται όποτε … ώπαλαααακια χαχαχα


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 27 λεπτά , Aria konsta είπε:

Με το καλό κορίτσι μου ! Ποσο είσαι τώρα ; 

Αααααα τέλεια !!! Σε τι σημείο ήταν θυμάσαι ; 
εμενα Τρίτη με θέλει να καρδιακό παλμό… για κάποιο λόγο ήμουν σίγουρη ότι θα βλέπαμε σήμερα αλλά μας την έσκασε. Εύχομαι και θελω να πιστεύω ότι θα ακούσουμε την Τρίτη. 
κανονικα ανήκω στον Αύγουστο αλλά ξέρω ότι δεν πρόκειται όποτε … ώπαλαααακια χαχαχα

Καλε και μένα μ είπε ότι μέχρι 4 Αυγούστου η γεννά αλλά ξέρω πως δεν παίζει ! Χαχα! Ούτε θυμαμαι κούκλα μου.. τα έβλεπε πάντως όλα καλά , δεν τον είχε ανησυχήσει κάτι ! 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Aria konsta είπε:

 

@Geogi αναγούλες δεν έχω αλλά έχω συνεχώς αυτό που όταν σηκώνεσαι από την καρέκλα η γυρίζεις το κεφάλι σου και νιώθεις να γυρνάνε όλα γύρο σου για δευτερόλεπτα. 
Ελπιζω να είναι σύμπτωμα και όχι κάτι κακό. 
υπομονη κοριτσάκι μου. 
ποσο είσαι δεν θυμάμαι 

Είμαι 8+3, συμπτωμα είναι βρε, μη φοβάσαι καθόλου. Και είμαι σίγουρη ότι θα πάνε όλα καλά και την τρίτη θα ακούσεις και καρδούλα! Νομίζω είναι νωρίς ακόμα, 6+2 ακούσαμε εμείς. 

 

10 ώρες πρίν, xrysaxrysoula είπε:

Σ ευχαριστω πολυ κοριτσι μου.. κι εσυ υπομονη κ κουραγιο με τις αναγουλες κ τους εμετους..ευχομαι να σταματησουν γρηγορα .. 

Ααα τι ωραια σημερα εχεις ραντεβουδακι για ν ακουσετε καρδουλα..αντε με το καλο κοριτσι μου..να πανε ολα κατ ευχην :) οσον αφορα στο θυροειδη κι εγω θα κανω σ ενα μηνα επανεξεταση ,μηπως κ χρειαστει ν αυξησουμε τη δοση ,γιατι η ενδοκρινολογος θελει κατω απο το 2,5 να το ριξουμε ..ευχομαι για ολες μας να πανε καλα τα πραγματα ..θα περιμενουμε τα νεακια σου οποτε ..να εχεις ομορφη μερουλα :x

Ευχαριστω πολύ αν και να σας πω την αλήθεια, το αντέχω, μόνο και μόνο που είμαι έγκυος, μου φτάνει κι ας περνάω δύσκολα. 

@mariaalexiouδυστυχως δουλεύω αρκετές ώρες, και αυτό είναι το δυσκολότερο αλλά προσπαθώ να πίνω αρκετό νερό. Το κακό είναι πως το στομάχι μου δέχεται ελάχιστα πράγματα χωρίς να κάνω εμετό και νομίζω κανονικό φαγητό έχω να φάω σίγουρα 3 μερες. 

 

3 ώρες πρίν, Sousamaki είπε:

Καλησπέρα!!!

διανυω τη δεύτερη εγκυμοσύνη μου και αν κ έχουμε πητ 1/8/23 πιστεύω ισχυρά ότι ανήκουμε στην ομάδα του Ιουλίου!

να έχουμε καλές εγκυμοσύνες κ εύκολες γέννες!

Με το καλό και το δεύτερο μωράκι σου! 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Sousamaki είπε:

Καλησπέρα!!!

διανυω τη δεύτερη εγκυμοσύνη μου και αν κ έχουμε πητ 1/8/23 πιστεύω ισχυρά ότι ανήκουμε στην ομάδα του Ιουλίου!

να έχουμε καλές εγκυμοσύνες κ εύκολες γέννες!

Καλησπέρα! Με το καλό κι εσύ! Να έρθει όποτε είναι έτοιμο το σπορακι σου

πρίν από 49 λεπτά , Geogi είπε:

 

@mariaalexiouδυστυχως δουλεύω αρκετές ώρες, και αυτό είναι το δυσκολότερο αλλά προσπαθώ να πίνω αρκετό νερό. Το κακό είναι πως το στομάχι μου δέχεται ελάχιστα πράγματα χωρίς να κάνω εμετό και νομίζω κανονικό φαγητό έχω να φάω σίγουρα 3 μερες. 

Αχ κι εγώ δουλεύω αλλά μόνο τρεις ώρες τη μέρα. Δυστυχώς δεν προλαβαίνω να πίνω όσο νερό μου χρειάζεται γιατί μιλάω συνέχεια (είμαι εκπαιδευτικός). Το νερό μου χρειάζεται γιατί έχω ένα συνεχές τσούξιμο που χρειάζεται πολύ νερό γιατί με πιέζει το μωρό (καθαρές όλες οι εξετάσεις) και έχω απογευματινές και βραδινές αναγουλες όπου ενώ έχω χρόνο να πιω νερό δεν μπορώ. Μετανιώνω για το τι έχω φάει μέσα στη μερα. Τουλάχιστον τρώω κανονικά σχεδόν 

 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, minnie26 είπε:

Κ μένα αραιααα κ που έχω κάτι πονάκια χαμηλά ! Εμένα απλά είναι πρησμένο αλλά δεν με πονάει .. εσένα σ πονάει ; Άντε περιμένω κ εγώ τη Τετάρτη να πάω να δω ποςες καρδούλες θα ακούσουμε κ να δούμε ότι όλα είναι καλά !

Λίγο πονάει.  Άντε  με το καλό την Τετάρτη όλα καλά να είναι!

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα! Όλα μου τα πρωινά είναι σαν να μην είμαι έγκυος, είναι πολύ συνεργάσιμο το μωράκι. Ξυπνήσαμε, φάγαμε πρωινό και θα διαβάσουμε! (Εγώ δηλαδή, το μωράκι είμαι σίγουρη πως τρώει και κοιμάται όλη την ώρα)

Ναι, μεγάλη γιορτή σήμερα!

Εσύ; @Aria konsta

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Aria konsta είπε:

Καλημερααααα !!!!!! Της Αγίας Αννας σήμερα η μητέρα των μητέρων !! 
Μεγάλη η χαρη της να προστατεύει όλες τις μανούλες του κόσμου !! 
 

πως είστε σήμερα ;;;

Μια χαρά εσυ;;;

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπέρα ελπιζω να ειστε ολες καλα! Χρονια πολλα κιόλας σε οσες γιορτάζουν!! 

Να σας ρωτησω ρε κορίτσια, οσες ειδικα εχουν κ αλλα παιδακια και γνωρίζουν περισσότερα..Το στηθος μου πονούσε απο την συλληψη παρα παρα πολυ και εχει καμία βδομαδα και κατι που αυτος ο πολυς πονος σταματησε. Ποναει παλι αλλα πιο νορμαλ... Πηγαινα κ στον γιατρο καθε βδομαδα κ τωρα που δεν πηγα αυτη τη βδομαδα εχω αρχίσει και αγχωνομαι πολυ..Αν συμβει κάτι κακο με το εμβρυο το καταλαβαινουμε????

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Maria Ad είπε:

Κοριτσια καλησπέρα ελπιζω να ειστε ολες καλα! Χρονια πολλα κιόλας σε οσες γιορτάζουν!! 

Να σας ρωτησω ρε κορίτσια, οσες ειδικα εχουν κ αλλα παιδακια και γνωρίζουν περισσότερα..Το στηθος μου πονούσε απο την συλληψη παρα παρα πολυ και εχει καμία βδομαδα και κατι που αυτος ο πολυς πονος σταματησε. Ποναει παλι αλλα πιο νορμαλ... Πηγαινα κ στον γιατρο καθε βδομαδα κ τωρα που δεν πηγα αυτη τη βδομαδα εχω αρχίσει και αγχωνομαι πολυ..Αν συμβει κάτι κακο με το εμβρυο το καταλαβαινουμε????

Εμένα που δεν με πονάει καθόλου τώρα , τι να πω;;; Χαχα ! Να ανησυχώ κ εγώ;;; Έχει σταματήσει να πονάει .. αλλά έχει μεγαλώσει ! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , Maria Ad είπε:

Κοριτσια καλησπέρα ελπιζω να ειστε ολες καλα! Χρονια πολλα κιόλας σε οσες γιορτάζουν!! 

Να σας ρωτησω ρε κορίτσια, οσες ειδικα εχουν κ αλλα παιδακια και γνωρίζουν περισσότερα..Το στηθος μου πονούσε απο την συλληψη παρα παρα πολυ και εχει καμία βδομαδα και κατι που αυτος ο πολυς πονος σταματησε. Ποναει παλι αλλα πιο νορμαλ... Πηγαινα κ στον γιατρο καθε βδομαδα κ τωρα που δεν πηγα αυτη τη βδομαδα εχω αρχίσει και αγχωνομαι πολυ..Αν συμβει κάτι κακο με το εμβρυο το καταλαβαινουμε????

Κι εμένα που ήταν το πρώτο σύμπτωμα που είχα δεν είναι όλες τις μέρες το ίδιο έντονος ο πόνος πια.. μερικές μέρες πονάει αρκετά, άλλες λιγότερο. Αλλά πρησμένο είναι μόνιμα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...