Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιουλίου 2023


Evi!

Recommended Posts

πρίν από 40 λεπτά , Ninarelita είπε:

Είμαι 13.5 σήμερα αλλά κορίτσι μου έχω περάσει πολλά με 1 βιοχημική 1 παλινδρομη κ μετα διάγνωση πρόωρης εμμηνόπαυσης οι γιατροί δεν το πίστευαν ότι εμεινα 3 φορά με φυσικό τρόπο..μετά από όλα αυτά έγινα πολύ δυνατή κ θέλω να σκέφτομαι μόνο όμορφα γιατί μέσα στη μαυρίλα που ήμουν τι κατάλαβα έχασα 2 χρόνια έτσι..

Αυτή τη φορά είμαι πολύ θετική κ έχω βάλει στόχο να κρατήσω το μωράκι μου κ θα τα καταφέρω!!!(ελπίζω..😂😂)

Εσύ πόσο είσαι?

Μπράβο σου ! Μπράβο σου για τη δύναμη που κρύβεις μέσα σου !!! Το μωράκι σου μια χαρά θα είναι και θα έρθει στο κόσμο υγιέστατο! Εγώ είμαι σε δίδυμη κύηση έπειτα απ εξωσωματική, πέτυχα με τη πρώτη φορά (ευτυχώς ήμουν τυχερή) και σήμερα έκλεισα ακριβώς 13 εβδομάδες ! Έχουμε λίγες μέρες διαφορά , μαζί μας βλέπω να γεννάμε ! Χαχα!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 14 λεπτά , minnie26 είπε:

Μπράβο σου ! Μπράβο σου για τη δύναμη που κρύβεις μέσα σου !!! Το μωράκι σου μια χαρά θα είναι και θα έρθει στο κόσμο υγιέστατο! Εγώ είμαι σε δίδυμη κύηση έπειτα απ εξωσωματική, πέτυχα με τη πρώτη φορά (ευτυχώς ήμουν τυχερή) και σήμερα έκλεισα ακριβώς 13 εβδομάδες ! Έχουμε λίγες μέρες διαφορά , μαζί μας βλέπω να γεννάμε ! Χαχα!

Οπότε μας εύχομαι 2 φορές να φτάσουμε στο θαύμα!!!!σιγά σιγά θα δεις θα περάσουν οι μήνες κ μια μια θα μας φεύγουν οι εξετάσεις βουνό που μας αγχωνουν!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες! Θέλω να ρωτήσω όσες έχετε ήδη παιδάκια. Τους έχετε κάνει το εμβόλιο κατά της μηνιγγίτιδας Β' που δεν καλύπτεται από σχεδόν κανένα ταμείο; Είχαν παρενέργειες; Είμαι σε δίλημμα αν πρέπει να το κάνω στις δικές μου δεδομένου ότι η μηνιγγίτιδα Β' είναι πολύ σπάνια αλλά και πολύ θανατηφόρα. 

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, minnie26 είπε:

Τι ποσοστό σου έδινε κ σου πρότεινε το νιπτ ; Είδε κάτι που τον ανησυχεί ; 

Στην αυχενική ο ιατρός δεν μπορούσε να διακρίνει το ρινικό οστό. Θα πάμε όμως για επανεξέταση σε 2 εβδομάδες και αν και πάλι δεν φαίνεται, εγώ προσωπικά θα πάρω και μια δεύτερη γνώμη πρώτα. Οι υπόλοιπες εξετάσεις βγήκαν πολύ καλές, γι αυτό αναρωτιέμαι γιατί επιμένει τόσο στο νιπτ, το οποίο θέλει και κανένα 10ημερο για να βγει που μέχρι τότε θα έχει φτάσει και η επανεξέταση έτσι κι αλλιώς. 

 

Εν τω μεταξύ, ξέρετε πώς βρίσκουμε αν ο ιατρός που μας έκανε την αυχενική είναι πιστοποιημένος;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Motherof3 είπε:

Καλησπέρα σε όλες! Θέλω να ρωτήσω όσες έχετε ήδη παιδάκια. Τους έχετε κάνει το εμβόλιο κατά της μηνιγγίτιδας Β' που δεν καλύπτεται από σχεδόν κανένα ταμείο; Είχαν παρενέργειες; Είμαι σε δίλημμα αν πρέπει να το κάνω στις δικές μου δεδομένου ότι η μηνιγγίτιδα Β' είναι πολύ σπάνια αλλά και πολύ θανατηφόρα. 

Καλησπερα.. εγω εκανα στη μικρη μου 3 δοσεις του συγκεκριμενου εμβολιου.. μια 8 μηνων και δεν ειχε καμια παρενεργεια..μια δοση 10 μηνων κι εκανε 37.5 και μια δοση 22 μηνων και δεν ειχε καμια παρενεργεια .. γενικα ολα τα εμβολια μας πηγανε καλα εκτος την 1η δοση της ηπατίτιδας Α οπου εκανε 38.5 για μια μερα.. 100€ κοστιζει η καθε δοση ..νομιζω γραφεται απο τα ταμεια μονο των στρατιωτικων,αν θυμαμαι καλα τα λεγομενα του φαρμακοποιου και απο ορισμενες ιδιωτικες ασφαλειες.. στην Ελλαδα δεν εχουμε πολλα κρουσματα με εξαιρεση καποια κρουσματα το 2015 ..σε αλλες χωρες ,οπως το Ηνωμενο Βασιλειο ,το συγκεκριμενο εμβολιο εντασσεται στον υποχρεωτικο εμβολιασμο και ειναι δωρεαν .. ομως εκει εχουν και πολλους μεταναστες .. εγω οταν το συζητησα με την παιδιατρο μου για το αν θα το εκανα (ειχα κι εγω τις επιφυλαξεις μου) μου ειπε οτι η ιδια το εχει κανει στο παιδι της λογω του οτι ειναι μια θανατηφορα νοσος που ακομη κι αν αποφευχθει το μοιραιο αφηνει εγκεφαλικες βλαβες κι οτι δρα μεσα σε 3 μερες και δεν ειναι ο,τι πιο ευκολο να αντιληφθεις εγκαιρα τα συμπτωματα οτι αφορουν στη συγκεκριμενη νοσο .. εγω προσωπικα δε θα το αντεχα να παθει κατι το παιδι μου εξαιτιας δικης μου αποφασης ..γιατι αυτη η αποφαση θα με βαραινε για μια ζωη μετα  .. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Dimitra94 είπε:

Στην αυχενική ο ιατρός δεν μπορούσε να διακρίνει το ρινικό οστό. Θα πάμε όμως για επανεξέταση σε 2 εβδομάδες και αν και πάλι δεν φαίνεται, εγώ προσωπικά θα πάρω και μια δεύτερη γνώμη πρώτα. Οι υπόλοιπες εξετάσεις βγήκαν πολύ καλές, γι αυτό αναρωτιέμαι γιατί επιμένει τόσο στο νιπτ, το οποίο θέλει και κανένα 10ημερο για να βγει που μέχρι τότε θα έχει φτάσει και η επανεξέταση έτσι κι αλλιώς. 

 

Εν τω μεταξύ, ξέρετε πώς βρίσκουμε αν ο ιατρός που μας έκανε την αυχενική είναι πιστοποιημένος;

Κορίτσι μου για εμένα πάρε κ μια δεύτερη γνώμη μη σταθείς εκεί επίσης αφού το χρονικό διάστημα είναι ίδιο δεν υπάρχει λόγος να βιαστείς ούτε κ ναι αγχωθεις σε 2 φίλες μου συνέβη κ τελικά όλα ήταν μια χαρά γτ το μωρό ήταν σχετικά μικρό κ δεν διακρίνονταν ακόμα..τι ποσοστά σου έβγαλε στην αυχενική?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Dimitra94 είπε:

Στην αυχενική ο ιατρός δεν μπορούσε να διακρίνει το ρινικό οστό. Θα πάμε όμως για επανεξέταση σε 2 εβδομάδες και αν και πάλι δεν φαίνεται, εγώ προσωπικά θα πάρω και μια δεύτερη γνώμη πρώτα. Οι υπόλοιπες εξετάσεις βγήκαν πολύ καλές, γι αυτό αναρωτιέμαι γιατί επιμένει τόσο στο νιπτ, το οποίο θέλει και κανένα 10ημερο για να βγει που μέχρι τότε θα έχει φτάσει και η επανεξέταση έτσι κι αλλιώς. 

 

Εν τω μεταξύ, ξέρετε πώς βρίσκουμε αν ο ιατρός που μας έκανε την αυχενική είναι πιστοποιημένος;

Δήμητρα και εγώ πιστεύω ότι καλό είναι να πάρεις και δεύτερη γνώμη ! Βέβαια όσον αφορά το νιπτ , τα τελευταία χρόνια το προτείνουν πολλοί γιατροί για μεγαλύτερη σιγουριά , και εγώ το έκανα το νιπτ !

οσον αφορά τη λίστα πιστοποιημένων γιατρών πήγαινε στο σάιτ parents.org.gr και έχει έχει τη λίστα με τα ονόματα πιστοποιημένων 

πρίν από 7 λεπτά , ´Ισιδα είπε:

Δήμητρα και εγώ πιστεύω ότι καλό είναι να πάρεις και δεύτερη γνώμη ! Βέβαια όσον αφορά το νιπτ , τα τελευταία χρόνια το προτείνουν πολλοί γιατροί για μεγαλύτερη σιγουριά , και εγώ το έκανα το νιπτ !

οσον αφορά τη λίστα πιστοποιημένων γιατρών πήγαινε στο σάιτ parents.org.gr και έχει έχει τη λίστα με τα ονόματα πιστοποιημένων 

Εκεί που λέει «ελληνική ενημέρωση γονέων «

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Ninarelita είπε:

Είμαι 13.5 σήμερα αλλά κορίτσι μου έχω περάσει πολλά με 1 βιοχημική 1 παλινδρομη κ μετα διάγνωση πρόωρης εμμηνόπαυσης οι γιατροί δεν το πίστευαν ότι εμεινα 3 φορά με φυσικό τρόπο..μετά από όλα αυτά έγινα πολύ δυνατή κ θέλω να σκέφτομαι μόνο όμορφα γιατί μέσα στη μαυρίλα που ήμουν τι κατάλαβα έχασα 2 χρόνια έτσι..

Αυτή τη φορά είμαι πολύ θετική κ έχω βάλει στόχο να κρατήσω το μωράκι μου κ θα τα καταφέρω!!!(ελπίζω..😂😂)

Εσύ πόσο είσαι?

Νίνα πραγματικά πιστεύω πως αφού έφτασες 13,5 εβδομάδων, θα γεννήσεις ένα παιδάκι υγιέστατο. Στο εύχομαι!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια :x

Πήγαμε σήμερα και είδαμε την μικρή μας! Είμαι 15+4 και είναι 157γρ. Φυσικά για ακόμα μια φορά μας είχε γυρισμένη την πλατουλα! Με το ζόρι αφού σηκώθηκα κτλ, κατάφερε ο γιατρός να κάνει τις μετρήσεις!

@mariaalexiou είδες βρε που αγχωνοσουν; όλα καλά με τον μικρούλη σου!

@minnie26συγχαρητήρια για την αυχενική σου! Είναι μια χαρά τα ποσοστά σου και όλα θα είναι καλά με τα μικρούλια σου!

Εγώ κορίτσια ήμουν διστακτικη για το νιπτ, ο γιατρός δεν με πίεσε ποτέ, μου το είπε στο ραντεβού πριν την αυχενική για να μη μας το αναφέρει εκείνη την μέρα και αγχωθουμε. Στην αυχενικη τον ρώτησα από μόνη μου τι να κάνω και  στην αρχή μου έλεγε ότι είναι προσωπική απόφαση.  Εν τέλει μου είπε πως όταν έχουμε ένα εργαλείο γιατί να μην το χρησιμοποιήσουμε. Και έτσι το έκανα. Σκέφτηκα επίσης πως μέχρι την β επιπέδου, μου φαίνεται υπερβολικα πολύς ο καιρός.

Τωρα από κει και πέρα η καθεμία κάνει όπως νιώθει καλύτερα. Πάντως αν ο γιατρός μου έλεγε ότι κάτι δεν βλέπει σωστό στην αυχενική, πρώτα θα έπαιρνα και 2η γνώμη άμεσα και θα έκανα και το νιπτ έπειτα. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, mariaalexiou είπε:

Νίνα πραγματικά πιστεύω πως αφού έφτασες 13,5 εβδομάδων, θα γεννήσεις ένα παιδάκι υγιέστατο. Στο εύχομαι!!!

Το εύχομαι Μαρία μου πραγματικά το εύχομαι κ εγώ σε ευχαριστώ πολύ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


9 ώρες πρίν, Dimitra94 είπε:

Στην αυχενική ο ιατρός δεν μπορούσε να διακρίνει το ρινικό οστό. Θα πάμε όμως για επανεξέταση σε 2 εβδομάδες και αν και πάλι δεν φαίνεται, εγώ προσωπικά θα πάρω και μια δεύτερη γνώμη πρώτα. Οι υπόλοιπες εξετάσεις βγήκαν πολύ καλές, γι αυτό αναρωτιέμαι γιατί επιμένει τόσο στο νιπτ, το οποίο θέλει και κανένα 10ημερο για να βγει που μέχρι τότε θα έχει φτάσει και η επανεξέταση έτσι κι αλλιώς. 

 

Εν τω μεταξύ, ξέρετε πώς βρίσκουμε αν ο ιατρός που μας έκανε την αυχενική είναι πιστοποιημένος;

Σε φιλικό μου ζευγάρι όπου και οι δύο γονείς είχαν μικρή μύτη δεν φαινόταν το ρινικό οστό και είχαν αγχωθει αλλά δεν ήταν τίποτα τελικά

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Motherof3 είπε:

Καλησπέρα σε όλες! Θέλω να ρωτήσω όσες έχετε ήδη παιδάκια. Τους έχετε κάνει το εμβόλιο κατά της μηνιγγίτιδας Β' που δεν καλύπτεται από σχεδόν κανένα ταμείο; Είχαν παρενέργειες; Είμαι σε δίλημμα αν πρέπει να το κάνω στις δικές μου δεδομένου ότι η μηνιγγίτιδα Β' είναι πολύ σπάνια αλλά και πολύ θανατηφόρα. 

Κι εγώ το έχω κάνει στον μικρό. Είναι όντως σπάνια, αλλά θανατηφόρα ασθένεια. Πιστεύω αξίζει, απλά όλοι το σκεφτόμαστε λόγω κόστους στην αρχή.

Κορίτσια τα ποσοστά μετά και από τις αιματολογικές ήταν 1/12000 κάπου εκεί γι αυτό θεωρώ ότι το νιπτ είναι υπερβολή προς το παρόν. Θα κάνω την επανεξέταση και μετά εννοείται 2η γνώμη αν κάτι μας προβληματίζει. Έτσι κι αλλιώς το νιπτ δίνει κι αυτό πιθανότητες, οπότε δεν ξέρω αν θα με κάλυπτε και ψυχολογικά σ αυτή τη φάση. Πάντως κι εγώ ξέρω ένα ζευγάρι με παρόμοια περίπτωση που τώρα έχουν ένα υγιέστατο αγοράκι, οπότε ελπίζω να πάνε όλα καλά!

 

Επίσης σκέφτομαι να γυρίσω στον παλιό μου γυναικολόγο που του είχα εμπιστοσύνη, τον οποίο τον άλλαξα πρόσφατα λόγω απόστασης βασικά. Αλλά λίγο ντρέπομαι, λέτε να το πάρει στραβά που επέλεξα άλλον για τη 2η εγκυμοσύνη;😇

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Geogi είπε:

Γειά σας κορίτσια :x

Πήγαμε σήμερα και είδαμε την μικρή μας! Είμαι 15+4 και είναι 157γρ. Φυσικά για ακόμα μια φορά μας είχε γυρισμένη την πλατουλα! Με το ζόρι αφού σηκώθηκα κτλ, κατάφερε ο γιατρός να κάνει τις μετρήσεις!

@mariaalexiou είδες βρε που αγχωνοσουν; όλα καλά με τον μικρούλη σου!

@minnie26συγχαρητήρια για την αυχενική σου! Είναι μια χαρά τα ποσοστά σου και όλα θα είναι καλά με τα μικρούλια σου!

Εγώ κορίτσια ήμουν διστακτικη για το νιπτ, ο γιατρός δεν με πίεσε ποτέ, μου το είπε στο ραντεβού πριν την αυχενική για να μη μας το αναφέρει εκείνη την μέρα και αγχωθουμε. Στην αυχενικη τον ρώτησα από μόνη μου τι να κάνω και  στην αρχή μου έλεγε ότι είναι προσωπική απόφαση.  Εν τέλει μου είπε πως όταν έχουμε ένα εργαλείο γιατί να μην το χρησιμοποιήσουμε. Και έτσι το έκανα. Σκέφτηκα επίσης πως μέχρι την β επιπέδου, μου φαίνεται υπερβολικα πολύς ο καιρός.

Τωρα από κει και πέρα η καθεμία κάνει όπως νιώθει καλύτερα. Πάντως αν ο γιατρός μου έλεγε ότι κάτι δεν βλέπει σωστό στην αυχενική, πρώτα θα έπαιρνα και 2η γνώμη άμεσα και θα έκανα και το νιπτ έπειτα. 

ααα μια χαρά είναι και η μικρή σου! μπράβο, μάλλον θα είναι ντροπαλή για να σας είχε πλάτη. Ναι όλα καλά, η γιατρός μου είπε ότι συμβαίνει να υπάρχει υπερβολική ανησυχία όταν το ζευγάρι είναι μακριά. Πάντως αυτό το νιπτ, ούτε μου το έχει πει, ούτε την έχω ρωτήσει κιόλας. Και δεν είναι αδιαφορία, πιστεύω πως δε μας το είπε γιατί έχει να κάνει με τη φυσιολογική σύλληψη, ότι είναι ένα μωρό και με το νεαρό της ηλικίας μας. Άρα δεν αγχώνομαι καθόλου, ίσα ίσα εκείνη με ξεαγχώνει, δε με φορτώνει με αχρείαστες εξετάσεις

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 27/1/2023 at 11:30 ΠΜ, mariaalexiou είπε:

Κοριτσιααα καλημέρα!!! 

Είμαι πολύ χαρούμενη!

Είμαι στις 17+4 και το μωρό είναι θρεφταρι 210 γραμμάρια και περίπου 18εκ. (Δε μετριέται ολόκληρο, που να χωρέσει να τεντωθεί)

Έκανε κάτι μπούτια, φαινόταν ξεκάθαρα

Είναι αγοράκι 101% γιατί μας έκανε τη χάρη και άνοιξε τα πόδια και φάνηκε η μεγαλειότητα του

Πραγματικά τις προηγούμενες μέρες δεν έχω ιδέα τι με έπιασε. Βέβαια μου είπε η γιατρός μου ότι επειδή ακόμα δεν τον νιώθω, είναι απόλυτα φυσιολογικό να κάνω σαν βλαμμένη

@Motherof3 μπράβο για τα αποτελέσματα!

Κορίτσια για άλλη μια φορά ευχαριστώ για την στήριξη, ουφ!

Τέλεια τα νεα σου Μαρακι, είδα σε ειχε πιασει κ μια ανησυχία.. Τέλειος ο μπέμπης παίρνει και τα γραμμαριακια του ολα μια χαρά!!! Καλε κ εμεις που δεν νιώθουμε τίποτα απ το μωρο ακομα και θα κλείσουμε και μηνα ολόκληρο μεχρι να το ξαναδουμε στον υπέρηχο, τι να πουμε?!Μην τρελαινεσαι, δεν ειμαστε σε βδομαδες που νιώθεις το μωρο κανονικά κ συνέχεια, οπότε δεν περνάς κάτι το μη φυσιολογικό. Ολα καλα πάνε!!! Θα σε μαλώσω 🤣 μην αγχώνεσαι με το παραμικρό.. Τα λεω για να τ ακουω κ εγω! 🥰

17 ώρες πρίν, Dimitra94 είπε:

Στην αυχενική ο ιατρός δεν μπορούσε να διακρίνει το ρινικό οστό. Θα πάμε όμως για επανεξέταση σε 2 εβδομάδες και αν και πάλι δεν φαίνεται, εγώ προσωπικά θα πάρω και μια δεύτερη γνώμη πρώτα. Οι υπόλοιπες εξετάσεις βγήκαν πολύ καλές, γι αυτό αναρωτιέμαι γιατί επιμένει τόσο στο νιπτ, το οποίο θέλει και κανένα 10ημερο για να βγει που μέχρι τότε θα έχει φτάσει και η επανεξέταση έτσι κι αλλιώς. 

 

Εν τω μεταξύ, ξέρετε πώς βρίσκουμε αν ο ιατρός που μας έκανε την αυχενική είναι πιστοποιημένος;

Καλησπέρα Δήμητρα! Ειδα τα ποσοστά που σας βγηκαν, θεωρω ειναι μια χαρα. Εγω θα πηγαινα, οπως σου ειπαν κ αλλες κοπελες να παρω κ αλλη γνωμη απο άλλον εμβρυολόγο...Κ οντως αυτό με το ρινικό οστό το εχω ακουσει κ εγω κάποιες φορες δεν είναι ξεκάθαρα τοσο ορατό, αλλά στην τελική δεν είναι τίποτα, είναι μικρούλια αυτά και μικρουλα η μύτη.. Ειμαι σιγουρη οτι δεν θα ειναι τίποτα.. 

On 27/1/2023 at 12:48 ΜΜ, minnie26 είπε:

Επειδή κ ο γιατρός δεν έδειξε να ανησυχεί ιδιαίτερα δεν προχωράω σε νιπτ γιατί είναι πολύ ακριβή! Βέβαια θα μ πεις μπροστά στην υγεία γαμα τ χρήματα ! Συγγνώμη για την έκφραση … το αφήνω όπως έχει κ θα δούμε έπειτα στις 10 Απρίλη που έχω την β επιπέδου τ γίνεται! Η διαφορά μεταξύ των εμβρύων στα ποσοστά είναι μικρή! Το ένα είναι 1/3000 και το άλλο 1/2600! Δεν είναι τραγικό… σε ευχαριστώ πολύ πάντως για την απάντηση ! ❤️

Γεια σου κοπελα μου και συγχαρητήρια για την αυχενική σου. Τα ποσοστά που αναφέρεις αν καταλαβαίνω σωστά είναι για την τρισωμια 21..? Είναι μια χαρα..!!Γιατί σου ειπε ο γιατρός αυτα που σου ειπε, ειδατε κατι στην υπερηχογραφική εικονα??

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Motherof3 είπε:

Καλησπέρα σε όλες! Θέλω να ρωτήσω όσες έχετε ήδη παιδάκια. Τους έχετε κάνει το εμβόλιο κατά της μηνιγγίτιδας Β' που δεν καλύπτεται από σχεδόν κανένα ταμείο; Είχαν παρενέργειες; Είμαι σε δίλημμα αν πρέπει να το κάνω στις δικές μου δεδομένου ότι η μηνιγγίτιδα Β' είναι πολύ σπάνια αλλά και πολύ θανατηφόρα. 

Έχω κάνει στο γιο μου τις 2 δόσεις παρόλο που δεν πηγαίνει παιδικό, αλλά έρχεται σε επαφή με πολλά παιδάκια στην παιδική χαρά κλπ. Στην πρώτη δόση νομίζω ήταν λίγο πιο κουρασμένος, στη δεύτερη τπτ. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...