Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Angot είπε:

      @Blue Velvet τελικά είναι σάκχαρο αυτό που μ πιάνει! το νιώθω πάλι τώρα και μέτρησα πίεση και εχω 10,1 με 6,3 ! φυσιολογική για τα δεδομένα μ

      Και τι σου είπε ο γιατρός? Πρέπει να αλλάξεις κάτι στη διατροφή σου? Φάε κάτι αλμυρό τώρα πάντως για να σου ανέβει λίγο η πίεση

Μανούλες Ιουλίου 2023


Evi!

Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα σε όλες @xrysaxrysoula πρώην συμπεθέρα, @Dimitra94, @Geogi σας ευχαριστώ πολύ όλες για τη στήριξη, αύριο είναι το ραντεβού, είμαι ήδη πιο ήρεμη

σας διαβάζω, αλλά πάλι νιώθω ότι δεν αφορούν και εμένα όλα αυτά. Δεν ξέρω τι έχω πάθει. Σταμάτησαν τα κλάματα και άρχισα να φέρομαι φυσιολογικά. Άρχισα να μιλάω πάλι στο παιδί και να το ακουμπάω. Μέχρι εκεί, σαν να μην υπάρχει. Προσπαθώ αλήθεια...

Θα σας ενημερώσω αύριο. Καλό βράδυ

 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 25/1/2023 at 2:20 ΜΜ, Io_anna είπε:

Έχεις το περιθώριο να τον αφήσεις κάποιες μέρες παραπάνω, όταν το χρειάζεσαι; Ή πρέπει κάθε μέρα αν το επιλέξεις; Θέλω να πω ότι ίσως είναι πιο εύκολο για σένα να τον αφήνεις μια στο τόσο. Κι εγώ νιώθω τύψεις που όταν είμαι μαζί του είμαι πολύ πιο κουρασμένη και με λιγότερη όρεξη. Κανείς το καλύτερο που μπορείς, φροντίζοντας και τον εαυτό σου. Θέλει μια ισορροπία όλο αυτό. Σίγουρα να δεις και για κοπέλα.

Νομίζω ότι στον βρεφικό θέλουν να ακολουθείται ένα σταθερό πρόγραμμα, οπότε μάλλον θα είναι καθημερινό. Από την άλλη δουλεύω κι εγώ μέχρι το μεσημέρι, οπότε θα με διευκόλυναν έστω κι αυτές οι λίγες ώρες παραπάνω τώρα με την εγκυμοσύνη. Απλά δεν θέλω να νοιώθει ότι τον παραμελώ επειδή θα έρθει 2ο μωράκι..

 

Αυτή τη φορά ακούω να παίζει πολύ το νιπτ γενικώς.. είναι στ αλήθεια τόσο απαραίτητο ή κρύβονται από πίσω και ποσοστά των γυναικολόγων; Μας το πρότεινε κι εμάς, αλλά πραγματικά δεν βρίσκω τον λόγο για τόση επιμονή..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Dimitra94 είπε:

 

Αυτή τη φορά ακούω να παίζει πολύ το νιπτ γενικώς.. είναι στ αλήθεια τόσο απαραίτητο ή κρύβονται από πίσω και ποσοστά των γυναικολόγων; Μας το πρότεινε κι εμάς, αλλά πραγματικά δεν βρίσκω τον λόγο για τόση επιμονή..

Τι ποσοστό σου έδινε κ σου πρότεινε το νιπτ ; Είδε κάτι που τον ανησυχεί ; 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες! Είμαι πολύ χαρούμενη γιατί πήρα επιτέλους τα αποτελέσματα του νιπτ που, όπως σας έχω πει, εδώ που ζω είναι υποχρεωτικό και καλύπτεται σχεδόν 100% από τα ασφαλιστικά ταμεία. Όλα πολύ πολύ καλά και φυσικά το παιδί είναι κοριτσάκι (το 3ο στη σειρά)! Μου έφυγε ένα τεράστιο βάρος! Εύχομαι καλά αποτελέσματα σε όλες σας! 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, minnie26 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα ! Χάθηκα λίγο αλλά έχω επιστρέψει με νέα κ είμαι κ λίγο αγχωμένη! Κάναμε την αυχενική διαφάνεια … το ένα μωράκι έχει πιθανότητα για σύνδρομο 1 προς 3.000 και το άλλο 1 προς 2600! Μας είπε αν θελουμε να κάνουμε νιπτ για να είμαστε σίγουροι… δεν τον είδα να ανησυχεί πια τόσο πολύ ! Δεν ξέρω … εσείς πως τ βλέπετε τ πράγματα με βάση κ τις δικιες σας αυχενικές ;

Νομίζω πως το νιπτ δεν ενδείκνυνται σε δίδυμη κύηση. 

Σούπερ τα βρίσκω τα ποσοστά σου 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 29 λεπτά , Simodoro είπε:

Νομίζω πως το νιπτ δεν ενδείκνυνται σε δίδυμη κύηση. 

Σούπερ τα βρίσκω τα ποσοστά σου 

Συμφωνω κι εγω .. @minnie26 ..νομιζω πως τα ποσοστα σου ειναι μια χαρα 🙂

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσιααα καλημέρα!!! 

Είμαι πολύ χαρούμενη!

Είμαι στις 17+4 και το μωρό είναι θρεφταρι 210 γραμμάρια και περίπου 18εκ. (Δε μετριέται ολόκληρο, που να χωρέσει να τεντωθεί)

Έκανε κάτι μπούτια, φαινόταν ξεκάθαρα

Είναι αγοράκι 101% γιατί μας έκανε τη χάρη και άνοιξε τα πόδια και φάνηκε η μεγαλειότητα του

Πραγματικά τις προηγούμενες μέρες δεν έχω ιδέα τι με έπιασε. Βέβαια μου είπε η γιατρός μου ότι επειδή ακόμα δεν τον νιώθω, είναι απόλυτα φυσιολογικό να κάνω σαν βλαμμένη

@Motherof3 μπράβο για τα αποτελέσματα!

Κορίτσια για άλλη μια φορά ευχαριστώ για την στήριξη, ουφ!

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , mariaalexiou είπε:

Κοριτσιααα καλημέρα!!! 

Είμαι πολύ χαρούμενη!

Είμαι στις 17+4 και το μωρό είναι θρεφταρι 210 γραμμάρια και περίπου 18εκ. (Δε μετριέται ολόκληρο, που να χωρέσει να τεντωθεί)

Έκανε κάτι μπούτια, φαινόταν ξεκάθαρα

Είναι αγοράκι 101% γιατί μας έκανε τη χάρη και άνοιξε τα πόδια και φάνηκε η μεγαλειότητα του

Πραγματικά τις προηγούμενες μέρες δεν έχω ιδέα τι με έπιασε. Βέβαια μου είπε η γιατρός μου ότι επειδή ακόμα δεν τον νιώθω, είναι απόλυτα φυσιολογικό να κάνω σαν βλαμμένη

@Motherof3 μπράβο για τα αποτελέσματα!

Κορίτσια για άλλη μια φορά ευχαριστώ για την στήριξη, ουφ!

Τέλεια τα νέα σου κορίτσι! Αντε να ηρεμήσεις και να το ευχαριστηθείς από εδώ και πέρα!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, minnie26 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα ! Χάθηκα λίγο αλλά έχω επιστρέψει με νέα κ είμαι κ λίγο αγχωμένη! Κάναμε την αυχενική διαφάνεια … το ένα μωράκι έχει πιθανότητα για σύνδρομο 1 προς 3.000 και το άλλο 1 προς 2600! Μας είπε αν θελουμε να κάνουμε νιπτ για να είμαστε σίγουροι… δεν τον είδα να ανησυχεί πια τόσο πολύ ! Δεν ξέρω … εσείς πως τ βλέπετε τ πράγματα με βάση κ τις δικιες σας αυχενικές ;

Κορίτσι μου τα ποσοστά σου είναι πάρα πολύ καλά νομίζω διάβασες τα δικά μου...τι σε αγχωσε?σου μιλάω εγώ με πιθανότητες 1/326 η νιπτ θα σε ξεαγχωσει απλά εμένα αυτό που με συμβούλεψαν κ οι 2 γιατροί μου είναι πως βλέπουμε την β επιπέδου κ ανάλογα τα αποτελέσματα προχωράμε σε επεμβατική μέθοδο αν μας προβληματίσει κάτι.

Μόνο η αμνιο σου δείχνει σίγουρα αποτελέσματα αν όμως νιώθεις ότι δεν θα ηρεμήσεις προχώρησε το απλά τα ποσοστά σου είναι πολύ καλά..δεν καταλαβαίνω το λογο

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Ninarelita είπε:

Κορίτσι μου τα ποσοστά σου είναι πάρα πολύ καλά νομίζω διάβασες τα δικά μου...τι σε αγχωσε?σου μιλάω εγώ με πιθανότητες 1/326 η νιπτ θα σε ξεαγχωσει απλά εμένα αυτό που με συμβούλεψαν κ οι 2 γιατροί μου είναι πως βλέπουμε την β επιπέδου κ ανάλογα τα αποτελέσματα προχωράμε σε επεμβατική μέθοδο αν μας προβληματίσει κάτι.

Μόνο η αμνιο σου δείχνει σίγουρα αποτελέσματα αν όμως νιώθεις ότι δεν θα ηρεμήσεις προχώρησε το απλά τα ποσοστά σου είναι πολύ καλά..δεν καταλαβαίνω το λογο

Επειδή κ ο γιατρός δεν έδειξε να ανησυχεί ιδιαίτερα δεν προχωράω σε νιπτ γιατί είναι πολύ ακριβή! Βέβαια θα μ πεις μπροστά στην υγεία γαμα τ χρήματα ! Συγγνώμη για την έκφραση … το αφήνω όπως έχει κ θα δούμε έπειτα στις 10 Απρίλη που έχω την β επιπέδου τ γίνεται! Η διαφορά μεταξύ των εμβρύων στα ποσοστά είναι μικρή! Το ένα είναι 1/3000 και το άλλο 1/2600! Δεν είναι τραγικό… σε ευχαριστώ πολύ πάντως για την απάντηση ! ❤️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 38 λεπτά , minnie26 είπε:

Επειδή κ ο γιατρός δεν έδειξε να ανησυχεί ιδιαίτερα δεν προχωράω σε νιπτ γιατί είναι πολύ ακριβή! Βέβαια θα μ πεις μπροστά στην υγεία γαμα τ χρήματα ! Συγγνώμη για την έκφραση … το αφήνω όπως έχει κ θα δούμε έπειτα στις 10 Απρίλη που έχω την β επιπέδου τ γίνεται! Η διαφορά μεταξύ των εμβρύων στα ποσοστά είναι μικρή! Το ένα είναι 1/3000 και το άλλο 1/2600! Δεν είναι τραγικό… σε ευχαριστώ πολύ πάντως για την απάντηση ! ❤️

Έτσι σε θέλω πρέπει να χαρούμε κ λίγο μόνιμα μας έχουν στην τσίτα κ το άγχος πότε θα έρθει η επόμενη εξέταση κ να είναι όλα καλά...όλα καλά θα μας πάνε αυτό να σκέφτεσαι κ να είσαι θετική!!!❤️❤️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Ninarelita είπε:

Έτσι σε θέλω πρέπει να χαρούμε κ λίγο μόνιμα μας έχουν στην τσίτα κ το άγχος πότε θα έρθει η επόμενη εξέταση κ να είναι όλα καλά...όλα καλά θα μας πάνε αυτό να σκέφτεσαι κ να είσαι θετική!!!❤️❤️

Λες κ είναι στραγάλια τ χρήματα για να κάνουμε όλη την ώρα κ μια εξέταση που κοστίζει ένα σωρό χρήματα ! Είπαμε να κανοτμε

οτι πρέπει για την υγεία αλλά τώρα για ένα τέτοιο ποσοστό δεν αξίζει πιστεύω! Εύχομαι να βγω αληθινή!!!! ❤️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , minnie26 είπε:

Λες κ είναι στραγάλια τ χρήματα για να κάνουμε όλη την ώρα κ μια εξέταση που κοστίζει ένα σωρό χρήματα ! Είπαμε να κανοτμε

οτι πρέπει για την υγεία αλλά τώρα για ένα τέτοιο ποσοστό δεν αξίζει πιστεύω! Εύχομαι να βγω αληθινή!!!! ❤️

Αληθινή θα βγεις κ τα λουλουδάκια σου θα είναι μια χαρά ας χαρούμε κ λίγο ουφ μας έχουν πεθάνει..

Κ όπως λένε κ πολλές κοπέλες εδώ το ίντερνετ μας καταστρέφει εγώ από το πολύ διάβασμα την έφτασα σε άλλο επίπεδο την αυχενική μου..😂😂μόνο τις εμπειρίες των κοριτσιών πρέπει να κρατάμε γιατί το να μοιραζόμαστε τις ανησυχίες μας μας κάνει καλό!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Ninarelita είπε:

Αληθινή θα βγεις κ τα λουλουδάκια σου θα είναι μια χαρά ας χαρούμε κ λίγο ουφ μας έχουν πεθάνει..

Κ όπως λένε κ πολλές κοπέλες εδώ το ίντερνετ μας καταστρέφει εγώ από το πολύ διάβασμα την έφτασα σε άλλο επίπεδο την αυχενική μου..😂😂μόνο τις εμπειρίες των κοριτσιών πρέπει να κρατάμε γιατί το να μοιραζόμαστε τις ανησυχίες μας μας κάνει καλό!

Χαχαχα! Ποσό δίκιο έχεις ! Το μυαλό μας συνέχεια να πηγαίνει στο κακό … διαβάζουμε απ αυτό τ μαραφετι ένα σωρό και επικεντρωνόμαστε μόνο στα αρνητικά! Δυστυχώς ! Ποσό είσαι τώρα ; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, minnie26 είπε:

Χαχαχα! Ποσό δίκιο έχεις ! Το μυαλό μας συνέχεια να πηγαίνει στο κακό … διαβάζουμε απ αυτό τ μαραφετι ένα σωρό και επικεντρωνόμαστε μόνο στα αρνητικά! Δυστυχώς ! Ποσό είσαι τώρα ; 

Είμαι 13.5 σήμερα αλλά κορίτσι μου έχω περάσει πολλά με 1 βιοχημική 1 παλινδρομη κ μετα διάγνωση πρόωρης εμμηνόπαυσης οι γιατροί δεν το πίστευαν ότι εμεινα 3 φορά με φυσικό τρόπο..μετά από όλα αυτά έγινα πολύ δυνατή κ θέλω να σκέφτομαι μόνο όμορφα γιατί μέσα στη μαυρίλα που ήμουν τι κατάλαβα έχασα 2 χρόνια έτσι..

Αυτή τη φορά είμαι πολύ θετική κ έχω βάλει στόχο να κρατήσω το μωράκι μου κ θα τα καταφέρω!!!(ελπίζω..😂😂)

Εσύ πόσο είσαι?

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...